Aktualności

W ubiegłą sobotę 23 września aż 1970 uczestników pobiegło w VI już edycji Biegu Charytatywnego Północny Pomaga organizowanego przez Fundację Santander na rzecz Fundacji Hospicyjnej. Celem akcji było wsparcie wyposażenia i uruchomienia Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku.

To był niesamowity dzień pełen emocji, sportowej rywalizacji i pasji do pomagania. Na trasie biegu łączącej budynek Olivia Centre z Placem Zebrań Ludowych spotkali się miłośnicy aktywności fizycznej, biegacze na co dzień i od święta, wolontariusze i pracownicy Santander Bank Polska z wielu regionów, przedstawiciele lokalnych firm oraz przyjaciele Fundacji Hospicyjnej.

Po raz szósty wolontariusze Makroregionu Północnego i Fundacji Santander organizują bieg dla gdańskiej Fundacji Hospicyjnej. W pięciu poprzednich edycjach uczestniczyło 6875 osób i zebraliśmy razem 312 tys. zł. Zapisy ruszyły!

VI Bieg Charytatywny Północny Pomaga

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie można wziąć w nim udział w dwóch formułach: stacjonarnej, czyli fizycznie pobiec z pracownikami obydwu fundacji, przemierzając trasę 7,4 km od Work Cafe Santander Gdańsk do Placu Zebrań Ludowych oraz wirtualnej – uczestnik może wystartować w dowolnym miejscu na świecie. Bieg wirtualny kierowany jest do osób, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, ale nie będą w tym czasie w Gdańsku. Wystarczy dokonać zapisu i wystartować bez względu na to, w której części świata akurat się znajduje.

W niedzielę 27 sierpnia Fundacja Hospicyjna wraz z Gdańskim Archipelagiem Kultury zaprosiła mieszkańców Gdańska na wypełniony atrakcjami dla dzieci i dorosłych Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza. Wieczór uświetnił występ Macieja Miecznikowskiego z grupą Tango Attack, którzy zaprezentowali brawurowy repertuar pełny przedwojennych arcydzieł polskiego tanga wymieszanych z bardziej współczesnymi utworami z repertuaru Astora Piazzolli, a także Macieja Miecznikowskiego oraz Macieja Maleńczuka i Pudelsów, w nowych, tangowych aranżacjach. Cały dochód z wydarzenia wspomoże podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

27 sierpnia FUNDACJA HOSPICYJNA ORAZ GDAŃSKI ARCHIPELAG KULTURY zapraszają na Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza w Parku Oruńskim. Wspaniali artyści, atrakcje dla dzieci, spotkanie z pieskami, kiermasze, taneczna ZUMBA i mamy nadzieję fantastyczna pogoda! Na scenie głównej o godzinie 18:00 posłuchamy elektryzującego koncertu Macieja Miecznikowskiego z grupą Tango Attack. Artyści zaprezentują repertuar pełny przedwojennych arcydzieł polskiego tanga wymieszanych z bardziej współczesnymi utworami z repertuaru Astora Piazzolli, a także Macieja Miecznikowskiego oraz Macieja Maleńczuka i Pudelsów w nowych, tangowych aranżacjach.

Jednak cały event rozpoczniemy już o godzinie 12:00 specjalnym teatrzykiem dla dzieci pt. "Muzyczne Wygibasy" w wykonaniu Teatru Mozaika. Później zaprosimy na sportowy tor przeszkód dla dzieci, zorganizowany przez chłopaków NINJA KIDS, taneczną ZUMBĘ z instruktorką MAŁGORZATĄ GIL, animacje z Pam Event (malowanie buziek, plecenie warkoczy, bańki mydlane, balonowe zwierzaki). 

Serdecznie zapraszamy na Gdański Dzień Wolontariatu podczas Jarmarku św. Dominika, który organizujemy 5 sierpnia wraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Podczas wydarzenia będziemy zbierać datki na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Tego dnia dla całych rodzin przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, w tym: jogę, wspólne śniadanie, czesanie warkoczy, zakładanie wianków, rodzinne BINGO, charytatywną akcję barberingu, strefę gastro z domowymi ciastami i zupą oraz liczne koncerty!

30 czerwca wieczorem zmarła profesor Joanna Muszkowska-Penson - lekarka, działaczka Solidarności, żołnierz Związku Walki Zbrojnej, więźniarka obozu koncentracyjnego Ravensbrück oraz współzałożycielka Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. 

Historia życia Pani Profesor mogłaby posłużyć scenarzyście za materiał do filmu. Byłaby to opowieść o osobie wielu talentów i doświadczeń, która swoją wrażliwość przekuła na zawód i służbę na rzecz ludzi chorych i umierających. Dzisiaj z olbrzymim smutkiem żegnamy, naszą PANIĄ PROFESOR JOANNĘ MUSZKOWSKĄ - PENSON, osobę łączącą pokolenia, wybitną lekarkę i przyjaciółkę naszego hospicjum. 

"Najważniejsza w życiu jest miłość do ludzi i otwartość na drugiego człowieka"- to jeden z wielu cytatów PANI PROFESOR, który zawsze zostanie w naszych sercach. 

DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO I BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ!

Chcielibyśmy Was zaprosić do wzięcia udziału w naszej corocznej wakacyjnej akcji charytatywnej "Kolorowy Piórnik", która ma na celu pomóc dzieciom w przygotowaniu szkolnej wyprawki.
Razem możemy sprawić, że ich szkolna przygoda będzie pełna kolorów i sukcesów! Jak możecie pomóc? To proste! Zachęcamy Was do przekazania różnorodnych zestawów przyborów szkolnych, takich jak piórniki, długopisy, ołówki, gumki, temperówki, farby, kleje czy zeszyty. Każda nawet najmniejsza darowizna ma ogromne znaczenie i pomoże stworzyć kompletną wyprawkę dla dziecka.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

Kwartalnik


DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

Wspierają nas

AR_logomale.jpg GOS-LOGO_male.jpg LPP.gif PMmale11.jpg baner_920_320-01.png energa.png fundacja-agory.png imm.png logo_ibo_95.jpg logo_navamale.jpg radio-gdansk.png satel.png uniwersal1.jpg

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska