Przekaż 1,5% podatku KRS: 0000 201 002 - Fundacja Hospicyjna

1.5ProcentPodatku

Od 2023 w wyniku zmian podatkowych podatnicy mogą przekazać 1,5% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego, zamiast, jak dotychczas 1%. Zwiększenie tej wartości, nie obciąża dodatkowo podatników, może natomiast znacząco wpłynąć na możliwość pomocy najbardziej potrzebującym.

Fundacja Hospicyjna, prowadząca m.in. Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza oraz Centrum Opieki Wytchnieniowej co roku bierze pod swoje skrzydła dziesiątki nieuleczalnie chorych dzieci i setki dorosłych. Do niesienia pomocy nie wystarczą jednak dobre chęci. Abyśmy mogli dalej otaczać opieką chore dzieci i cierpiących dorosłych, a także wspierać opiekunów osób niesamodzielnych potrzebujemy wsparcia. Twojego wsparcia. Krokiem by nam Pomóc jest 1.5PodatkuDlaDzieci i wszystkich osób objętych naszą opieką.

Przekaż 1,5% swojego podatku, wcześniej 1% podatku dla dzieci i dorosłych – podopiecznych Fundacji Hospicyjnej i pozwól pomagać tym, którzy bez nas sobie nie poradzą.

 

JAK PRZEKAZAĆ 1,5 % PODATKU FUNDACJI HOSPICYJNEJ:

 

TRADYCYJNIE W WERSJI PAPIEROWEJ

Pobierz, wypełnij i wydrukuj Twój formularz PIT z wpisanym KRS: 0000 201 002 naszej fundacji. Prześlij go pocztą tradycyjną lub osobiście przekaż do swojego Urzędu Skarbowego.

PIT-28 PIT-37 PIT-OP
PIT-36 PIT-38
PIT-36L PIT-39

 

 

ELEKTRONICZNIE POPRZEZ E-DEKLARACJE

Pobierz lub rozlicz się online korzystając z darmowych programów do rozliczenia podatku z wygenerowanym KRS Fundacji Hospicyjnej. 

 

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu PITax.pl dla OPP krs1.5procent.

 

  

 

 

Program e-pity Copyright 2023-2024 e-file sp. z o.o. sp. k.

 

WYŚLIJ PIT-OP JEŚLI JESTEŚ EMERYTEM LUB RENCISTĄ

Jesteś emerytem lub rencistą nie musisz rozliczać PIT – wydrukuj lub wyślij PIT OP w programie e-pity, klikając na poniższy obrazek i przekaż nam Twój Przekaż15Podatku.

 

W USŁUDZE TWÓJ E-PIT MINISTERSTWA FINANSÓW

W przypadku korzystania z usługi Twój e-PIT, we wstępnie przygotowanym rozliczeniu znajdzie się KRS organizacji, którą podatnik wybrał w roku poprzednim. W każdej chwili, do dnia 30 kwietnia można dokonać zmian w wyborze OPP lub zrezygnować z przekazania 1,5% podatku.

Szczegółowe informacje dotyczące rozliczenia podatku w usłudze Twój e-PIT znajdują się na stronie https://www.podatki.gov.pl/

W każdej formie rozliczenia można przekazać 1,5% dla Fundacji Hospicyjnej, wpisując w rubrykę: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1,5% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP), numer:

KRS 0000201002

 

ROZLICZ PIT RAZEM Z NAMI

Od marca zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa, planujemy dyżury wykwalifikowanych pracowników, którzy będą udzielać nieodpłatnie pomocy przy rozliczaniu PIT-ów, w zamian za przekazanie fundacji 1.5ProcentPodatku.
Dyżury odbywać się będą od marca do kwietnia. Szczegóły oraz godziny dyżurów zostaną podane na początku marca. 

Jeżeli nie będziesz mógł/a przyjść osobiście, dokumenty będzie można zostawić na recepcji Hospicjum Dutkiewicza, przy ul. Kopernika 6, bądź przesłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

1,5% podatku przekazać mogą podatnicy:

  • podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • objęci 19% podatkiem liniowym,
  • uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych,

a także emeryci i renciści, których rozlicza ZUS – na formularzu PIT-OP.

 

DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE!

 

 

BOHATERZY POPRZEDNICH KAMPANII

Za każdą naszą kampanią kryje się prawdziwa historia, prawdziwi ludzie i realni bohaterowie. Każdy z nich podzielił się swoją opowieścią o niełatwym i wymagającym życiu. Wiele w nich smutku, łez, codziennych wyzwań i trudnych decyzji. Nie mniej w każdej jest też pełno wiary, nadziei i radości, a ich bohaterzy niezmiennie udowadniają, że Hospicjum to też Życie.

2023 - Leoś, chłopiec o wielkich niebieskich oczach... czytaj więcej

 

2022 - Ula... Ten jej niezwykły uśmiech

 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska