Dowiedz się więcej.

Aktualności

W sobotę obchodziliśmy 20-lecie Hospicjum Domowego dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Z tej okazji zorganizowaliśmy piknik dla podopiecznych w naszym hospicyjnym ogrodzie, na który zaprosiliśmy rodziny hospicyjne, podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga, wolontariuszy oraz przyjaciół. Nie jest to jednak ostatnie wydarzenie, które uświetni obchody jubileuszu Hospicjum dla Dzieci, bo z szeroką społecznością Gdańska spotkamy się już 3 sierpnia na Jarmarku św. Dominika.

Sobotnie urodziny chcieliśmy spędzić w rodzinnym gronie - wraz z podopiecznymi, pracownikami i całą wspierającą społecznością, która otacza opieką chore dzieci i ich rodziny. Naszym pragnieniem było, aby dzieci chore i zdrowe mogły wspólnie spędzić czas w formie integrujących zabaw: specjalnie przygotowanej ścieżki sensorycznej, miniwarsztatów artystycznych czy gry terenowej z mapką. Dla naszych gości zaplanowaliśmy wspaniałe atrakcje, mając jednak na uwadze różnorodne potrzeby podopiecznych, zadbaliśmy również o miejsce do wyciszenia z dala od centrum zabawy.

Akademia Walki z Rakiem wspiera osoby z doświadczeniem choroby nowotworowej oraz ich najbliższych poprzez aktywność fizyczną, konsultacje psychologiczne oraz szeroką ofertę warsztatów rozwojowych. Zajęcia są bezpłatne!
 
Zajęcia w Akademii mają charakter interdyscyplinarny i prowadzone są z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć z zakresu psychologii, psychoimmunologii, onkologii, dietetyki i fizjoterapii. W ich ramach proponujemy:
  • warsztaty rozwoju osobistego
  • warsztaty TRE – ćwiczenia uwalniające od napięć, stresu i traumy
  • psychoedukacyjną grupę wsparcia
  • muzykoterapię, arteterapię
  • aktywność fizyczną (gimnastyka dla zdrowia, aqua aerobic, nordic walking, joga)
  • konsultacje psychologiczne, fizjoterapeutyczne, dietetyczne)

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. o godzinie 11 w Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku.

Podczas spotkania będzie można wysłuchać wykładu: "Istota, geneza i mechanizmy choroby alkoholowej. Jak sobie z nią radzić?", który wygłosi Roman Pomianowski, Przyjaciel Anonimowych Alkoholików, jak również świadectw członków Anonimowych Alkoholików. Poruszony również zostanie temat wspólnoty Al-Anon, skupiającej osoby z otoczenia alkoholika.

 Wydarzenie zakończy się około godziny 14.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie dla nauczycielek i nauczycieli: Zarządzanie zespołem klasowym/Szkolnym Kołem Wolontariatu. Szkolenie odbędzie się 3 czerwca w godzinach od 9 do 16 w Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku.

Co znajdzie się na naszym szkoleniu?

  • Pigułka teorii, jak budować, moderować i wzmacniać proces grupowy;
  • Wskazówki do drobnych oddziaływań Lidera i Wychowawcy w codziennych sytuacjach;
  • Garść inspiracji do działań specjalnych (projektowo-warsztatowych);
  • Ćwiczenia rozwojowe do wykorzystania osobistego i w zespole.

Serdecznie zapraszamy na cykl szkoleń poświęconych najważniejszym problemom zdrowotnym, z którymi zmagają się opiekunowie rodzinni.

Zajęcia będą odbywać się stacjonarnie w sali szkoleniowej Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. Najbliższe spotkanie już 23 maja o godzinie 11.00

Zapisy na szkolenia będą odbywać się przez link – KLIKNIJ oraz pod numerem telefonu 58 345 50 31 (pn.-pt. 9:00-17:00).

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez gdańskie hospicja dla dzieci, podczas której chcemy wspólnie porozmawiać o codziennych realiach pracy zespołów pediatrycznej opieki paliatywnej i wyzwaniach, które przed nami. 

13 i 14 września w ramach warsztatów oraz sesji wykładowych poruszymy tematy związane z opieką medyczną, perinatalną oraz wsparciem pozamedycznym naszych podopiecznych i ich rodzin, ale także o nas, osobach sprawujących opiekę. Będziemy dzielić się wiedzą i doświadczeniami, by rozwijać holistyczną, interdyscyplinarną opiekę nad dziećmi, przynoszącą im ulgę w chorobie i pozwalającą choć na odrobinę dziecięcej radości. Bo, jak pisał Janusz Korczak, kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…

Jeśli chcesz wywołać uśmiech na twarzy osieroconego dziecka, zrealizuj jego marzenie! Wybierz prezent z listy, przygotuj prezent i dostarcz go na adres Hospicjum.

Dzieci osierocone, chore i ich rodzeństwo, marzą tak samo, jak inne dzieci. Liczą na prezenty z okazji Dnia Dziecka, chociaż często ich sytuacja materialna jest trudna, a domowy budżet pozwala jedynie na zapewnienie podstawowych potrzeb.

Dzieciom, których najbliżsi odeszli po ciężkiej chorobie pod opieką hospicjów, pomaga nasz słonik Tumbo, maskotka – symbol Funduszu Dzieci Osieroconych „Tumbo Pomaga”. Pomarańczowy słoń organizuje pomoc w formie wyprawek szkolnych, prezentów z okazji Świąt, wyjazdów wakacyjnych, czy dodatkowych zajęć edukacyjnych, spełnia ich życzenia na Dzień Dziecka.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Kwartalnik


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

Wspierają nas

AR_logomale.jpg GOS-LOGO_male.jpg LPP.gif PMmale11.jpg baner_920_320-01.png energa.png fundacja-agory.png imm.png logo_ibo_95.jpg logo_navamale.jpg radio-gdansk.png satel.png uniwersal1.jpg

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska