Mikołaje, łączcie się!

 

 

 

Przyjaciele!

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję "Mikołaje, łączcie się"

Nasze dzieci są bardzo doświadczone przez los, wciąż przeżywają żałobę po stracie swoich najbliższych lub są ciężko chore. 

Przejmujących historii jest tyle, ilu mamy podopiecznych. Ich smutkowi i cierpieniu czasem trudno jest zaradzić, warto jednak pokazać, że nie są same, niezależnie od okoliczności.

W tym roku ponownie prosimy, aby nasze dzieci zamiast konkretnych prezentów, otrzymały karty podarunkowe o wartości ok 150 zł lub więcej. Będą mogły samodzielnie wybrać i zakupić wymarzone prezenty pod okiem swoich opiekunów –  w sklepie internetowym lub stacjonarnym. 

Zachęcamy do wpłat Bank BOŚ SA O/ Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010 z dopiskiem np. „Mikołaje, Łączcie się!" - Agnieszka nr 1”.

Po wybraniu konkretnego marzenia należy skontaktować się z Anną Twardowską po godzinie 16:00,    

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 668 450 743karty można dostarczyć na recepcję Hospicjum, na Kopernika 6 w Gdansku

w celu sprawdzenia, czy marzenie nadal jest wolne! Lista jest uaktualniana na bieżąco. Na prezenty czekamy do 21 listopada.

Marzenia zaznaczone kolorem niebieskim mają już swojego darczyńcę!

Każdemu z naszych podopiecznych będzie miło, jeśli dodatkowo otrzyma kartę podarunkową do sklepu spożywczego takiego jak Lidl czy Biedronka.

 

Mikołaje, Łączcie się 2023

 

 

 1. Agnieszka, 23 lata – dziewczynka zmagająca się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jej pasją jest Internet (uwielbia surfować po sieci!). W codziennej opiece nad nią pomogą kosmetyki kupione dzięki karcie podarunkowej do drogerii Rossmann i/lub Biedronki i/lub Carrefour.
 2. Alicja, 14 lat – dziewczynka z mózgowym porażeniem dziecięcym. Mama chętnie jej kupi ubrania, dzięki karcie podarunkowej do sklepu Reserved. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.
 3. Amelia, 15 lat – urodziła się przedwcześnie. Amelka zmaga się z problemami neurologicznymi i problemami z odżywianiem, nie mówi, porozumiewa się z otoczeniem gestami i mimiką twarzy. Mama kupi jej odpowiednie ubranie, dzięki karcie podarunkowej do sklepu Reserved lub innego z ubraniami. W codziennej opiece pomoże też karta do Rossmanna i/lub Lidla – rodzice kupią Amelce potrzebne środki czystości i pielęgnacji.
 4. Tymon, 11 lat (brat Amelii) – uwielbia zabawy klockami Lego i treningi piłki nożnej. Chłopiec uwielbia słodkości, ucieszy się też z karty podarunkowej do Empiku.
 5. Bartuś, 10 lat – jest wcześniakiem urodzonym z ciężką dysplazją oskrzelowo-płucną, oddycha za pomocą rurki tracheotomijnej, musi mieć podawany tlen z koncentratora tlenu. Bartek ucieszy się z nowych ubranek, zakupionych dzięki karcie do H&M. W codziennej opiece pomoże też karta podarunkowa do drogerii Rossmann.
 6. Dawid, 16 lat – chłopiec chorujący na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Dawid uwielbia słodkości, zwierzęta, gry komputerowe. Ucieszy go voucher do wykorzystania na Allegro. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann lub Biedronki.
 7. David 15 lat – chłopiec z ciężką chorobą neurologiczną, który wraz z mamą i siostrą schronił się w Polsce przed wojną. Przydadzą mu się ubrania, które mama będzie mogła mu kupić dzięki karcie podarunkowej do np. Galerii Bałtyckiej. W opiece nad nim pomogą karty podarunkowe do Rossmann, Biedronki.
 8. Daria, 9 lat – dziewczynka zmaga się chorobą genetyczną, Zespołem Retta, który wpływa na jej funkcjonowanie w każdej dziedzinie życia i sprawia, że Daria potrzebuje pomocy i opieki 24 godziny na dobę. Rodzice chętnie zakupią jej dostosowaną do możliwości zabawkę dzięki karcie podarunkowej np. do Smyka.
 9. Damian, 2 lata – maluszek zmagający się z poważnymi zaburzeniami neurologicznymi. Ucieszy go zabawka kupiona dzięki karcie podarunkowej do Smyka. W codziennej opiece pomogą mu zakupy zrobione dzięki karcie podarunkowej np. do Rossmanna i/lub Biedronki.
 10. Natalia, 9 lat (siostra Damiana, Wojtka, Kuby) – wesoła, żywa dziewczynka. Ucieszy ją karta podarunkowa do Smyka oraz słodycze.
 11. Wojtek, 7 lat (brat Damiana, Kuby, Natalii) – uroczy malec. Ucieszy go karta podarunkowa do Smyka oraz słodycze.
 12. Jakub, 4 lata (brat Damiana, Natalii, Wojtka) – żywe srebro. Ucieszą go zakupy w Smyku, zrealizowane dzięki karcie podarunkowej, a także słodkości.
 13. Denis, 16 lat – chłopiec z guzem mózgu. Przeszedł zabieg całkowitej resekcji guza, chemioterapię, radioterapię, chemioterapię podtrzymującą, obecnie choroba jest na etapie remisji. Denisowi przydadzą się nowe ubrania, mama będzie mu je mogła zakupić dzięki karcie podarunkowej do Galerii Bałtyckiej. W codziennej opiece pomoże też karta podarunkowa do drogerii Rossmann.
 14. Fabian, 3 lata – chłopiec z przepukliną rdzeniową. Wymaga wzmożonej rehabilitacji, która może pozwoli mu w przyszłości samodzielnie siedzieć lub chodzić. W codziennej opiece nad nim pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann i/lub do Biedronki. Mama chętnie mu zakupi drobiazg dzięki karcie podarunkowej np. do Empiku.
 15. Lena, 11 lat (sistra Fabiana) – samodzielna, aktywna dziewczynka. Ucieszy się z karty podarunkowej do Empiku oraz słodkości.
 16. Kajetan, 9 lat (brat Fabiana) – pełen werwy chłopiec. Ucieszy się z karty podarunkowej do Decathlonu oraz słodkości.
 17. Filip, 10 lat (brat Fabiana) – wesoły, aktywny chłopiec. Ucieszy się z karty podarunkowej do Decathlonu oraz słodkości.
 18. Filip, 22 lata – chłopiec z niedowładem czterokończynowym po wypadku. Nie siedzi ani nie chodzi sam. Mama kupi Filipowi gadżet dzięki karcie podarunkowej do Media Expert. W codziennej opiece pomoże też karta podarunkowa do drogerii Rossmann.
 19. Kacper, 19 lat (brat Filipa) – wesoły chłopak z talentem artystycznym. Ucieszy się z karty do Media Expert.  Kacper uwielbia też słodycze.
 20. Lilka, 3 lata (siostra Filipa i Kacpra) – radosny maluszek. Mama chętnie jej kupi zabawkę lub element wyposażenia do pokoju dzięki karcie do Smyka.
 21. Gracjan, 14 lat – chłopiec ze zdiagnozowanym małogłowiem, padaczką lekooporną, ze znaczną niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Mama kupi mu prezent odpowiedni do potrzeb dzięki karcie podarunkowej do Decathlonu i/lub Galerii Forum. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.
 22. Ivan, 18 lat – chłopiec, który wraz z rodzicami uciekł z Ukrainy przed wojną. Jest chłopakiem z mózgowym porażeniem dziecięcym, nie porozumiewa się werbalnie, ale lubi komputery i tak się komunikuje ze światem. Wsparciem dla niego będzie bon podarunkowy do Biedronki oraz/lub do Rossmanna.
 23. Jessica, 12 lat – ma uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy. Dziewczynka nie chodzi, nie siada samodzielnie, nie umie odwrócić się sama na bok, nie mówi. Mimo schorzeń jest niezwykle pogodna. Mama kupi jej nowe ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu H&M.
 24. Konrad, 12 lat – urodził się z zespołem wad wrodzonych o nazwie mikrodelecja 22q11, nie ma także prawego płuca, które musiało być usunięte z powodu rozedmy, co spowodowało tlenozależność. Z racji tego, że cieszy się tylko na widok odbiornika telewizyjnego, to jego mama  ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu dziecięcego z ubraniami np. Reserved, w którym będzie mogła zakupić mu coś fajnego.
 25. Kinga, 17 lat (siostra Konrada) – bystra, rezolutna dziewczynka, która ma talent plastyczny. Obecnie w trudnym wieku dojrzewania ;) Kingę ucieszy bon podarunkowy do sklepu z ubraniami, np. H & M oraz słodkości i/lub przekąski.
 26. Kubuś, 2 lata - zmaga się z wrodzoną wadą serca o nazwie Zespół Hipoplazji Serca Lewego (HLHS), która skutkuje jego niewydolnością. Przeszedł już dwie poważne operacje kardiochirurgiczne. Jest żywo reagującym na otoczenie maluchem. Rodzice zakupią mu pościel do łóżeczka lub zabawki dzięki karcie podarunkowej do Smyka. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do Rossmanna.
 27. Oliwier, 5 lat (brat Kubusia) – słodki maluch bardzo chętny do zabaw. Ucieszy go wycieczka do Smyka i zakup fajnej zabawki dzięki karcie podarunkowej. Będzie mu miło otrzymać również zdrowe słodkości.
 28. Krzyś, 9 lat – chłopiec od urodzenia zmagający się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Nie chodzi sam i nie siedzi bez podparcia. Mama chętnie zakupi mu coś fajnego do ubrania, dzięki karcie podarunkowej np. do H&M lub Decathlonu. W codziennej opiece pomoże mu karta do Rossmanna.
 29. Szymon, 9 lat (brat Krzysia) -brat bliźniak Krzysia, pełen energii chłopiec. Chętnie wybierze sobie sam prezent np. w sklepie Empik.
 30. Laura, 3 lata - dziewczynka z poważną wadą serca i chorobami współistniejącymi, wymagająca bardzo dużo uwagi, sprzętu medycznego i rehabilitacji. Mama kupi jej potrzebne rzeczy dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna. Chętnie kupi jej też drobiazg lub ubranko np. ze Smyka.
 31. Stefan, 5 lat (brat Laury) – rezolutny i uroczy chłopiec. Ucieszy się z karty podarunkowej do Smyka – sam wybierze sobie zabawkę. Uwielbia też słodkości!
 32. Lena, 19 lat – zmaga się z chorobą genetyczną o nazwie gangliozydoza, która niestety ogranicza jej poruszanie się, percepcję, sprawność intelektualną. Lenka uwielbia świnkę Peppę, bohaterów bajek Disneya i Kubusia Puchatka. Ucieszy ją bon podarunkowy do Empiku. 
 33. Borys, 14 lat (brat Leny) – uwielbia jeździć na hulajnodze i słuchać muzyki. Ucieszy go bon do Empiku - sam kupi sobie książkę lub grę, która spodoba mu się najbardziej. Lubi też słodycze!
 34. Lena, 1 rok – dziewczynka zmagająca się z mukowiscydozą, która wpływa w znaczący sposób na jej układ pokarmowy. Lenka musiała już przejść kilka zabiegów operacyjnych. W opiece nad nią przyda się karta podarunkowa do Rossmanna, mama chętnie zakupi jej zabawkę lub ubranko dzięki karcie podarunkowej do Allegro.
 35. Aleksander, 11 lat (brat Lenki i Maćka) – bystry, uroczy chłopiec, trenuje piłkę nożną. Chętnie sam wybierze sobie prezent dzięki voucherowi do Allegro . Uwielbia słodkości!
 36. Maciej, 5 lat (brat Lenki i Aleksandra) – pełen werwy maluch uwielbiający Lego Ninjago. Chętnie sam wybierze sobie prezent, np. Dzięki voucherowi do Allegro. Uwielbia słodkości!
 37. Leonard, 2 lata - zmaga się z wrodzoną wadą serca. Jest już po kilku zabiegach operacyjnych, wymaga wsparcia sprzętu medycznego, rehabilitacji, wsparcia i opieki specjalistów. Wesprze go karta podarunkowa do Rossmanna i zdrowe słodkości dla maluchów oraz karta do Smyka.
 38. Liwia, 13 lat – dziewczynka z zespołem Retta, padaczką, komunikująca się pozawerbalnie. Liwia ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu z ubraniami, np. Reserved. W codziennej opiece nad dziewczynką pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.
 39. Oskar, 8 lat – chłopiec zdiagnozowany z niedorozwojem móżdżku, wcześniak. Nie rozwija się prawidłowo, ma problemy z refluksem żołądkowo-przełykowym. Ucieszy się z karty podarunkowej do Smyka. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.
 40. Łucja, 11 lat (siostra Oskara) – urocza dziewczynka, która kocha przebierać się w sukienki księżniczek i tańczyć. Łucja tańczy w zespole baletowym. Ucieszą ją zabawki lub książki, które sobie kupi dzięki karcie podarunkowej do sklepu Empik. Dziewczynka lubi też słodycze.
 41. Mateusz, 17 lat – chłopiec pod opieką hospicjum po leczeniu onkologicznym usunięcia guza mózgu. Jest spastyczny, komunikuje się werbalnie, porusza się przy wsparciu osoby towarzyszącej. Mati ucieszy się z karty do Media Markt – kupi sobie upragnioną grę. W opiece nad nim pomoże karta podarunkowa do Rossmanna i/lub Lidla.
 42. Antoni, 9 lat (brat Mateusza) – skromny, raczej cichy chłopiec, który ucieszy się z karty podarunkowej do Media Markt.
 43. Marcin, 30 lat – całkowicie zależny od dorosłych, wymaga całodobowej opieki. Przeszedł kilkanaście zabiegów operacyjnych spowodowanych ropnym zapaleniem mózgu. Nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Mama chętnie kupi mu niezbędne ubrania dzięki karcie podarunkowej do galerii Forum Gdańsk. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.
 44. Maks, 6 lat – maluch po przebytym zapaleniu opon mózgowych i mózgu, ma duże problemy z przyjmowaniem pokarmu – najczęściej jest karmiony poprzez PEG-a. Maksiu ma uszkodzony centralny układ nerwowy. W opiece nad chłopcem bardzo przyda się karta podarunkowa do Biedronki – mama kupi mu niezbędne kosmetyki i jedzenie. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.
 45. Oliwka, 5 lat (siostra Maksia) – jest bardzo żywa, ruchliwa i lubi broić. Ucieszy się z zabawki lub ubranka, które będzie można jej zakupić poprzez kartę podarunkową do Smyka oraz zdrowych słodkości dla maluchów.
 46. Marcelinka, 5 lat– dziewczynka z rozległymi zaburzeniami rozwoju mózgu (małogłowie i polimikrogyria). Chcąc uzyskać postęp w rozwoju motorycznym Marcelinki, należy rozwijać jej funkcje wzrokowe. Rodzice kupią jej ubranka dzięki karcie podarunkowej do H&M. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.
 47. Maja, 12 lat (siostra Marcelinki) – Maja jest bardzo aktywnym dzieckiem. Ucieszyłaby się z bonu do Sinsay lub Bershka oraz zdrowych słodkości.
 48. Michalinka, 2 lata (siostra Marcelki i Majki) – dziewczynka jest pełna życia i wszędzie jej pełno! Dla niej najlepszym prezentem będzie bon do Smyka.
 49. Mateusz, 1 rok - chłopczyk urodził się przedwcześnie, w związku z tym zmaga się z dysplazją oskrzeli i płuc, jest tlenozależny. Rodzice chętnie zakupią mu niezbędne w opiece rzeczy dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna. Mateusz ma siostrę Basię i brata Michała -będzie im miło samodzielnie zakupić sobie drobiazg dzięki karcie podarunkowej np. do Empiku.
 50. Miłosz, 1 rok – maluszek ze zdiagnozowaną wadą serca i schorzeniami współistniejącymi. W opiece nad nim pomoże karta do Rossmanna oraz Lidla – rodzice zakupią mu niezbędne kosmetyki i środki pielęgnacji.
 51. Nikodem, 12 lat – chłopczyk z zespołem mnogich wad wrodzonych: długoodcinkową niedrożnością przełyku z przetoką przełykowo-jelitową dolnego odcinka, niedrożnością dwunastnicy, uchyłkiem Meckela, wrodzoną wadą serca. Niedawno przeszedł poważny zabieg operacyjny korygujący znaczą skoliozę kręgosłupa. Nikoś mówi, śmieje się, jest pełen energii. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu, np. Smyk lub Empik. Ucieszy się też ze zdrowych słodkości.
 52. Hania, 7 lat (siostra Nikodema) – radosna, ruchliwa dziewczynka. Sprawi jej radość karta podarunkowa np. do sklepu Smyk oraz zdrowe słodkości, czyli np. kandyzowane owoce, orzechy itp.
 53. Nikola, 1 rok – dziewczynka zmagająca się z poważnymi wadami wrodzonymi, które sprawiają, że musi przejść serię zabiegów chirurgicznych. Dzielny mały człowiek. Mama chętnie zakupi jej zabawkę lub ubranko dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk. W codziennej opiece i zakupie środków pielęgnacji pomoże karta do Rossmanna.
 54. Zuzia, 8 lat (siostra Nikoli) – bystra, pogodna dziewczynka. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk. Uwielbia też słodkości!
 55. Nikodem, 1 rok - cierpi na genetyczną chorobę: pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Pogodny, żwawy maluch. Rodzice zakupią mu zabawkę lub ubranko dzięki karcie podarunkowej do Smyka. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do Rossmanna lub/i Biedronki.
 56. Radek, 14 lat – zmaga się z zespołem wad wrodzonych centralnego układu nerwowego, mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką lekooporną oraz częstymi infekcjami. Fajnym prezentem dla Radka będzie karta podarunkowa do Decathlonu, bo to sklep, który ma szeroki asortyment ubrań, obuwia. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do Rossmanna lub/i Biedronki.
