Martyna Wojciechowska, Krystyna Przybylska (mama Ani Przybylskiej), Katarzyna Bujakiewicz, Aleksandra Kwaśniewska, Marta Manowska, Katarzyna Bujakiewicz, Katarzyna Bonda, Joanna Horodyńska, Michał Starost, Maciej Florek, Krzysztof Skiba – to tylko kilkanaście z wielu gwiazd, które postanowiły wesprzeć nasze hospicjum w ramach wielkiej akcji charytatywnej na Allegro. W te wakacje działamy pod hasłem „Moda z sercem – Pomagam Hospicjum Dutkiewicza”. Włączyć może się każdy!

Jedno miejsce: Allegro Charytatywni. Jeden cel: 100 tys. zł dla Hospicjum Dutkiewicza. Kilkadziesiąt gwiazd filmu, telewizji, muzyki, literatury i mody, które postanowiły pomóc w zebraniu tej kwoty, przekazując coś ze swojej szafy, półki lub kolekcji. Na aukcję na Allegro Charytatywni trafią więc ubrania, dodatki i akcesoria, unikatowe książki z autografami, notesy, gadżety i elementy wyposażenia wnętrz. Każdy z przekazanych darów ma ogromną wartość, bo został podarowany przez ludzi z serca i w odruchu niesienia pomocy.

Wiele z nich ma wymiar osobisty. Przykładem jest sukienka przekazana przez Krystynę Przybylską. Ania Przybylska kupiła ją specjalnie na premierę filmu „Bilet na Księżyc”. Niestety z powodu choroby nie mogła już w niej uczestniczyć. Pani Krystyna zdecydowała się przekazać tę cenną pamiątkę, by wesprzeć Hospicjum Dutkiewicza, które opiekowało się Anią w trakcie jej choroby.

Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku zatrudni FIZJOTERAPEUTĘ do pracy w Hospicjum Domowym dla Dzieci.

Wymagania:

• wykształcenie wyższe magisterskie w zakresie fizjoterapii,
  • prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty,
  • doświadczenie zawodowe w pracy fizjoterapeutycznej z dziećmi,
  • umiejętność organizacji pracy indywidualnej,
  • prawo jazdy kat. B.

Oferujemy:

• umowę zlecenie lub kontrakt,
  • pracę w profesjonalnym zespole,
  • niezbędne narzędzia do wykonywania pracy na w/w stanowisku,
  • możliwość korzystania z samochodu służbowego
  • możliwość zdobycia doświadczenia w opiece nad pacjentami z chorobami rzadkimi.

Zgłoszenia pisemne – CV, prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 604-474-300

Katarzyna Zielińska, Martyna Wojciechowska, Ola Kwaśniewska, Ałbena Grabowska  – to tylko kilka z wielu gwiazd, które postanowiły wesprzeć nasze Hospicjum w ramach kolejnej odsłony akcji charytatywnej na Allegro. W te wakacje działamy pod hasłem „Moda z sercem – Pomagamy Hospicjum Dutkiewicza”.

Jeden miesiąc. Jedno miejsce: Allegro Charytatywni. Jeden cel: 100 tys. zł dla Hospicjum Dutkiewicza. Kilkanaście gwiazd filmu, telewizji, muzyki, literatury i mody, które postanowiły pomóc w zebraniu tej kwoty, przekazując coś ze swojej szafy, półki lub kolekcji. Na aukcję na Allegro Charytatywni trafią więc ubrania, dodatki i akcesoria, unikatowe książki z autografami, gadżety i elementy wyposażenia wnętrz.  Poza osobami znanymi z ekranów telewizorów, ze sceny muzycznej Każdy z podarowanych przedmiotów ma ogromną wartość, bo został podarowany przez ludzi z  serca i w odruchu niesienia pomocy.

Fundusze Europejskie w walce z COVID-19 - pomoc dla ZOL-i, ZPO, Hospicjów oraz DPS-ów
Projekt „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”. 30 czerwca 2020 r. Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał z Ministerstwem Zdrowia umowę na realizacje projektu pt.: „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19”.

Liczba osób chorych na nowotwory gwałtownie rośnie – alarmują od kilku dni lekarze. Pandemia koronawirusa sprawiła, że pacjenci zbyt późno trafiają do specjalistów, a choroba jest rozpoznawana w stadium zaawansowanym. Akademia Walki z Rakiem filia Gdańsk zaprasza mieszkańców Gdańska, którzy walczą z chorobą lub właśnie zostali zdiagnozowani, na bezpłatne konsultacje z psychologiem, spotkania grupy wsparcia oraz warsztaty i zajęcia rozwojowe prowadzone w ramach programu „Mój osobisty plan zdrowienia”. Projekt finansowany jest ze środków miasta Gdańska.

Drodzy Państwo, zapraszamy na dwa ostatnie przed wakacjami szkolenia online z psycholożką na temat radzenia sobie ze zmęczeniem, stresem oraz polepszaniem komunikacji zarówno z chorym bliskim, jak i rodziną.
Szkolenie poprowadzi Anna Marlęga-Woźniak. Udział jest bezpłatny, wystarczy się wcześniej zarejestrować. Dołączać można także w trakcie szkolenia.

Moda z sercem – gwiazdy wspierają Hospicjum Dutkiewicza!

Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka