Kolorowy piórnik

Od połowy czerwca do ostatniego tygodnia sierpnia trwa wielka akcja ogólnopolska Kolorowy Piórnik, mająca na celu zbiórkę pieniędzy oraz elementów wyposażenia szkolnych tornistrów. Do akcji na szczególnych zasadach włączani są nauczyciele, którzy zamiast tradycyjnych kwiatów podczas rozdawania świadectw mogą poprosić o części szkolnej wyprawki i w ten sposób wspomóc zbiórkę.

„Kolorowy Piórnik” powoli się zapełnia

Wakacje to doskonały czas, by zregenerować ciało i duszę, ale również by przygotować się do szkoły. Już tradycyjnie w połowie czerwca ruszyła kolejna edycja „Kolorowego Piórnika” – corocznej akcji Funduszu Dzieci Osieroconych, pospolitego ruszenia ludzi dobrej woli, którym bliska sercu jest niełatwa codzienność jego podopiecznych.

Powrót do szkoły po fantastycznych wakacjach bywa bolesny. Jeśli jednak w tornistrach brakuje szkolnych przyborów, nie ma zeszytów, książek, bo zwyczajnie nie stać je kupić, lub z tego samego powodu w ogóle nie ma tornistrów, wrześniowy start może być upokarzający. Fundusz Dzieci Osieroconych od kilku lat dwoi się i troi, by do tego nie dopuścić.

Do tej pory z pomocy Funduszu w postaci wyprawek szkolnych skorzystało ok. 1000 dzieci z całej Polski, zarówno osieroconych przez pacjentów hospicjów, jak i rodzeństwa dzieci chorych, otoczonych hospicyjną opieką. W tym roku na kolorowe piórniki, ale i nowe zeszyty, plecaki, strój na wf, zestawy do nauki geometrii czy plastyki czeka 150 dzieci z województwa pomorskiego i ok. 400 z pozostałych terenów Polski.

Z prośbą o pomoc zwracamy się do wszystkich Państwa: wesprzyjcie cel i organizację bezstresowego (chociaż w części) początku roku szkolnego naszym podopiecznym. Apelujemy również do firm: Wasza obecność w akcji od lat znacząco zwielokrotnia jej siłę.

Pomóc można trojako:

  • przysyłając nowe przybory szkolne (na adres Fundacji Hospicyjnej: 80-208 Gdańsk, ul. Chodowieckiego 10);
  • wpłacając darowiznę na konto: 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010
  • pobierając skarbonkę z siedziby Fundacji do swojej firmy (kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Dla dociekliwych i zainteresowanych podajemy zawartość pełnej szkolnej wyprawki: plecak, zeszyty w kratkę, zeszyty w linię, zeszyty A4 w kratkę i w linię, zeszyty w pięciolinię, bloki rysunkowe, bloki techniczne, wycinanki, piórnik, długopis, mazaki, kredki ołówkowe, kredki świecowe, gumka, ostrzałka, bibuła, zestaw kreślarski, teczka na prace A4, plan lekcji, worek na buty, strój na wf, buty na zmianę.

Pokażmy dzieciom, które straciły swoich bliskich, że nie pozostały same, a ich uśmiech i poczucie bezpieczeństwa są dla wielu wciąż ważne.

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Kontakt

Wszelkie pytania i e-maile prosimy kierować na adres:
a.wlodkowska@fundacjahospicyjna.pl

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska