Aktualności

Po sukcesie I edycji, Fundacja Hospicyjna kolejny raz zaprasza mieszkańców województwa pomorskiego na bezpłatne szkolenia dla opiekunów rodzinnych, formalnych oraz wolontariuszy. Program szkoleń zawiera kompendium wiedzy, jaką powinna posiadać każda osoba zajmująca się opieką nad chorymi. Zapisy już ruszają – zapraszamy!

Szkolenia

Szkolenia skierowane są do trzech grup: opiekunów rodzinnych, opiekunów formalnych oraz do wolontariuszy. Dla każdej z nich przygotowano indywidualny plan szkolenia, zgłębiający najważniejszą problematykę i zagadnienia. Szkolenia ruszają już w marcu, a poprowadzą je specjaliści od lat związani z Fundacją Hospicyjną. Terminy i godziny szkoleń ustalono tak, aby mogły z nich skorzystać również osoby pracujące. Szkolenia dla opiekunów rodzinnych odbędą się w dwóch terminach. Mając na uwadze trudności, z jakimi bardzo często borykają się opiekunowie rodzinni, kurs będzie odbywał się zarówno w wersji stacjonarnej, jak i zdalnej.

Więcej informacji oraz pełny plan szkolenia:

Z powodu awarii sieci nie działają telefony stacjonarne w budynku Fundacji Hospicyjnej przy u. Chodowieckiego 10. Z pracownikami naszej fundacji można się skontaktować dzwoniąc na poniższe numery telefonów komórkowych. UWAGA! Numery telefonów w Domu Hospicyjnym im. ks. E. Dutkiewicza SAC działają bez problemów. Wszystkie kontakty bezpośrednio do hospicjum mogą znaleźć Państwo na stronie www.hospicjum.info.

Za utrudnienia przepraszamy.

Fundacja Hospicyjna obejmującą swoją opieką trzy gdańskie hospicja im. ks. E. Dutkiewicza SAC aktualnie poszukuje osób, które dołączą do zespołu i wspólnie będą tworzyć najwyższy standard opieki paliatywnej w Polsce. 

Serdecznie zapraszamy do zakładki OFERTY PRACY, w której znajdą Państwo zasady w jaki sposób można do nas dołączyć. KLIKNIJ i ZOBACZ NASZE OFERTY

Poszukujemy Lekarzy, Pielęgniarek, Opiekunów Medycznych, Pracowników Technicznych oraz Fizjoterapeutów. Zapraszamy do współpracy. 

Grupa wsparcia online skierowana jest do opiekunów rodzinnych, którzy mają pod opieką w domu ciężko chorego bliskiego. Wielu opiekunów doświadcza ogromnego przewlekłego stresu w związku ze swoją rolą, osamotnienia, nierzadko także syndromu wypalenia się sił.

W okresie pandemii wiele form pomocy przestało funkcjonować. Teraz z mozołem system wsparcia jest odbudowywany. Tworząc grupy wsparcia online, Fundacja Hospicyjna postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom opiekunów z różnych miejsc Polski, realizując motto „Opiekun rodzinny nie musi być sam”.

UWAGA: Grupa będzie miała charakter zamknięty, a liczba uczestników będzie ograniczona - może w niej uczestniczyć max. 10 osób. O przyjęciu do grupy wsparcia online decydują łącznie: kolejność zgłoszeń, odpowiedź na pytania otwarte zawarte w formularzu rejestracji i rozmowa telefoniczna/e-mailowa z Prowadzącym.

WIĘCEJ INFORMACJI O SZKOLENIACH, MOŻLIWOŚCIACH UZYSKANIA WSPARCIA PSYCHOLOGICZNEGO ORAZ WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE SPRAWOWANIA OPIEKI W DOMU ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE WWW.OPIEKUNRODZINNY.PL

10 stycznia 2023 roku świętowaliśmy zakończenie kolejnego etapu budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej, którego zwieńczeniem było symboliczne zawieszenie wiechy. Inwestycja powstaje przy ulicy Kopernika w Gdańsku z inicjatywy Fundacji Hospicyjnej z myślą o ciężko chorych mieszkańcach Pomorza, a przede wszystkim o ich opiekunach. Centrum Opieki Wytchnieniowej pierwszego pacjenta przyjmie w czerwcu 2023 roku.

Budowa, która rozpoczęła się w lutym 2022 roku, dziś doczekała się uroczystego zamknięcia robót konstrukcyjnych. Prace budowlane prowadzone przez firmę Elwoz idą zgodnie z harmonogramem, a na dachu budynku zawieszono tradycyjną wiechę. Przed nami ostatni etap budowy, czyli prace wykończeniowe, instalacyjne oraz uporządkowanie infrastruktury terenów zewnętrznych.

Jak będzie wyglądać Centrum Opieki Wytchnieniowej

Spotkanie było okazją do zapoznania się z postępem prac i planowanym funkcjonowaniem placówki, a podczas uroczystości zaprezentowano również wizualizacje projektów wnętrz budynku i jego otoczenia. Centrum Opieki Wytchnieniowej będzie składać się z trzech budynków. Dla podopiecznych przewidziano łącznie 24 pokoje 1- i 2-osobowe, w których będzie świadczona opieka dzienna, hospicyjna opieka stacjonarna oraz całodobowa opieka wytchnieniowa. W skali roku z opieki wytchnieniowej skorzystać będzie mogło blisko pół tysiąca osób.

Kochani tradycyjnie dzięki uprzejmości Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku i wielkiej otwartości Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Archidiecezji Gdańskiej zawitaliśmy do kościoła św. Jana, który został przez nas przystrojony pięknymi choinkami w ramach charytatywnej akcji „Choinki dla Hospicjum Dutkiewicza”.
 
Nasza świąteczna akcja ma na celu pozyskanie tak bardzo potrzebnych w obecnej trudnej sytuacji środków finansowych, które zostaną przeznaczone na opiekę nad dziećmi chorymi i osieroconymi będącymi podopiecznymi fundacji oraz naszego Fundusz Dzieci Osieroconych „Tumbo Pomaga”. Pracy mieliśmy sporo, ale każdy z nas przekazał swój kawałek serca, naprawdę bardzo się staraliśmy.
 
Wszystkich Państwa którzy bezpośrednio uczestniczą we mszy świętej zachęcamy do powieszenia bombki w zamian za datek do skarbony. Jest także możliwość przekazania datku do naszej wirtualnej skarbonki na pomagamhospicjum.pl. Za każdą nawet małą kwotę bardzo gorąco dziękujemy.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

Kwartalnik


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

Wspierają nas

AR_logomale.jpg GOS-LOGO_male.jpg LPP.gif PMmale11.jpg baner_920_320-01.png energa.png fundacja-agory.png imm.png logo_ibo_95.jpg logo_navamale.jpg radio-gdansk.png satel.png uniwersal1.jpg

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska