Ma niespełna dwa lata, przeszedł już trzy operacje serca, a wciąż czekają go kolejne. Prawie każda z nich kwalifikuje się do tych zagrażających życiu. Strach, to niejedyna rzecz z którą przyszło się oswoić rodzicom chłopca. Ciągła niepewność o zdrowie syna, czy pojawienie się hospicjum, które do nie tak dawna, kojarzyło im się z jednym…  Dziś hospicjum daje im poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość dzielenia odpowiedzialności, pozwala też patrzeć z nadzieją w przyszłość, w końcu “Hospicjum to też Życie”. Poznajcie naszego małego bohatera "kampanii 1,5% podatku dla Fundacji Hospicyjnej" - Leosia.

Leoś był tym upragnionym, wyczekanym maluchem?

I tak, i nie (śmiech). O tym, że jestem w ciąży, dowiedzieliśmy się niedługo po podroży poślubnej. Nie ukrywam, że byliśmy nieco zaskoczeni (śmiech), ale teraz wiemy, że Leo nie mógł pojawić się w lepszym czasie. Na początku ciąży my – przyszli rodzice – byliśmy, chyba jak wszyscy, nieco zaskoczeni, oswajaliśmy się z tą informacją i planowaliśmy, co będzie. Ale tak naprawdę już od samego początku po prostu nie mogliśmy się doczekać, kiedy na świat przyjdzie nasze dziecko.

Od 2 marca rozpoczynamy dyżury „pitowe”, podczas których Księgowa wraz z przeszkolonymi wolontariuszami, bezpłatnie rozliczy Twój podatek w zamian za przekazanie 1,5% na rzecz Fundacji Hospicyjnej.

Dyżury odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek, w pokoju przy recepcji Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Chętnych zapraszamy z dokumentami oraz PIT-em za 2021. Można będzie również zostawić dokumenty na recepcji hospicjum i odebrać w dogodnym czasie. Pity rozliczać będziemy do 27 kwietnia, wyłączając 6 kwietnia (Wielki Czwartek).

Zapraszamy!

Jak co roku Fundacja Hospicyjna przygotowała dla Państwa propozycję charytatywnych kartek świątecznych, które sprawią radość adresatom, nadawcy, a także naszym podopiecznym. Wśród nich są nie tylko pacjenci gdańskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, ale także dzieci osierocone, rodziny spodziewające się przyjścia na świat ciężko chorego dziecka, osoby opiekujące się chorymi bliskimi w domach, a także walczące z rakiem.

Po sukcesie I edycji, Fundacja Hospicyjna kolejny raz zaprasza mieszkańców województwa pomorskiego na bezpłatne szkolenia dla opiekunów rodzinnych, formalnych oraz wolontariuszy. Program szkoleń zawiera kompendium wiedzy, jaką powinna posiadać każda osoba zajmująca się opieką nad chorymi. Zapisy już ruszają – zapraszamy!

Szkolenia

Szkolenia skierowane są do trzech grup: opiekunów rodzinnych, opiekunów formalnych oraz do wolontariuszy. Dla każdej z nich przygotowano indywidualny plan szkolenia, zgłębiający najważniejszą problematykę i zagadnienia. Szkolenia ruszają już w marcu, a poprowadzą je specjaliści od lat związani z Fundacją Hospicyjną. Terminy i godziny szkoleń ustalono tak, aby mogły z nich skorzystać również osoby pracujące. Szkolenia dla opiekunów rodzinnych odbędą się w dwóch terminach. Mając na uwadze trudności, z jakimi bardzo często borykają się opiekunowie rodzinni, kurs będzie odbywał się zarówno w wersji stacjonarnej, jak i zdalnej.

Więcej informacji oraz pełny plan szkolenia:

Z powodu awarii sieci nie działają telefony stacjonarne w budynku Fundacji Hospicyjnej przy u. Chodowieckiego 10. Z pracownikami naszej fundacji można się skontaktować dzwoniąc na poniższe numery telefonów komórkowych. UWAGA! Numery telefonów w Domu Hospicyjnym im. ks. E. Dutkiewicza SAC działają bez problemów. Wszystkie kontakty bezpośrednio do hospicjum mogą znaleźć Państwo na stronie www.hospicjum.info.

Za utrudnienia przepraszamy.

Fundacja Hospicyjna obejmującą swoją opieką trzy gdańskie hospicja im. ks. E. Dutkiewicza SAC aktualnie poszukuje osób, które dołączą do zespołu i wspólnie będą tworzyć najwyższy standard opieki paliatywnej w Polsce. 

Serdecznie zapraszamy do zakładki OFERTY PRACY, w której znajdą Państwo zasady w jaki sposób można do nas dołączyć. KLIKNIJ i ZOBACZ NASZE OFERTY

Poszukujemy Lekarzy, Pielęgniarek, Opiekunów Medycznych, Pracowników Technicznych oraz Fizjoterapeutów. Zapraszamy do współpracy. 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska