Dowiedz się więcej.

Aktualności

Pomożemy Ci rozliczyć PIT w zamian za Twoje 1,5% podatku.

Zapraszamy od 5 marca w każdy wtorek i czwartek w godz. 15.00-18.00 do Centrum Opieki Wytchnieniowej przy ul. Kopernika 17C w Gdańsku.

Dyżury wykwalifikowanych pracowników i wolontariuszy odbywać się będą do 30 kwietnia, poza Wielkim Czwartkiem 28.03 oraz wtorkiem po Wielkim Poniedziałku 02.04. Jeżeli nie możesz przyjść osobiście, dokumenty zostaw na recepcji Hospicjum Dutkiewicza przy ul. Kopernika 6 lub recepcji Centrum Opieki Wytchnieniowej bądź prześlij drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy serdecznie kupujących i sprzedających do udziału w charytatywnej wyprzedaży garażowej, która odbędzie się 15 marca 2024 w godzinach od 16.00 do 20.00 w Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. Dochód z akcji wesprze podopiecznych naszego Hospicjum!

Prosimy Was o wsparcie! Na stronie zrzutka.pl zbieramy brakujące środki na zajęcia ruchowe, które pomagają osobom walczącym z nowotworami. Każda wpłacona złotówka to o krok bliżej celu na drodze do zdrowia! Będziemy również wdzięczni za udostępnienie zbiórki. 
 
Od 18 lat prowadzona przez nas gdańska Akademia Walki z Rakiem wspiera osoby walczące z nowotworem. Uczestniczki Akademii (głównie kobiety - piękne, silne, inspirujące i pełne życia) poszukują drogi do zdrowia poprzez spotkania w grupach wsparcia, rozwój osobisty, wsparcie psychologów, arteterapię, ale także zajęcia ruchowe: jogę, Nordic Walking, aqua aerobik, czy nawet śmiechoterapię! O tym, jak ważne są te spotkania w procesie terapii, możecie usłyszeć od samych uczestniczek (poniżej).

Jak co roku Fundacja Hospicyjna przygotowała dla Państwa propozycję charytatywnych kartek świątecznych, które sprawią radość adresatom, nadawcy, a także naszym podopiecznym. Wśród nich są nie tylko pacjenci gdańskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, ale także dzieci osierocone, rodziny spodziewające się przyjścia na świat ciężko chorego dziecka, osoby opiekujące się chorymi bliskimi w domach, a także walczące z rakiem.

Każdego roku, prosząc Was o 1,5% podatku, przedstawiamy historie naszych podopiecznych. Dziś zapraszamy Was do wysłuchania opowieści o niezwykłej więzi Zuzy i jej fizjoterapeutki Gosi.

Troska, uważność i zaufanie. To emocje, które oddaje czarnobiałe zdjęcie Zuzy, podopiecznej hospicjum przytulonej do swojej fizjoterapeutki, Gosi. Ten obraz opowiada o wyjątkowej więzi. Bo cóż więcej można dać drugiemu człowiekowi, jak nie czas, bliskość i oparcie? 

Zuza ma 18 lat. Pierwszy napad padaczkowy wystąpił, kiedy miała zaledwie 3 miesiące. Długi proces badań i prób leczenia przyniósł w końcu diagnozę: encefalopatia pod postacią padaczki wielolekoopornej. Zuza większość swojego życia spędza w szpitalu. Każdy najmniejszy katar, każda infekcja kończy się ciężkim napadem. I znów – dni, tygodnie, miesiące w szpitalnej sali. Na szczęście zawsze jest przy niej mama, pani Agnieszka.

Podczas jednej z kolejnych hospitalizacji u Zuzy wykryto wadę serca: niedomykalność zastawki mitralnej. Dokładniejsze badania wykazały wadę genu KCNA2. To on odpowiada za napady padaczkowe, które u dziewczynki przybrały wyjątkowo ciężką postać.

20 stycznia 2024 r. odbyła się 13. edycja charytatywnego Balu z Sercem organizowanego przez Fundację Hospicyjną. Hasło tegorocznego balu brzmiało „Razem jesteśmy silni”. Podczas rekordowej aukcji głośnej udało się zebrać aż 224 tys. złotych! Cała kwota pozyskana podczas balu wesprze funkcjonowanie prowadzonego przez Fundację Hospicyjną Centrum Opieki Wytchnieniowej.  

Wydarzenie po raz trzeci odbyło się w przestrzeni 34 piętra wieżowca Olivia Star, pośród jedynych w swoim rodzaju widoków na Trójmiasto. Tegoroczny bal przybliżył gościom kulturę bułgarską. Patronat honorowy nad balem objęła Ambasada Republiki Bułgarii w Polsce, a wieczór uświetniła swoją obecnością Jej Ekscelencja Margarita Ganeva, Ambasador Bułgarii w Polsce: Z wielką radością objęłam patronatem ten bal, tym bardziej, że przypada on w roku 105. rocznicy powstania pierwszej placówki dyplomatycznej w Polsce, a Gdańsk jest zawsze otwarty na Bułgarię. Jestem pod wielkim wrażeniem działalności Fundacji Hospicyjnej na rzecz najbardziej potrzebujących – mówiła Pani Ambasador Margarita Ganeva.

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne szkolenia i warsztaty dla osób sprawujących opiekę nad bliskim chorym w domu. Można w nich uczestniczyć zdalnie (online) lub stacjonarnie w Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku przy ul. Kopernika 17C.

Terminy i tematyka szkoleń: 

  • 27.02. Troska o siebie w opiece nad bliskim – czyli jak być odpowiedzialnym opiekunem
  • 12.03. Troska o bliskiego – czyli jak rozumieć jego emocje i mądrze podążać za jego potrzebami
  • 26.03. Strategia przetrwania: jak stworzyć indywidualny plan opieki nad bliskim
  • 23.04. Prawidłowe stosowanie leków w opiece nad osobą starszą i przewlekle chorą
  • 28.05. Jak skorzystać ze wsparcia i świadczeń w ramach pomocy społecznej
  • 25.06. Ubezwłasnowolnienie – na czym polega i kiedy jest możliwe

Szkolenia odbywają się w godzinach 12.00-13.30


Terminy i tematyka warsztatów:

  • 17.02. „Szkoda, że o tym wcześniej nie wiedziałam…” – o opiece w chorobie Alzheimera i chorobach pokrewnych
  • 13.04. Zasady pielęgnacji osoby chorej w warunkach domowych
  • 15.06. Wsparcie podopiecznego poprzez ćwiczenia rehabilitacyjne

Warsztaty odbywają się w godzinach 11.00-15.00

Informacje i zapisy:
na stronie
www.opiekunrodzinny.pl lub w Centrum Opieki Wytchnieniowej – w recepcji i telefonicznie pod numerem 58/345 50 31 w godz. 9.00-17.00 (pn.-pt.).

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Kwartalnik


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

Wspierają nas

AR_logomale.jpg GOS-LOGO_male.jpg LPP.gif PMmale11.jpg baner_920_320-01.png energa.png fundacja-agory.png imm.png logo_ibo_95.jpg logo_navamale.jpg radio-gdansk.png satel.png uniwersal1.jpg

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska