Wesprzyj wirtualną zbiórkę w dniach 19 kwietnia – 2 maja i bądź z nami w niedzielę 25 kwietnia podczas akcji charytatywnej w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Pucku. Po raz pierwszy w historii, tego dnia będzie nadawać program nasza wirtualna telewizja Pól Nadziei!

Pola Nadziei organizowane są każdej wiosny w wielu miastach Polski, także w Trójmieście i w Pucku. Celem akcji jest pozyskanie finansowego wsparcia hospicyjnej opieki nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi u kresu życia. Równie ważny jest także jej cel edukacyjny i wspólnotowy: propaguje wolontariat, otwiera serca i oczy na potrzeby osób cierpiących.

W tym roku Pola Nadziei na Pomorzu odbędą się w niedzielę 25 kwietnia. Zakładamy, że tego dnia w wybranych miejscach i zgodnie z panującym rygorem pandemicznym odbędzie się kwesta z udziałem wolontariuszy. Będzie ona jednak mniejsza niż w latach wcześniejszych. Wolontariusze nie będą też rozdawać żonkili. Zamiast tego wszystkim wpłacającym datek podarują żonkilową naklejkę.

W sobotę pożegnaliśmy wspaniałego dziennikarza i Człowieka niezwykle nam życzliwego, dla którego pomaganie innym było bardzo ważne, Piotra Świąca. Decyzją Rodziny, kolegów i przyjaciół Piotra zbierane były datki na Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Dzięki zaangażowaniu darczyńców na portalu zrzutka.pl udało się zebrać aż 5634 zł!

Chcielibyśmy z całego serca podziękować za Państwa szczodrość. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziny Piotra Świąca, jego kolegów i przyjaciół, którzy w tym niezwykle trudnym czasie postanowili w ten sposób Piotra upamiętnić i podzielić się dobrem, które niósł z innymi. Czujemy dziś wielką wdzięczność.

Piotra Świąca nosimy w swoich sercach.

Gdyby ktoś z Państwa chciał dodać coś jeszcze do wirtualnej puszki, można to zrobić wchodząc na stronę pomagamhospicjum.pl.

Zapraszamy na specjalną, świąteczną edycję naszego fundacyjnego bazarku. Tym razem mottem przewodnim jest WIELKANOC.

Czym jest bazarek i jak z niego korzystać?
Bazarek na rzecz Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku to grupa otwarta dla wszystkich, którzy chcą wystawiać swoje przedmioty na rzecz naszego Hospicjum oraz dla tych, którzy chcą wspierać Hospicjum, licytując je. Przyjemne łączymy z pożytecznym, bo dla nas każda forma wsparcia działalności Fundacji i Hospicjum, jest niezwykle istotna. Gorąco zachęcamy do aktywnego uczestnictwa!

Serdecznie zapraszamy do zakupu charytatywnych kartek Wielkanocnych, przygotowanych przez najmłodszych wolontariuszy - uczniów szkół podstawowych oraz podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej, oraz nieco starszych - Barbarę Wypustek (artystkę gdańską i pielęgniarkę hospicyjną) i Ewę Poklewską-Koziełło (ilustratorkę książek dla dzieci).

Wybierając nasze pocztówki pomagają Państwo podopiecznym Fundacji Hospicyjnej oraz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Czas rozliczeń podatku właśnie się rozpoczął. Od 15 lutego podatnicy mogą zdecydować o tym, komu przekazać swój 1% podatku, wspierając działalność wybranej OPP. Nasza fundacja, prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza, również liczy na wsparcie z tego źródła.

Przekaż 1% podatku