 57. Arek, 18 lat (brat Radka i Oliwiera) – uczeń klasy o profilu technik informatyk. Ucieszyłaby go karta do Empiku oraz coś słodkiego.
 58. Oliwier, 6 lat (brat Radka i Arka) – żywiołowy chłopiec, lubiący aktywnie spędzać czas nawet na zajęciach dodatkowych poza przedszkolem. Wierny fan klocków Lego, puzzli, układanek, łamigłówek i aut. Karta do Smyka pozwoli kupić mu ubranka do szkoły w wesołych kolorach, takich jak lubi.
 59. Staś, 4 lata – maluch urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Ma także problemy neurologiczne. Rodzice chętnie będą mu kupować najpotrzebniejsze rzeczy higieniczne i żywnościowe dzięki kartom podarunkowym do Biedronki i Rossmanna.
 60. Władysław, 5 lat (brat Stasia) – radosny maluch, uwielbia Psi Patrol. Przyda mu się karta do Rossmana – rodzice kupią mu niezbędne kosmetyki i zdrowe przekąski.
 61. Sebastian, 16 lat – ma mózgowe porażenie dziecięce, z otoczeniem kontaktuje się pozawerbalnie. Sebastian wymaga ciągłej opieki, korzysta z wielu sprzętów medycznych, np. z koncentratora tlenu, ssaka, pulsoksymetru. Mama kupi mu dostosowaną do jego potrzeb zabawkę, dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk.
 62. Kacper, 12 lat (brat Sebastiana, Janeczki, Antosia) – uwielbia super bohaterów komiksowych. Jest bardzo żywym chłopcem, trenuję piłkę nożną. Dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk prezent kupi mu mama. Lubi słodkości – najlepsze będą te zdrowe, czyli orzechy, suszone owoce itp.
 63. Janeczka, 9 lat (siostra Sebastiana, Kacpra, Antosia) – uwielbia bawić się lalkami, uczęszcza też na zajęcia z baletu, który jest jej pasją. Mama kupi jej prezent w Smyku dzięki karcie podarunkowej. Dziewczynka ucieszy się ze zdrowych słodkości: orzechów, suszonych owoców itp.
 64. Oskar, 6 lat (brat Sebastiana, Kacpra, Janeczki) – maluch, którego wszędzie pełno. Mama chętnie kupi mu prezent w Smyku dzięki karcie podarunkowej.
 65. Zuzia, Tadziu i Stasiu, 2-3 lata (pod opieką mamy Sebastiana) – maluchy w trudnej sytuacji jednak pełne energii i radości, ucieszą się z kart podarunkowych do Smyka, gdzie będą mogły sobie wybrać wymarzone zabawki.
 66. Szymon, 16 lat – urodził się z poważną wadą serca i niesprawnym prawym płatem płuca. Gdy ma infekcję, spada jego saturacja, wymaga wtedy tlenoterapii, zdarzają mu się też omdlenia. Jest wesoły i energiczny (mimo ciężkiej choroby) i chciałby robić wszystko, co mogą zdrowe dzieci. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Empik lub Allegro. Wsparciem dla rodziny będzie też karta podarunkowa do Rossmanna i/lub Biedronki.
 67. Szymon, 18 lat – chłopiec zmagający się z rzadką chorobą genetyczną, która wiąże się z padaczką i znacznymi zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego spowodowanymi uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. Szymek nie siedzi bez podparcia, nie chodzi, nie porozumiewa się werbalnie, bez wątpienia zdaje się jednak orientować w przestrzeni, poznawać bliskich i reagować na różnorodne bodźce. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann, mama też chętnie zakupi chłopcu nową pościel lub koc dzięki karcie podarunkowej do Ikei.
 68. Ula, 4 lata - urodziła się jako wcześniak w październiku 2019 z przepukliną mózgową potyliczną. Przeszła kilka skomplikowanych operacji neurochirurgicznych mózgu. Mama kupi jej pasujące ubranka dzięki karcie np. do Smyka. W codziennej opiece pomoże karta podarunkowa do drogerii Rossmann.
 69. Iga, 9 lat (siostra Uli) – żywa, potrzebująca dużej uwagi dziewczynka. Uwielbia klocki Lego, kupi sobie wymarzony zestaw dzięki karcie podarunkowej do Smyka. Ucieszy się również ze słodkości.
 70. Weronika, 9 lat – urodziła się z poważną wadą serca, w ostatnim czasie jej stan się pogorszył z powodu uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Jest dzieckiem leżącym, nie mówi, lecz żywo reaguje na otoczenie i bliskie osoby. Weronikę ucieszy karta podarunkowa do Smyka.
 71. Paweł, 17 lat (brat Weroniki) – uwielbia piłkę nożną. Ucieszy go karta podarunkowa do Riviery lub Forum Gdańsk. Lubi też słodycze!
 72. Zuza, 18 lat - cierpi na lekooporną padaczkę, która objawia się bardzo silnymi napadami. Jest dziewczynką reagującą na otoczenie, porozumiewa się pozawerbalnie. Ucieszą ją zakupy w Empiku, możliwe do realizacji dzięki karcie podarunkowej oraz zdrowe słodkości. W opiece nad nią pomoże karta podarunkowa do Rossmanna.
 73. Adaś, 6 lat – wesoły chłopiec z porażeniem mózgowym. Chętnie wybierze się wraz z rodzicami i bratem po nowe ubrania do sklepu, dlatego będą wdzięczni za kartę podarunkową do sklepu Smyk lub H&M. W codziennej opiece pomoże też karta do Rossmanna.
 74. Wojtuś, 6 lat (brat bliźniak Adasia) - zmaga się z powikłaniami spowodowanymi wcześniactwem, wraz z bratem odważnie poznaje świat. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk lub H&M.
 75. Błażej, niemowlak – chłopiec z rzadką wadą genetyczną, rodzice ucieszą się z karty podarunkowej do Smyka, w codziennej opiece przyda się również karta do Rossmana.
 76. Dawid, 3 lata (brat Błażeja) – mały przedszkolak, lubi muzykę i rytmikę. Ucieszy się z karty podarunkowej do Smyka.
 77. Anastazja, 5 lat – choruje na padaczkę lekooporną, wymaga ciągłej rehabilitacji różnymi metodami. Rodzice będę mogli zakupić potrzebne rzeczy do codziennej pielęgnacji dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna. Domowy budżet odciąży także karta podarunkowa do Lidla/Biedronki
 78. Ignacy , 13 lat (brat Anastazji, Weroniki i Nikodema) – pełen charakteru nastolatek. Ucieszy go voucher do Empiku.
 79. Weronika, 15 lat (siostra Anastazji, Ignacego i Nikodema) – rozpoczęła naukę w technikum wizażu, ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu odzieżowego, np. Reserved.
 80. Nikodem , 17 lat (brat Anastazji, Ignacego i Weroniki) - spokojny chłopak, uczy się w technikum budowlanym. Z chęcią kupi sobie fajne ubranie pasujące na niego, np. w Decathlonie.
 81. Damian, 26 lat – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, porusza się na wózku inwalidzkim. Uczęszcza do ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego, bardzo lubi tam przebywać wśród nauczycieli, kolegów i koleżanek. Ucieszy się z karty do Media Markt, rodzice zakupią mu płyty z jego ulubionymi piosenkami lub inne gadżety. Damian uwielbia też wafelki „Grześki”!
 82. Filip, 17 lat (brat Damiana) – pasjonuje się piłką nożną, uprawia ją i jest jej kibicem. Ucieszy się z bonu podarunkowego do sklepu Decathlon. Filip lubi również słodkości!
 83. Rafał, 15 lat – urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, dzięki wysiłkowi swojemu i otoczenia zaczął chodzić. Od kilku lat niestety znowu jest w gorszej formie. Ucieszą go wspólne z mamą zakupy np. W Empiku. Uwielbia też słodycze.                                                                                             
 84.  Lena, 14 lat (siostra Laury i Natalii) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z bonu do Empiku i słodyczy, zdrowych przekąsek.
 85. Laura, 9 lat (siostra Leny i Natalii) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z bonu do Rossmanna oraz słodyczy, zdrowych przekąsek.
 86. Natalia, 18 lat (siostra Laury i Leny) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z bonu do Rossmanna oraz słodyczy i zdrowych przekąsek.
 87. Jakub, 11 lat – chłopiec z dziecięcym porażeniem mózgowym. Kuba nie mówi, nie chodzi sam, uczy się utrzymywać głowę. Ma bardzo słaby wzrok. Ucieszy go bon do Empiku i/lub Rossmanna.
 88. Krzyś, 14 lat – chłopiec z mózgowym porażeniem dziecięcym, ma założoną rurkę tracheotomijną. Krzyś nie widzi, za to samodzielnie raczkuje. Jest radosnym dzieckiem. Ucieszy się z bonu do Smyka.
 89. Karol, 15 lat (brat Krzysia) – ruchliwy chłopiec, który pasjonuje się militariami i historią. Ucieszy go bon do sklepu Decathlon. Uwielbia też słodkości.
 90. Paweł, 17 lat – choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Uwielbia zwierzęta i książki. Ucieszy go bon do Empiku. W codziennej opiece pomoże bon do Rossmanna lub/i Biedronki.
 91. Martynka, 11 lat – dziewczynce zmarła babcia, która w dużej mierze ją wychowywała. Martynka jest radosną dziewczynką, fascynuje ją moda, marzy aby zostać modelką. Dlatego ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Forum Gdańsk oraz słodkości.
 92. Adaś, 9 lat– wychowuje go dziadek, mama ma odebrane prawa rodzicielskie. Jest opóźniony w rozwoju intelektualnym, ale bardzo pogodny i chętny w poznawaniu świata. Dziadek, który go wychowuje potrzebuje dla chłopca nowe ubrania, dlatego prosi o kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.
 93. Julia, 17 lat– kilka lat temu straciła mamę. Bardzo lubi się uczyć i spędzać czas z koleżankami. Ucieszy ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.
 94. Jerzyna, 9 lat (siostra Jaśminy) – wychowuje się bez taty, który niedawno zmarł po długiej chorobie. Jest pełna energii i pomysłów. Jej powiedzonka są w rodzinie opowiadane jak anegdoty. Prawie zawsze jest uśmiechnięta, a gdy czuje się smutna, przychodzi, aby się przytulić i popłakać. Bardzo lubi sport i taniec. Jagódka chciałaby dostać kartę podarunkową do Forum Gdańsk.
 95. Jaśmina, 11 lat (siostra Jerzyny) – wychowuje się bez taty, który niedawno zmarł po długiej chorobie. Jaśmina lubi szkołę, choć czasem trochę się jej boi. Jest bardzo ambitna i źle znosi sytuacje, gdy coś jej nie wychodzi. Bardzo lubi taniec, sport (ostatnio tenis) i rysowanie. Na ogół jest uśmiechnięta, choć bywa smutna i zamyślona. Jaśmina chciałaby dostać kartę podarunkową do Forum Gdańsk.
 96. Adaś, 20 lat– wychowuje go samotnie mama, jego tata zmarł. Zapalony piłkarz, rozpoczął grę w klubie piłkarskim, uwielbia też kibicować. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Forum Gdańsk.
 97. Jurek, 17 lat– chłopiec musiał bardzo wydorośleć, stracił bowiem ukochanego tatę. Chwilę beztroskiej zabawy można mu podarować fundując bon do Forum Gdańsk– razem z najbliższymi wybierze coś, co spodoba mu się najbardziej. Lubi także słodycze!
 98. Paweł. 19 lat (brat Dagmary, Franka i Antosi) – po śmierci mamy adoptowała go siostra. Marzy, by zostać architektem lub architektem krajobrazu. Lubi szkicować, malować, rysować. Stres rozładowuje układaniem modeli lego dla nastolatków. Prosi o kartę podarunkowa do Galerii Forum Gdańsk.
 99. Dagmara, 18 lat (siostra Pawła, Franka i Antosi)– po śmierci mamy adoptowała ją siostra. Uczy się w szkole fryzjerskiej. Interesuje się wszystkim co jest związane z włosami. Prosi o kartę podarunkową do sklepów Galerii Forum Gdańsk.
 100. Antosia, 8 latka (siostra Frania, przybrana siostra Dagmary i Pawła)– wesoła i ogromnie empatyczna uczennica zerówki. Jest wiecznie uśmiechnięta, uwielbia naukę języka angielskiego i słodycze. Jest małą modnisią. Prosi o kartę do Galerii Forum.
 101. Agata, 12 lat (przyrodnia siostra Frania i Antosi)– lubi się uczyć, czytać książki. W wolnym czasie jeździ na rowerze i gra na pianinie. Agata chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum.
 102. Wojtek, 8 lat (przyrodni brat Frania i Antosi)– chodzi do przedszkola, bardzo lubi rysować, układać puzzle i klocki lego. Wojtek chciały dostać kartę podarunkową do sklepu Galerii Forum.
 103. Mateusz, 14 lat (brat Julii)– chłopiec stracił mamę. Spokojny, zrównoważony i ciekawy świata. Bardzo lubi gry planszowe, książki, dlatego ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej i coś słodkiego!
 104. Julia, 12 lat (siostra Mateusza)– dziewczynka straciła mamę. Uwielbia się bawić lalkami, lubi czytać książki, dlatego ucieszą ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.
 105. Aleksandra, 17 lat– mama dziewczynki nie żyje, niedawno zmarł jej ukochany dziadek. Ola lubi komputer, modę i książki. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 106. Kamil, 15 lat– chłopcu zmarła mama. Uwielbia grać w piłkę nożną, chciałby otrzymać grę planszową, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.
 107. Jagoda, 17 lat (siostra Alberta)– straciła mamę. O dziewczynkę troszczy się bardzo ukochana babcia, która niedawno również przeszła chorobę onkologiczną. Jagoda uwielbia wspinaczkę i jazdę konną. Dziewczynka ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej i ze słodkości.
 108. Albert, 19 lat (brat Jagody) –stracił mamę, troskliwie opiekuje się nim babcia, która niedawno również przeszła chorobę onkologiczną. Mimo Zespołu Aspergera dobrze radzi sobie w szkole. Z radością wykorzysta bon podarunkowy do Galerii Bałtyckiej, uwielbia też słodycze.
 109. Hania, 13 lat (siostra Marty)– kilka lat temu straciła mamę, a miesiąc temu po długiej chorobie odszedł również tata. Lubi rysować i malować. Chciałby dostać kartę podarunkową do Forum Gdańsk.
 110. Marta, 15 lat (siostra Hani)– lubi jeździć na rowerze czy rolkach. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum Gdańsk.
 111. Oliwia, 13 lat– wychowuje ją mama. Tak jak jej starszy już dorosły brat uwielbia żużel i siatkówkę. Chodzi na naukę tańca. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum Gdańsk.
 112. Paulina, 11 lat (siostra Julki Jasia)–straciła tatę. Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka. Lubi się bawić. Marzy o maskotce Ty Teeny Tys – dlatego ucieszy ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.
 113. Julka, 16 lat (siostra Pauliny i Jasia)–straciła tatę. Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka, jej pasją są wspinaczka oraz jazda konna. Julka chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.
 114. Jaś, 19 lat (brat Pauliny i Julki)– niedawno stracił tatę. Jest zagorzałym kibicem piłki nożnej i sam trenuje w Lechii. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.
 115. Zuzia, 16 lat (siostra Zosi)– wychowuje się bez taty. Interesuje się modą i projektowaniem wnętrz. Ucieszą ją karta podarunkowa do Galerii Forum.
 116. Zosia, 11 lat (siostra Zuzi)– wychowuje się bez taty. Lubi rysować, kolekcjonuje małe lalki i zwierzątka. Ucieszą ją karta podarunkowa do Galerii Forum.
 117. Ksawery, 11 lat (brat Maksyma i Wiktora)– najmłodszy z trójki braci, których po śmierci mamy samotnie wychowuje tata. Ksawery jest energiczny, ciekawy świata i bardzo dociekliwy, stale o wszystko pyta. Ksawery chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum oraz coś słodkiego.
 118. Maksym, 14 lat (brat Ksawerego i Wiktora)– najlepszy uczeń w klasie, zapalony piłkarz i kibic piłki nożnej, chodzi na treningi klubu Cygnus w Przywidzu. Jego ulubioną drużyną, oprócz Lechii Gdańsk, jest Juventus Turyn, a ulubionym piłkarzem Paulo Dybala. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Forum.
 119. Wiktor, 8 lata (brat Ksawerego i Maksyma)– najmłodszy z rodzeństwa. Mieszanka dwóch starszych braci, szybko się od nich uczy rozrabiać. Wiktorek chciałby dostać buty sportowe, dlatego chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum.
 120. Alan, 11 lat– wychowuje go samotnie mama, z którą chłopiec jest bardzo blisko związany. Uwielbia ruch, rower, rolki, piłkę. Nie jest fanem komputera. Ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.
 121. Marcel, 8 lat– jest wiecznie uśmiechnięty i bardzo ciekawy świata. Jego nowa pasja to klocki Lego Ninjago, dlatego chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej. Uwielbia słodycze!
 122. Weronika, 10 lat – dziewczynka wychowuje się bez taty. Jest pełną radości i energii małą istotką. Weronika chciałaby kupić nowe ubrania, dlatego ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej i do tego czegoś słodkiego!
 123. Tymon, 13 lat – jego starszy braciszek zmarł po długiej chorobie. Trenuje krav magę, jest wielkim fanem Bruce’a Lee, Jackiego Chana, J. C. Van Damma. Ostatnio interesuje się malarstwem i sztuką. Ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.
 124. Remek, 13 lat (brat Wiktora)– wychowuje się bez mamy. Wesoły chłopiec, bardzo przywiązany do taty. Remek interesuje się grami komputerowymi. Ucieszą go gadżety o tematyce z filmu „Sonic” lub karta podarunkowa do sklepu Galerii Bałtyckiej. Lubi także słodycze.
 125. Wiktor, 10 lat (brat Remka)– wychowuje się bez mamy. Interesuje się grami komputerowymi. Ucieszą go zabawki o tej tematyce lub karta podarunkowa do sklepu Galerii Bałtyckiej. Chciałby także otrzymać coś słodkiego.
 126. Patryk, 14 lat– kilka lat temu stracił tatę. Pasjonuje się wszystkim, co jest związane z transportem kolejowym: pociągami, tramwajami itp. Bardzo lubi też grać na xBox i jeździć na rowerze. Ucieszy go karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.
 127. Jakub, 13 lat (brat Mai)– po długiej chorobie zmarła jego ukochana babcia. Chłopiec marzy o karcie do sklepu Galerii Bałtyckiej oraz o słodkościach.
 128. Maja, 14 lat (siostra Kuby)– jest pod opieką hospicjum, po długiej chorobie zmarła jej ukochana babcia, która bardzo pomagała przy jej wychowywaniu. Dziewczynka uwielbia zwierzęta. Marzy o karcie do Galerii Bałtyckiej oraz o słodkościach.
 129. Zuzia, 14 lat (siostra Elizy)– wychowuje się bez taty. Interesuje się muzyką, uczy się grać na pianinie. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz coś słodkiego.
 130. Eliza, 18 lat (siostra Zuzi)– wychowuje się bez taty. Uwielbia sport, trenuje pływanie, lubi też zajęcia plastyczne. Ucieszy ją karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej i coś słodkiego.
 131. Paweł, 14 lat– chłopcu zmarł tata, mieszka z wujkiem. Uwielbia komputery, jak większość chłopców, ale także czasem pobiegać za piłką na podwórku. Ucieszy go bon podarunkowy do Galerii Forum Gdansk i coś słodkiego.
 132. Dominika, 14 lat- najstarsza z trójki rodzeństwa. Półtora roku temu straciła tatę. Dziewczynka z wielka pasją trenuje gimnastykę artystyczną. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum Gdańsk.
 133. Lena, 9 lat (siostra Dominiki i Alexa)- bardzo lubi układać puzzle i bawić się małymi lalkami, które mieszczą się w domku dla lalek. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Forum Gdańsk.
 134. Alex, 5 lata (braciszek Dominiki i Lenki)- bardzo wesoły i ciekawy życia chłopczyk. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Forum Gdańsk.
 135. Kacper, 8 latka (brat Pawła, Roksany i Ignacego)– stracił ukochaną babcię, opiekuje się nim mama. Kacper jest bardzo wesoły, lubi bawić się klockami, układankami i autkami. Ucieszy się z klocków Lego, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.
 136. Paweł, 12 lat (brat Kacpra, Roksany i Ignacego)- starszy brat Kacpra. Ciekawy życia chłopiec, wesoły, lubiący się bawić z braciszkiem. Ucieszy się z klocków Lego, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.
 137. Roksana, 5 latka (siostra Kacpra, Pawła i Ignacego)- wesoła , troszkę jeszcze wstydliwa dziewczynka. Najlepszym prezentem byłaby dla niej lalka interaktywna zabawka, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.
 138. Ignacy, 3 latka (brat Kacpra, Pawła i Roksany) - słodki maluszek, uśmiechnięty, ciekawy świata. Ucieszy się z zabawki adekwatnej do swojego wieku, dlatego najlepszym prezentem dla niego będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.
 139. Kinga, 16 lat– straciła tatę. Wesoła i sympatyczna dziewczynka uwielbiająca wspinaczkę. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum Gdańsk oraz słodycze.
 140. Kornelia, 19 lat– dwa lata temu, w wieku 20 lat, odszedł jej brat. Kornelia ma bardzo miłe i spokojne usposobienie. Ucieszy ją karta podarunkowa do Galerii Forum Gdańsk.
 141. Justyna 18 lat– dwa lata temu zmarł jej tata. Jest spokojną, ale wesołą dziewczyną. Interesuje się wszystkim, co jest związane z Japonią i Koreą, lubi również jazdę konną. Justyna chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.
 142. Bartosz, 15 lat (brat Mateusza)– jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia. Niedawno stracił też ukochaną babcię. Interesuje go ratownictwo medyczne. Od szóstego roku życia zmaga się z epilepsją. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.
 143. Mateusz, 10 lat (brat Bartosza)- jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia. Niedawno stracił ukochaną babcię. Interesują go gry komputerowe. Z pasją układa klocki Lego. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej oraz słodkości.
 144. Jagódka, 5 latka (siostra Malinki)- niedawno zmarł jej ukochany tatuś, gdy mama była jeszcze w ciąży z Malinką. Wesoła, ciekawa świata dziewczynka, uwielbia rysować. Najlepszym prezentem będą klocki Lego dlatego, najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do Galerii Forum Gdańsk.
 145. Malinka, 3 latka (siostra Jagódki)- słodki maluch, który potrzebuje dużo miłości i uwagi. Najlepszym prezentem będzie dla niej karta podarunkowa do Galerii Forum Gdańsk.
 146. Mateusz, 14 lat (brat Arka i Ani)- w maju zeszłego roku zmarł mu tata. Chłopiec interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi. Lubi czytać książki. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Mateusz chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum Gdańsk.
 147. Arek, 12 lat (brat Ani i Mateusza)- w maju zeszłego roku zmarł mu tata. Interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi. Lubi czytać książki. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Arek chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum Gdańsk.
 148. Ania, 11 lat (siostra Arka i Mateusza)- w maju zeszłego roku zmarł jej tata. Lubi czytać książki. Chciałaby rozpocząć naukę jazdy konnej. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Ania bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum Gdańsk.
 149. Michał, 12 lat– wychowuje go samotnie mama. Michał lubi książki o Harrym Potterze oraz piłkę nożną. Chodzi o szkoły sportowej, do klasy żeglarskiej. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.
 150. Mira, lat 10 (siostra Franka)– niedawno straciła mamę, wychowuje ją tata. Mira jest zaradną, uczynną, wesołą i samodzielną dziewczynką. Lubi gry komputerowe, takie jak Minecraft. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum Gdańsk, gdzie będzie mogła sobie wybrać ulubioną grę.
 151. Franek, 15 lat (brat Miry)– niedawno stracił mamę. Lubi gry komputerowe i modnie się ubierać. Chciałby dostać kartę podarunkową do gdańskiego centrum handlowego Galeria Forum Gdańsk.
 152. Dorota, 9 roku (siostra Gabrieli)– w grudniu 2017 roku zmarła jej mama. W maju 2017 roku zdiagnozowano u niej białaczkę limfoblastyczną. 9 miesięcy spędziła w szpitalu odizolowana od swojej siostry. Musiała pożegnać się z koleżankami i kolegami z przedszkola. Dorotka jest bardzo rezolutną i samodzielną dziewczynką. Z powodu odizolowania od rówieśników nauczyła się sama organizować sobie wolny czas. Uwielbia rysować, ucieka w świat lalek i maskotek. Dorotka chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.
 153. Gabriela, 12 lat (siostra Dorotki)– dużo czasu spędza w szkole. Lubi się uczyć i lgnie do koleżanek i kolegów. Jest typem przywódcy i chętnie organizuje koleżankom i kolegom zajęcia wolne w świetlicy. W ten sposób odreagowuje swoje smutki. Po powrocie Gabrysi ze szkoły siostry chętnie oglądają bajki i filmy przyrodnicze. Gabrysię ucieszy karta podarunkowa do sklepu Smyk.
 154. Jakub, 8 lat- w zeszłym roku stracił mamę. Bardzo rezolutny chłopiec. Lubi wspinaczkę. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Forum Gdańsk.
 155. Zuzia, 11 lat- w tym roku umarła jej młodsza siostrzyczka. Wszędzie jej pełno, lubi czytać bajki, pasjonuje się końmi. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej. Uwielbia też słodkości, najlepsze dla niej to te zdrowsze.
 156. Tadziu, 8 lat (brat Grzesia, Agaty i Jacka)– niedawno stracił brata. Spokojny, bardzo lubi piłkę nożną, jego faworytem jest Lechia Gdańsk. Fascynują ich pociągi i tory kolejowe. Chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.
 157. Grzesiu, 11 lat (brat Tadzia, Agaty i Jacka)– niedawno stracił tatę. Bardzo lubi układa klocki Lego, interesuje się dinozaurami i pociągami jak młodszy brat Tadziu. Grześ chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.
 158. Agata, 1 lat (siostra Tadzia, Grzesia i Jacka)– niedawno straciła tatę. Uwielbia zwierzęta, zwłaszcza psy i koty. Bardzo spokojna i cicha dziewczynka. Chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.
 159. Jacek, 18 lat (brat Tadzia, Grzesia i Agatki) – Jego pasją jest piłka nożna. Jacek chciałby dostać kartę podarunkową do Galerii Bałtyckiej.
 160. Lena, 12 lat (siostra Patrycji)- kilka lat temu straciła tatę. Zawsze uśmiechnięta, grzeczna. Najlepszym prezentem dla Leny będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.
 161. Patrycja, 20 lat (siostra Leny)– kilka lat temu straciła tatę. Umuzykalniona, spokojna i bardzo miła dziewczyna. Najlepszym prezentem dla Patrycji będzie karta podarunkowa do Galerii Bałtyckiej.
 162. Tomek, 14 lat (brak bliźniak Adama oraz Szymona)- niedawno zmarł mu tata, razem z bratem Adamem uwielbia piłkę nożną, którą trenuje. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 163. Adam, 14 lat (brak bliźniak Tomka oraz Szymona)- niedawno zmarł mu tata, razem z bratem Adamem uwielbia piłkę nożną, którą trenuje. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 164. Szymon, 18 lat (brat Tomka i Adama)– jako starszy brat wspiera mamę w wychowaniu bliźniaków. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 165. Krystian, 9 lat (brat Pauliny)- chodzi do 3 klasy szkoły podstawowej. Jego głównym zainteresowaniem jest informatyka. Bardzo lubi grać w różne gry na komputerze czy konsoli. Lubi jeździć na rowerze i rolkach. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 166. Paulina, 17 lat (siostra Krystiana)- chodzi do 2 klasy liceum sportowego. Trenuje lekkoatletykę, głównie specjalizuje się w skoku w dal. Lubi pograć w piłkę nożną czy jeździć np. na rolkach. Ma problemy z matematyką. Interesuje się językiem rosyjskim. Największym marzeniem Pauliny jest udział na Mistrzostwach Olimpijskich oraz podróżowanie. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 167. Kinga, 18 lat – tata nie żyje. Bardzo odpowiedzialna, zaradna i sympatyczna. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 168. Namir, 9 lat– niedawno zmarł mu braciszek. Wesoły chłopiec, pełen energii. Ucieszy się z karty podarunkowe do Galerii Bałtyckiej.
 169. Agnieszka, 7 lat– niedawno straciła tatę. Bardzo ciekawska, uwielbia tworzyć, ale szybko się denerwuje przy niepowodzeniach. Zadaje mnóstwo pytań. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 170. Ruben, 13 lat ( brat Bruno )– niedawno stracił tatę. Chodzi do 6 klasy szkoły podstawowej. Jego głównym zainteresowaniem jest majsterkowanie, elektronika. Bardzo lubi łowić ryby posiada kartę wędkarską. Lubi pograć na komputerze. Rubena marzenie jest złowić godną pochwały rybę. Ucieszyłby się z karty podarunkowej do Galerii Forum Gdańsk.
 171. Bruno lat 10 ( brat Rubena )- chodzi do 2 klasy szkoły podstawowej. Jego głównym zainteresowaniem jest granie w planszówki, układanie klocków lego oraz torów GRAVITRAX i granie na konsoli xbox. Czasami chodzi ze starszym bratem na ryby-też umię łowić. Bardzo lubi aktywne zabawy na dworze z dziećmi. Jego marzeniem są kreatywne zabawki. Uśmiech na Jego twarzy byłoby dostanie karty podarunkowej do Galerii Gdańsk.
 172. Miłosz, 10 lat (brat Szymona) - chodzi do 3 klasy szkoły podstawowej. Jego głównym zainteresowaniem jest piłka nożna. Bardzo lubi grać w różne gry na komputerze czy konsoli. Lubi jeździć na rowerze, hulajnodze i grać w szachy. Interesuje się stadionami piłkarskimi. Miłosza marzeniem jest pojechać na finał Ligi Mistrzów. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 173. Szymon, 8 lat (brat Miłosza) - chodzi do "zerówki". Jego głównym zainteresowaniem jest lego. Bardzo lubi grać w różne gry na komputerze czy konsoli. Lubi jeździć na rowerze i uprawiać sporty wodne. Interesuje się służbami mundurowymi. Szymona marzeniem jest odwiedzić Aquapark. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 174. Kacper 8 lat (brat Kuby) - niedawno zmarła mu mama. Kacper chodzi do 2 klasy szkoły podstawowej, trenuje piłkę nożną i uwielbia jeździć na rowerze. Bardzo lubi matematykę. Kacpra marzeniem jest zostać zawodowym piłkarzem. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Forum Gdańsk.
 175. Kuba 11 lat (brat Kacpra)- niedawno zmarła mu mama. Kuba chodzi do 6 klasy szkoły podstawowej. Interesuje się grami komputerowymi i programowaniem. Uwielbia pociągi i tramwaje, interesuje się ich konstrukcją i zbiera ich modele. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Forum Gdańsk.
 176. Karol,15 lat (brat Asi) -niedawno zmarł mu tata. Karol chodzi do 8 klasy sportowej szkoły podstawowej. Trenuje lekkoatletykę z naciskiem na rzut dyskiem. Trenuje również karate. Interesuje się samochodami, w szczególności z czasów PRL. Lubi jeździć na rowerze, lubi grać na komputerze. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 177. Asia 13 lat (siostra Karola) -niedawno zmarł jej tata. Asia chodzi do 7 klasy sportowej szkoły podstawowej. Trenuje lekkoatletykę w kierunku rzutu młotem. Ponadto trenuje rugby, które stało się jej pasją. Marzy, żeby kiedyś zagrać w reprezentacji Polski. Lubi grać na komputerze. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 178. Sebastian, lat 13 (brat Macieja i Alexa) - niedawno chłopcu zmarła mama, a zaraz po tym tata. Seba chodzi do szkoły sportowej podstawowej. Trenuje lekkoatletykę. Uwielbia taniec breakdance. Interesuje się samochodami. Marzy, by spotkać się z Panem Zdunkiem i porozmawiać o tym, jak osiągnął taki sukces. Sebastian marzy o otworzeniu własnych salonów samochodowych i być takim kimś jak Zdunek. Uwielbia robotykę i nie może się doczekać stworzenia robotów i kodować ich by móc nimi sterować. Lubi grać w piłkę nożną, myśli by w starszych klasach zmienić profil z lekkiej atletyki na piłkę nożną. Interesuje się także grafiką. W przyszłości, oprócz salonów samochodowych chce być grafikiem. Już teraz trenuje ku temu i wyszukuje szkoły, w których mógłby dalej rozwijać tę swoją umiejętność. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 179. Alex, lat 11 (brat Sebastiana i Macieja) - chodzi do szkoły sportowej podstawowej. Trenuje lekkoatletykę. Uwielbia bieganie na długie dystanse. Jego marzeniem jest być najszybszym człowiekiem na świecie i wystartować na Mistrzostwach Olimpijskich. Lubi także grać w gry komputerowe. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 180. Maciej, lat 9 (brat Alexa i Sebastiana) - chodzi do szkoły sportowej podstawowej. Trenuje gimnastykę sportową. Marzy o pokoju do trenowania, drabince i belce do podciągania. Marzy, by móc jak najszybciej robić salta. Uwielbia lego i wszelkiego rodzaju zestawy plastyczne/twórcze. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 181. Emily, 11 lat (siostra Georga, Joshua i Matthew) – 2 lata temu zmarł tata. Emily chodzi do czwartej klasy. Mieszka z braćmi, mamą i chora babcią. Uwielbia konie, rysuje je, tworzy albo szyje różne akcesoria dla koników (figurek). Ze względu na zaawansowaną astmę i alergie nie może cieszyć się z uprawiania niektórych sportów, bardzo potrzebuje nowego stroju sportowego dlatego ucieszyłaby się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 182. George, 9 latek (brat z trojaczków Joshua, Matthewu i Emily)- trzecioklasista, bardzo aktywny, żywe srebro. Po śmierci taty ciągle wspomina jak tata bawił się z nimi. Zabierał na plac zabaw, boisko, rolki. Marzą o nowych ubraniach, dlatego bardzo ucieszyłby się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 183. Joshua, 9 latek (brat z trojaczków Georga, Matthewu i Emily)- trzecioklasista, bardzo aktywny, żywe srebro. Po śmierci taty ciągle wspomina jak tata bawił się z nimi. Zabierał na plac zabaw, boisko, rolki. Marzą o nowych ubraniach, dlatego bardzo ucieszyłby się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 184. Matthewu, 9 latek (brat z trojaczków Joshua, George i Emily)- trzecioklasista, bardzo aktywny, żywe srebro. Po śmierci taty ciągle wspomina jak tata bawił się z nimi. Zabierał na plac zabaw, boisko, rolki. Marzą o nowych ubraniach, dlatego bardzo ucieszyłby się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej.
 185. Piotr, 13 lat (brat Mikołaja) – niedawno stracił chorego braciszka. Piotr uwielbia sport, szczególnie piłkę nożną. Chłopiec uwielbia słodycze, a ucieszy się też bardzo z bonu do sklepu Galerii Forum Gdańsk."
 186. Mikołaj, 16 lat (brat Piotra) – niedawno stracił chorego braciszka. Mikołaj lubi się uczyć, szczególnie przedmiotów ścisłych. Pasjonuje się kulinariami, lubi też słodkości. Ucieszy się z bonu do Galerii Forum Gdańsk.
 187. Zosia, 17 lat– straciła tatę. Uwielbia taniec, muzykę i wszelką aktywność. Uczy się w szkole gastronomicznej. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do Galerii Forum oraz słodycze.
 188. Martynka, 16 lat – wesoła, towarzyska dziewczynka, która wychowuje się bez mamy. Ucieszy ją bon podarunkowy do Galerii Forum oraz coś słodkiego.
 189. Jan, 15 lat – trzy tygodnie temu zmarł m tata. Skryty, gra na gitarze i interesuje się historią wojenną. Uwielbia czytać książki o tej tematyce. Ucieszy się z karty podarunkowej Galerii Bałtyckiej.
 190. Natalia, 13 lat (siostra Jana) – wesoła, otwarta. Uwielbia konie, uczęszcza na wolontariat do stadniny i udoskonala naukę jazdy konnej. Uwielbia czytać romanse, dlatego ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej, gdzie w księgarniach będzie mogła wybrać ulubione książki.
 191. Zakhar, 12 lat – tata zmarł 2 miesiące temu, sam zmaga się z chorobą białaczką, obecnie jest w remisji i rokowania są dobre. Chłopiec spokojny, lubi grać na komputerze, lubi czytać komiksy i grać w piłę nożną oraz szachy. Marzy o specjalnym krześle do gier komputerowych. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Forum.
 192. Eliza, 18 lat (siostra Zakhara)- spokojna, bardzo dobra uczennica IV klasy Liceum Ogólnokształcącego. Chciała by pracować w służbach mundurowych. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Forum.

Polityka prywatności

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) włączenie się Darczyńcy do udziału w akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!” oznacza zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych dla potrzeb aktualnej i przyszłych akcji charytatywnych „Mikołaje, łączcie się!”.

Zgodnie z art. 28 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Hospicyjna, z siedzibą w Gdańsku 80-208, przy ul. Chodowieckiego 10, tel. 58 345 90 60, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres tej i przyszłych akcji charytatywnych „Mikołaje, łączcie się!” lub do momentu wycofania zgody na przetwarzanie danych.

5) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty współpracujące w akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!”.

6) Dane osobowe udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

7) Administrator danych nie będzie przekazywać danych osobowych do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.

8) Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

9) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

10) Przekazanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością uczestnictwa w akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!”.

Przekaż darowiznę online

kwota:

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Kontakt

Wszelkie pytania i e-maile prosimy kierować na adres:
a.wlodkowska@fundacjahospicyjna.pl

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska