Mikołaje, łączcie się!

 

 

 

UWAGA

Przyjaciele!

Epidemia koronawirusa zmieniła nasze życie i zdominowała media. Z wielką determinacją walczymy o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów – dzieci i dorosłych w Hospicjum domowym i stacjonarnym im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Mimo tej trudnej sytuacji pragniemy pochylić się także nad tymi najmłodszymi, których otaczamy swoją opieką. Pragniemy dać im  trochę radości, dlatego prosimy, “Mikołaje, łączcie się!”.

Nasze dzieci są bardzo doświadczone przez los, wciąż przeżywają żałobę po stracie swoich najbliższych lub są ciężko chore. 

Przejmujących historii jest tyle, ilu mamy podopiecznych. Ich smutkowi i cierpieniu czasem trudno jest zaradzić, warto jednak pokazać, że nie są same, niezależnie od okoliczności.

W tym roku ze względu na wyjątkowe warunki prosimy, aby nasze dzieci zamiast konkretnych prezentów, otrzymały karty podarunkowe o wartości ok 150 zł lub więcej. Będą mogły samodzielnie wybrać i zakupić wymarzone prezenty pod okiem swoich opiekunów –  w sklepie internetowym lub stacjonarnym. 

Zachęcamy do wpłat Bank BOŚ SA O/ Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010 z dopiskiem np. „Mikołaje, Łączcie się!" - Anieszka nr 1”.

Po wybraniu konkretnego marzenia należy skontaktować się z Anną Włodkowską po godzinie 15:00,    

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 668 450 743

w celu sprawdzenia, czy marzenie nadal jest wolne! Lista jest uaktualniana na bieżąco. Na prezenty czekamy do 21 listopada.

Marzenia zaznaczone kolorem niebieskim mają już swojego darczyńcę!

 

Mikołaje, Łączcie się 2021

 

1.Agnieszka, 21 lat – dziewczynka zmagająca się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jej pasją jest Internet - uwielbia surfować po sieci, lubi też lizaki Chupa-Chups o smaku truskawkowo-śmietankowym. Przyda się jej też karta podarunkowa do apteki, np. do kupienia tu: https://www.podarunkowakartazdrowia.pl/oferta/formularz-zamowienia.html. W codziennej opiece pomocna będzie również karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

2.Alicja, 12 lat – dziewczynka z mózgowym porażeniem dziecięcym. Mama chętnie kupiłaby jej ubrania dzięki karcie podarunkowej do sklepu Decathlon. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

3.Rafał, 18 lat (brat Alicji) – uwielbia piłkę nożną. Ucieszy się z bonu do sklepu z ubraniami i butami, np. Decathlon lub Reserved oraz ze słodyczy.

 

4.Amelia, 13 lat – urodziła się przedwcześnie. Amelka zmaga się z problemami neurologicznymi i problemami z odżywianiem, nie mówi, porozumiewa się z otoczeniem gestami i mimiką twarzy. Mama kupi jej odpowiednią do możliwości zabawkę, dzięki karcie podarunkowej do Empiku. W codziennej opiece pomoże też karta podarunkowa do drogerii Rossmann

 

5.Tymon, 10 lat (brat Amelii) – uwielbia zabawy klockami Lego i treningi piłki nożnej. Chłopiec uwielbia słodkości, ucieszy się też z karty podarunkowej do Empiku.

 

6.Bartuś, 9 lat – jest wcześniakiem urodzonym z ciężką dysplazją oskrzelowo-płucną, oddycha za pomocą rurki tracheotomijnej, musi mieć podawany tlen z koncentratora tlenu. Bartek ucieszy się z nowych ubranek, zakupionych dzięki karcie do H&M. W codziennej opiece nad nim pomoże też karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

7.Dawid, 14 lat – chłopiec chorujący na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Dawid uwielbia  słodkości, zwierzęta, gry komputerowe. Ucieszy go karta podarunkowa do Empiku lub Allegro. W codziennej opiece pomoże mu karta podarunkowa do drogerii Rossmann i Biedronki.

 

8.Denis, 14 lat – chłopiec z guzem mózgu. Przeszedł zabieg całkowitej resekcji guza, chemioterapię, radioterapię, chemioterapię podtrzymującą, obecnie choroba jest na etapie remisji. Denisowi przydadzą się nowe ubrania, mama będzie mu je mogła zakupić dzięki karcie podarunkowej np. do sklepu Reserved. Chłopiec lubi też słodycze, szczególnie gwiazdki Milky Way, do kupienia m.in. w Rossmannie. W codziennej opiece pomoże też karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

9.Julia, 19 lat (siostra Denisa) – pasjonuje się tańcem i muzyką. Ucieszy się z karty do sklepu z ubraniami Bershka lub bonu do Galerii Bałtyckiej. Lubi też słodycze.

 

10.Ewa, 14 lat – urodziła się jako wcześniak. Rehabilitacja jest podstawą dla utrzymania jej względnie stabilnego samopoczucia. Dziewczynka nie mówi, nauczyła się jednak pewnej metody komunikowania mimiką twarzy i gestami. Ucieszy ją karta do Galerii Bałtyckiej. W codziennej opiece pomocna będzie karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

11.Fabian, 1 rok – chłopiec z przepukliną rdzeniową. Wymaga wzmożonej rehabilitacji, która może pozwolić mu w przyszłości na samodzielnie siedzenie lub chodzenie. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

12.Lena, 9 lat (sistra Fabiana) – samodzielna, aktywna dziewczynka. Ucieszy się z karty podarunkowej do Empiku oraz słodkości.

 

13.Kajetan, 7 lat (brat Fabiana) – pełen werwy maluch. Ucieszy się z karty podarunkowej do Decathlonu oraz słodkości.

 

14.Filip, 8 lat (brat Fabiana) – wesoły, aktywny chłopiec. Ucieszy się z karty podarunkowej do Decathlonu oraz słodkości.

 

15.Filip, 20 lat – chłopiec z niedowładem czterokończynowym po wypadku. Nie siedzi ani nie chodzi sam. Mama kupi Filipowi gadżet dzięki karcie podarunkowej do Media Expert. W codziennej opiece pomoże też karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

16.Kacper, 17 lat (brat Filipa) – wesoły chłopak z talentem artystycznym. Ucieszy się z karty do Media Expert.  Kacper uwielbia też słodycze.

 

17.Lilka, rok (siostra Filipa i Kacpra) – radosny maluszek. Mama chętnie kupi jej zabawkę lub element wyposażenia pokoju dzięki karcie do Ikei.

 

18.Gracjan, 12 lat – chłopiec ze zdiagnozowanym małogłowiem, padaczką lekooporną, ze znaczną niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Mama kupi mu prezent odpowiedni do potrzeb dzięki karcie podarunkowej do Decathlonu. W codziennej opiece pomoże też karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

19.Hubert, 15 lat – urodził się z wodogłowiem, z tego powodu jego rozwój psychoruchowy uległ opóźnieniu. Hubert nie widzi i samodzielnie nie siedzi, nie trzyma sam głowy. Hubertowi mama kupi pasujące ubrania dzięki karcie podarunkowej do sklepu H&M. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

20.Marcelina, 6 lat (siostra Huberta) – ruchliwa dziewczynka, która uwielbia bawić się lalkami. Jak większość maluchów lubi też słodycze. Ucieszy się z karty podarunkowej do Smyka.

 

21.Jessica, 10 lat – ma uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy. Dziewczynka nie chodzi, nie siada samodzielnie, nie umie odwrócić się sama na bok, nie mówi. Mimo schorzeń jest niezwykle pogodna. Mama kupi jej nowe ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu Reserved. W codziennej opiece pomoże też karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

22.Konrad, 10 lat – urodził się z zespołem wad wrodzonych o nazwie mikrodelecja 22q11, nie ma także prawego płuca, które musiało być usunięte z powodu rozedmy, co spowodowało tlenozależność. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu dziecięcego z ubraniami np. H&M, w którym będzie mogła zakupić mu coś fajnego -oczywiście za aprobatą Konrada. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

23.Kinga, 15 lat (siostra Konrada) – bystra, rezolutna dziewczynka, która ma talent plastyczny. Kingę ucieszy bon podarunkowy do sklepu z ubraniami, np. H&M oraz słodkości i przekąski

 

24.Laura, 6m-cy - dziewczynka z poważną wadą serca i chorobami współistniejącymi, wymagająca bardzo dużo uwagi, sprzętu medycznego i rehabilitacji. Mama kupi jej potrzebne rzeczy dzięki karcie podarunkowej do Smyka. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

25.Stafan, 3 lata (brat Laury) – rezolutny i uroczy chłopiec. Ucieszy się z karty podarunkowej do Smyka – sam wybierze sobie zabawkę.

 

26.Lena, 17 lat – zmaga się z chorobą genetyczną o nazwie gangliozydoza. Uwielbia świnkę Peppę, bohaterów bajek Disneya, Kubusia Puchatka. Ucieszy ją bon podarunkowy do Smyka 

 

27.Borys, 11 lat (brat Leny) – uwielbia jeździć na hulajnodze i słuchać muzyki. Ucieszy go bon do Empiku - sam kupi sobie książkę lub grę, która spodoba mu się najbardziej. Lubi też słodycze.

 

28.Liwia, 11 lat – dziewczynka z zespołem Retta, padaczką, komunikująca się pozawerbalnie. Liwia ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu z ubraniami, np. Reserved i/lub Empiku – uwielbia książki. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

29.Maja, 15 lat – dziewczynka z niedorozwojem móżdżku, małogłowiem, mózgowym porażeniem dziecięcym. Majka miewa czasem bardzo silne napady padaczkowe, zapada na infekcje górnych dróg oddechowych. Ucieszy się z karty podarunkowej do Smyka. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

30.Oskar, 6 lat (brat Majki i Łucji) – chłopiec zdiagnozowany z niedorozwojem móżdżku, wcześniak. Nie rozwija się prawidłowo, ma problemy z refluksem żołądkowo-przełykowym. Ucieszy się z karty podarunkowej do Smyka. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

31.Łucja, 9 lat (siostra Majki i Oskara) – urocza dziewczynka, która kocha przebierać się w sukienki księżniczek i tańczyć. Łucja tańczy w zespole baletowym. Ucieszą ją zabawki, które sobie kupi dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk. Dziewczynka lubi też słodycze.

 

32.Maja, 7 lat -dziewczynka, która przeszła bardzo poważny wypadek samochodowy. Jest dzieckiem wymagającym dużej ilości rehabilitacji. Maja ma porażenie czterokończynowe, zanik nerwu wzrokowego, nie siedzi sama i nie chodzi. Mama kupi jej pasujące ubranka dzięki bonowi do Reserved. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

33.Lena, 5 lat (siostra Majki) -wymagająca dużo uwagi dziewczynka. Ucieszy ją bon do Smyka oraz zdrowe słodycze.

 

34.Mateusz, 15 lat – chłopiec pod opieką hospicjum po leczeniu onkologicznym usunięcia guza mózgu. Jest spastyczny, komunikuje się werbalnie, porusza się przy wsparciu osoby towarzyszącej. Mateusz ucieszy się z karty do Empiku. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

35.Antoni, 7 lat (brat Mateusza) – skromny, cichy chłopiec, który ucieszy się z karty podarunkowej do Empiku.

 

36.Marcin, 28 lat – całkowicie zależny od dorosłych, wymaga całodobowej opieki. Przeszedł kilkanaście zabiegów operacyjnych spowodowanych ropnym zapaleniem mózgu. Nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Mama chętnie kupi mu niezbędne ubrania dzięki karcie podarunkowej do galerii Forum Gdańsk. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

37.Maks, 4 lata – maluch po przebytym zapaleniu opon mózgowych i mózgu, ma duże problemy z przyjmowaniem pokarmu – najczęściej jest karmiony poprzez PEG-a. Maksiu ma uszkodzony centralny układ nerwowy. W opiece nad chłopcem bardzo przyda się karta podarunkowa do Biedronki – mama kupi mu niezbędne kosmetyki i jedzenie. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

38.Oliwka, 3 lata (siostra Maksia) – jest bardzo żywa, ruchliwa i lubi broić. Fanka Psiego patrolu. Ucieszyłaby ją maskotka z tej bajki i nowego ubranie, które będzie można jej zakupić poprzez kartę podarunkową do Smyka oraz zdrowe słodkości dla maluchów.

 

39.Marcelinka, 3 lata– dziewczynka z rozległymi zaburzeniami rozwoju mózgu (małogłowie i polimikrogyria). Chcąc uzyskać postęp w rozwoju motorycznym Marcelinki, należy rozwijać jej funkcje wzrokowe. Rodzice kupią jej ubranka dzięki karcie podarunkowej do H&M. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

40.Maja, 10 lat (siostra Marcelinki) – Maja jest bardzo aktywnym dzieckiem. Ucieszyłaby się z bonu do Sinsay lub Decathlonu oraz zdrowych słodkości.

 

41.Michalinka, niemowlę (siostra Marcelki i Majki) - dla niej najlepszym prezentem będzie bon do Smyka.

 

42.Natalka, 11 lat – urodziła się bardzo niedotleniona. Ma wiele zaburzeń neurologicznych, jest spastyczna, występują u niej drżenia kończyn i prężenia całego ciała, pojawiają się też napady drgawkowe. Natalii będzie można zakupić ubrania dzięki bonowi do Reserved. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

43.Nikodem, 10 lat – chłopczyk z zespołem mnogich wad wrodzonych: długo odcinkową niedrożnością przełyku z przetoką przełykowo-jelitową dolnego odcinka, niedrożnością dwunastnicy, uchyłkiem Meckela, wrodzoną wadą serca. Niedawno przeszedł poważny zabieg operacyjny korygujący znaczą skoliozę kręgosłupa. Nikoś mówi, śmieje się, jest pełen energii. Ucieszy się z karty podarunkowej np. do sklepu Smyk. Lubi też słodkości.

 

44.Hania, 5 lat (siostra Nikodema) – radosna, ruchliwa dziewczynka. Sprawi jej radość karta podarunkowa np. do sklepu Smyk oraz zdrowe słodkości, czyli np. kandyzowane owoce, orzechy itp.

 

45.Piotruś, 3 lata – Chłopiec został zdiagnozowany z padaczką lekooporną uwarunkowaną genetycznie. Przyda mu się karta podarunkowa do sklepu H&M. W codziennej opiece pomoże też karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

46.Rafał, 6 lat (brat Piotra) – ma wszechstronne zainteresowania książkowe: medyczne, samochodowe, lubi encyklopedie o świecie, kosmosie, życiu na ziemi. Chętnie sam zakupi sobie wymarzoną książkę dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

47.Paweł, 9 lat – chłopczyk do dziś nie jest zdiagnozowany. Nie chodzi, nie siedzi, nie widzi lub widzi bardzo słabo, czasami próbuje jednak kierować głowę w stronę głosu. Na ogół jest wiotki, podczas gorączki czy bólu jest jednak spastyczny i pręży ciało. Pawełkowi mama kupi niezbędne witaminy dzięki karcie podarunkowej do apteki (najlepiej Dbam o Zdrowie, np. do kupienia tu: www.podarunkowakartazdrowia.pl/oferta/formularz-zamowienia.html). W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

48.Piotr, 11 lat (brat Pawła i Mikołaja) – uwielbia sport, szczególnie piłkę nożną. Chłopiec uwielbia słodycze, a ucieszy się też bardzo z bonu do Media Expert.

 

49.Mikołaj, 14 lat (brat Pawła i Piotra) – lubi się uczyć, szczególnie przedmiotów ścisłych. Pasjonuje się kulinariami, lubi też słodkości. Ucieszy się z bonu do sklepu Leroy Merlin - zakupi sobie niezbędne do majsterkowania materiały.

 

50.Radek, 12 lat – zmaga się z zespołem wad wrodzonych centralnego układu nerwowego, mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką lekooporną oraz częstymi infekcjami. Ucieszy się z nowych ubrań kupionych mu dzięki karcie podarunkowej, np. z H&M. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

51.Arek, 16 lat (brat Radka i Oliwiera) – lubi słuchać muzyki, uczęszcza dodatkowo do szkoły tańca i kultury hip-hopowej oraz jeździ na hulajnodze. Ucieszy go bon do sklepu X-kom.

 

52.Oliwier, 4 lata (brat Radka i Arka) – uroczy, radosny maluch. Fan motoryzacji. Razem z mamą kupi sobie pasujące ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk.

 

53.Staś, 2 lata – maluch urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Ma także problemy neurologiczne. Rodzice chętnie będą mu kupować najpotrzebniejsze rzeczy higieniczne i żywnościowe dzięki kartom podarunkowym do Biedronki i Rossmanna.

 

54.Władysław, 3 lata (brat Stasia) – radosny maluch. Przyda mu się karta do Rossmana – rodzice kupią mu niezbędne kosmetyki i zdrowe przekąski.

 

55.Sebastian, 14 lat – ma mózgowe porażenie dziecięce, z otoczeniem kontaktuje się pozawerbalnie. Sebastian wymaga ciągłej opieki, korzysta z wielu sprzętów medycznych, np. z koncentratora tlenu, ssaka, pulsoksymetru. Mama kupi mu dostosowaną do jego potrzeb zabawkę, dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

56.Kacper, 10 lat (brat Sebastiana, Janeczki, Antosia) – uwielbia super bohaterów komiksowych. Jest bardzo żywym chłopcem, trenuję piłkę nożną. Dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk prezent kupi mu mama. Lubi słodkości – najlepsze będą te zdrowe, czyli orzechy, suszone owoce itp.

 

57.Janeczka, 7 lat (siostra Sebastiana, Kacpra, Antosia) – uwielbia bawić się lalkami, uczęszcza też na zajęcia z baletu, który jest jej pasją. Mama kupi jej prezent w Smyku dzięki karcie podarunkowej. Dziewczynka ucieszy się ze zdrowych słodkości: orzechów, suszonych owoców itp.

 

58.Oskar, 4 lata (brat Sebastiana, Kacpra, Janeczki) – maluch, którego wszędzie pełno. Mama chętnie kupi mu prezent w Smyku dzięki karcie podarunkowej.

 

59.Szymon, 14 lat – urodził się z poważną wadą serca i niesprawnym prawym płatem płuca. Gdy ma infekcję, spada jego saturacja, wymaga wtedy tlenoterapii, zdarzają mu się też omdlenia. Jest wesoły i energiczny (mimo ciężkiej choroby) i chciałby robić wszystko, co mogą zdrowe dzieci. Ucieszy go karta do Steam i/lub Nintendo. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

60.Szymon, 16 lat – chłopiec zmagający się z rzadką chorobą genetyczną, która wiąże się z padaczką i znacznymi zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego spowodowanymi uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. Szymek nie siedzi bez podparcia, nie chodzi, nie porozumiewa się werbalnie, bez wątpienia zdaje się jednak orientować w przestrzeni, poznawać bliskich i reagować na różnorodne bodźce. Przyda się chłopcu bon do Ikei. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

61.Ula, 2 lata - urodziła się jako wcześniak w październiku 2019 z przepukliną mózgową potyliczną. Przeszła kilka skomplikowanych operacji neurochirurgicznych mózgu. Mama kupi jej pasujące ubranka dzięki karcie do Smyka. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

62.Iga, 7 lat (siostra Uli) – żywa, potrzebująca dużej uwagi dziewczynka. Uwielbia klocki Lego, kupi sobie wymarzony zestaw dzięki karcie podarunkowej do Smyka lub Empiku. Ucieszy się również ze słodkości.

 

63.Weronika, 7 lat – urodziła się z poważną wadą serca, w ostatnim czasie jej stan się pogorszył z powodu uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Jest dzieckiem leżącym, nie mówi, lecz żywo reaguje na otoczenie i bliskie osoby. Weronikę ucieszy karta podarunkowa do Smyka. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.

 

64.Paweł, 15 lat (brat Weroniki) – uwielbia piłkę nożną. Ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej lub Forum Gdańsk. Lubi też słodycze!

 

65.Roch, 12 lat – chłopiec zmagający się z przewlekłą chorobą, która wpływa na jego układ oddechowy. Ucieszy się z bonu do Empiku. Uwielbia też słodkości i różnego rodzaju zdrowe przekąski.

 

66.Tomek i Mateusz, 11 lat – są bliźniakami, Tomasz choruje ma mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku. Interesuje się piłką nożną oraz grami video. Mateusz ma wodogłowie i związaną z tym niepełnosprawność umysłową. Porusza się samodzielnie. Lubi oglądać bajki oraz słuchać muzyki. Chłopców ucieszą karty podarunkowe do sklepu Media Markt oraz słodycze.

 

67.Damian, 24 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, porusza się na wózku inwalidzkim. Uczęszcza do ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego, bardzo lubi tam przebywać wśród nauczycieli, kolegów i koleżanek. Ucieszy się z karty do Media Markt, rodzice zakupią mu płyty z jego ulubionymi piosenkami lub inne gadżety. Damian uwielbia też wafelki „Grześki”.

 

68.Filip, 15 lat (brat Damiana) – pasjonuje się piłką nożną, uprawia ją i jest jej kibicem. Ucieszy się z bonu podarunkowego do sklepu Decathlon. Filip również lubi słodkości.

 

69.Ola, 23 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, przemieszcza się na wózku inwalidzkim, nie mówi. Uwielbia pieski. Ucieszy ją możliwość zrobienia zakupów wspólnie z mamą, np. dzięki karcie podarunkowej do sklepu Reserved. Lubi też słodkości, np. kandyzowane, suszone owoce czy orzechy.

 

70.Małgosia, 24 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, nie chodzi, nie mówi, siedzi podparta. Małgosi przyda się bon do Ikei.

 

71.Rafał, 13 lat – urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, dzięki wysiłkowi swojemu i otoczenia zaczął chodzić. Ostatnio niestety znowu jest w gorszej formie. Z radością pójdzie na zakupy z mamą, jeśli otrzyma bon podarunkowy do sklepu Smyk. Uwielbia słodycze.

 

72.Lena, 12 lat (siostra Laury i Natalii) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z bonu do Empiku i słodyczy, zdrowych przekąsek.

 

73.Laura, 7 lat (siostra Leny i Natalii) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z bonu do Empiku oraz słodyczy, zdrowych przekąsek.

 

74.Natalia, 16 lat (siostra Laury i Leny) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z bonu do Rossmanna oraz słodyczy i zdrowych przekąsek.

 

75.Franek i Michał, 12 lat (bracia Maksa) – bliźniacy zmagający się z dziecięcym porażeniem mózgowym, wytrwale się rehabilitują. Chłopcy ucieszą się z kart podarunkowych do H&M – chętnie kupią sobie wybrane ubranie. Lubią słodkości.

 

76.Maks, 16 lat (brat Franka i Michała) – bardzo inteligentny chłopiec, który pasjonuje się komputerami. Ucieszy go bon podarunkowy do Allegro oraz coś słodkiego.

 

77.Maciek, 27 lat – chłopiec po zakończonym leczeniu onkologicznym, sparaliżowany czterokończynowo. Lubi słuchać muzyki i surfować po internecie. Ucieszy go bon Allegro i coś słodkiego.

 

78.Mirek, 23 lata – chłopiec stracił zdrowie w następstwie poważnego wypadku komunikacyjnego. Leży, ma niedowład spastyczny czterokończynowy. Ogromną szansę na poprawę jego sprawności jest intensywna rehabilitacja. Mirek porozumiewa się za pomocą komunikacji alternatywnej. Ucieszy się z karty do Rossmanna - kupi ulubione kosmetyki, perfumy, lubi również słodycze.

 

79.Adaś i Wojtuś, bliźniaki, 4 lata – weseli i radośni chłopcy, są odważni i ciekawi świata. Zmagają się z powikłaniami spowodowanymi wcześniactwem. Adaś dotknęło również dziecięce porażenie mózgowe. Adaś i Wojtuś chętnie wybiorą się wraz z rodzicami po nowe ubrania do sklepu, dlatego będą wdzięczni za kartę podarunkową do sklepu Smyk lub H&M. W codziennej opiece pomoże też karta do Rossmanna.

 

80.Jakub, 9 lat – chłopiec z dziecięcym porażeniem mózgowym. Kuba nie mówi, nie chodzi sam, uczy się utrzymywać głowę. Ma bardzo słaby wzrok. Ucieszy go bon do Empiku i/lub Rossmanna.

 

81.Krzyś, 12 lat – chłopiec z mózgowym porażeniem dziecięcym, ma założoną rurkę tracheotomijną. Krzyś nie widzi, za to samodzielnie raczkuje. Jest radosnym dzieckiem. Ucieszy się z bonu do Smyka.

 

82.Karol, 13 lat (brat Krzysia) – ruchliwy chłopiec, który pasjonuje się militariami i historią. Ucieszy go bon do sklepu Decathlon. Uwielbia też słodkości.

 

83.Szymon, 19 lat – urodził się bardzo niedotleniony, jest niewidomy, ma zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, nie chodzi, nie porozumiewa się werbalnie, reaguje jednak na otoczenie, na swoich bliskich. Wraz z mamą wybierze pasujące mu ubrania dzięki karcie podarunkowej np. do sklepu Reserved.

 

84.Maciuś, 4 latka – od urodzenia zmaga się z malformacją naczyniową żylną w obrębie twarzoczaszki, jest leczony onkologicznie, chirurgicznie i laryngologicznie. Maciusia ucieszy bon do Empiku oraz zdrowe słodkości.

 

85.Paweł, 15 lat – choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Uwielbia zwierzęta i książki. Ucieszy go bon do Empiku. W codziennej opiece pomoże bon do Rossmanna.

 

86.Krystian, 16 lat – chłopcu zmarła ukochana babcia, która w dużej mierze go wychowywała. Interesuje się sztukami walki, uwielbia boks. Chciałby dostać kartę podarunkową do gdańskiego centrum handlowego Galeria Bałtycka.

 

87.Martynka, 10 lat – dziewczynce zmarła babcia, która w dużej mierze ją wychowywała. Martynka jest radosną dziewczynką, fascynuje ją moda, marzy aby zostać modelką.  Dlatego ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Sinsey oraz słodkości.

 

88.Adaś, 9 lat – wychowuje go dziadek, mama ma odebrane prawa rodzicielskie. Jest opóźniony w rozwoju intelektualnym, ale bardzo pogodny i chętny w poznawaniu świata. Ucieszą go układanki logopedyczne odpowiednie do wieku i nowe ubrania, dlatego prosi o kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

89.Julia, 16 lat – kilka lat temu straciła mamę. Bardzo lubi się uczyć i spędzać czas z koleżankami. Ucieszy ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.

 

90.Jerzyna, 7 lat (siostra Jaśminy) – wychowuje się bez taty, który niedawno zmarł po długiej chorobie. Jest pełna energii i pomysłów. Jej powiedzonka są w rodzinie opowiadane jak anegdoty. Prawie zawsze jest uśmiechnięta, a gdy czuje się smutna, przychodzi, aby się przytulić i popłakać. Bardzo lubi sport i taniec. Jagódka chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

91.Jaśmina, 9 lat (siostra Jerzyny) – wychowuje się bez taty, który niedawno zmarł po długiej chorobie. Jaśmina lubi szkołę, choć czasem trochę się jej boi. Jest bardzo ambitna i źle znosi sytuacje, gdy coś jej nie wychodzi. Bardzo lubi taniec, sport (ostatnio tenis) i rysowanie. Na ogół jest uśmiechnięta, choć bywa smutna i zamyślona. Jaśmina chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

92.Adaś, 17 lat – wychowuje go samotnie mama, jego tata zmarł. Zapalony piłkarz, rozpoczął grę w klubie piłkarskim, uwielbia też kibicować. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Galerii Bałtyckiej.

 

93.Jurek, 15 lat – chłopiec musiał bardzo wydorośleć, stracił bowiem ukochanego tatę. Chwilę beztroskiej zabawy można mu podarować fundując bon do Galerii Bałtyckiej – razem z najbliższymi wybierze coś, co spodoba mu się najbardziej. Lubi także słodycze!

 

94.Paweł, 17 lat (brat Dagmary, Franka i Antosi) – po śmierci mamy adoptowała go siostra. Marzy, by zostać architektem lub architektem krajobrazu. Lubi szkicować, malować, rysować. Stres rozładowuje układaniem modeli lego dla nastolatków. Prosi o kartę podarunkowa do Galerii Forum.

 

95.Dagmara, 17 lat (siostra Pawła, Franka i Antosi) – po śmierci mamy adoptowała ją siostra. Uczy się w szkole fryzjerskiej. Interesuje się wszystkim co jest związane z włosami. Prosi o kartę podarunkową do sklepów Galerii Forum.

 

96.Franek, 4 latka (brat Antosi, Dagmary i Pawła) – najmłodszy w rodzinie. Mały, kochany rozrabiaka. Bardzo lubi bawić się dinozaurami i autami. Prosi o kartę podarunkową do Galerii Forum, ucieszy się również ze słodyczy.

 

97.Antosia, 7 latka (siostra Frania, przybrana siostra Dagmary i Pawła) – wesoła i ogromnie empatyczna uczennica zerówki. Jest wiecznie uśmiechnięta, uwielbia naukę języka angielskiego i słodycze. Jest małą modnisią. Prosi o kartę do Galerii Forum.

 

98.Agata, 11 lat (przyrodnia siostra Frania i Antosi) – lubi się uczyć, czytać książki. W wolnym czasie jeździ na rowerze i gra na pianinie. Agata chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum.

 

99.Wojtek, 7 lat (przyrodni brat Frania i Antosi) – chodzi do przedszkola, bardzo lubi rysować, układać puzzle i klocki lego. Wojtek chciały dostać kartę podarunkową do sklepu Galerii Forum.

 

100.Martynka, 15 lat  – wesoła, towarzyska dziewczynka, która wychowuje się bez mamy. Ucieszy ją bon podarunkowy do Galerii Forum oraz coś słodkiego.

 

101.Mateusz, 13 lat (brat Julii) – chłopiec stracił mamę. Spokojny, zrównoważony i ciekawy świata. Bardzo lubi gry planszowe, książki, dlatego ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej i coś słodkiego!

 

102.Julia, 11 lat (siostra Mateusza) – dziewczynka straciła mamę. Uwielbia się bawić lalkami, lubi czytać książki, dlatego ucieszą ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.

 

103.Aleksandra, 16 lat – mama dziewczynki nie żyje, niedawno zmarł jej ukochany dziadek. Ola lubi komputer, modę i książki. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

104.Kamil, 14 lat – chłopcu zmarła mama. Uwielbia grać w piłkę nożną, chciałby otrzymać grę planszową, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

105.Jagoda, 16 lat (siostra Alberta) – niedawno straciła mamę. O dziewczynkę troszczy się bardzo ukochana babcia, która przechodzi chorobę onkologiczną. Jagoda uwielbia wspinaczkę i jazdę konną. Dziewczynka ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej i ze słodkości.

 

106.Albert, 17 lat (brat Jagody) – niedawno stracił mamę, troskliwie opiekuje się nim babcia, która właśnie przechodzi chorobę onkologiczną. Mimo Zespołu Aspergera dobrze radzi sobie w szkole. Z radością wykorzysta bon podarunkowy do Galerii Bałtyckiej, uwielbia też słodycze.

 

107.Hania, 12 lat (siostra Marty) – niedawno straciła mamę. Lubi rysować i malować. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

108.Marta, 14 lat (siostra Hani) – lubi zarówno gry i układanki, jak jeździć na rowerze czy rolkach. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

109.Zosia, 16 lat – straciła tatę. Uwielbia taniec, muzykę i wszelką aktywność. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum oraz słodycze.

 

110.Filip, 12 lat (brat Amelki) – wychowuje go mama. Filip to żywe srebro, wszystko go interesuje. Bardzo lubi grać w piłkę nożną i bawić się w podchody. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

111.Oliwia, 11 lat – wychowuje ją mama. Tak jak jej starszy już dorosły brat uwielbia żużel i siatkówkę. Chodzi na naukę tańca. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

112.Paulina, 10 lat (siostra Julki Jasia) – niedawno straciła tatę. Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka. Lubi się bawić. Marzy o maskotce Ty Teeny Tys – dlatego ucieszy ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

113.Julka, 15 lat (siostra Pauliny i Jasia) – niedawno straciła tatę. Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka, jej pasją są wspinaczka oraz jazda konna. Julka chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

114.Jaś, 18 lat (brat Pauliny i Julki) – niedawno stracił tatę. Jest zagorzałym kibicem piłki nożnej i sam trenuje w Lechii. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

115.Zuzia, 15 lat (siostra Zosi) – wychowuje się bez taty. Interesuje się modą i projektowaniem wnętrz. Ucieszą ją karta podarunkowa do Galerii Forum.

 

116.Zosia, 10 lat (siostra Zuzi) – wychowuje się bez taty. Lubi rysować, kolekcjonuje małe lalki i zwierzątka. Ucieszą ją karta podarunkowa do Galerii Forum.

 

117.Ksawery, 9 lat (brat Maksyma i Wiktora) – najmłodszy z trójki braci, których po śmierci mamy samotnie wychowuje tata. Ksawery jest energiczny, ciekawy świata i bardzo dociekliwy, stale o wszystko pyta. Ksawery chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum oraz coś słodkiego.

 

118.Maksym, 12 lat (brat Ksawerego i Wiktora) – najlepszy uczeń w klasie, zapalony piłkarz i kibic piłki nożnej, chodzi na treningi klubu Cygnus w Przywidzu. Jego ulubioną drużyną, oprócz Lechii Gdańsk, jest Juventus Turyn, a ulubionym piłkarzem Paulo Dybala. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Forum.

 

119.Wiktor, 6 lata (brat Ksawerego i Maksyma) – najmłodszy z rodzeństwa. Mieszanka dwóch starszych braci, szybko się od nich uczy rozrabiać. Wiktorek chciałby dostać buty sportowe, dlatego chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum.

 

120.Alan, 11 lat – wychowuje go samotnie mama, z którą chłopiec jest bardzo blisko związany. Uwielbia ruch, rower, rolki, piłkę. Nie jest fanem komputera. Ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

121.Marcel, 8 lat – jest wiecznie uśmiechnięty i bardzo ciekawy świata. Jego nowa pasja to klocki Lego Ninjago, dlatego chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej. Uwielbia słodycze!

 

122.Sebastian, 17 lat (brat Weroniki) – wychowuje się bez taty, ma młodszą siostrzyczkę i kochającą mamę. Uwielbia i trenuje piłkę nożną. Chciałby dostać bon podarunkowy do Galerii Bałtyckiej oraz coś słodkiego.

 

123.Weronika, 9 lat (siostra Sebastiana) – dziewczynka wychowuje się bez taty. Jest pełną radości i energii małą istotką. Weronika marzy o nowej lalce, dlatego ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej i do tego czegoś słodkiego!

 

124.Tymon, 12 lat – jego starszy braciszek zmarł po długiej chorobie. Trenuje krav magę, jest wielkim fanem Bruce’a Lee, Jackiego Chana, J. C. Van Damma. Ostatnio interesuje się malarstwem i sztuką. Ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

125.Remek, 12 lat (brat Wiktora) – wychowuje się bez mamy. Wesoły chłopiec, bardzo przywiązany do taty. Remek interesuje się grami Minecraft, Angry Birds i Pokemony. Ucieszą go gadżety o tematyce z filmu „Sonic” lub karta podarunkowa do sklepu Galerii Bałtyckiej. Lubi także słodycze.

 

126.Wiktor, 9 lat (brat Remka) – wychowuje się bez mamy. Interesuje się grami Minecraft, Angry Birds i Pokemony. Ucieszą go zabawki o tej tematyce lub karta podarunkowa do sklepu Galerii Bałtyckiej .Chciałby także otrzymać coś słodkiego.

 

127.Patryk, 13 lat – kilka lat temu stracił tatę. Pasjonuje się wszystkim, co jest związane z transportem kolejowym: pociągami, tramwajami itp. Bardzo lubi też grać na xBox i jeździć na rowerze. Ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

128.Jakub, 12 lat (brat Mai) – po długiej chorobie zmarła jego ukochana babcia. Chłopiec marzy o karcie do sklepu Galerii Bałtyckiej oraz o słodkościach.

 

129.Maja, 13 lat (siostra Kuby) – jest pod opieką hospicjum, po długiej chorobie zmarła jej ukochana babcia, która bardzo pomagała przy jej wychowywaniu. Dziewczynka uwielbia zwierzęta. Marzy o karcie do Galerii Bałtyckiej oraz o słodkościach.

 

130.Eliza, 15 lat (siostra Zuzi) – wychowuje się bez taty. Uwielbia sport, trenuje pływanie, lubi też zajęcia plastyczne. Ucieszy ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej i coś słodkiego.

 

131.Zuzia, 11 lat (siostra Elizy) – wychowuje się bez taty. Interesuje się muzyką, uczy się grać na pianinie. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz coś słodkiego.

 

132.Paweł, 14 lat – chłopcu zmarł tata, mieszka z wujkiem. Uwielbia komputery, jak większość chłopców, ale także czasem pobiegać za piłką na podwórku. Ucieszy go bon podarunkowy do Galerii Bałtyckiej i coś słodkiego.

 

133.Dominika, 12 lat - najstarsza z trójki rodzeństwa. Półtora roku temu straciła tatę. Dziewczynka z wielka pasją trenuje gimnastykę artystyczną. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

134.Lena, 7 lat (siostra Dominiki i Alexa) - bardzo lubi układać puzzle i bawić się małymi lalkami, które mieszczą się w domku dla lalek. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

135.Alex, 4 lata (braciszek Dominiki i Lenki) - bardzo wesoły i ciekawy życia chłopczyk. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

136.Kacper, 6 latka (brat Pawła, Roksany i Ignacego)  – stracił ukochaną babcię, opiekuje się nim mama. Kacper jest bardzo wesoły, lubi bawić się klockami, układankami i autkami. Ucieszy się z klocków Lego, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

137.Paweł, 10 lat (brat Kacpra, Roksany i Ignacego) - starszy brat Kacpra. Ciekawy życia chłopiec, wesoły, lubiący się bawić z braciszkiem. Ucieszy się z klocków Lego, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

138.Roksana, 3 latka (siostra Kacpra, Pawła i Ignacego) - wesoła , troszkę jeszcze wstydliwa dziewczynka. Najlepszym prezentem byłaby dla niej lalka interaktywna zabawka, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

139.Ignacy, niecały roczek (brat Kacpra, Pawła i Roksany) - słodki maluszek, uśmiechnięty, ciekawy świata. Ucieszy się z zabawki adekwatnej do swojego wieku, dlatego najlepszym prezentem dla niego będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

140.Kinga, 14 lat – straciła tatę. Wesoła i sympatyczna dziewczynka uwielbiająca wspinaczkę. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz słodycze.

 

141.Bruno, 17 lat - chłopcu zmarła siostrzyczka. Zafascynowany jest światem wirtualnym, dlatego najlepszym dla niego prezentem będzie karta do sklepu Media Markt.

 

142.Kornelia, 17 lat – dwa lata temu, w wieku 20 lat, odszedł jej brat. Kornelia ma bardzo miłe i spokojne usposobienie. Ucieszy ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

143.Justyna 17 lat – dwa lata temu zmarł jej tata. Jest spokojną, ale wesołą dziewczyną. Interesuje się wszystkim, co jest związane z Japonią i Koreą, lubi również jazdę konną. Justyna chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

144.Bartosz, 14 lat (brat Mateusza) – jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia. Niedawno stracił też ukochaną babcię. Interesuje go ratownictwo medyczne. Od szóstego roku życia zmaga się z epilepsją. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.

 

145.Mateusz, 9 lat (brat Bartosza) - jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia. Niedawno stracił ukochaną babcię. Interesują go gry komputerowe. Z pasją układa klocki Lego. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.

 

146.Jagódka, 3 latka (siostra Malinki) - we wrześniu zmarł jej ukochany tatuś, gdy mama była jeszcze w ciąży z Malinką. Wesoła, ciekawa świata dziewczynka, uwielbia rysować. Najlepszym prezentem będą klocki Lego dlatego, najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

147.Malinka, roczek (siostra Jagódki) - słodki maluch, który potrzebuje dużo miłości i uwagi. Najlepszym prezentem będzie dla niej karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

148.Mateusz, 13 lat (brat Arka i Ani) - w maju zeszłego roku zmarł mu tata. Chłopiec interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi. Lubi czytać książki. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Mateusz chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

149.Arek, 11 lat (brat Ani i Mateusza) - w maju zeszłego roku zmarł mu tata. Interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi. Lubi czytać książki. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Arek chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

150.Ania, 10 lat (siostra Arka i Mateusza) - w maju zeszłego roku zmarł jej tata. Lubi czytać książki. Chciałaby rozpocząć naukę jazdy konnej. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Ania bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

151.Michał, 11 lat – wychowuje go samotnie mama. Michał lubi książki o Harrym Potterze oraz piłkę nożną. Chodzi o szkoły sportowej, do klasy żeglarskiej. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

152.Mira, lat 9 (siostra Franka) – niedawno straciła mamę, wychowuje ją tata. Mira jest zaradną, uczynną, wesołą i samodzielną dziewczynką. Lubi gry komputerowe, takie jak Minecraft. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej, gdzie będzie mogła sobie wybrać ulubioną grę.

 

153.Franek, 14 lat (brat Miry) – niedawno stracił mamę. Lubi gry komputerowe i modnie się ubierać. Chciałby dostać kartę podarunkową do gdańskiego centrum handlowego Galeria Bałtycka.

 

154.Dorota, 6,5 roku (siostra Gabrieli) – w grudniu 2017 roku zmarła jej mama. W maju 2017 roku zdiagnozowano u niej białaczkę limfoblastyczną. 9 miesięcy spędziła w szpitalu odizolowana od swojej siostry. Musiała pożegnać się z koleżankami i kolegami z przedszkola. Dorotka jest bardzo rezolutną i samodzielną dziewczynką. Z powodu odizolowania od rówieśników nauczyła się sama organizować sobie wolny czas. Uwielbia rysować, ucieka w świat lalek i maskotek. Dużą pomocą są też zajęcia w „domowej szkole”, gdzie realizowany jest program dla zerówkowiczki. Dorotka chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.

 

155.Gabriela, 10 lat (siostra Dorotki) – dużo czasu spędza w szkole. Lubi się uczyć i lgnie do koleżanek i kolegów. Jest typem przywódcy i chętnie organizuje koleżankom i kolegom zajęcia wolne w świetlicy. W ten sposób odreagowuje swoje smutki. Po powrocie Gabrysi ze szkoły siostry chętnie oglądają bajki i filmy przyrodnicze. Gabrysię ucieszy karta podarunkowa do sklepu Smyk.

 

156.Jakub, 8 lat - w zeszłym roku stracił mamę. Bardzo rezolutny chłopiec. Lubi wspinaczkę. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

157.Zuzia, 10 lat - w tym roku umarła jej młodsza siostrzyczka. Wszędzie jej pełno, lubi czytać bajki, pasjonuje się końmi. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej. Uwielbia też słodkości, najlepsze dla niej to te zdrowsze.

 

158.Tadziu, 8 lat (brat Grzesia, Agaty i Jacka) – niedawno stracił brata. Spokojny, bardzo lubi piłkę nożną, jego faworytem jest Lechia Gdańsk. Fascynują ich pociągi i tory kolejowe. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

159.Grzesiu, 11 lat (brat Tadzia, Agaty i Jacka) – niedawno stracił tatę. Bardzo lubi układa klocki Lego, interesuje się dinozaurami i pociągami jak młodszy brat Tadziu. Grześ chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

160.Agata, 14 lat (siostra Tadzia, Grzesia i Jacka) – niedawno straciła tatę. Uwielbia zwierzęta, zwłaszcza psy i koty. Bardzo spokojna i cicha dziewczynka. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

161.Jacek, 17 lat (brat Tadzia, Grzesia i Agatki) – Jego pasją jest piłka nożna. Jacek chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.

 

162.Lena, 9 lat (siostra Patrycji) - kilka lat temu straciła tatę. Zawsze uśmiechnięta, grzeczna. Najlepszym prezentem dla Leny będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

163.Patrycja, 17 lat (siostra Leny) – kilka lat temu straciła tatę. Umuzykalniona, spokojna i bardzo miła dziewczyna. Najlepszym prezentem dla Patrycji będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.

 

164.Tomek, 12 lat (brak bliźniak Adama oraz Szymona) - niedawno zmarł mu tata, razem z bratem Adamem uwielbia piłkę nożną, którą trenuje. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

165.Adam, 12 lat (brak bliźniak Tomka oraz Szymona) - niedawno zmarł mu tata, razem z bratem Adamem uwielbia piłkę nożną, którą trenuje. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

166.Szymon, 16 lat (brat Tomka i Adama) – jako starszy brat wspiera mamę w wychowaniu bliźniaków. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

167.Krystian, 8 lat (brat Pauliny) - chodzi do 3 klasy szkoły podstawowej. Jego głównym zainteresowaniem jest informatyka. Bardzo lubi grać w różne gry na komputerze czy konsoli. Lubi jeździć na rowerze i rolkach. Interesuje się językiem angielskim. Marzeniem Krystiana jest „latanie” w fly spot. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

168.Paulina, 16 lat (siostra Krystiana) - chodzi do 2 klasy liceum sportowego. Trenuje lekkoatletykę, głównie specjalizuje się w skoku w dal. Lubi pograć w piłkę nożną czy jeździć np. na rolkach. Ma problemy z matematyką. Interesuje się językiem rosyjskim. Największym marzeniem Pauliny jest udział na Mistrzostwach Olimpijskich oraz podróżowanie. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

169.Kinga, 17 lat – tata nie żyje. Bardzo odpowiedzialna, zaradna i sympatyczna. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

170.Namir, 7 lat – niedawno zmarł mu braciszek. Wesoły chłopiec, pełen energii. Ucieszy się z karty podarunkowe do Galerii Bałtyckiej.

 

171.Agnieszka, 5 lat – niedawno straciła tatę. Bardzo ciekawska, uwielbia tworzyć, ale szybko się denerwuje przy niepowodzeniach. Zadaje mnóstwo pytań. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

172.Ruben, prawie 12 lat ( brat Bruno ) - chodzi do 6 klasy szkoły podstawowej. Jego głównym zainteresowaniem jest majsterkowanie, elektronika. Bardzo lubi łowić ryby posiada kartę wędkarską. Lubi pograć na komputerze. Rubena marzenie jest złowić godną pochwały rybę. Ucieszyłby się z karty podarunkowej do sklepu OBI czy Leroy Merlin.

 

172.Bruno lat 8 ( brat Rubena ) - chodzi do 2 klasy szkoły podstawowej. Jego głównym zainteresowaniem jest granie  w planszówki, układanie klocków lego oraz torów GRAVITRAX i granie  na konsoli xbox. Czasami chodzi ze starszym bratem na ryby-też umię łowić. Bardzo lubi aktywne zabawy na dworzu z dziećmi. Jego marzeniem są kreatywne zabawki. Uśmiech na Jego twarzy byłoby dostanie karty podarunkowej do sklepu z zabawkami.

 

173.Miłosz, 8 lat (brat Szymona) - chodzi do 3 klasy szkoły podstawowej. Jego głównym zainteresowaniem jest piłka nożna. Bardzo lubi grać w różne gry na komputerze czy konsoli. Lubi jeździć na rowerze, hulajnodze i grać w szachy. Interesuje się stadionami piłkarskimi. Miłosza marzeniem jest pojechać na finał Ligi Mistrzów. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

174.Szymon, 6 lat (brat Miłosza) - chodzi do "zerówki". Jego głównym zainteresowaniem jest lego. Bardzo lubi grać w różne gry na komputerze czy konsoli. Lubi jeździć na rowerze i uprawiać sporty wodne. Interesuje się służbami mundurowymi. Szymona marzeniem jest odwiedzić Aquapark. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

175.Kacper 8 lat (brat Kuby) - niedawno zmarła mu mama. Kacper chodzi do 2 klasy szkoły podstawowej, trenuje piłkę nożną i uwielbia jeździć na rowerze. Bardzo lubi matematykę. Kacpra marzeniem jest zostać zawodowym piłkarzem. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

176.Kuba 11 lat (brat Kacpra) - niedawno zmarła mu mama. Kuba chodzi do 6 klasy szkoły podstawowej. Intersesuje się grami komputerowymi i programowaniem. Uwielbia pociągi i tramwaje,  interesuje się ich konstrukcją i zbiera ich modele. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

177.Karol,14 lat (brat Asi) -niedawno zmarł mu tata. Karol chodzi do 8 klasy sportowej szkoły podstawowej. Trenuje lekkoatletykę z naciskiem na rzut dyskiem. Trenuje również karate. Interesuje się samochodami, w szczególności z czasów PRL. Lubi jeździć na rowerze, lubi grać na komputerze. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

178.Asia 12 lat (siostra Karola) -niedawno zmarł jej tata. Asia chodzi do 7 klasy sportowej szkoły podstawowej. Trenuje lekkoatletykę w kierunku rzutu młotem. Ponadto trenuje rugby, które stało się jej pasją. Marzy, żeby kiedyś zagrać w reprezentacji Polski. Lubi grać na komputerze. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

179.Sebastian, lat 12 (brat Macieja i Alexa) - niedawno chłopcu zmarła mama, a zaraz po tym tata. Seba chodzi do szkoły sportowej podstawowej. Trenuje lekkoatletykę. Uwielbia taniec breakdance. Interesuje się samochodami. Marzy, by spotkać się z Panem Zdunkiem i porozmawiać o tym, jak osiągnął taki sukces. Sebastian marzy o otworzeniu własnych salonów samochodowych i być takim kimś jak Zdunek. Uwielbia robotykę i nie może się doczekać stworzenia robotów i kodować ich by móc nimi sterować. Lubi grać w piłkę nożną, myśli by w starszych klasach zmienić profil z lekkiej atletyki na piłkę nożną. Interesuje się także grafiką. W przyszłości, oprócz salonów samochodowych chce być grafikiem. Już teraz trenuje ku temu i wyszukuje szkoły, w których mógłby dalej rozwijać tę swoją umiejętność. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

180.Alex, lat 10 (brat Sebastiana i Macieja), chodzi do szkoły sportowej podstawowej. Trenuje lekkoatletykę. Uwielbia bieganie na długie dystanse. Jego marzeniem jest być najszybszym człowiekiem na świecie i wystartować na Mistrzostwach Olimpijskich. Lubi także grać w gry komputerowe. Marzy, by mieć samochód strerowany za pomocą rękawicy/zegarka. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

181.Maciej, lat 8 (brat Alexa i Sebastiana), chodzi do szkoły sportowej podstawowej. Trenuje gimanstykę sportową. Marzy o pokoju do trenowania, drabince i belce do podciągania. Marzy, by móc jak najszybciej robić salta. Uwielbia lego i wszelkiego rodzaju zestawy plastyczne/twórcze. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.

 

Polityka prywatności

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) włączenie się Darczyńcy do udziału w akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!” oznacza zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych dla potrzeb aktualnej i przyszłych akcji charytatywnych „Mikołaje, łączcie się!”.

Zgodnie z art. 28 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Hospicyjna, z siedzibą w Gdańsku 80-208, przy ul. Chodowieckiego 10, tel. 58 345 90 60, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres tej i przyszłych akcji charytatywnych „Mikołaje, łączcie się!” lub do momentu wycofania zgody na przetwarzanie danych.

5) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty współpracujące w akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!”.

6) Dane osobowe udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

7) Administrator danych nie będzie przekazywać danych osobowych do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.

8) Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

9) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

10) Przekazanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością uczestnictwa w akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!”.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Kontakt

Wszelkie pytania i e-maile prosimy kierować na adres:
a.wlodkowska@fundacjahospicyjna.pl

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska