Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

Ruszyła akcja Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka!

Dla pracowników Fundacji Hospicyjnej Dzień Dziecka jest jednym z najważniejszych świąt w roku. To przede wszystkim finał wielkiej akcji Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka, w której spełniane są marzenia podopiecznych Funduszu z hospicjów z całej Polski. Ze starannie przygotowanej listy, dostępnej w internecie, można wybrać dziecko i przygotować upragniony przez niego prezent. Podpisane paczki należy przesłać na adres Hospicjum ks. Dutkiewicza lub przywieźć osobiście (ul. Kopernika 6, 80-208 Gdańsk).

Aktualna lista marzeń Dzień Dziecka 2024

Przygotowania do akcji zaczynają się już w połowie marca, oficjalny start przypada na koniec marca, a finał w okolicach Dnia Matki. Tak, by gry, książki, sprzęt sportowy, wypatrzona bluza czy sweter zdążyły trafić do dzieci przed 1 czerwca.

To są dzieci bardzo pokrzywdzone przez los, wciąż przeżywające żałobę po stracie swoich najbliższych. Ich smutkowi trudno jest zaradzić, warto jednak pokazać, że nie są same. Lista dzieci, dla których poszukujemy sponsorów, liczy już prawie 200 imion i każdego dnia się powiększa. Akcja potrwa do 20 maja – do tego czasu (chociaż po co aż tak zwlekać?) można wybrać jedno lub kilkoro dzieci
i spełnić jego marzenie. Czekamy na odzew zarówno osób indywidualnych, jak i grup, w tym ze szkół i zakładów pracy. Upragniony prezent często nie kosztuje wiele, ale zawsze jest bezcenny – tak jak świadomość społecznej solidarności i współodczuwania. Udział w akcji zadeklarowało już kilka znanych osób, które jednak poprosiły o anonimowość.

Prosimy o szybką decyzję, symboliczny finał przypada 1 czerwca – do tego momentu w domach wszystkich dzieci powinny znaleźć się prezenty, a na ich twarzach uśmiech. 

Aktualna lista marzeń - Dzień Dziecka 2024

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Kontakt

Wszelkie pytania i e-maile prosimy kierować na adres:
a.wlodkowska@fundacjahospicyjna.pl

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska