Mikołaje, łączcie się!

 

 

Na starcie można ustawić się już na początku października, kiedy to na stronie Fundacji dostępna jest imienna lista dzieci z dołączonym spisem przedmiotów, które obdarowywani lub ich opiekunowie chcieliby znaleźć pod choinką. Są nimi zarówno dzieci chore, ich zdrowe rodzeństwo oraz dzieci osierocone. Wśród potencjalnych prezentów znajdują się oczywiście zabawki i książki, oczywiście słodycze, ale także ubranka w konkretnym rozmiarze, kosmetyki, środki czystości, drobny sprzęt rehabilitacyjny i żywność. Akcja trwa do 20 listopada. Do tego czasu można skontaktować się z p. Anną Włodkowską, tel.: 668 450 743 , e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., koordynatorką Funduszu Dzieci Osieroconych i zgłosić chęć wzięcia udziału w świątecznych zakupach.

 UWAGA

Podpisane paczki, ale niezapakowane w ozdobne opakowanie, tak by można było zweryfikować zawartość, należy przesłać na adres Fundacji lub przywieźć osobiście (Gdańsk, ul. Kopernika 6, czynne do 20:00). Do prezentów można dołączyć torby ozdobne, w które zostaną one spakowane. Naszą pracę ułatwi wykaz wszystkich rzeczy znajdujących się w paczce – bardzo prosimy o dokładną specyfikację zawartości przesyłki.

Podopiecznym Hospicjum przyda się każda ilość pampersów, środków higienicznych oraz chemicznych. Słodycze też są zawsze mile widziane.

Na prezenty czekamy do 20 listopada!! Z przedstawionych list można wybrać dowolną rzecz!

Marzenia zaznaczone na niebiesko mają już swojego darczyńcę! 

Fundacja Hospicyjna może zakupić prezenty w Państwa imieniu. Prosimy o przekazanie informacji, które marzenie zechcą Państwo spełnić. Darowiznę na wybrany prezent należy przelać na podane konto: Bank BOŚ SA O/ Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010 z dopiskiem np. „Mikołaje, Łączcie się" - Oliwka nr 1”.

 

Mikołaje, Łączcie się 2019

Mikołaje, Łączcie się 2019

 

Fundacja Hospicyjna dla swoich podopiecznych na co dzień potrzebuje w każdej ilości:

-ręczniki kąpielowe

-pościele 160 x 200

-pampersy rozmiar 6 na rzepy

-pampersy SENI rozmiar 1,2,3,4 na rzepy

-mokre chusteczki

-podkłady w różnych rozmiarach

-słodycze

 

1.Agnieszka, 19 lat – dziewczynka zmagająca się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jej pasją jest Internet (uwielbia surfować po sieci!) oraz lizaki Chupa-Chups o smaku truskawkowo- śmietankowym. Adze potrzebne są pieluchy na rzepy Tena rozmiar M proskin slip, podkłady higieniczne 90 × 60 cm np. Seni Soft, chusteczki nawilżane Seni, prześcieradło 120 × 200 cm, pościel 140 × 200 cm na gumkę, blender o mocy ponad 700W. Potrzebne probiotyki, suplementy diety i leki dla Agnieszki będzie można kupić dzięki karcie podarunkowej do apteki, a kosmetyki i środki do czyszczenia mieszkania i prania odzieży dzięki karcie do Rossmanna lub Biedronki.

2.Ania, roczek – urodziła się z zespołem Di Georga, dziewczynka ma także małogłowie i duży problem z jedzeniem, jest karmiona przez tzw. PEG. Ania wymaga codziennej rehabilitacji, aby choć troszeczkę dogonić rówieśników. Lubi zabawki interaktywne z przyciskami i dźwiękami.

3.Jaś, 8 lat (brat Ani) – wesoły chłopczyk, który lubi zabawy klockami Lego oraz słodycze.

4.Alicja, 10 lat – dziewczynka z mózgowym porażeniem dziecięcym. Ucieszą ją bajki na płytach CD w formie audiobooków. Poza tym potrzebne w opiece nad Alicją są gaziki, sól fizjologiczna do inhalacji, pieluchy typu Pampers na rzepy rozmiar 6, chusteczki nawilżane (najlepiej samą wodą, do kupienia np. w Rossmannie), pościel 140 × 200 cm, prześcieradło 90 × 200 cm na gumkę, ręcznik kąpielowy i ciepły koc, blender o mocy ponad 700 W, elektryczna szczoteczka do zębów Oral B i końcówki do niej oraz krem Bepanthen Sensiderm. Potrzebne są również suplementy diety, probiotyki i leki, które będzie można kupić dzięki karcie podarunkowej np. do Super-Pharm, a środki czystości do mieszkania i prania odzieży dzięki karcie do Rossmanna lub Biedronki. Dużą radość Alicji sprawiłaby huśtawka ogrodowa typu bocianie gniazdo ze sznurkami 100 cm.

5.Rafał, 14 lat (brat Alicji) – uwielbia piłkę nożną. Ucieszy się z butów sportowych w rozmiarze 46 oraz kosmetyków męskich i z drobnych słodkości.

6.Amelia, 11 lat – jest skrajnym wcześniakiem z uszkodzeniami neurologicznymi i problemami z odżywianiem, nie mówi, porozumiewa się z otoczeniem gestami i mimiką twarzy. Amelka chętnie posłucha bajek w formie audiobooków. Mama kupi jej wygodne ubranko, dzięki karcie podarunkowej do sklepu typu np. H & M. W opiece nad Amelką nieustannie używany jest blender (potrzebny byłby taki o dużej mocy – ponad 700W), a także pościel 140 × 200 cm, szczoteczka elektryczna Oral B i końcówki do niej, komplet ręczników i kocyk, prześcieradło 90 × 200 cm (na gumkę). Amelka używa pieluchy na rzepy w rozmiarze 6 i podkłady higieniczne 90 × 60 Seni Soft, chusteczki nawilżane Seni, krem Bepanthen Sensiderm. Potrzebne kosmetyki i chemię gospodarczą będzie można zakupić Amelce dzięki karcie do drogerii np. Rossmann, a probiotyki, witaminy i leki rodzice będą mogli kupić dzięki karcie podarunkowej do apteki.

7.Tymon, 8 lat (brat Amelii) – uwielbia zabawy klockami Lego i treningi piłki nożnej. Tymek ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu z ubraniami np. H & M. Wraz z mamą wybierze pasujące mu ubranka. Chłopiec uwielbia słodkości!

8.Bartuś, 7 lat – jest wcześniakiem urodzonym z ciężką dysplazją oskrzelowo-płucną, oddycha za pomocą rurki tracheotomijnej, jest tlenozależny. Na co dzień korzysta z koncentratora tlenu i ssaka medycznego. Ma niewielki niedowład lewostronny spowodowany złamaniem w okresie niemowlęcym. Wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji. Bartkowi przydałby się nawilżacz powietrza, taki jak w linku https://www.aptekagemini.pl/crane-nawilzacz-ultradz-pszczolka.html oraz końcówki do szczoteczki Oral B Power Stages https://www.aptekagemini.pl/oral-b-koncowki-wymienne-do-szczoteczki-elektrycznej-stages-power-myszka-mickey-eb10k-2-koncowki.html i pasta do zębów GC Tooth Mousse o smaku miętowym https://www.aptekagemini.pl/shop-dent-gc-tooth-mousse-mieta-35ml.html. Chłopiec korzysta z pościeli 140 × 200 cm, używa pieluch na rzepy w rozmiarze 6. Jest bardzo szczupłym chłopcem, dużym problemem jest znalezienie dla niego odpowiednich ubrań, więc prosiłby o kartę podarunkową do sklepu H & M, gdzie najczęściej trafiają się odpowiednie ubranka. Z rzeczy higieny potrzebne są chusteczki nawilżane (najlepiej tylko wodą) oraz kosmetyki do skóry wrażliwej i atopowej, które (wraz z chemią gospodarczą do czyszczenia mieszkania i prania ubrań) można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna. Witaminy, probiotyki i suplementy diety będzie można zakupić Bartusiowi dzięki karcie podarunkowej do apteki.

9.Dawid, 12 lat – chłopiec chorujący na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Przepada za grami na Xbox i Play Station. Szczególnie lubi gry typu Minecraft, Fortnite, CS:GO, gry multiplayer z trybem lokalnym (czteroosobowym) lub internetowym. Ucieszyłby się bardzo z gry na Xbox One Dragon Ball FighterZ. Poza tym w opiece nad Dawidem potrzebne są: pościel 140 × 200 cm, prześcieradło 90 × 200 cm na gumkę, ręcznik kąpielowy, poduszka ergonomiczna ortopedyczna Junior (np. Wellpur Evje Kids https://jysk.pl/sypialnia/poduszki/artykuly-dzieciece/poduszka-wellpur-evje-kids-26x40x6-5), końcówki do szczoteczki elektrycznej Oral B, czujniki do pulsoksymetru (https://pulsoksymetr-sklep.pl/czujnik-saturacji-spo2-przylepny-adhesive-kompatybilny-z-nellcor-p-21.html), nawilżany papier toaletowy. Probiotyki, suplementy diety i leki dla Dawida rodzice będą mogli kupić dzięki karcie podarunkowej, np. do Super-Pharm, a kosmetyki i środki do czyszczenia mieszkania i prania odzieży dzięki karcie do sklepów E.Leclerc, Rossmann lub Biedronka. Dawid uwielbia także słodkości.

10.Denis, 13 lat – chłopiec z guzem mózgu. Przeszedł zabieg całkowitej resekcji guza, chemioterapię, radioterapię, chemioterapię podtrzymującą, obecnie choroba jest na etapie remisji. Denis wymaga intensywnej rehabilitacji. Jest pogodny, nawiązuje kontakt z otoczeniem. Mama kupi mu pasujące ubranie dzięki karcie podarunkowej do sklepu Reserved. Denis chętnie posłucha też bajek, opowieści przygodowych w formie audiobooków. Denisowi przyda się pościel 140 × 200 cm, a także prześcieradła nieprzemakalne na 90-100 × 200 cm. Do opieki nad nim potrzebne są: Octenisept i Kodan, rękawiczki medyczne bez lateksu i pudru w rozmiarze M, podkłady jednorazowe Seni Soft, chusteczki nawilżane Seni, pieluchy na rzepy Seni lub Tena rozmiar S, blender o wysokiej mocy (ponad 700W). Kosmetyki i chemię gospodarczą będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do drogerii, np. Rossmann, a witaminy, probiotyki i suplementy diety dzięki karcie podarunkowej do apteki. Chłopiec lubi też słodycze, szczególnie gwiazdki Milky Way (do kupienia np. w Rossmannie).

11.Julia, 16 lat (siostra Denisa) – pasjonuje się tańcem i muzyką. Jak wiele nastolatek uwielbia zakupy, sama chętnie się wybierze dzięki karcie podarunkowej do sklepu z ubraniami, np. Bershka, TK Maxx. Lubi też słodycze!

12.Ewa, 11 lat – urodziła się jako wcześniak. Rehabilitacja jest podstawą dla utrzymania względnie stabilnego jej samopoczucia. Dziewczynka nie mówi, nauczyła się jednak pewnej metody komunikowania mimiką twarzy i gestami. Ewie spodobają się książki najlepiej przygodowe, gdzie bohaterką jest dziewczynka (Narnię i Siostry wampirki Ewa już ma) W opiece nad dziewczynką przyda się preparat Nutilis https://nutilis.pl/produkty-nutilis/clear, pieluszki tetrowe z nadrukami https://naszsmyk.pl/pl/p/Kolorowe-pieluszki-tetrowe-chusteczki-35x35-5-szt-MIX-wzorow-i-kolorow-dla-dziewczynki/19939), prześcieradła 90 × 200 cm na gumkę (zwykłe i nieprzemakalne), koc. Potrzebne też są płyny do dezynfekcji Octenisept, Kodan, Aniosgel, chusteczki Mikrozid do dezynfekcji. Ewa jest alergiczką, rodzice będą jej mogli kupić odpowiednie kosmetyki oraz chemię gospodarczą dzięki karcie podarunkowej np. do Rossmanna. Z kolei karta podarunkowa do apteki pozwoli zakupić potrzebne dziewczynce probiotyki, suplementy i witaminy (np. maść Clotrimazol, Bepanthen Sensiderm).

13.Filip, 18 lat – chłopiec z niedowładem czterokończynowym po wypadku. Nie siedzi ani nie chodzi sam. Chętnie słucha książek na audiobookach i ogląda bajki dla dzieci. Nie lubi siedzieć bezczynnie w domu, cieszy się, jak coś się wokół dzieje, gdy uczestniczy w atrakcjach, wyjazdach. Ucieszy się z odtwarzacza płyt CD oraz audiobooków, np. Kroniki Archeo. Przyda mu się bardzo szczoteczka soniczna, blender o mocy 1000 W, maszynka do mielenia mięsa (blender nie zawsze się sprawdza), termos na żywność oraz wodę (najlepiej Fjord Nansen 0,5 l), inhalator stacjonarny. W codziennej opiece używane są podkłady higieniczne 60 × 60 cm, pieluchy na rzepy Seni Kids rozmiar Junior Extra, chusteczki mokre firmy Seni, kosmetyki do pielęgnacji osób leżących (najlepiej firmy Seni), pieluchy tetrowe, płyny do dezynfekcji Aniosgel, Octenisept, Kodan, chusteczki do dezynfekcji Mikrozid, krem Bepanthen Sensiderm. Niezbędne witaminy i suplementy będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do apteki. Filip spożywa też dużo zdrowej żywności, pomocą byłby bon podarunkowy do sklepu z takimi artykułami. W domu chłopca potrzebna jest chemia gospodarcza, płyny i proszki do prania i czyszczenia mieszkania.

14.Kacper, 15 lat (brat Filipa) – wesoły chłopak z talentem artystycznym, ostatnio fascynuje się ćwiczeniami siłowymi, ma w domu hantle i drążek do podciągania. Ucieszyłby się np. z: https://www.decathlon.pl/expander-id_8400422.html?rec=recommendations_category_2, https://www.decathlon.pl/tama-treningowa-35-kg-id_8484821.htmlhttps://www.decathlon.pl/ab-wheel-id_8381582.html?rec=recommendations_viewed_3 (niekoniecznie z Decathlonu) i/lub karty podarunkowej do Media Expert – chłopiec oszczędza na nowy laptop. Kacper uwielbia też słodycze.

15.Gracjan, 10 lat – chłopiec ze zdiagnozowanym małogłowiem, padaczką lekooporną, ze znaczną niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Nie chodzi i nie siedzi sam. Porozumiewa się z otoczeniem za pomocą wzroku. Chętnie posłucha bajek lub książek przygodowych w formie audiobooków. Gracjanowi przydałyby się: nowa waga do odmierzania posiłków https://www.empik.com/waga-kuchenna-beurer-ks36,p1106262574,agd-p?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQjwh8jrBRDQARIsAH7BsXfRp13AUvpZoeOTLOLchA8ztJ80IguDx9tYmVgwwUKA9hY7DPx-jd0aAvRTEALw_wc (ta jest najlepsza, bo odmierza co do grama), butelka termiczna, która trzyma ciepło, albo termos 500 ml (można nabyć na stronie empik.com lub w postaci karty podarunkowej do Empiku), inhalator ultradźwiękowy, szczoteczka soniczna Sonicare z końcówkami, duży ręcznik kąpielowy, pościel 160 × 200 cm, prześcieradło bez gumek 200 × 220 cm, podkłady higieniczne 60 × 60 cm, pieluchy na rzepy np. Seni lub Tena rozmiar 1, rękawiczki medyczne bez lateksu i pudru rozmiar M, Octenisept, Aniosgel, chusteczki Mikrozid (apteka), chusteczki nawilżane Seni, krem Bepanthen Sensiderm. Niezbędne kosmetyki i witaminy będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do sklepu Rossmann oraz apteki (Gracjan nie może używać wielu kosmetyków), a ubrania dzięki karcie podarunkowej do sklepu, np. H & M.

16.Hubert, 13 lat – urodził się z wodogłowiem, z tego powodu jego rozwój psychoruchowy uległ opóźnieniu. Hubert nie widzi i samodzielnie nie siedzi, nie trzyma sam głowy. W tym roku chłopcu przydatne będą: karta podarunkowa do sklepu z odzieżą, np. Smyk, H &. Ponadto potrzebne są: pieluchy Seni Medium 2, podkłady higieniczne, pościel bawełniana 140 × 200 cm, chusteczki nawilżane Seni, płyny do dezynfekcji Octenisept, Kodan, Aniosgel, chusteczki Mikrozid do dezynfekcji. Niezbędne leki, probiotyki i suplementy diety będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do apteki, a odpowiednie kosmetyki - dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna.

17.Marcelina, 5 lat (siostra Huberta) – ruchliwa dziewczynka, która uwielbia bawić się lalkami. Ucieszyłaby się z pościeli z motywem Krainy lodu 140 × 200 cm, z książki z baśniami lub karty podarunkowej do sklepu Smyk. Jak większość maluchów uwielbia też słodycze.

18.Jaś, 5 lat – ma problemy z przełykaniem, oddycha przez rurkę tracheotomijną, karmiony jest przez PEG. Wymaga intensywnej rehabilitacji. Rodzice zakupią Jasiowi i jego rodzeństwu niezbędne rzeczy dzięki karcie podarunkowej do sklepu Rossmann, a witaminy, probiotyki i suplementy diety dzięki karcie do apteki.

19.Jessica, 8 lat – ma uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy. Dziewczynka nie chodzi, nie siada samodzielnie, nie umie odwrócić się sama na bok, nie mówi. Mimo schorzeń jest niezwykle pogodna. Będzie ślicznie wyglądać w płaszczyku: https://beta.smyk.com/p/cool-club-plaszcz-zimowy-dziewczecy-granatowy-wiewiorki-kroliczki-iCCOG1915692/i6433305 lub

https://beta.smyk.com/p/cool-club-plaszcz-zimowy-dziewczecy-granatowy-wiewiorki-kroliczki-iCCOG1915692/i6433306.

Lubi słuchać bajek w formie audiobooków. Razem z mamą wybierze sobie zabawkę lub nowe ubranie dzięki karcie podarunkowej np. do Smyka. W opiece nad Jessicą zużywa się sporo pieluch na rzepy w rozmiarze 6, podkładów higienicznych, rękawiczek medycznych bez lateksu i pudru w rozmiarze M, Octeniseptu, chusteczek do dezynfekcji Mikrozid, Kodanu (apteka) chusteczek nawilżanych (najlepiej tylko wodą – do kupienia w Rossmannie) oraz prześcieradeł wodoodpornych 80 × 200 cm i pościeli 140 × 200 cm (chętnie w stonowanych kolorach). Dziewczynce miło będzie otulić się ciepłym kocem. Niezbędne kosmetyki oraz chemię gospodarczą do czyszczenia mieszkania i prania będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej np. do Rossmanna, a witaminy, probiotyki i suplementy diety dzięki karcie do apteki.

20.Konrad, 8 lat – urodził się z zespołem wad wrodzonych o nazwie mikrodelecja 22q11, nie ma także prawego płuca, które zostało mu usunięte z powodu rozedmy, co spowodowało tlenozależność. Konrad jest wesołym i pogodnym chłopcem, który lubi oglądać telewizję i słuchać muzyki tanecznej, bajek i słuchowisk. Potrzebne rzeczy w opiece nad Konradem to: pieluchy typu Pampers na rzepy rozmiar 5 albo 6, chusteczki nawilżane firmy Seni, szczoteczka soniczna Sonicare z końcówkami, krem Bepanthen Sensiderm, plastry Vicoplast Polopor 25 mm × 5 m, plastry Ominifi 10 × 10 cm, Octanisept, Kodan, Mikrozid, Aniosgel (lub karta podarunkowa do apteki).

Poza tym Kondziu używa pieluch tetrowych (najchętniej w kolorowe wzory), mama zakupi mu pasujące ubranka dzięki bonowi podarunkowemu do sklepu Smyk albo Reserved, niezbędne kosmetyki i chemia gospodarcza będzie mogła zostać zakupiona dzięki karcie podarunkowej do drogerii np. Rossmann.

21.Kinga, 13 lat (siostra Konrada) – bystra, rezolutna dziewczynka, która ma talent plastyczny. Kingę ucieszy bon podarunkowy do sklepu z ubraniami, np. H & M lub Reserved oraz słodkości i/lub przekąski.

22.Lena, 15 lat – zmaga się z chorobą genetyczną o nazwie gangliozydoza. Uwielbia świnkę Peppę, bohaterów bajek Disneya, Kubusia Puchatka, lubi książki z ilustracjami, ucieszy się z bonu podarunkowego do Empiku – sama wybierze sobie książki. W opiece nad nią przyda się prześcieradło z gumką 90 × 200 cm i pościel dziewczęca w rozmiarze 140 × 200 cm. Potrzebne probiotyki, suplementy diety i leki będzie mogła kupić dzięki karcie podarunkowej do apteki, np. Super-Pharm, a/lub kosmetyki - dzięki karcie do Rossmanna

23.Borys, 9 lat (brat Leny) – uwielbia jeździć na hulajnodze i słuchać muzyki. Marzy o czymś z firmy Vans, np. plecaku https://www.vans.pl/shop/pl/vans-pl/plecak-old-skool-iii-vn0a3i6ry28#hero=0 lub jakaś koszulce, lub po prostu karcie podarunkowej do tego sklepu). Lubi też słodycze!

24.Liwia, 2,5 roku - zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Uwielbia kolorowe zabawki, które grają, świecą czy opowiadają bajki. Przyjemność sprawia jej słuchanie bajek (słuchowisk) na odtwarzaczu CD. Poza tym potrzebne w opiece nad Liwcią są: pieluchy na rzepy rozmiar 4, chusteczki nawilżane (najlepiej samą wodą – do kupienia np. w Rossmannie), płyny Octenisept, Aniosgel i Kodan, chusteczki Mikrozid (do kupienia w aptekach), rękawiczki medyczne w rozmiarze M bez lateksu i pudru, ręczniki, pościel do łóżeczka i prześcieradło, szczoteczka elektryczna Oral B dla dzieci, blender o mocy ponad 700 W, inhalator stacjonarny, nawilżacz powietrza i termometr. Rodzice będą mogli zakupić dziewczynce niezbędne witaminy, probiotyki oraz kosmetyki odpowiednie dla jej skóry i chemię gospodarczą do czyszczenia mieszkania dzięki kartom podarunkowym do Rossmanna i/lub Super-Pharmu.

25.Zuzia, 9 lat (siostra Liwii) – wszędzie jej pełno, lubi się bawić lalkami, malować, rysować, przyklejać naklejki, czytać bajki. Bardzo lubi jednorożce (ucieszy ją pościel, kocyk, przytulanka z tym motywem). Uwielbia też słodkości, najlepsze dla niej to te zdrowsze, czyli bakalie i kandyzowane lub suszone owoce.

26.Maciuś, 3 latka – od urodzenia zmaga się z malformacją naczyniową żylną w obrębie twarzoczaszki, jest leczony onkologicznie, chirurgicznie i laryngologicznie. Chłopiec uwielbia statki, auta i samoloty. Ucieszy się z https://www.fabrykawafelkow.pl/zabawki-dla-chlopca/1800-janod-rakieta-magnetyczna.html lub https://www.fabrykawafelkow.pl/zabawki-dla-chlopca/1798-janod-samolot-magnetyczny.html. Ponadto potrzebne mu są: soniczna szczoteczka do zębów dla dziecka powyżej 3 lat, pościel 140 × 200 (https://www.ikea.com/pl/pl/p/djungelskog-komplet-poscieli-zwierze-zielony-20393520/), prześcieradło 90 × 200 z gumką (https://www.ikea.com/pl/pl/p/len-przescieradlo-z-gumka-do-loz-roz-2s-bialy-80201957/), ręcznik kąpielowy z kapturkiem (https://www.ikea.com/pl/pl/p/djungelskog-recznik-z-kapturem-malpa-brazowy-10393827/). Suplementy, probiotyki i leki dla Maćka rodzice będą mogli zakupić dzięki karcie podarunkowej np. do apteki Super-Pharm, a kosmetyki i środki do czyszczenia mieszkania i prania odzieży dzięki karcie do Rossmanna.

27.Maciek, 16 lat – ma mózgowe porażenie dziecięce, cierpi na łamliwość kości, słabo widzi i słyszy, karmiony jest przez PEG-a, oddycha tlenem z koncentratora. Często zapada na różne infekcje. Maciuś chętnie posłucha bajek lub książek podróżniczych w formie audiobooków. Przydałyby mu się pieluchy na rzepy Pampers rozmiar 7, chusteczki nawilżane Seni, rękawiczki medyczne rozmiar M bez lateksu i pudru, płyn Octenisept, Aniosgel i Kodan, chusteczki Mikrozid do dezynfekcji, podkłady jednorazowe Seni Soft i końcówki do szczoteczki sonicznej do zębów firmy AEG, blender o dużej mocy (ponad 700 W), inhalator stacjonarny oraz kosmetyki i chemia gospodarcza (lub karta podarunkowa do sklepu Rossmann – mama sama wybierze produkty, których może używać Maciuś). Chłopca cieszy kolor niebieski, przydałby mu się komplet pościeli 140 × 200 cm w tym kolorze oraz zestaw ręczników do kąpieli. Niezbędne witaminy, probiotyki i suplementy będzie można zakupić chłopcu dzięki karcie podarunkowej do apteki.

28.Maja, 13 lat – ma niedorozwój móżdżku, małogłowie, mózgowe porażenie dziecięce, jest dzieckiem leżącym. Majka miewa czasem bardzo silne napady padaczkowe, często zapada na infekcje górnych dróg oddechowych. Dziewczynce mama sama kupi prezent, najchętniej wygodne ubranie, dzięki karcie podarunkowej do Smyka. W opiece nad Majką potrzebne są pieluchy Seni 1 na rzepy, podkłady jednorazowe 60 × 90, chusteczki nawilżane z firmy Seni, pieluchy anatomiczne San Seni Uni, inhalator, np. https://www.komputronik.pl/product/462485/beurer-ih-55.html?&gclid=CjwKCAjwnrjrBRAMEiwAXsCc4zwLdeB5IR_wERiaTFrDoqtXDQbmKyh_sKX9CvsEUiS6VlF1e7v4MBoCX6oQAvD_BwE, blender o mocy min 700W w (najlepszy marki Bosch) Prześcieradła nieprzemakalne 90 × 200, szczoteczka soniczna i końcówki do niej. Plecak na sprzęt medyczny, np. https://www.bestprezenty.pl/plecak-dla-mamy-czarny-p-8147.html?gclid=CjwKCAjwnrjrBRAMEiwAXsCc47DcHQbjywIWXd5HIVAVLpdtKO2n-Wllrb3sVtj2zwSwBMJEXFrxcRoCgqoQAvD_BwE. Niezbędne witaminy, probiotyki i leki rodzice zakupią dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub apteki.

29.Oskar, 4 lata (brat Majki i Łucji) – chłopiec zdiagnozowany z niedorozwojem móżdżku, wcześniak. Nie rozwija się prawidłowo, ma problemy z refluksem żołądkowo-przełykowym. Chłopcu mama sama kupi dostosowaną do jego stanu zabawkę dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk. W opiece nad Oskarem potrzebne są: pampersy na rzepy rozmiar 5 lub 6, podkłady higieniczne 90 × 60 cm, chusteczki nawilżane z firmy Seni, prześcieradło nieprzemakalne 160 × 200, inhalator bezprzewodowy. Niezbędne leki, probiotyki i suplementy diety rodzice będą mogli zakupić dzięki karcie podarunkowej do apteki, np. Super-Pharm, kosmetyki do pielęgnacji (Oskar jest alergikiem) oraz chemię gospodarczą dzięki karcie podarunkowej do Biedronki lub Rossmanna.

30.Łucja, 8 lat (siostra Majki i Oskara) – urocza dziewczynka, która kocha przebierać się w sukienki księżniczek i tańczyć. Łucja tańczy w zespole baletowym. Z pewnością ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk – sama wybierze sobie prezent (ładne ubranko lub zabawkę). Dziewczynka lubi też słodycze.

31.Marcin, 26 lat – całkowicie zależny od dorosłych, wymaga całodobowej opieki. Przeszedł kilkanaście zabiegów operacyjnych spowodowanych ropnym zapaleniem mózgu. Nie chodzi, nie siedzi samodzielnie i nie widzi. Mama chętnie kupi mu pasujące ubranie dzięki karcie podarunkowej do sklepu, np. Reserved. Marcin bardzo lubi słuchać muzyki, działa na niego uspokajająco, od klasycznej, np. Mozarta, po filmową Hansa Zimmera. Bardzo przydałyby się w opiece nad Marcinem: pieluchy na rzepy typu Seni Super Plus (Medium 2), chusteczki mokre Seni, rękawiczki medyczne rozmiar M bez lateksu i pudru, płyn Octenisept, Aniosgel i Kodan, chusteczki Mikrozid do dezynfekcji. Potrzebne kosmetyki do higieny (najchętniej też z firmy Seni do pielęgnacji w łóżku, krem Sudocrem, Bepanthen Sensiderm), do czyszczenia i prania będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna lub Biedronki. Przydałaby się też Marcinowi pościel bawełniana w ciemnych kolorach 140 × 200 cm i prześcieradła 90 × 200 cm zwykłe i nieprzemakalne.

32.Maks, 2 lata – maluch po przebytym zapaleniu opon mózgowych i mózgu, ma duże problemy z przyjmowaniem pokarmu – najczęściej jest dokarmiany poprzez PEG-a. Maksiu ma uszkodzony centralny układ nerwowy. Mama kupi mu przydatne ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu, np. Pepco lub Smyk. Maksiowi w rehabilitacji bardzo przyda się klin firmy Habys rozmiar 40 × 50 × 20 cm https://www.habys.pl/ksztaltki/643-klin-do-masazu-40x50x20.html?search_query=klin&results=19#/tapicerka-vf30, ponadto inhalator ultradźwiękowy, blender o mocy powyżej 600W. Maks chętnie posłuchałby bajek w formie audiobooków. Przydadzą mu się też pieluchy na rzepy rozmiar 5, podkłady higieniczne (najchętniej Seni Soft), rękawiczki medyczne rozmiar M bez lateksu i pudru, płyn Octenisept, Aniosgel i Kodan, chusteczki Mikrozid do dezynfekcji oraz chusteczki nawilżane (najchętniej samą wodą, są np. w Rossmannie), niezbędne Maksowi kosmetyki zostaną zakupione dzięki karcie podarunkowej do sklepu Rossmann (maluch jest alergikiem), a leki, probiotyki i witaminy dzięki karcie podarunkowej do apteki, np. Super-Pharm. Maksowi potrzebna jest pościel o wymiarach 160 × 200 cm oraz koc 130 × 200 cm (Maksio śpi z mamą). W domu przydadzą się środki chemii gospodarczej: płyny i proszki do prania, np. firmy Lovela, płyny do mycia naczyń i podłóg, czyszczenia kuchni i łazienki, ścierania kurzu. Dodatkowo Maks potrzebuje też kremu Calmapherol Regular, Bepanthen Sensiderm i Sudocremu w każdych ilościach.

33.Oliwka, rok (siostra Maksia) – jest bardzo żywa, ruchliwa i lubi broić. Fanka Psiego patrolu. Ucieszyłaby się z maskotki grającej z tej bajki i nowego ubranka, które będzie można jej zakupić poprzez kartę podarunkową do Smyka oraz słodkości dla maluchów.

34.Marcelinka, 17 miesięcy – dziewczynka z rozległymi zaburzeniami rozwoju mózgu (małogłowie i polimikrogyria). Mając na uwadze zaburzenia sensoryczne, a także obniżone napięcie w jamie ustnej i problemy podczas spożywania posiłków, Marcelince bardzo przydałby się wibrator logopedyczny Z-Vibe, zestaw Kotka i Myszki (https://www.wibratorylogopedyczne.pl/wibrator-logopedyczny-z-vibe-zestaw-kotka-i-myszki.html) lub wibrator logopedyczny Z-Vibe + 4 nasadki + 2 gryzaki (https://www.arante.pl/starter-kit-wibrator-logopeduczny-z-vibe-4-nasadki-2-gryzaki.html). W codziennej opiece oraz higienie nad Marcelką potrzebne są natomiast: pieluszki na rzepy (np. Dada) rozmiar 4, chusteczki nawilżane (najlepiej samą wodą – do kupienia w Rossmannie), pościel 100 × 135 cm, prześcieradło na gumkę 60 × 120 cm, ręcznik kąpielowy z kapturem oraz szczoteczka soniczna Brush-Baby BabySonic PRO (https://www.happydental.pl/brush-baby-babysonic-szczoteczka-soniczna-dla-dzieci-w-wieku-0-3.html). Kosmetyki dla Marcelki będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej np. do Rossmanna, witaminy i probiotyki - dzięki karcie podarunkowej do apteki.

35.Maja, 8 lat (siostra Marcelinki) – dziewczynka lubi układanie klocków Lego Friends i gry logiczne. Lubi kolor czerwony, różowy i morski. Czas wolny chętnie spędza na dworze. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Decathlon, gdzie będzie mogła sobie coś wybrać. Uwielbia słodkości.

36.Natalka, 9 lat – urodziła się bardzo niedotleniona. Ma wiele zaburzeń neurologicznych, jest spastyczna, występują u niej drżenia kończyn i prężenia całego ciała, pojawiają się też napady drgawkowe. Często bywa niespokojna, płaczliwa, mało sypia. Natalka wymaga intensywnej rehabilitacji. Dziewczynka lubi słuchać bajek, słuchowisk w formie audiobooków. W opiece nad Natalką przydadzą się pieluchy na rzepy w rozmiarze 5 oraz podkłady Seni Soft, płyn Octenisept, Aniosgel i Kodan do dezynfekcji, krem Bepanthen Sensiderm, chusteczki nawilżane firmy Seni, rękawiczki medyczne bez lateksu i pudru w rozmiarze M, chusteczki Mikrozid do dezynfekcji. Potrzebny byłby też inhalator stacjonarny. Najlepiej, jeśli otrzyma kartę podarunkową do sklepu z ubraniami oraz do Rossmana, by móc zakupić ubranka pasujące do jej postury i odpowiednie kosmetyki (dziewczynka ma alergię). Natalka korzysta z pościeli 140 × 200 cm, przydadzą się też ręczniki oraz ciepły, kolorowy koc. Witaminy, probiotyki i suplementy diety będzie można jej zakupić dzięki karcie podarunkowej do apteki.

37.Nikodem, 8 lat – chłopczyk z zespołem mnogich wad wrodzonych: długoodcinkową niedrożnością przełyku z przetoką przełykowo-jelitową dolnego odcinka, niedrożnością dwunastnicy, uchyłkiem Meckela, wrodzoną wadą serca. Niedawno przeszedł poważny zabieg operacyjny korygujący znaczą skoliozę kręgosłupa. Nikoś mówi, śmieje się, jest pełen energii. Ucieszy go Lego City Remiza Strażacka numer katalogowy 60215. W opiece nad nim natomiast potrzebne są: nawilżacz powietrza, inhalator i szczoteczka elektryczna Oral B z końcówkami. Chłopiec powinien przyjmować sporo owoców i warzyw, z uwagi na jego schorzenia jest to sporym problemem, który mogłaby rozwiązać wyciskarka wolnoobrotowa. Nikodem używa prześcieradeł w rozmiarze 80 × 200 na materac z Ikea oraz pościeli 160 × 200 cm z motywem Lego Ninjago lub Minecraft, podobnie ręcznik. Nikoś musi suplementować witaminę D oraz brać leki wspierające odporność i probiotyki, będzie mu je można zakupić dzięki karcie podarunkowej do apteki (np. Super-Pharm). Rodzice będą mogli kupić potrzebne kosmetyki oraz chemię gospodarczą dzięki karcie podarunkowej, np. do Rossmanna, Biedronki itp. Zamiast słodkości Nikosiowi najlepiej przekazać suszone owoce, orzechy i inne zdrowe przekąski.

38.Hania, 4 lata (siostra Nikodema) – radosna, ruchliwa dziewczynka. Sprawią jej radość klocki Lego Duplo Zamek z Krainy Lodu numer katalogowy 10899 oraz zdrowe słodkości, czyli np. kandyzowane owoce, orzechy itp.

39.Oliwia, 14 lat – dziewczynka z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz padaczką. W ostatnim czasie jej stan uległ pogorszeniu i konieczne było założenie PEG-a (jest karmiona bezpośrednio do żołądka). Dziewczynkę ucieszą audiobooki z bajkami i książkami przygodowymi, przyrodniczymi. W opiece nad nią przydadzą się: pieluchy na rzepy Seni lub Tena M, rękawiczki medyczne rozmiar M bez pudru, chusteczki nawilżane firmy Seni, podkłady jednorazowe, np. Seni Soft, plastry Omnifi 10 × 10 cm, Octenisept, Aniosgel i Kodan, chusteczki Mikrozid (lub karta podarunkowa do apteki np. Super-Pharm), kosmetyki z firmy Bambino, krem Bepanthen Sensiderm, chemia gospodarcza i płyny lub proszki do prania (lub karta podarunkowa do Rossmanna lub Biedronki). Oliwce bardzo pomoże także nawilżacz powietrza z funkcją aromaterapii i olejkami oraz blender o dużej mocy (ponad 700W) i inhalator stacjonarny. Dziewczynka używa pościeli w rozmiarze 140 × 200 cm i wodoodpornych prześcieradeł 90 × 200 cm na gumkę, chętnie otuli się dużym miękkim kocem.

40.Weronika, 18 lat (siostra Oliwii) – lubi muzykę i teatr. Jak to nastolatka chętnie wybierze sobie jakieś ubranie dzięki bonowi podarunkowemu do sklepu, np. Reserved, Sinsay, H & M. Lubi też słodycze.

41.Oliwia, 10 lat – dziewczynka z guzem umiejscowionym w śródmózgowiu i wieloma schorzeniami współistniejącymi. Chodzi na krótkich dystansach, ma jednak zaburzenia równowagi. Jest bystra i bardzo wrażliwa. Oliwka aktywnie korzysta z zajęć hipoterapii i uwielbia konie, ucieszy się z bluzy w rozmiarze L/XL z wizerunkiem konia lub karty podarunkowej do sklepu z ubraniami, np. Decathlon lub H & M. Dziewczynka z chęcią zje też zdrowe przekąski, np. suszone owoce, orzechy, pieczywo chrupkie itd. Bardzo przydadzą się jej także środki czystości, środki chemiczne, kosmetyki (np. w formie karty podarunkowej do sklepu Rossmann lub Biedronka), opatrunki typu Atrauman, Bactigras, Cosmopor IV, gaziki jałowe i niejałowe, rękawice medyczne bez pudru rozmiar M, chusteczki dezynfekcyjne Mikrozid, płyn Octenisept, Aniosgel i Kodan do dezynfekcji (lub karta podarunkowa do apteki, np. Super-Pharm). Ponadto w opiece pomogą: podkłady na łózko z gumką zabezpieczające 120 × 200 cm, prześcieradła na gumce 160 × 200, pościel 160 × 200 cm, inhalator Beurer ultradźwiękowy, szczoteczka do zębów elektryczna z końcówkami, parowar lub wyciskarka do owoców – Oliwka niestety niechętnie je warzywa, a w postaci płynów łatwiej je przemycić.

42.Dawid, 17 lat (brat Oliwii) – pasjonuje się komputerami i sportem. Chłopiec marzy o klawiaturze: https://www.oleole.pl/klawiatury-komputerowe/genesis-thor-300-outemu-red.bhtml?from=pla&gclid=Cj0KCQjwho7rBRDxARIsAJ5nhFq87tovgI3uAVyjppYOFE7bFZ3CnklYsOkjZglmVJyh_Eu4wqa8SXYaAk5uEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&fbclid=IwAR1ezB4S7y-NXfsYIwcGCIV1S5hMLl44YOJmS6JeUKBJqZjlUDfGmz97NiU. Ucieszy się też ze słodkości!

43.Piotruś, rok – chłopiec diagnozowany w kierunku padaczki lekoopornej, z incydentami bezdechów powodujących ostrą niewydolność oddechową. W ramach upominku świątecznego po konsultacji z fizjoterapeutką propozycją byłby dysk sensoryczny lub pchacz do nauki chodzenia. Mama chętnie zakupi mu nowe ubranka dzięki karcie podarunkowej np. do sklepu Smyk. Do pielęgnacji potrzebne są pieluszki na rzepy rozmiar 5, kosmetyki przeznaczone dla niemowląt, chusteczki nawilżane (najlepiej tylko wodą – do kupienia w Rossmann), maść Sudocrem i Bepanthen, krem Bepanthen Sensiderm, produkty do prania i płukania niemowlęcych ubrań, czyszczenia mieszkania lub karta podarunkowa do Rossmanna czy Biedronki – rodzice zakupią potrzebne rzeczy sami. Piotruś używa pościeli 135 × 100 cm, przyda się również dla niego ręcznik kąpielowy oraz małe łóżeczkowe prześcieradło, blender o dużej mocy ponad 700W. Potrzebne witaminy, probiotyki i suplementy rodzice będą mogli kupić dzięki karcie podarunkowej do Apteki.

44.Rafał, 5 lat (brat Piotra) – ma wszechstronne zainteresowania książkowe: medyczne, samochodowe, lubi encyklopedie o świecie, kosmosie, życiu na ziemi. Ulubione postacie z bajki to Zig Zag Mcqueen, królik Bugs, Scooby Doo. Już pisze cyfry i litery. Uraduje go karta podarunkowa np. do Empiku, gdzie spełni swoje odkrywcze marzenia wśród książek. Przydadzą mu się też końcówki do szczoteczki elektrycznej Oral B.

45.Paweł, 7 lat – chłopczyk do dziś nie jest zdiagnozowany. Nie chodzi, nie siedzi, nie widzi lub widzi bardzo słabo, czasami próbuje jednak kierować głowę w stronę głosu. Na ogół jest wiotki, podczas gorączki czy bólu jest jednak spastyczny i pręży ciało. Chłopiec lubi słuchać bajek w formie audiobooków. Pawełkowi przydadzą się: pieluchy na rzepy rozmiar 6 Seni Kids Junior Extra, chusteczki nawilżane, np. z firmy Seni, podkłady higieniczne 90 × 60 cm, końcówki do szczoteczki Seysso- Carbon Antibacterial, 2 końcówki do szczoteczki sonicznej, termometr bezdotykowy, suplementy diety Mitopharm (przede wszystkim Koenzym Q 10 oraz osłonowe), worki na dobową zbiórkę moczu typy T, gaziki jałowe i niejałowe, płyn na odleżyny PC 30V, Octenidol (płyn do czyszczenia jamy ustnej), prześcieradło kolorowe 120 × 160. Resztę suplementów, probiotyków oraz leki będzie można zakupić Pawełkowi dzięki karcie do apteki, np. Super-Pharm lub DOZ. Środki czystości oraz chemię gospodarczą będzie można kupić dzięki karcie podarunkowej do drogerii, np. Rossmann.

46.Piotr, 9 lat (brat Pawła i Mikołaja) – uwielbia sport, szczególnie piłkę nożną. Piotrusia ucieszy karta podarunkowa do sklepu Media Expert (jest fanem muzyki, kupi sobie wymarzone słuchawki). Chłopiec uwielbia też słodycze.

47.Mikołaj, 12 lat (brat Pawła i Piotra) – lubi się uczyć, szczególnie przedmiotów ścisłych. Ucieszą go karta podarunkowa do sklepu Media Expert oraz słodycze. Pasjonuje się kulinariami i dzięki karcie będzie mógł kupić wymarzony sprzęt kuchenny. Lubi też słodkości.

48.Paweł, 12 lat – cierpi na neurodegeneracyjną, postępującą chorobę genetyczną zespół Leigha. Pawełek jest dzielny i gdy tylko nic mu nie doskwiera, pięknie się uśmiecha. Korzysta z nauczania indywidualnego w domu, które daje mu bardzo dużo radości. Uwielbia muzykę i książeczki. Paweł lubi książki z ciekawymi historiami, w których są ilustracje, ale które mają też dużo tekstu. Chłopcu bardzo potrzebne są suplementy diety z firmy Mitopharma (www.mito-pharma.pl) – to substancje wspomagające mitochondria komórkowe, których uszkodzenie/niepełne działanie jest istotą choroby Pawełka. Jeśli ktoś z Państwa chciałby kupić dla Pawełka któryś ze specyfików, proszę zadzwonić do działu handlowego firmy Mitopharma, (tel.  95 736 50 50) i zamówić wybrane produkty telefonicznie. Koniecznie proszę powiedzieć, że zakupy są robione dla Pawła Doleckiego ze Stowarzyszenia Mali Bohaterowie, wówczas zostanie naliczona zniżka, którą mają wszystkie dzieci z Zespołem Leigha z Polski. A oto spis suplementów, które Pawełek dostaje na co dzień: Quinomit http://www.mito-pharma.pl/produkt/quinomit-q10-fluid.html – to najdroższy specyfik, którego używamy, ale też najważniejszy dla Pawełka, można kupić pojemność 30 lub 50 ml, Magnez MSE http://www.mito-pharma.pl/produkt/magnez-mse.html, Enzomega MSE http://www.mito-pharma.pl/produkt/enzomega-mse.html, Bactoflor dla dzieci http://www.mito-pharma.pl/produkt/bactoflor-dla-dzieci.html. Poza tym również używana jest Witamina C firmy DuoLife: https://myduolife.com/shop/products/1/272,duolife-vita-c.html, podkłady higieniczne 90 × 60 (najchętniej Seni Soft – są delikatniejsze), krem Bepanthen Sensiderm, kosmetyki do pielęgnacji Seni (może być również karta podarunkowa do drogerii, np. Rossmann). Pawełek korzysta z pościeli w rozmiarze 140 × 200 cm, poduszki 50 × 60 cm (jak pościele z Ikei na pojedyncze łóżka), najlepiej w kolorach beżowym, błękitnym lub turkusowym, oraz ręczników w rozmiarze 70 × 140 cm (nie większych).

49.Jakub, 17 lat (brat Pawła) – pasjonuje się informatyką, fotografią, filmem. Kubę ucieszy karta podarunkowa - voucher do któregoś z gdańskich sieci kin: Helios, Multikino, Cinema 3D. Sam chętnie wybierze firm i towarzystwo któregoś z przyjaciół. Ucieszy się również ze słodkości!

50.Paweł, 22 lata –  6 paździenika 2019 roku, Paweł zamieszkał wśród aniołów.

51.Dominika, 18 lat (siostra Pawła i Namira) – uwielbia zwierzęta, szczególnie psy. Ucieszą ją karta podarunkowa do sklepu Rossmann lub H & M oraz słodycze.

52.Namir, 5 lat (brat Pawła i Dominiki) – uwielbia wszystko, co związane z motoryzacją. Ucieszy go karta do sklepu typu Smyk lub Świat Zabawek. Lubi też słodycze.

53.Radek, 10 lat – zmaga się z zespołem wad wrodzonych centralnego układu nerwowego, mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką lekooporną oraz częstymi infekcjami. Chłopiec ma prowadzoną terapię wzroku, uwielbia świecące w różnych kolorach zabawki. Uwielbia słuchać audiobooków, ucieszą go bajki z serii Bajki Grajki, które kolekcjonuje: https://bajki-grajki.pl/zestaw-bajek-10-szt/682-basnie-z-roznych-stron-swiata.html?fbclid=IwAR1g131eGHvkzdc2IqJNo1xt6yuiJDzDr7uhrouZGvz3S0nmd-HMTC2lG1w. Przy opiece w domu pomocny będzie mocny blender (https://m.euro.com.pl/miksery-kielichowe/sencor-snb-4303bk-nutri-blender.bhtml?fbclid=IwAR2HrtKA7vp4FKfY4_5dZiZ9ttGQMby6vlQctxUMrxqm1UOXlo3vT6XhBKM) i termometr elektryczny bezdotykowy, np. https://mamaija.pl/braun-termometr-bezdotykowy-do-czola-bnt400.html?fbclid=IwAR0tLDT4Da5Brdh96eYEARdgYx_QUTtDpEV9Mdkc9hJy8FqU2h7 cm7osnAY. W czasie wyjazdów do lekarzy i na zajęcia potrzebny jest podgrzewacz samochodowy do utrzymania stałej temperatury jedzenia/picia, np. https://www.empik.com/miniland-podgrzewacz-podrozny-do-uzytku-w-samochodzie-miniland,p1225556578,dziecko-p?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwtajrBRBVEiwA8w2Q. Radkowi przyda się również prześcieradło na gumkę 90 × 200, duży ręcznik kąpielowy minimum 70 × 140, pościel 140/160 × 200, podkłady higieniczne 60 × 90, najlepiej Seni Soft. Potrzebne leki, probiotyki i suplementy rodzice zakupią dzięki karcie podarunkowej do np. Super-Pharm, a odpowiednie kosmetyki i środki czystości, do czyszczenia mieszkania w Rossmanie.

54.Arek, 14 lat (brat Radka i Oliwiera) – lubi słuchać muzyki, uczęszcza dodatkowo do szkoły tańca i kultury hip-hopowej oraz jeździ na hulajnodze. Ucieszy go głośnik JBL clip 3 https://www.euro.com.pl/glosniki-przenosne/jbl-clip-3-czarny.bhtml oraz słodkości.

55.Oliwier, 2 lata (brat Radka i Arka) – uroczy, radosny maluszek. Fan pojazdów ratunkowych, szczególnie straży pożarnej. Lubi budować z klocków Lego Duplo różne budowle, garaże dla swoich autek. Ucieszy go zestaw https://www.empik.com/lego-duplo-klocki-dom-rodzinny-10835-lego,p1134133080,zabawki-p?fbclid=IwAR1TOrlG169G3WppGKQbObqpP08Zal0CU9WrCAhD8HIptwuREF0O0AXJ z zieloną płytą konstrukcyjną lub/i straż pożarna: https://www.empik.com/lego-klocki-woz-strazacki-lego,p1220352047,zabawki-p?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwtajrBRBVEiwA8w2Q8Lyo325rC6tYK4eNlE54IbLMnt9EO_0u oraz zdrowe słodkości.

56.Sebastian, 12 lat – ma mózgowe porażenie dziecięce, z otoczeniem kontaktuje się pozawerbalnie. Sebastian wymaga ciągłej opieki, korzysta z wielu sprzętów medycznych, np. z koncentratora tlenu, ssaka, pulsoksymetru. Chłopiec leżący, z dużymi napadami padaczkowymi, karmiony jest dojelitowo. Sebastiankowi mama kupi prezent dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk, a nowe ubranka dzięki karcie podarunkowej do któregoś ze sklepów odzieżowych. Sebastian lubi słuchać bajek lub książek przyrodniczych, przygodowych, w formie audiobooków. Chłopiec używa pościeli 140 × 200 cm, wodoodpornych prześcieradeł 80-90 × 200 cm na gumkę (do nabycia np. w Jysk). Sebastian korzysta z pieluch na rzepy w rozmiarze S (np. Seni), podkładów higienicznych Seni Soft, kosmetyków Seni do pielęgnacji w łóżku, chusteczek mokrych także tej firmy, rękawic medycznych bez lateksu i pudru w rozmiarze M. Zużywa się również dużo gazików jałowych i niejałowych, opatrunków specjalistycznych, Octeniseptu i Kodanu (wszystko do kupienia w aptece). Witaminy, probiotyki i suplementy będzie mu także można zakupić dzięki karcie podarunkowej do apteki, chemię gospodarczą (proszki i płyny do prania, środki do czyszczenia mieszkania) dzięki karcie np. do Rossmanna.

57.Kacper, 8 lat (brat Sebastiana, Janeczki, Antosia) – uwielbia superbohaterów komiksowych. Jest bardzo żywym chłopcem, trenuję piłkę nożną. Dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk prezent kupi mu mama. Lubi słodkości – najlepsze będą te zdrowe, czyli orzechy, suszone owoce itp.

58.Janeczka, 5 lat (siostra Sebastiana, Kacpra, Antosia) – uwielbia bawić się lalkami, uczęszcza też na zajęcia z baletu, który jest jej pasją. Mama kupi jej prezent w Smyku dzięki karcie podarunkowej. Dziewczynka ucieszy się ze zdrowych słodkości: orzechów, suszonych owoców itp.

59.Oskar, 2 lata (brat Sebastiana, Kacpra, Janeczki) – maluch, którego wszędzie pełno. Mama chętnie kupi mu prezent w Smyku dzięki karcie podarunkowej, podczas wspólnych zakupów.

60.Szymon, 12 lat – urodził się z poważną wadą serca i niesprawnym prawym płatem płuca. Gdy ma infekcję, spada jego saturacja, wymaga wtedy tlenoterapii, zdarzają mu się też omdlenia. Jest wesoły i energiczny (mimo ciężkiej choroby) i chciałby robić wszystko, co mogą zdrowe dzieci. Szymona ucieszy karta podarunkowa do sklepu Empik. Poza tym marzy o poduszkach i pościeli (140 × 200 cm) z gry Minecraft oraz/lub bluzie rozpinanej rozmiar 152-160 cm też z tym motywem. W opiece nad Szymkiem przydadzą się bardzo: paski do mierzenia krzepliwości krwi INR (Coaguchek XS PT), końcówki do szczoteczki sonicznej oraz iirygatora do zębów firmy Philips (Sonicare), ręczniki kąpielowe oraz kosmetyki i chemia gospodarcza do czyszczenia mieszkania i prania ubrań (lub karta podarunkowa do Rossmanna). Niezbędne probiotyki, witaminy i leki rodzice będą mogli zakupić dzięki karcie podarunkowej do apteki.

61.Szymon, 13 lat – chłopiec zmagający się z rzadką chorobą genetyczną, która wiąże się z padaczką i znacznymi zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego spowodowanymi uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. Szymek nie siedzi bez podparcia, nie chodzi, nie porozumiewa się werbalnie, bez wątpienia zdaje się jednak orientować w przestrzeni, poznawać bliskich i reagować na różnorodne bodźce. Lubi słuchać bajek i książek przyrodniczych w formie audiobooków. Bardzo lubi delikatne światełka i akwaria, ucieszyłby się z lampy: https://www.swiatlampy.pl/leuchten-direkt-ava-kolumna-wodna-85106-55.html?___store=swiatlampy_pl&refSrc=48749&nosto=nosto-page-product1. Szymon korzysta z podkładów jednorazowych (90 × 60 cm), pieluch na rzepy Seni Kids Junior Extra, pościeli (lubi odcienie zieleni) 140 × 200 cm, prześcieradła wodoodpornego 90 × 200 cm, miło mu też będzie otrzymać ciepły i miły w dotyku kocyk. W opiece nad Szymkiem przyda się karta podarunkowa do Rossmanna lub innej drogerii, mama sama wybierze kosmetyki i chemię gospodarczą bezpieczną dla niego – chłopiec jest alergikiem. Witaminy, probiotyki i leki będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do apteki. Szymon z chęcią spałaszuje też zdrowe słodkości, np. orzechy, bakalie, suszone owoce.

62.Weronika, 5 lat – urodziła się z poważną wadą serca, w ostatnim czasie jej stan się pogorszył z powodu uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Jest dzieckiem leżącym, nie mówi, lecz żywo reaguje na otoczenie i bliskie osoby. Weronikę ucieszy zabawka do terapii ręki https://empis.pl/manipulowanie/3948-przyssawki-24-el.html. Mama kupi jej pasującą pościel dzięki karcie podarunkowej np. do Ikei. W opiece nad dziewczynką przyda się też bardzo blender o dużej mocy, pieluchy na rzepy w rozmiarze 6, podkłady jednorazowe, chusteczki nawilżane (najlepiej samą wodą – do kupienia np. w Rossmann). Niezbędne suplementy diety, probiotyki, kosmetyki, leki rodzice będą mogli zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub apteki.

63.Paweł, 13 lat (brat Weroniki) – uwielbia piłkę nożną. Ucieszy go karta podarunkowa Paysafecard (do kupienia np. w kioskach Ruch). Lubi też słodycze!

64.Roch, 10 lat – chłopiec zmagający się z przewlekłą chorobą, która wpływa na jego układ oddechowy. Sam wybierze sobie prezent dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk. Uwielbia też słodkości i różnego rodzaju zdrowe przekąski.

65.Tomek i Mateusz, 9 lat – są bliźniakami, Tomasz choruje ma mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku. Interesuje się piłką nożną oraz grami video. Mateusz ma wodogłowie i związaną z tym niepełnosprawność umysłową. Porusza się samodzielnie. Lubi oglądać bajki oraz słuchać muzyki. Chłopców ucieszą karty podarunkowe do sklepu SMYK oraz słodycze.

66.Damian, 21 lat – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, porusza się na wózku inwalidzkim. Uczęszcza do ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego, bardzo lubi tam przebywać wśród nauczycieli, kolegów i koleżanek. Ma ogromną potrzebę uczestniczenia w zajęciach, mimo swojej dużej niepełnosprawności. Damian ma słaby wzrok, ale znakomity słuch, bardzo lubi słuchać muzyki, uwielbia śpiewać kolędy oraz inne przeboje i piosenki dla dzieci. Jest zapalonym kibicem piłki nożnej. Ucieszy go bon do Media Marktu – sam wybierze sobie sprzęt do słuchania muzyki lub płyty CD. Damian uwielbia też wafelki „Grześki”!

67.Filip, 12 lat (brat Damiana) – pasjonuje się piłką nożną, uprawia ją i jest jej kibicem. Ucieszy się z bonu podarunkowego do sklepu Decathlon - rośnie w szybkim tempie i co chwila potrzebne są mu nowe, większe ubrania i buty. Filip lubi również słodkości!

68.Wiktoria, 4 lata – zmaga się z wadami wrodzonymi, ma też duży problem ze wzrokiem. Dziewczynkę ucieszy zabawka edukacyjna lub gra planszowa dostosowana do jej wieku oraz słodycze.

69.Illia, 10 lat (brat Wiktorii) – lubi sport i pasjonuje się motoryzacją. Ucieszy się z klocków Lego (najchętniej z serii Creator), książek podróżniczych dla dzieci lub karty do sklepu z zabawkami. Lubi też słodycze – najlepiej sprawdzą się zdrowe przekąski.

70.Ola, 21 lat – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, przemieszcza się na wózku inwalidzkim, nie mówi. Uwielbia pieski. Ucieszy ją możliwość zrobienia zakupów wspólnie z mamą, np. dzięki karcie podarunkowej do sklepu H & M lub Reserved lub Rossmana. Korzysta z pościeli 160 × 200 cm – najchętniej bawełnianej. Lubi też słodkości, np. kandyzowane, suszone owoce czy orzechy. Słucha bajek i książek podróżniczych, popularnonaukowych w formie audiobooków.

71.Małgosia, 23 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, nie chodzi, nie mówi, siedzi podparta. Małgosi przyda się pościel 160 × 200 cm, duże prześcieradło, ciepły koc i/lub karta podarunkowa np. do Rossmanna. Lubi słuchać także bajek, słuchowisk w formie audiobooków na CD.

72.Rafał, 11 lat – urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, dzięki wysiłkowi swojemu i otoczenia zaczął chodzić. Ostatnio niestety znowu jest w gorszej formie. Z radością pójdzie na zakupy z mamą, jeśli otrzyma bon podarunkowy do sklepu Smyk. Uwielbia też słodycze!

73.Lena, 10 lat (siostra Laury i Natalii) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z gry planszowej, np.: https://www.rebel.pl/product.php/1,606/100893/Domek.html i słodyczy, zdrowych przekąsek.

74.Laura, 5 lat (siostra Leny i Natalii) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z gry planszowej, np. https://www.rebel.pl/product.php/1,1203/105488/Dobble-Zwierzaki.html oraz słodyczy, zdrowych przekąsek.

75.Natalia, 14 lat (siostra Laury i Leny) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z gry planszowej, np. https://www.rebel.pl/product.php/1,1203/462/Taboo-edycja-polska.html i/lub kosmetyków pielęgnacyjnych adekwatnych do jej wieku oraz słodyczy, zdrowych przekąsek.

76.Franek i Michał, 11 lat (bracia Maksa) – bliźniacy zmagający się z dziecięcym porażeniem mózgowym, wytrwale się rehabilitują. Chłopcy ucieszą się z kart podarunkowych do Empiku – uwielbiają buszować wśród książek, gier planszowych i komputerowych! Chłopcy lubią też słodkości.

77.Maks, 16 lat (brat Franka i Michała) – bardzo inteligentny chłopiec, który pasjonuje się komputerami. Ucieszy go bon podarunkowy do sklepu Komputronik lub Morele.net (np. tu można ją kupić: https://www.morele.net/kartypodarunkowe/).

78.Maciek, 25 lat – chłopiec po zakończonym leczeniu onkologicznym, sparaliżowany czterokończynowo. Lubi słuchać muzyki i surfować po internecie. Ucieszy go sportowy komplet: spodnie i rozpinana bluza w rozmiarze L lub zestaw kosmetyków dla mężczyzn i pościel 140 × 200 cm oraz coś słodkiego. Chętnie posłucha książek podróżniczych w formie audiobooków.

79.Mirek, 21 lat – chłopiec stracił zdrowie w następstwie poważnego wypadku komunikacyjnego. Leży, ma niedowład spastyczny czterokończynowy. Ogromną szansę na poprawę jego sprawności jest intensywna rehabilitacja. Mirek porozumiewa się za pomocą komunikacji alternatywnej. Ucieszy się ze sportowego, miłego w dotyku dresu na wzrost 180 cm, rozmiar M, słodyczy i kosmetyków męskich oraz pościeli 140 × 200 cm w ciemnych odcieniach.

80.Adaś i Wojtuś, bliźniaki, 2 lata – weseli i radośni chłopcy, są odważni i ciekawi świata. Zmagają się z powikłaniami spowodowanymi wcześniactwem oraz dziecięcym porażeniem mózgowym (Adaś). Bardzo ucieszą się z karty prezentowej do sklepu SMYK, dokąd wybiorą się razem z rodzicami po zabawki i ubranka. Poza tym w opiece nad Adasiem i Wojtusiem potrzebne są: pieluchy na rzepy w rozmiarze 4, podkłady jednorazowe, pościel i prześcieradła na gumkę w rozmiarze 120 × 60 cm, pieluszki na basen (6-12 kg), ręczniki kąpielowe, nawilżacz powietrza, szczoteczki elektryczne z końcówkami, deserki i jogurty w tubce, zdrowe słodkości, probiotyki w kroplach (lub np. karta podarunkowa do Rossmanna lub apteki).

81.Jakub, 7 lat – chłopiec z dziecięcym porażeniem mózgowym. Kuba nie mówi, nie chodzi sam, uczy się utrzymywać głowę. Ma bardzo słaby wzrok. Ucieszy go grająca zabawka interaktywna i słuchowiska w formie audiobooków, a przydadzą się Pampersy rozmiar 6, nawilżane chusteczki (najlepiej samą wodą – do kupienia np. w Rossmann), rękawiczki medyczne w rozmiarze M bez lateksu i pudru, płyn do dezynfekcji Octenisept i Kodan (lub karta podarunkowa np. do Rossmanna i/lub apteki). Chłopiec używa pościeli w rozmiarze 140 × 200 cm. Przyda się bardzo rodzinie w domu chemia gospodarcza: proszki i płyny do płukania i prania, do czyszczenia łazienki i kuchni, kosmetyki do pielęgnacji i mycia.

82.Krzyś, 10 lat – chłopiec z mózgowym porażeniem dziecięcym, ma założoną rurkę tracheotomijną. Krzyś nie widzi, za to samodzielnie raczkuje. Jest radosnym dzieckiem. Lubi zabawki grające i świecące, słuchać piosenek i bajek w formie audiobooków (obecny odtwarzacz płyt CD niestety zaczyna odmawiać posłuszeństwa). Chłopiec ucieszy się z zabawki Bebo - tańcz i śpiewaj lub Uczące jabłuszko firmy Fischer Price. W opiece nad Krzysiem potrzebne są: blender o dużej mocy (np. 700W), pieluchy na rzepy Tena XS, mokre chusteczki, np. Seni, i chusteczki do dezynfekcji, np. Mikrozid, Octenisept do dezynfekcji, prześcieradło nieprzemakalne 90 × 200 cm, pościel 140 × 200 cm. Niezbędne suplementy diety, probiotyki i witaminy oraz kosmetyki będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do apteki lub/i Rossmanna. W domu chłopca bardzo przydadzą się środki czystości do sprzątania łazienki, kuchni, mycia naczyń i podłóg, prania i płukania ubrań.

83.Karol, 11 lat (brat Krzysia) – ruchliwy chłopiec, który pasjonuje się militariami i historią. Karol ucieszy się z zabawki Nerf N Strike Elite Delta + strzałki. Uwielbia też słodkości.

84.Szymon, 17 lat – urodził się bardzo niedotleniony, jest niewidomy, ma zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, nie chodzi, nie porozumiewa się werbalnie, reaguje jednak na otoczenie, na swoich bliskich. Szymek od niedawna dojeżdża na zajęcia do ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego, co bardzo mu się podoba! Przyda mu się karta do sklepu odziezowego – wraz z mamą wybierze pasujące mu ubrania. Szymon używa pieluch (Seni lub Tena) w rozmiarze 3 (L) na rzepy (koniecznie!), przyda mu się również prześcieradło z gumką w rozmiarze 90 × 200, pościel 140 × 200 cm. Potrzebne witaminy, probiotyki i suplementy mama będzie mogła zakupić Szymkowi dzięki karcie podarunkowej do apteki.

85.Krystian, 14 lat – chłopcu zmarła ukochana babcia, która w dużej mierze go wychowywała. Interesuje się sztukami walki, uwielbia boks. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu New Yorker.

86.Martynka, 8 lat – dziewczynce zmarła babcia, która w dużej mierze ją wychowywała. Martynka jest radosną dziewczynką, która interesuje się muzyką oraz grami planszowymi, dlatego ucieszy ją karta podarunkowa do Smyka oraz słodkości.

87.Adaś, 8 lat – wychowuje go dziadek, stracił ukochaną babcię. Jest opóźniony w rozwoju intelektualnym, ale bardzo pogodny i chętny do poznawaniu świata. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Smyk, by dziadek mógł mu kupić ulubione zabawki i potrzebne ubrania.

88.Julia, 14 lat (siostra Ani) – kilka lat temu straciła mamę. Bardzo lubi się uczyć i spędzać czas z koleżankami. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu H & M oraz słodkości.

89.Ania, 19 lat (siostra Julii) – kilka lat temu zmarła mama dziewcząt. Ania bardzo lubi modę, stąd na pewno najbardziej ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu H & M, by sama mogła dobrać sobie garderobę.

90.Jagoda, 5 lat - wychowuje się bez taty, który niedawno zmarł po długiej chorobie. Jest pełna energii i pomysłów. Jej powiedzonka są w rodzinie opowiadane jak anegdoty. Prawie zawsze jest uśmiechnięta, a gdy jest jej smutno, przychodzi żeby się przytulić i popłakać. Bardzo lubi sport i taniec. Jagódka marzy o wielkim zestawie LOL.

91.Jaśmina, 7 lat – wychowuje się bez taty, który niedawno zmarł po długiej chorobie. Jaśmina jest od wrzenia tego roku uczennicą. Lubi szkołę, choć  czasem troch się jej boi. Jest bardzo ambitna i źle znosi sytuacje, gdy coś jej nie wychodzi. Bardzo lubi taniec, sport  (ostatnio tenis) i rysowanie. Na ogół jest miła i uśmiechnięta, bywa smutna i zamyślona. Jaśmina marzy o dużym zestawie LOL oraz slime.

92.Adaś, 15 lat – wychowuje go samotnie mama, jego tata zmarł. Zapalony piłkarz, rozpoczął grę w klubie piłkarskim, uwielbia też kibicować. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu New Yorker oraz coś słodkiego.

93.Zosia, 18 lat (siostra Jurka) – zmaga się z wieloma trudnymi sytuacjami: niedawno straciła ukochanego tatę, poszła do nowej szkoły. Poza tym jest pełną poczucia humoru i talentu artystycznego nastolatką. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Zalando, uwielbia też słodkości.

94.Jurek, 12 lat (brat Zosi) – chłopiec ostatnio musiał bardzo wydorośleć, stracił bowiem ukochanego tatę. Chwilę beztroskiej zabawy można mu podarować poprzez bon do sklepu Media Markt – razem z najbliższymi wybierze coś, co spodoba mu się najbardziej. Lubi także słodycze!

95.Patryk, 15 lat (brat Roksany, Kingi, Sebastiana) – rozmowny i wesoły chłopiec. Wychowuje się bez taty, który zmarł po ciężkiej chorobie. Pragnie zostać fotografem. Bardzo chciałby dostać aparat, nawet używany, i coś słodkiego.

96.Roksana, 17 lat (siostra Kingi, Patryka) – wesoła, pełna życia dziewczyna, którą ciężko zatrzymać w jednym miejscu. Wychowuje się bez taty. Ucieszą ją karta podarunkowa do sklepu Rossmann oraz coś słodkiego.

97.Kinga, 19 lat (siostra Roksany, Patryka) – wychowuje się bez taty. Bardzo troszczy się o swoje rodzeństwo. Uwielbia czesać siebie i innych, dlatego kształci się na fryzjerkę. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Hebe. Lubi słodycze.

98.Aleksander, 6 lat – po długiej chorobie zmarł mu dziadek, z którym mieszkał. Troszkę nieśmiały i zamknięty w sobie maluszek. Dobrym, praktycznym i miłym prezentem będzie karta podarunkowa do Smyka na nowe ubranka i coś słodkiego.

99.Hania 12 lat (siostra Zuzi) – po długiej chorobie zmarł jej dziadek, z którym mieszkała. ciekawa świata, mądra i uczynna dziewczynka. Interesuje się kosmetyką, makijażem, modą, lubi biżuterię. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Rossman oraz ze słodyczy.

100.Zuzia, 5 lata (siostra Hani) – wesoła, towarzyska dziewczynka. Bardzo lubi lepić z plasteliny i bawić się lalkami Barbie. Ucieszy się kompletu pościeli L.O.L. 160 × 200 cm oraz słodyczy.

101.Filip, 8 miesięcy - młodszy braciszek Antosia, wesoły poznający świat maluszek. Ucieszy go zabawka interaktywna odpowiednia dla jego wieku.

102.Antoni, 7 latek – starszy brat Filipka, po długiej chorobie zmarł mu dziadek, z którym mieszkał. Aktywny, pełen energii chłopiec, radość sprawią mu nowe zabawki i klocki, więc najlepszy prezent to gra na xBoxa 360 lub zestaw Lego City oraz coś słodkiego.

103.Paweł, 16 lat (brat Dagmary, Franka i Antosi) – po śmierci mamy adoptowała go siostra. Marzy, by zostać architektem lub architektem krajobrazu. Lubi szkicować, malować, rysować. Odstresowuje się układaniem modeli Lego dla nastolatków. Prosi o kartę podarunkowa do H&M oraz cienkopisy i blok kreślarski. 

104.Dagmara, 15 lat (siostra Pawła, Franka i Antosi) – po śmierci mamy adoptowała ją siostra. Uczy się w szkole fryzjerskiej. Interesuje się wszystkim co związane z włosami. Prosi o  kartę podarunkową do sklepu H&M oraz zestaw okrągłych szczotek do modelowania.

105.Franek, 3 latka (brat Antosi, Dagmary i Pawła) – najmłodszy w rodzinie. Mały, kochany rozrabiaka. Bardzo lubi bawić się dinozaurami i autami. Prosi o kartę podarunkowa do SMYKa, ucieszy się również ze słodyczy.

106.Antosia, 5 latka (siostra Frania, przybrana siostra Dagmary i Pawła) – jest wesoła i ogromnie empatyczna. Rozpoczęła naukę w zerówce. Jest wiecznie uśmiechnięta, uwielbia naukę języka angielskiego i słodycze. Jest małą modnisią. Prosi o kartę do SMYKa oraz książeczkę odpowiednią do wieku.

107.Daniel, 16 lat (brat Wojtka) – wychowuje się bez taty. Jest mądrym i odpowiedzialnym nastolatkiem. Chciałby otrzymać kartę podarunkową do sklepu TK Maxx. Uwielbia też słodycze.

108.Wojtek, 17 lat (brat Daniela) – wychowuje się bez taty. Jest fanem piłki nożnej. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Cropp i coś słodkiego.

109.Ewa, 17 lat (siostra Martynki) – wychowuje się bez mamy. Uwielbia czytać. Chciałaby otrzymać kartę podarunkową do sklepu H & M oraz coś słodkiego.

110.Martynka, 13 lat (siostra Ewy) – wesoła, towarzyska dziewczynka, która wychowuje się bez mamy. Ucieszy ją bon podarunkowy do sklepu H & M oraz coś słodkiego.

111.Agnieszka, 16 lat (przybrana siostra Dominika) – jej tata zmarł kilka lat temu po długiej chorobie. Uwielbia towarzystwo rówieśników i zajęcia artystyczne. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Berska oraz coś słodkiego.

112.Dominik, 16 lat (przybrany brat Agnieszki) – kilka lat temu nagle zmarła mu mama. Lubi spędzać czas z rówieśnikami, rozmawiać o sporcie. Ma fantastyczne poczucie humoru. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu h&M oraz coś słodkiego.

112.Maciek, 18 lat – wychowuje się bez taty. Jest serdeczny, rodzinny i troszczy się o swoją mamę. Lubi muzykę i wszelkiego rodzaju elektronikę. Bardzo lubi też sport: piłkę siatkową i nożną oraz jazdę na rowerze. Marzy o karcie podarunkowej do sklepu Media Markt.

113.Michał, 15 lat  – chłopcu kilka lat temu zmarł tata, a niedawno również mama, oboje po ciężkiej chorobie. Michał jest bardzo doświadczony przez los, ale ma też dziecięce pasje: piłkę nożną i majsterkowanie. Marzy o stroju sportowym, dlatego ucieszy go bon podarunkowy do Decathlonu, i o słodyczach.

114.Mateusz, 11 lat (brat Julii) – chłopiec stracił mamę. Spokojny, zrównoważony i ciekawy świata. Bardzo lubi gry planszowe, książki, dlatego ucieszy go karta podarunkowa do Smyka. I coś słodkiego!

115.Julia, 9 lat (siostra Mateusza) – dziewczynka straciła mamę. Uwielbia się bawić lalkami, lubi czytać książki, dlatego ucieszą ją karta podarunkowa do Smyka, aby mogła sobie sama wybrać książki, oraz słodkości.

116.Kamil, 12 lat (brat Oli) – chłopcu zmarła mama. Uwielbia grać w piłkę nożną, chciałby otrzymać kartę upominkową do sklepu Decathlon oraz słodkości.

117.Ola, 19 lat (siostra Kamila) – straciła mamę. Jej pasją są książki. Ucieszy ją bon podarunkowy do H & M i coś słodkiego.

118.Jagoda, 14 lat (siostra Alberta) – niedawno straciła mamę. Bardzo troszczy się o nią ukochana babcia, która również przechodzi chorobę onkologiczną. Dziewczynka ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Decathlon i słodkości.

119.Albert, 15 lat (brat Jagody) – niedawno stracił mamę, troskliwie opiekuje się nim babcia, która właśnie przechodzi chorobę onkologiczną. Z radością wykorzysta bon podarunkowy do sklepu Decathlon. Uwielbia też słodycze.

120.Hania, 9 lat (siostra Marty) – w tym roku straciła mamę. Lubi rysować i malować. Cieszy się również z zabawy puzzlami i układankami. Jest aktywna fizycznie, chętnie pomaga przy pracach w ogrodzie lub garażu. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Decathlon.

121.Marta, 11 lat (siostra Hani) – chętnie wybiera zajęcia „statyczne” , takie jak gry i układanki. Jednak z roweru lub rolek też chętnie korzysta. Od dłuższego czasu  uczy się gry na gitarze. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Decathlon.

122.Weronika, 18 lat – straciła mamę, sama również jest bardzo chora. Wymaga wsparcia oddechowego respiratorem, szczególnie w nocy. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu H & M oraz słodycze.

123.Zosia, 14 lat – straciła tatę. Uwielbia taniec, muzykę i aktywność. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Bershka oraz słodycze.

124.Amelia, 14 lat (siostra Filipa) – straciła tatę. Amelia troskliwie się opiekuje młodszym bratem Filipem. Jest bardzo skromna, świetnie się uczy i pomaga mamie. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu H & M.

125.Filip, 10 lat (brat Amelki) – wychowuje go mama. Filip to żywe srebro, wszystko go interesuje. Bardzo lubi grać w piłkę nożną i bawić się w podchody. Chciałby dostać kartę podarunkową do H & M.

126.Konrad, 10 lat (brat Wiktorii) – niedawno stracił mamę. Uwielbia piłkę nożną i marzy o karcie podarunkowej do Smyka i słodkościach.

127.Wiktoria, 18 lat (siostra Konrada) – jest niezwykle opiekuńcza, kocha jazdę konną i marzy, aby zostać weterynarzem. Bardzo chciałaby dostać bon podarunkowy do sklepu CCC oraz słodycze.

128.Ola, 13 lat  – zmarła jej mama, a następnie dziadek, z którym się wychowywała. Został jej tylko ukochany tata. Ciekawa świata dziewczynka, lubi jazdę na hulajnodze i rolkach. Marzy o karcie podarunkowej do sklepu H & M.

129.Kinga, 12 lat – niedawno straciła tatę, wychowuje ją mama. Lubi gotować, rysować i czytać książki. Ostatnio bardzo polubiła wspinaczkę. Ucieszą ją karta podarunkowa do sklepu Sinsay oraz słodkości.

130.Oliwia, 8 lat – wychowuje ją mama. Tak jak jej starszy już dorosły brat uwielbia żużel i siatkówkę. Chodzi na naukę tańca. Oliwka chciałaby dostać kilka par getrów na rozmiar 152, które uwielbia nosić, oraz gry planszowe. Lubi także słodycze.

131.Paulina, 8 lat – niedawno straciła tatę.  Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka. Lubi się bawić. Marzy o karcie do sklepu SMYK oraz słodkościach.

132.Julka, 13 lat – niedawno straciła tatę, ma starszego brata Janka i młodszą siostrę Paulinkę. Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka, jej pasją są wspinaczka oraz jazda konna. Julka chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Decathlon.

133.Jaś, 16 lat – brat Pauliny i Julki. Niedawno stracił tatę. Jest zagorzałym kibicem piłki nożnej i sam trenuje w Lechii. Marzy o karcie podarunkowej do sklepu Decathlon, aby samodzielnie wybrać sobie stój piłkarski.

134.Zuzia, 14 lat (siostra Zosi) – wychowuje się bez taty. Zosia interesuje się modą i projektowaniem wnętrz. Ucieszy ją dodatek do gry SIMS 4 „Wielkie pranie” na PC.

135.Zosia, 9 lat (siostra Zuzi) – wychowuje się bez taty. Zosia lubi rysować, kolekcjonuje małe lalki i zwierzątka. Ucieszy ją gra planszowa Monopoly  „L.O.L Surprise” oraz słodkości.

136.Ksawery, 7 lat (brat Maksyma i Wiktora) – najmłodszy z trójki braci, których po śmierci mamy samotnie wychowuje tata. Ksawery jest energiczny, ciekawy świata i bardzo dociekliwy, stale o wszystko pyta. Ucieszą go karta podarunkowa do sklepu Decathlon oraz coś słodkiego.

137.Maksym, 10 lat (brat Ksawerego i Wiktora) – najlepszy uczeń w 4. klasie, zapalony piłkarz i kibic piłki nożnej, chodzi na treningi klubu Cygnus w Przywidzu. Jego ulubioną drużyną obok Lechii Gdańsk jest Juventus Turyn, a ulubionym piłkarzem Paulo Dybala. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Decathlon.

138.Wiktor, 4 lata (brat Ksawerego i Maksyma) – najmłodszy z rodzeństwa. Mieszanka dwóch starszych braci, szybko się od nich uczy rozrabiać. Ucieszą go karta podarunkowa do sklepu Decathlon oraz coś słodkiego.

139.Alan, 10 lat (przyrodni brat Sebastiana) – wychowuje go samotnie mama, z którą chłopiec jest bardzo blisko związany. Uwielbia ruch, rower, rolki, piłkę. Nie jest fanem komputera.  Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Decathlon.

140.Sebastian, 20 lat (przyrodni brat Alana) – jest bardzo odpowiedzialnym nastolatkiem. Szuka jeszcze swojego miejsca w życiu, chciałby odciążyć mamę i pójść do pracy. Ucieszy go bon upominkowy do H & M i coś słodkiego.

141.Klaudia, 20 lat (siostra Kingi) – wychowuje się bez mamy, opiekuje się nią ciocia. Matura za pasem, wiec naukę stawia na pierwszym miejscu, ale w wolnej chwili lubi pograć z Kingą w Simsy 4. W prezencie chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Media Markt.

142.Kinga, 15 lat (siostra Klaudii) – razem z Klaudią lubią spędzać czas na grach, zakupach oraz wspólnych pogawędkach. Ucieszą ją karta podarunkowa do sklepu Empik i słodycze.

143.Adam, 17 lat (brat Marcelka) – w wyniku ciężkiej choroby zmarła mu mała siostrzyczka. Jest bardzo uczynny i lubi pomagać. Marzy o nowym telefonie komórkowym lub karcie do sklepu Media Markt.

144.Marcel, 6 lat (brat Adama)  – dzielnie uczęszcza do przedszkola. Jest wiecznie uśmiechnięty i jak na przedszkolaka przystało zadaje mnóstwo pytań. Jego nowa pasja to klocki Lego Nonjago. Marzy o tablecie, na którym mógłby oglądać ukochane bajki, lub karcie do sklepu Media Markt. Uwielbia słodycze!

145.Sebastian, 16 lat (brat Weroniki) – wychowuje się bez taty, ma młodszą siostrzyczkę i kochającą mamę. Uwielbia i trenuje piłkę nożną. Chciałby dostać głośnik JBL lub bon podarunkowy do H & M oraz coś słodkiego.

146.Weronika, 7 lat (siostra Sebastiana) – dziewczynka wychowuje się bez taty. Jest pełną radości i energii małą istotką. Weronika marzy o domku dla lalek, dlatego chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu SMYK. a do tego coś słodkiego!

147.Julia, 14 lat – wychowuje się bez mamy. Jest blisko związana ze swoim tatą. Ucieszą ją karta podarunkowa na ubrania oraz coś słodkiego.

148.Tymon, 10 lat – jego starszy braciszek zmarł po długiej chorobie. Trenuje Krav Magę, jest wielkim fanem Bruce’a Lee, Jackiego Chana, J. C. Van Damma. Ostatnio bardzo go interesuje gotowanie. Lubi pomagać w kuchni i sam przygotowuje proste potrawy. Jest zafascynowany historią Tytanica, Trójkąta Bermudzkiego oraz kosmosu _ wszystkim, co dotyczy czarnej dziury. Uszczęśliwi go model Tytanica z trójwymiarowych puzzli: https://www. hulahop. pl/cubicfun-puzzle-3d-titanic-duzy-t4011h-791165/.

149.Remek, 9 lat (brat Wiktora) – wychowuje się bez mamy. Wesoły chłopiec, bardzo przywiązany do taty. Remek interesuje się grami Minecraft, Angry Birds i Pokemony. Ucieszą go zabawki o tej tematyce lub karta podarunkowa do Smyka. Lubi także słodycze.

150.Wiktor, 6 lat (brat Remka) – wychowuje się bez mamy. Interesuje się grami Minecraft, Angry Birds i Pokemony. Ucieszą go zabawki o tej tematyce lub karta podarunkowa do Smyka. Chciałby także otrzymać coś słodkiego.

151.Patryk, 11 lat – kilka lat temu stracił tatę. Pasjonuje się wszystkim, co związane z transportem kolejowym: pociągami, tramwajami itp. Bardzo lubi też grać na xBox i jeździć na rowerze. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Smyk.

152.Jakub, 10 lat – jest pod opieką hospicjum, po długiej chorobie zmarła jego ukochana babcia. Chłopiec marzy o karcie do sklepu Reserved oraz o słodkościach.

153.Maja, 11 lat – jest pod opieką hospicjum, po długiej chorobie zmarła jej ukochana babcia, która bardzo pomagała przy jej wychowywaniu. Dziewczynka uwielbia zwierzęta. Marzy o karcie do Reserved oraz słodkościach.

154.Tomek, 19 lat – wychowuje się bez taty. Uwielbia sport, gra w piłkę nożną, dlatego ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Decathlon. Uwielbia też słodycze.

155.Eliza, 15 lat (siostra Zuzi) – wychowuje się bez taty. Uwielbia sport, trenuje pływanie, lubi też zajęcia plastyczne. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Empik i coś słodkiego.

156.Zuzia, 11 lat (siostra Elizy) – wychowuje się bez taty. Interesuje się muzyką, uczy się grać na pianinie. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk oraz coś słodkiego.

157.Joanna, 19 lat – w ostatnim czasie straciła mamę, zajmuje się nią starsza siostra. To trudny czas dla Joasi, ale nadal ma wiele planów i marzeń na przyszłość, m. in. chciałaby zostać technologiem żywności. Marzy o karcie podarunkowej do sklepu z ubraniami, aby mogła samodzielnie wybrać sobie strój, i o słodyczach.

158.Agnieszka, 19 lat – jest odpowiedzialną starszą siostrą, wychowuje się bez mamy. Uszczęśliwi ją karta podarunkowa do sklepu H&M oraz coś słodkiego.

159.Aleksander, 13 lat – to zrównoważony chłopiec. Bardzo przydadzą mu się nowe ubrania, dobrym prezentem będzie zatem bon do sklepu, np. Cropp.

160.Patryk, 16 lat – kilka lat temu stracił mamę. Lubi czytać książki. Z powodu swojej czytelniczej pasji najbardziej ucieszy się z karty podarunkowej do księgarni, gdzie będzie mógł sobie wybrać najciekawsze dla niego lektury.

161.Paweł, 11 lat – chłopcu zmarł tata, mieszka z wujkiem. Uwielbia komputery, jak większość chłopców, ale i czasem pobiegać za piłką na podwórku. Ucieszy go bon podarunkowy do Empiku i coś słodkiego.

162.Dominika, 10 lat - najstarsza z trójki rodzeństwa. Półtora roku temu straciła tatę. Dziewczynka trenuje gimnastykę artystyczną, którą lubi najbardziej ze wszystkiego. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Media Markt oraz słodkości.

163.Lena, 5 lat - siostra Dominiki i Aleksa, bardzo lubi układać puzzle i bawić się małymi lalkami, które mieszczą się w domku dla lalek. Ucieszy ją lalka Barbie.

164.Alex, 2 lata - braciszek Dominiki i Lenki. Bardzo wesoły i ciekawy życia. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu SMYK oraz coś słodkiego.

165.Kacper, 4 latka – stracił ukochaną babcię, opiekuje się nim mama. Kacper jest bardzo wesoły, lubi bawić się klockami, układankami i autkami. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk.

166.Paweł, 8 lat - starszy brat Kacpra. Ciekawy życia chłopiec, wesoły, lubiący się bawić z braciszkiem. Ucieszy się z karty podarunkowej do klepu Smyk.

167.Roksana, roczek - słodki maluszek, zawsze uśmiechnięta, ciekawa świata. Najlepszym prezentem byłaby karta podarunkowa do sklepu Smyk, gdzie mama będzie mogła kupić jej zabawki.

168.Kinga, 12 lat – niedawno straciła tatę, uwielbia wspinaczkę, wesoła i sympatyczna dziewczynka. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Sisnay oraz słodycze.

169.Bruno, 15 lat - chłopcu zmarła siostrzyczka. Zafascynowany jest światem wirtualnym, dlatego najlepszym dla niego prezentem będzie karta do sklepu Media Markt.

170.Kornelia, 16 lat – rok temu w wieku 20 lat odszedł jej brat. Kornelia to miła, bardzo spokojna dziewczynka. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Bershka.

171.Justyna 15 lat – półtora roku temu zmarł jej tata. Jest spokojną, ale wesołą dziewczyną. Interesuje się wszystkim, co jest związane z Japonią i Koreą, lubi również jazdę konną.  Justyna chciałaby dostać  torbę jeździecką ze sklepu Decathlon. https://www.decathlon.pl/torba-lamicell-szczotki-nieb-id_8327978.html

172.Bartosz, 15 lat (starszy brat Mateusza) ­– jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia, niedawno stracił ukochaną babcię. Interesuje go ratownictwo medyczne.  Od szóstego roku życia zmaga się z epilepsją. Bardzo chciałby dostać kartę podaunkową do sklepu Smyk oraz słodkości.

173.Mateusz, 9 lat (brat Bartosza) - jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia, niedawno stracił ukochaną babcię. Interesują go gry komputerowe. Z pasją układa klocki Lego. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk oraz słodkości.

174.Jaśmina, rok i 2 miesiące - we wrześniu zmarł jej ukochany tatuś, gdy mama była jeszcze w ciąży z Malinką. Wesoła, ciekawa świata dziewczynka, uwielbia rysować. Najlepszym prezentem byłaby dostawka/platforma do wózka, aby Jaśminka mogła jeździć razem z Malinką jednym wózkiem oraz słodkości: https://www.smyk.com/dziecko-mama/dziecko/wozki/akcesoria/dostawki-platformy.html.

175.Malinka,  2 miesiące - młodsza siostrzyczka Jaśminki. Słodki maluch, który potrzebuje dużo miłości i uwagi. Najlepszym prezentem dla niej byłaby karta do sklepu Smyk, gdzie mama mogłaby kupić potrzebne akcesoria dla dzidziusia.

176.Mateusz, 11 lat - Mateusz najstarszy z trojga rodzeństwa, interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi. Lubi czytać książki. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen – nauka pływania. Jest półsierotą, w maju tego roku zmarł Jego Ojciec. Mateusz marzy o karcie podarunkowej do sklepu Decathlon i słodyczach.

177.Arek, 9 lat -  brat Ani i Mateusza. Interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi. Lubi czytać książki. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen – nauka pływania. Arek jest półsierotą, w maju tego roku zmarł Jego Ojciec. Arek marzy o karcie podarunkowej do sklepu Decathlon oraz słodkościach.

178.Ania, 8 lat -  najmłodsza z rodzeństwa. Lubi czytać książki. Chciałaby rozpocząć naukę jazdy konnej. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen – nauka pływania. Jest półsierotą, w maju tego roku zmarł Jej Ojciec. Ania bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Decathlon i słodkości.

179.Zosia, 13 lat - po długiej chorobie zmarł jej ukochany dziadek. Bardzo radosna i pomocna dziewczynka. Interesuje się sportem oraz pomaga w wolontariacie.  Idealnym prezentem będzie dla niej karta podarunkowa do sklepu Sinsay i słodycze.

180. Kacper, 11 lat - brat Zosi - po długiej chorobie zmarł jego ukochany dziadek. Kacper interesuje się piłką nożną, jest bardzo wysportowany, dlatego najbardziej ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Decathlon oraz słodkości

181.  Jaś - roczek - chłopiec urodzony z przepukliną mózgowo-potyliczną, po zabiegu operacyjnym, mający problemy z nerkami, pęcherzem,ma również stwierdzoną padaczkę.W opiece nad nim przydatna będzie karta podarunkowa do apteki lub suplementy: Wit. D i C w kroplach Bioaron, probiotyk w kropelkach oraz chusteczki nawilżane samą wodą, pieluszki w rozmiarze 4+, podkłady higieniczne, kwadratowe duże płatki kosmetyczne, pościel do łóżeczka. Mama będzie mogla mu zakupić pasujące ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu typu Smyk lub ReKids. Jasiu lubi słuchać kojących dźwięków kołysanek, spokojnych piosenek, pluszak z pozytywką sprawiłby mu dużą radość. Przyda się też bardzo zapas mleka Naan3 Optipro.

 

 

Polityka prywatności

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) włączenie się Darczyńcy do udziału w akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!” oznacza zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych dla potrzeb aktualnej i przyszłych akcji charytatywnych „Mikołaje, łączcie się!”.

Zgodnie z art. 28 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Hospicyjna, z siedzibą w Gdańsku 80-208, przy ul. Chodowieckiego 10, tel. 58 345 90 60, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres tej i przyszłych akcji charytatywnych „Mikołaje, łączcie się!” lub do momentu wycofania zgody na przetwarzanie danych.

5) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty współpracujące w akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!”.

6) Dane osobowe udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

7) Administrator danych nie będzie przekazywać danych osobowych do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.

8) Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

9) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

10) Przekazanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością uczestnictwa w akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!”.

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Przekaż darowiznę online

kwota:

Rocznik

Pomorskie S.O.S

Kontakt

Wszelkie pytania i e-maile prosimy kierować na adres:
a.wlodkowska@fundacjahospicyjna.pl

Fundusz Dzieci Osieroconych

Konto
23 1540 1098 2001 5562 4727 0010
KRS 0000 201 002

Księgarnia