Mikołaje, łączcie się!

 

 

 

UWAGA

Przyjaciele!

Epidemia koronawirusa zmieniła nasze życie i zdominowała media. Z wielką determinacją walczymy o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów – dzieci i dorosłych w Hospicjum domowym i stacjonarnym im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Mimo tej trudnej sytuacji pragniemy pochylić się także nad tymi najmłodszymi, których otaczamy swoją opieką. Pragniemy dać im  trochę radości, dlatego prosimy, “Mikołaje, łączcie się!”.

Nasze dzieci są bardzo doświadczone przez los, wciąż przeżywają żałobę po stracie swoich najbliższych lub są ciężko chore. 

Przejmujących historii jest tyle, ilu mamy podopiecznych. Ich smutkowi i cierpieniu czasem trudno jest zaradzić, warto jednak pokazać, że nie są same, niezależnie od okoliczności.

W tym roku ze względu na wyjątkowe warunki prosimy, aby nasze dzieci zamiast konkretnych prezentów, otrzymały karty podarunkowe o wartości ok 150 zł lub więcej. Będą mogły samodzielnie wybrać i zakupić wymarzone prezenty pod okiem swoich opiekunów –  w sklepie internetowym lub stacjonarnym. 

Zachęcamy do wpłat Bank BOŚ SA O/ Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010 z dopiskiem np. „Mikołaje, Łączcie się!" - Anieszka nr 1”.

Po wybraniu konkretnego marzenia należy skontaktować się z Anną Włodkowską,     

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 668 450 743 

w celu sprawdzenia, czy marzenie nadal jest wolne! Lista jest uaktualniana na bieżąco. Na prezenty czekamy do 20 listopada.

Marzenia zaznaczone kolorem niebieskim mają już swojego darczyńcę!

 

Mikołaje, Łączcie się 2020

1.Agnieszka, 20 lat – dziewczynka zmagająca się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jej pasją jest Internet (uwielbia surfować po sieci!) W opiece nad Agą wsparciem będzie karta podarunkowa do Rossmanna (dziewczyna jest alergiczką i toleruje tylko wybrane kosmetyki) i Biedronki . Mama chętnie wybierze jej pasujące ubrania dzięki karcie podarunkowej do sklepu H&M.

 

2.Alicja, 11 lat – dziewczynka z mózgowym porażeniem dziecięcym. Mama chętnie jej kupi ubrania dzięki karcie podarunkowej do sklepu Decathlon. W opiece nad Alą (czyli konieczności zakupu kosmetyków, pampersów, chemii gospodarczej) pomogą bardzo karty podarunkowe do drogerii Rossmann i sklepu Biedronka.

 

3.Rafał, 15 lat (brat Alicji) – uwielbia piłkę nożną. Ucieszy się z bonu do sklepu z ubraniami i butami Decathlon.

 

4.Amelia, 12 lat – urodziła się przedwcześnie. Amelka zmaga się z problemami neurologicznymi i problemami z odżywianiem, porozumiewa się z otoczeniem gestami i mimiką twarzy. Mama chętnie kupi jej odpowiednie ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu H&M lub Reserved. W opiece nad Amelką przyda się też karta podarunkowa do Rossmanna (mama kupi odpowiednie kosmetyki i chemię gospodarczą), bon do Biedronki również zostanie wykorzystany na niezbędne dziewczynce artykuły.

 

5.Tymon, 9 lat (brat Amelii) – uwielbia zabawy klockami Lego i treningi piłki nożnej. Chłopiec ucieszy się z karty podarunkowej do Empiku.

 

6.Bartuś, 8 lat – jest wcześniakiem urodzonym z ciężką dysplazją oskrzelowo-płucną, oddycha za pomocą rurki tracheotomijnej, musi mieć podawany tlen z koncentratora tlenu. Bartkowi przyda się nowe ubranko, mama wybierze mu pasujące ze sklepu H&M, w opiece nad Bartkiem przydadzą się bardzo kosmetyki, pampersy i chemia gospodarcza, którą będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i Biedronki.

 

7.Dawid, 13 lat – chłopiec chorujący na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Dawid uwielbia słodkości, zwierzęta, gry komputerowe. Chętnie wybierze sobie grę komputerową lub komiksy, dzięki karcie podarunkowej do Empiku i/lub Allegro. W opiece nad Dawidem bardzo przydadzą się kosmetyki i środki higieny (zużywa się bardzo dużo, a Dawid ma wrażliwą skórę), które będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej np. do sklepu E’Leclerc i/lub Biedronki.

 

8.Denis, 13 lat – chłopiec z guzem mózgu. Przeszedł zabieg całkowitej resekcji guza, chemioterapię, radioterapię, chemioterapię podtrzymującą, obecnie choroba jest na etapie remisji. Denisowi przydadzą się nowe ubrania, mama będzie mu je mogła zakupić dzięki karcie podarunkowej np. do sklepu Reserved. Chłopcu przydadzą się specjalistyczne kosmetyki i chemia gospodarcza (jest alergikiem), które będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna. Mama chętnie kupi Denisowi duże ręczniki kąpielowe, dzięki karcie podarunkowej do Ikei.

 

9.Julia, 18 lat (siostra Denisa) – pasjonuje się tańcem i muzyką. Ucieszy się z karty podarunkowej do Galerii Bałtyckiej, chętnie kupi sobie pasujące ubranie.

 

10.Ewa, 13 lat – urodziła się jako wcześniak. Rehabilitacja jest podstawą dla utrzymania względnie stabilnego jej samopoczucia. Dziewczynka nie mówi, nauczyła się jednak pewnej metody komunikowania mimiką twarzy i gestami. Ucieszy ją bon do sklepu typu Pepco, Kik. W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza kupione np. dzięki karcie podarunkowej do drogerii Rossmann.

 

11.Fabian, niemowlę - Od urodzenia zmaga się z przepukliną oponowo-rdzeniową, ma też torbiel w mózgu. Jest ruchliwym maluszkiem, wodzi wzrokiem, rozpoznaje bliskich, potrzebuje dużo uwagi i bodźców. Rodzice zakupią mu niezbędne ubranka dzięki karcie podarunkowej do Pepco. Niezbędne kosmetyki, środki higieny oraz mleko będzie mu można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Biedronki i/lub Rossmanna.

 

12.Kajetan, 6 lat (brat Fabiana) - uwielbia bawić się z kolegami, jest ruchliwy, lubi rysować. Ucieszy go karta podarunkowa do Empiku - kupi sobie sam wymarzoną grę lub zabawkę.

 

13.Lena, 8 lat (siostra Fabiana) - bardzo żwawa i ruchliwa, towarzyska. Lubi muzykę i rysowanie. Ucieszy ją bon do Empiku.

 

14.Filip, 7 lat (brat Fabiana) - kontaktowy i towarzyski, fascynuje się postaciami super bohaterów, lubi sport. Ucieszy go bon podarunkowy do sklepu z ubraniami, np. Pepco.

 

15.Filip, 19 lat – chłopiec z niedowładem czterokończynowym po wypadku. Nie siedzi ani nie chodzi sam. Mama kupi Filipowi pościel lub koc dzięki karcie podarunkowej do Ikei. Potrzebne kosmetyki i chemię gospodarczą mama zakupi dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

16.Kacper, 16 lat (brat Filipa) – wesoły chłopak z talentem artystycznym. Ucieszy się z karty do Media Expert.

 

17.Gracjan, 11 lat – chłopiec ze zdiagnozowanym małogłowiem, padaczką lekooporną, ze znaczną niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Mama kupi mu prezent odpowiedni do potrzeb dzięki karcie podarunkowej do sklepu Decathlon (np. sprzęt do biwakowania z Gracjanem!). W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza, kupione np. dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna. Gracjanowi mama chętnie kupi też nową pościel, dzięki karcie podarunkowej np. do Ikei.

 

18.Hubert, 14 lat – urodził się z wodogłowiem, z tego powodu jego rozwój psychoruchowy uległ opóźnieniu. Hubert nie widzi i samodzielnie nie siedzi, nie trzyma sam głowy. Hubertowi mama kupi sama pasujące ubrania dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk. W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza, kupione np. dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

19.Marcelina, 5 lat (siostra Huberta) – ruchliwa dziewczynka, która uwielbia bawić się lalkami. Ucieszy się z karty podarunkowej do Empiku lub Smyka, sama wybierze sobie książeczką lub ubranko.

 

20.Jaś, dwa latka - urodził się z przepukliną mózgowo-oponową. Przeszedł trudną operację, która wiązała się z koniecznością usunięcia płatów potylicznych. Ma również duże problemy urologiczne. Mama wybierze pasujące mu ubranka dzięki karcie podarunkowej np. do Reserved. W codziennej opiece potrzebne są pampersy, kosmetyki i chemia gospodarcza oraz mleko modyfikowane, kaszki, kupione np. dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

21.Jessica, 9 lat – ma uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy. Dziewczynka nie chodzi, nie siada samodzielnie, nie umie odwrócić się sama na bok, nie mówi. Mimo schorzeń jest niezwykle pogodna. Mama chętnie kupi jej nowe ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu H&M. W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza, kupione np. dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

22.Konrad, 9 lat – urodził się z zespołem wad wrodzonych o nazwie mikrodelecja 22q11, nie ma także prawego płuca, które musiało być usunięte z powodu rozedmy, co spowodowało tlenozależność. Chłopcu mama chętnie kupi nowe ubranko dzięki karcie podarunkowej do sklepu dziecięcego np. Reserved Kids, W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza, kupione np. dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki albo Lidla.

 

23.Kinga, 14 lat (siostra Konrada) – bystra, rezolutna dziewczynka, która ma talent plastyczny. Kingę ucieszy bon podarunkowy do sklepu z ubraniami, np. H & M lub Reserved.

 

24.Lena, 16 lat – zmaga się z chorobą genetyczną o nazwie gangliozydoza. Uwielbia Świnkę Peppę, bohaterów bajek Disneya, Kubusia Puchatka. Ucieszy ją książeczka lub zabawka, którą zakupi sobie dzięki karcie podarunkowej do Smyka lub ToysRUs.

 

25.Borys, 10 lat (brat Leny) – uwielbia jeździć na hulajnodze i słuchać muzyki. Ucieszy go bon do Empiku, sam kupi sobie książkę lub grę, która spodoba mu się najbardziej.

 

26.Maja, 14 lat – dziewczynka z niedorozwojem móżdżku, małogłowiem, mózgowym porażeniem dziecięcym. Majka miewa czasem bardzo silne napady padaczkowe, zapada na infekcje górnych dróg oddechowych. Ucieszy ją książeczka lub zabawka, którą zakupi sobie dzięki karcie podarunkowej do Smyka. W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza, kupione dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Lidla.

 

27.Oskar, 5 lat (brat Majki i Łucji) – chłopiec zdiagnozowany z niedorozwojem móżdżku, wcześniak. Nie rozwija się prawidłowo, ma problemy z refluksem żołądkowo-przełykowym. Ucieszy go książeczka lub zabawka lub ubranie, które zakupi sobie dzięki karcie podarunkowej do Smyka. W codziennej opiece nad chłopcem przydadzą się pieluchy, kosmetyki i chemia gospodarcza kupione dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Lidla.

 

28.Łucja, 8 lat (siostra Majki i Oskara) – urocza dziewczynka, która kocha przebierać się w sukienki księżniczek i tańczyć. Łucja tańczy w zespole baletowym. Ucieszy ją książeczka lub zabawka, którą zakupi sobie dzięki karcie podarunkowej do Smyka.

 

29.Marcin, 27 lat – całkowicie zależny od dorosłych, wymaga całodobowej opieki. Przeszedł kilkanaście zabiegów operacyjnych spowodowanych ropnym zapaleniem mózgu. Nie chodzi i nie siedzi samodzielnie. Mama chętnie zakupi pościel lub koc Marcinowi dzięki karcie podarunkowej do Ikei. W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza kupione dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Lidla.

 

30.Maks, 3 lata – maluch po przebytym zapaleniu opon mózgowych i mózgu, ma duże problemy z przyjmowaniem pokarmu – najczęściej jest karmiony przez PEG-a. Maksiu ma uszkodzony centralny układ nerwowy. W opiece nad chłopcem bardzo przyda się karta podarunkowa do Rossmanna – mama kupi mu niezbędne kosmetyki, na które chłopiec nie jest uczulony. Kaszki i chemię gospodarczą mama będzie mogła zakupić dzięki karcie podarunkowej do Biedronki.

 

31.Oliwka, dwa lata (siostra Maksia) – jest bardzo żywa, ruchliwa i lubi broić. Fanka Psiego Patrolu. Ucieszyłaby się z ubranka, które będzie można jej zakupić dzięki karcie podarunkowej do Pepco.

 

32.Marcelinka, 2 lata– dziewczynka z rozległymi zaburzeniami rozwoju mózgu (małogłowie i polimikrogyria). Chcąc uzyskać postęp w rozwoju motorycznym Marcelinki, należy rozwijać jej funkcje wzrokowe. W codziennej opiece nad Marceliną przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza, kupione dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna. Pasujące ubranko lub zabawkę mama kupi Marceli dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk.

 

33.Maja, 9 lat (siostra Marcelinki) – Maja jest bardzo aktywnym dzieckiem. Ucieszyłaby się z karty podarunkowej do Empiku, dziewczynka uwielbia czytać. Mała uwielbia sport, zamiast karty do Empiku mogłaby być też karta do sklepu Decathlon.

 

34.Natalka, 10 lat – urodziła się bardzo niedotleniona. Ma wiele zaburzeń neurologicznych, jest spastyczna, występują u niej drżenia kończyn i prężenia całego ciała, pojawiają się też napady drgawkowe. Rodzice Natalki ucieszą się z karty podarunkowej np. do Galerii Bałtyckiej (tam kupią Natalce pasujące ubranko lub zabawkę) oraz z karty podarunkowej do sklepu Rossmann - tam zakupią niezbędne kosmetyki i pampersy dla dziewczynki.

 

35.Nikodem, 9 lat – chłopczyk z zespołem mnogich wad wrodzonych: długoodcinkową niedrożnością przełyku z przetoką przełykowo-jelitową dolnego odcinka, niedrożnością dwunastnicy, uchyłkiem Meckela, wrodzoną wadą serca. Mimo swojej sytuacji Nikoś śmieje się, biega, jest pełen energii. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk lub Empik. Niezbędne kosmetyki i środki czystości można będzie mu zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

36.Hania, 5 lat (siostra Nikodema) – radosna, ruchliwa dziewczynka. Sprawi jej radość karta podarunkowa do sklepu Smyk.

 

37.Oliwia, 15 lat – dziewczynka z dziecięcym porażeniem mózgowym oraz padaczką. Sprawi jej radość karta podarunkowa do sklepu Smyk, będzie można jej wybrać pasujące ubranie. Rodzice zakupią jej niezbędne kosmetyki dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna (używa tylko jednej serii kosmetyków - jest alergikiem). Oliwka z radością posłucha muzyki relaksacyjnej na CD lub kołysanek, które rodzice będą mogli zakupić dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

38.Weronika, 19 lat (siostra Oliwii) – lubi muzykę i teatr. Ucieszy się z karty podarunkowej np. do Reserved i/lub Sinsay.

 

39.Oliwia, 11 lat – dziewczynka z guzem umiejscowionym w śródmózgowiu i wieloma schorzeniami współistniejącymi. Oliwka bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Decathlon bądź H&M. W codziennej opiece przydadzą się kosmetyki i chemia gospodarcza kupione dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.- Oliwka zmarła 16 listopada i jest juz pięknym aniołkiem.

 

40.Dawid, 18 lat (brat Oliwii) – pasjonuje się komputerami i sportem. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu np. Nike lub Go Sport.

 

41.Piotruś, półtora roku – chłopiec został zdiagnozowany z padaczką lekooporną uwarunkowaną genetycznie. Mama chętnie kupi chłopcu pasujące ubranka dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk. Przyda mu się też bardzo karta podarunkowa do Rossmanna i/lub Biedronki (mama zakupi niezbędne chłopcu kosmetyki i pieluszki).

 

42.Rafał, 5 lat (brat Piotra) – ma wszechstronne zainteresowania książkowe: medyczne, samochodowe, lubi encyklopedie o świecie, kosmosie, życiu na ziemi. Chętnie sam zakupi sobie wymarzoną książkę dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

43.Paweł, 8 lat – chłopczyk do dziś nie jest zdiagnozowany. Nie chodzi, nie siedzi, nie widzi lub widzi bardzo słabo, czasami próbuje jednak kierować głowę w stronę głosu. Na ogół jest wiotki, podczas gorączki czy bólu jest jednak spastyczny i pręży ciało. Pawełkowi mama kupi niezbędne akcesoria medyczne dzięki karcie podarunkowej Allegro - można tam w korzystnych cenach zakupić np. końcówki do pulsoksymetrów lub środki higieniczne. Przyda mu się też bardzo karta podarunkowa do Rossmanna (mama zakupi niezbędne chłopcu kosmetyki).

 

44.Piotr, 10 lat (brat Pawła i Mikołaja) – uwielbia sport, szczególnie piłkę nożną. Chłopiec ucieszy się bardzo z bonu do sklepu R-Gol.

 

45.Mikołaj, 13 lat (brat Pawła i Piotra) – lubi się uczyć, szczególnie przedmiotów ścisłych. Pasjonuje się kulinariami. Ucieszy się z bonu do sklepu Media Expert lub 4F- wybierze sobie pasujące mu ubranie.

 

46.Paweł, 13 lat – cierpi na neurodegeneracyjną, postępującą chorobę genetyczną o nazwie zespół Leigha. Pawełek jest dzielny i gdy tylko nic mu nie doskwiera, pięknie się uśmiecha. Mama kupi mu piękny kocyk lub dopasowaną pościel dzięki karcie podarunkowej do Ikei. Niezbędne kosmetyki i środki higieny będzie można mu zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna.

 

47.Jakub, 18 lat (brat Pawła) – pasjonuje się informatyką, fotografią, filmem. Ucieszy się z bonu do H&M, kupi sobie pasujący na niego sweter lub spodnie.

 

48.Radek, 11 lat – zmaga się z zespołem wad wrodzonych centralnego układu nerwowego, mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką lekooporną oraz częstymi infekcjami. Radkowi rodzice chętnie kupią pasujące ubrania dzięki karcie podarunkowej do H&M lub ciepłą pościel czy dekorację do pokoju dzięki karcie do sklepu Agata Meble. Niezbędne kosmetyki i chemię gospodarczą będzie można zakupić chłopcu dzięki karcie podarunkowej do sklepów Rossmann i/lub Biedronka.

 

49.Arek, 15 lat (brat Radka i Oliwiera) – lubi słuchać muzyki, uczęszcza dodatkowo do szkoły tańca i kultury hip-hopowej oraz jeździ na hulajnodze. Ucieszy go karta podarunkowa do Empiku.

 

50.Oliwier, 3 lata (brat Radka i Arka) – uroczy, radosny maluch. Fan motoryzacji. Ucieszy go karta podarunkowa do Empiku, wspólnie z mamą wybierze sobie zabawkę.

 

51.Staś, pół roku – maluch urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Ma także problemy neurologiczne. Rodzice chętnie sami zakupią mu prezent dzięki karcie podarunkowej do Smyka i/lub Rossmanna.

 

52.Władek, 1,5 roku (brat Stasia) – radosny maluch. W codziennej opiece nad chłopcem przyda się karta do Rossmana lub Smyka – rodzice kupią mu niezbędne kosmetyki i/lub ubranka.

 

53.Sebastian, 13 lat – ma mózgowe porażenie dziecięce, z otoczeniem kontaktuje się pozawerbalnie. Sebastian wymaga ciągłej opieki, korzysta z wielu sprzętów medycznych, np. z koncentratora tlenu, ssaka, pulsoksymetru. Mama kupi mu dostosowaną do jego potrzeb zabawkę dzięki karcie podarunkowej do sklepu Smyk. Niezbędne kosmetyki i środki higieny będzie można mu zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna.

 

54.Kacper, 9 lat (brat Sebastiana, Janeczki, Oskara) – uwielbia super bohaterów komiksowych. Jest bardzo żywym chłopcem, trenuję piłkę nożną. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk.

 

55.Janeczka, 6 lat (siostra Sebastiana, Kacpra, Oskara) – uwielbia bawić się lalkami, uczęszcza też na zajęcia z baletu, który jest jej pasją. Mama chętnie kupi jej prezent w Smyku dzięki karcie podarunkowej do tego sklepu.

 

56.Oskar, 3 lata (brat Sebastiana, Kacpra, Janeczki) – maluch, którego wszędzie pełno. Mama chętnie kupi mu prezent w Smyku dzięki karcie podarunkowej do tego sklepu.

 

57.Szymon, 13 lat – urodził się z poważną wadą serca i niesprawnym prawym płatem płuca. Gdy ma infekcję spada jego saturacja, chłopiec wymaga wtedy tlenoterapii. Zdarzają mu się też omdlenia. Jest wesoły i energiczny (mimo ciężkiej choroby) i chciałby robić wszystko, co mogą zdrowe dzieci. Chłopiec chętnie kupi sobie wymarzoną grę dzięki karcie podarunkowej do Allegro lub Steam. Niezbędne kosmetyki i środki higieniczne dla Szymka będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Lidla.

 

58.Szymon, 15 lat – chłopiec zmagający się z rzadką chorobą genetyczną, która wiąże się z padaczką i znacznymi zaburzeniami rozwoju psychomotorycznego spowodowanymi uszkodzeniem centralnego układu nerwowego. Szymek nie siedzi bez podparcia, nie chodzi, nie porozumiewa się werbalnie, bez wątpienia zdaje się jednak orientować w przestrzeni, poznawać bliskich i reagować na różnorodne bodźce. Chłopiec niedługo zamieszka w swoim nowym pokoju, ucieszy się z możliwości wyposażenia go w ładne dekoracje dzięki karcie podarunkowej do Ikei.

 

59.Ula, 1 rok - urodziła się jako wcześniak z przepukliną mózgową potyliczną. Przeszła kilka skomplikowanych operacji neurochirurgicznych mózgu. Ma wodogłowie i wstawioną zastawkę komorowo-otrzewnową oraz rzadką chorobę Zespół Arnolda Chiariego, typu 3 . Będzie można kupić Uli nowe ubranko lub zabawkę dzięki karcie podarunkowej do Smyka lub Empiku. Rodzice kupią niezbędne jej kosmetyki i środki higieny oraz pampersy dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

60.Iga, 6 lat (siostra Uli) - dziewczynka uzdolniona muzycznie, gra na pianinie. Uwielbia też rysować. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Decathlon i/lub Empik, sama chętnie kupi sobie książkę lub grę.

 

61.Weronika, 6 lat – urodziła się z poważną wadą serca, w ostatnim czasie jej stan się pogorszył z powodu uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Dziewczynka nie mówi, lecz żywo reaguje na otoczenie i bliskie osoby. Weronice mama chętnie kupi pasujące ubranko lub zabawkę dzięki karcie podarunkowej do Smyka. Niezbędne kosmetyki i środki higieniczne dla Weroniki będzie można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna i/lub Biedronki.

 

62.Paweł, 14 lat (brat Weroniki) – uwielbia piłkę nożną. Ucieszy go karta podarunkowa do Empiku.

 

63.Roch, 11 lat – chłopiec zmagający się z przewlekłą chorobą, która wpływa na jego układ oddechowy. Chłopiec ucieszy się z bonu do Empiku, tam wybierze sobie grę lub książkę.

 

64.Tomek i Mateusz, 10 lat – są bliźniakami, Tomasz choruje na mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku. Interesuje się piłką nożną oraz grami video. Mateusz ma wodogłowie i związaną z tym niepełnosprawność umysłową. Porusza się samodzielnie. Lubi oglądać bajki oraz słuchać muzyki. Chłopców ucieszą karty podarunkowe do sklepu Media Expert.

 

65.Damian, 23 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, porusza się na wózku inwalidzkim. Uczęszcza do ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego, bardzo lubi tam przebywać wśród nauczycieli, kolegów i koleżanek. Ma ogromną potrzebę uczestniczenia w zajęciach, mimo swojej dużej niepełnosprawności. Ucieszy się z karty do sklepu Decathlon, rodzice zakupią mu pasujące ubrania.

 

66.Filip, 14 lat (brat Damiana) – pasjonuje się piłką nożną, uprawia ją i jest jej kibicem. Ucieszy się z bonu podarunkowego do sklepu Decathlon - rośnie w szybkim tempie i co chwila potrzebne są mu nowe większe ubrania i buty.

 

67.Wiktoria, 5 lat – zmaga się z wadami wrodzonymi, ma też duży problem ze wzrokiem. Dziewczynkę ucieszy zabawka edukacyjna lub gra planszowa, którą można będzie zakupić dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

68.Illia, 11 lat (brat Wiktorii) – lubi sport i pasjonuje się motoryzacją. Ucieszy się z książek przygodowych lub gry planszowej adekwatnej do wieku, które będzie można mu zakupić dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

69.Ola, 22 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, przemieszcza się na wózku inwalidzkim, nie mówi. Uwielbia pieski. Ucieszy ją możliwość zrobienia zakupów wspólnie z mamą dzięki karcie podarunkowej do sklepu H & M lub Reserved. Chętnie posłucha też audiobooków zakupionych dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

70.Małgosia, 23 lata – cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, nie chodzi, nie mówi, siedzi podparta. Małgosi przyda się nowa pościel, mama chętnie jej ją kupi dzięki karcie podarunkowej do Ikei.

 

71.Rafał, 12 lat – urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, dzięki wysiłkowi swojemu i specjalistów oraz rodziny zaczął chodzić. Ostatnio niestety znowu jest w gorszej formie. Z radością pójdzie na zakupy z mamą, jeśli otrzyma bon podarunkowy do sklepu Smyk.

 

72.Lena, 11 lat (siostra Laury i Natalii) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z bonu do Empiku.

 

73.Laura, 6 lat (siostra Leny i Natalii) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z bonu do Empiku.

 

74.Natalia, 15 lat (siostra Laury i Leny) – po długiej chorobie zmarł jej brat. Ucieszy się z bonu do Empiku.

 

75.Franek i Michał, 11 lat (bracia Maksa) – bliźniacy zmagający się z dziecięcym porażeniem mózgowym, wytrwale się rehabilitują. Chłopcy ucieszą się z bonów do sklepu Komputronik.

 

76.Maks, 16 lat (brat Franka i Michała) – bardzo inteligentny chłopiec, który pasjonuje się komputerami. Ucieszy go bon do sklepu X-Kom.

 

77.Maciek, 26 lat – chłopiec po zakończonym leczeniu onkologicznym, sparaliżowany czterokończynowo. Lubi słuchać muzyki i surfować po internecie. Ucieszy go nowe ubranie, które będzie mógł kupić dzięki karcie podarunkowej do Decathlonu.

 

78.Mirek, 22 lata – chłopiec stracił zdrowie w następstwie poważnego wypadku komunikacyjnego. Ma niedowład spastyczny czterokończynowy. Ogromną szansę na poprawę jego sprawności jest intensywna rehabilitacja. Mirek porozumiewa się za pomocą komunikacji alternatywnej. Ucieszy go nowe wygodne ubranie, które będzie mógł kupić dzięki karcie podarunkowej do Decathlonu.

 

79.Adaś i Wojtuś, bliźniaki, 3 lata – weseli i radośni chłopcy, są odważni i ciekawi świata. Zmagają się z powikłaniami spowodowanymi wcześniactwem oraz dziecięcym porażeniem mózgowym (Adaś). Adaś i Wojtuś chętnie wybiorą się wraz z rodzicami po nowe ubrania do sklepu, dlatego będą wdzięczni za kartę podarunkową do sklepu Pepco. Chłopcy lada moment będą też mieszkać w nowym pokoiku, zamiast karty do Pepco przydałaby się też karta do Allegro lub Ikei. Kosmetyki i środki czystości będzie można zakupić chłopcom dzięki karcie podarunkowej do Rossmanna.

 

80.Jakub, 8 lat – chłopiec z dziecięcym porażeniem mózgowym. Kuba nie mówi, nie chodzi sam, uczy się utrzymywać głowę. Ma bardzo słaby wzrok. Ucieszy go grająca zabawka interaktywna i słuchowiska w formie audiobooków, którą będzie mu można zakupić dzięki karcie podarunkowej do Empiku.

 

81.Krzyś, 11 lat – chłopiec z mózgowym porażeniem dziecięcym, ma założoną rurkę tracheotomijną. Krzyś nie widzi, za to samodzielnie raczkuje. Jest radosnym dzieckiem. Ucieszy się z bonu do sklepu Smyk.

 

82.Karol, 12 lat (brat Krzysia) – ruchliwy chłopiec, który pasjonuje się militariami i historią. Ucieszy go bon do sklepu Decathlon.

 

83.Szymon, 18 lat – urodził się bardzo niedotleniony, jest niewidomy, ma zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, nie chodzi, nie porozumiewa się werbalnie, reaguje jednak na otoczenie i na swoich bliskich. Wraz z mamą wybierze pasujące mu ubrania dzięki karcie podarunkowej np. do sklepu Reserved.

 

84.Maciuś, 3 latka – od urodzenia zmaga się z malformacją naczyniową żylną w obrębie twarzoczaszki, jest leczony onkologicznie, chirurgicznie i laryngologicznie. Maciuś niebawem będzie wprowadzał się do wyremontowanego pokoju, bardzo się ucieszy z możliwości kupienia dekoracji do niego dzięki karcie podarunkowej do Ikei.

 

85.Paweł, 14 lat – choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Uwielbia zwierzęta i książki. Ucieszy go karta podarunkowa do Empiku oraz Rossmanna lub Biedronki (mama kupi mu niezbędne kosmetyki, środki czystości).

 

86.Krystian, 13 lat – chłopcu zmarła ukochana babcia, która w dużej mierze go wychowywała. Interesuje się sztukami walki, uwielbia boks. Chciałby dostać kartę podarunkową do gdańskiego centrum handlowego Galeria Bałtycka.

 

87.Martynka, 7 lat – dziewczynce zmarła babcia, która w dużej mierze ją wychowywała. Martynka jest radosną dziewczynką, kolekcjonującą Pet Shopy, dlatego ucieszy ją karta podarunkowa do gdańskiego centrum handlowego Galeria Bałtycka oraz słodkości.

 

88.Adaś, 9 lat – wychowuje go dziadek, stracił ukochaną babcię. Jest opóźniony w rozwoju intelektualnym, ale bardzo pogodny i chętny do poznawaniu świata. Ucieszą go układanki logopedyczne odpowiednie do wieku, dlatego prosi o kartę podarunkową do sklepu Smyk.

 

89.Julia, 14 lat – kilka lat temu straciła mamę. Bardzo lubi się uczyć i spędzać czas z koleżankami. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu H&M oraz słodkości.

 

90.Jagoda, 5 lat (siostra Jaśminy) – wychowuje się bez taty, który niedawno zmarł po długiej chorobie. Jest pełna energii i pomysłów. Jej powiedzonka są w rodzinie opowiadane jak anegdoty. Prawie zawsze jest uśmiechnięta, a gdy czuje się smutna, przychodzi, aby się przytulić i popłakać. Bardzo lubi sport i taniec. Jagódka chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.

 

91.Jaśmina, 7 lat (siostra Jagody) – wychowuje się bez taty, który niedawno zmarł po długiej chorobie. Jaśmina lubi szkołę, choć czasem trochę się jej boi. Jest bardzo ambitna i źle znosi sytuacje, gdy coś jej nie wychodzi. Bardzo lubi taniec, sport (ostatnio tenis) i rysowanie. Na ogół jest miła i uśmiechnięta, choć bywa smutna i zamyślona. Jaśmina chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.

 

92.Adaś, 15 lat – wychowuje go samotnie mama, jego tata zmarł. Zapalony piłkarz, rozpoczął grę w klubie piłkarskim, uwielbia też kibicować. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu google play.

 

93.Jurek, 13 lat – chłopiec niedawno musiał bardzo wydorośleć, stracił bowiem ukochanego tatę. Chwilę beztroskiej zabawy można mu podarować fundując bon do sklepu Media Ekspert – razem z najbliższymi wybierze coś, co spodoba mu się najbardziej. Lubi także słodycze!

 

94.Patryk, 15 lat (brat Roksany) – rozmowny i wesoły chłopiec. Wychowuje się bez taty, który zmarł po ciężkiej chorobie. Pragnie zostać fotografem. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Media Markt i coś słodkiego.

 

95.Roksana, 17 lat (siostra Patryka) – wesoła, pełna życia dziewczyna, którą ciężko zatrzymać w jednym miejscu. Wychowuje się bez taty. Ucieszą ją karta podarunkowa do sklepu Rossmann oraz coś słodkiego.

 

96.Aleksander, 6 lat (brat Mai)– po długiej chorobie zmarł mu dziadek, z którym mieszkał. Troszkę nieśmiały i zamknięty w sobie chłopczyk. Dobrym, praktycznym i miłym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu Smyk na nowe ubranka i coś słodkiego.

 

97.Maja, 1 miesiąc (siostrzyczka Olka) – słodkie maleństwo. Najlepszym prezentem dla niej będzie karta podarunkowa do sklepu Rossmann.

 

98.Hania 12 lat (siostra Zuzi) – po długiej chorobie zmarł jej dziadek, z którym mieszkała. Ciekawa świata, mądra i uczynna dziewczynka. Interesuje się kosmetyką, makijażem, modą, lubi biżuterię. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu H&M oraz ze słodyczy.

 

99.Zuzia, 5 lata (siostra Hani) – wesoła, towarzyska dziewczynka. Bardzo lubi lepić z plasteliny i bawić się lalkami Barbie. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk oraz ze słodyczy.

 

100.Filip, 1 rok (brat Antoniego) - wesoły poznający świat maluszek. Ucieszy go zabawka interaktywna odpowiednia dla jego wieku, dlatego prosi o kartę podarunkową do sklepu SMYK.

 

101.Antoni, 8 latek (brat Filipka) – , po długiej chorobie zmarł mu dziadek, z którym mieszkał. Aktywny, pełen energii chłopiec, radość sprawią mu nowe zabawki i klocki, więc najlepszy prezent to karta podarunkowa do sklepu Smyk oraz coś słodkiego.

 

102.Paweł, 16 lat (brat Dagmary, Franka i Antosi) – po śmierci mamy adoptowała go siostra. Marzy, by zostać architektem lub architektem krajobrazu. Lubi szkicować, malować, rysować. Odstresowuje się układaniem modeli lego dla nastolatków. Prosi o kartę podarunkowa do sklepów H&M lub Decathlon.

 

103.Dagmara, 15 lat (siostra Pawła, Franka i Antosi) – po śmierci mamy adoptowała ją siostra. Uczy się w szkole fryzjerskiej. Interesuje się wszystkim co jest związane z włosami. Prosi o kartę podarunkową do sklepów H&M lub Decathlon.

 

104.Franek, 3 latka (brat Antosi, Dagmary i Pawła) – najmłodszy w rodzinie. Mały, kochany rozrabiaka. Bardzo lubi bawić się dinozaurami i autami. Prosi o kartę podarunkową do sklepu Smyk, ucieszy się również ze słodyczy.

 

105.Antosia, 5 latka (siostra Frania, przybrana siostra Dagmary i Pawła) – wesoła i ogromnie empatyczna uczennica zerówki. Jest wiecznie uśmiechnięta, uwielbia naukę języka angielskiego i słodycze. Jest małą modnisią. Prosi o kartę do sklepu Smyk.

 

106.Agata, 10 lat (przyrodnia siostra Frania i Antosi) – lubi się uczyć, czytać książki. W wolnym czasie jeździ na rowerze i gra na pianinie. Agata chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.

 

107.Wojtek, 6 lat (przyrodni brat Frania i Antosi) – chodzi do przedszkola, bardzo lubi rysować, układać puzzle i klocki lego. Wojtek chciały dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.

 

108.Ewa, 17 lat (siostra Martynki) – wychowuje się bez mamy. Uwielbia czytać. Chciałaby otrzymać kartę podarunkową do sklepu H&M oraz coś słodkiego.

 

109.Martynka, 13 lat (siostra Ewy) – wesoła, towarzyska dziewczynka, która wychowuje się bez mamy. Ucieszy ją bon podarunkowy do sklepu H&M oraz coś słodkiego.

 

110.Agnieszka, 16 lat (przybrana siostra Dominika) – jej tata zmarł kilka lat temu po długiej chorobie. Uwielbia towarzystwo rówieśników i zajęcia artystyczne. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Bershka oraz coś słodkiego.

 

111.Dominik, 16 lat (przybrany brat Agnieszki) – kilka lat temu nagle zmarła mu mama. Lubi spędzać czas z rówieśnikami, rozmawiać o sporcie. Ma fantastyczne poczucie humoru. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Cropp oraz coś słodkiego.

 

112.Maciek, 18 lat – wychowuje się bez taty. Jest serdeczny, rodzinny i troszczy się o swoją mamę. Lubi muzykę i wszelkiego rodzaju elektronikę. Bardzo lubi też sport: piłkę siatkową i nożną oraz jazdę na rowerze. Marzy o karcie podarunkowej do sklepu Media Markt.

 

113.Mateusz, 11 lat (brat Julii) – chłopiec stracił mamę. Spokojny, zrównoważony i ciekawy świata. Bardzo lubi gry planszowe, książki, dlatego ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Smyk i coś słodkiego!

 

114.Julia, 10 lat (siostra Mateusza) – dziewczynka straciła mamę. Uwielbia się bawić lalkami, lubi czytać książki, dlatego ucieszą ją karta podarunkowa do sklepu Smyk oraz słodkości.

 

115.Kamil, 11 lat (brat Oli) – chłopcu zmarła mama. Uwielbia grać w piłkę nożną, chciałby otrzymać grę planszową, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu Smyk.

 

116.Ola, 18 lat (siostra Kamila) – straciła mamę. Jej pasją są książki. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Empik i coś słodkiego.

 

117.Jagoda, 14 lat (siostra Alberta) – niedawno straciła mamę. O dziewczynkę troszczy się bardzo ukochana babcia, która przechodzi chorobę onkologiczną. Dziewczynka ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Galeria Bałtycka i ze słodkości.

 

118.Albert, 15 lat (brat Jagody) – niedawno stracił mamę, troskliwie opiekuje się nim babcia, która właśnie przechodzi chorobę onkologiczną. Z radością wykorzysta bon podarunkowy do sklepu Galeria Bałtycka. Uwielbia też słodycze.

 

119.Hania, 10 lat (siostra Marty) – niedawno straciła mamę. Lubi rysować i malować. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

120.Marta, 12 lat (siostra Hani) – lubi zarówno gry i układanki, jak jeździć na rowerze czy rolkach. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

121.Zosia, 14 lat – straciła tatę. Uwielbia taniec, muzykę i wszelką aktywność. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka oraz słodycze.

 

122.Amelia, 14 lat (siostra Filipa) – straciła tatę. Amelia troskliwie się opiekuje młodszym bratem Filipem. Jest bardzo skromna, świetnie się uczy i pomaga mamie. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

123.Filip, 10 lat (brat Amelki) – wychowuje go mama. Filip to żywe srebro, wszystko go interesuje. Bardzo lubi grać w piłkę nożną i bawić się w podchody. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

124.Ola, 13 lat – zmarła jej mama, a następnie dziadek, z którym się wychowywała. Został jej tylko ukochany tata. Ciekawa świata dziewczynka, lubi jazdę na hulajnodze i rolkach. Marzy o karcie podarunkowej do sklepu Galeria Bałtycka.

 

125.Oliwia, 8 lat – wychowuje ją mama. Tak jak jej starszy już dorosły brat uwielbia żużel i siatkówkę. Chodzi na naukę tańca. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

126.Paulina, 8 lat (siostra Julki Jasia) – niedawno straciła tatę. Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka. Lubi się bawić. Marzy o maskotce Ty Teeny Tys – dlatego ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Galeria Bałtycka.

 

127.Julka, 13 lat (siostra Pauliny i Jasia) – niedawno straciła tatę. Bardzo wesoła i sympatyczna dziewczynka, jej pasją są wspinaczka oraz jazda konna. Julka chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

128.Jaś, 16 lat (brat Pauliny i Julki) – niedawno stracił tatę. Jest zagorzałym kibicem piłki nożnej i sam trenuje w Lechii. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

129.Zuzia, 14 lat (siostra Zosi) – wychowuje się bez taty. Interesuje się modą i projektowaniem wnętrz. Ucieszą ją karta podarunkowa do sklepu Galeria Bałtycka.

 

130.Zosia, 9 lat (siostra Zuzi) – wychowuje się bez taty. Lubi rysować, kolekcjonuje małe lalki i zwierzątka. Ucieszą ją karta podarunkowa do sklepu Galeria Bałtycka.

 

131.Ksawery, 7 lat (brat Maksyma i Wiktora) – najmłodszy z trójki braci, których po śmierci mamy samotnie wychowuje tata. Ksawery jest energiczny, ciekawy świata i bardzo dociekliwy, stale o wszystko pyta. Ksawery chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu galeria Bałtycka oraz coś słodkiego.

 

132.Maksym, 10 lat (brat Ksawerego i Wiktora) – najlepszy uczeń w klasie, zapalony piłkarz i kibic piłki nożnej, chodzi na treningi klubu Cygnus w Przywidzu. Jego ulubioną drużyną, oprócz Lechii Gdańsk, jest Juventus Turyn, a ulubionym piłkarzem Paulo Dybala. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Galeria Bałtycka.

 

133.Wiktor, 4 lata (brat Ksawerego i Maksyma) – najmłodszy z rodzeństwa. Mieszanka dwóch starszych braci, szybko się od nich uczy rozrabiać. Wiktorek chciałby dostać buty sportowe, dlatego chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

134.Alan, 9 lat – wychowuje go samotnie mama, z którą chłopiec jest bardzo blisko związany. Uwielbia ruch, rower, rolki, piłkę. Nie jest fanem komputera. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Galeria Bałtycka.

 

135.Kinga, 15 lat – lubi spędzać czas na grach, zakupach oraz wspólnych pogawędkach. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Galeria Bałtycka.

 

136.Adam, 17 lat (brat Marcelka) – w wyniku ciężkiej choroby zmarła mu mała siostrzyczka. Jest bardzo uczynny i lubi pomagać. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

137.Marcel, 8 lat (brat Adama) – dzielnie uczęszcza do przedszkola. Jest wiecznie uśmiechnięty i jak na przedszkolaka przystało zadaje mnóstwo pytań. Jego nowa pasja to klocki Lego Ninjago, dlatego chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka. Uwielbia słodycze!

 

138.Sebastian, 16 lat (brat Weroniki) – wychowuje się bez taty, ma młodszą siostrzyczkę i kochającą mamę. Uwielbia i trenuje piłkę nożną. Chciałby dostać bon podarunkowy do sklepu H&M oraz coś słodkiego.

 

139.Weronika, 7 lat (siostra Sebastiana) – dziewczynka wychowuje się bez taty. Jest pełną radości i energii małą istotką. Weronika marzy o lalce Lol, dlatego ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Galeria Bałtycka i  do tego czegoś słodkiego!

 

140.Julia, 15 lat – wychowuje się bez mamy. Jest blisko związana ze swoim tatą. Ucieszą ją karta podarunkowa na ubrania oraz coś słodkiego.

 

141.Tymon, 10 lat – jego starszy braciszek zmarł po długiej chorobie. Trenuje krav magę, jest wielkim fanem Bruce’a Lee, Jackiego Chana, J. C. Van Damma. Ostatnio interesuje się malarstwem i sztuką. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Galeria Bałtycka.

 

142.Remek, 11 lat (brat Wiktora) – wychowuje się bez mamy. Wesoły chłopiec, bardzo przywiązany do taty. Remek interesuje się grami Minecraft, Angry Birds i Pokemony. Ucieszą go gadżety o tematyce z filmu „Sonic” lub karta podarunkowa do sklepu Smyk. Lubi także słodycze.

 

143.Wiktor, 8 lat (brat Remka) – wychowuje się bez mamy. Interesuje się grami Minecraft, Angry Birds i Pokemony. Ucieszą go zabawki o tej tematyce lub karta podarunkowa do sklepu Smyk. Chciałby także otrzymać coś słodkiego.

 

144.Patryk, 11 lat – kilka lat temu stracił tatę. Pasjonuje się wszystkim, co jest związane z transportem kolejowym: pociągami, tramwajami itp. Bardzo lubi też grać na xBox i jeździć na rowerze. Ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Smyk.

 

145.Jakub, 10 lat – po długiej chorobie zmarła jego ukochana babcia. Chłopiec marzy o karcie do sklepu Reserved oraz o słodkościach.

 

146.Maja, 11 lat – jest pod opieką hospicjum, po długiej chorobie zmarła jej ukochana babcia, która bardzo pomagała przy jej wychowywaniu. Dziewczynka uwielbia zwierzęta. Marzy o karcie do Reserved oraz o słodkościach.

 

147.Eliza, 15 lat (siostra Zuzi) – wychowuje się bez taty. Uwielbia sport, trenuje pływanie, lubi też zajęcia plastyczne. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Empik i coś słodkiego.

 

148.Zuzia, 11 lat (siostra Elizy) – wychowuje się bez taty. Interesuje się muzyką, uczy się grać na pianinie. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk oraz coś słodkiego.

 

149.Aleksander, 13 lat – miły, zrównoważony chłopiec. Bardzo przydadzą mu się nowe ubrania, więc dobrym prezentem będzie zatem bon do sklepu z ubraniami, np. Cropp.

 

150.Patryk, 17 lat – kilka lat temu stracił mamę. Lubi czytać książki. Z powodu swojej czytelniczej pasji najbardziej ucieszy się z karty podarunkowej do Empiku, gdzie będzie mógł sobie wybrać najciekawsze dla niego lektury.

 

151.Paweł, 12 lat – chłopcu zmarł tata, mieszka z wujkiem. Uwielbia komputery, jak większość chłopców, ale także czasem pobiegać za piłką na podwórku. Ucieszy go bon podarunkowy do sklepu Smyk i coś słodkiego.

 

152.Dominika, 10 lat - najstarsza z trójki rodzeństwa. Półtora roku temu straciła tatę. Dziewczynka z wielka pasją trenuje gimnastykę artystyczną. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu H&M.

 

153.Lena, 5 lat (siostra Dominiki i Alexa) - bardzo lubi układać puzzle i bawić się małymi lalkami, które mieszczą się w domku dla lalek. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk.

 

154.Alex, 2 lata (braciszek Dominiki i Lenki) - bardzo wesoły i ciekawy życia chłopczyk. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk.

 

155.Kacper, 4 latka (brat Pawła) – stracił ukochaną babcię, opiekuje się nim mama. Kacper jest bardzo wesoły, lubi bawić się klockami, układankami i autkami. Ucieszy się z klocków Lego, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu SMYK.

 

156.Paweł, 8 lat (brat Kacpra) - starszy brat Kacpra. Ciekawy życia chłopiec, wesoły, lubiący się bawić z braciszkiem. Ucieszy się z klocków Lego, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu SMYK.

 

157.Roksana, roczek - słodki maluszek, zawsze uśmiechnięta, ciekawa świata. Najlepszym prezentem byłaby dla niej lalka interaktywna zabawka, dlatego najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu SMYK.

 

158.Kinga, 13 lat – straciła tatę. Wesoła i sympatyczna dziewczynka uwielbiająca wspinaczkę. Bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu New Yorker oraz słodycze.

 

159.Bruno, 15 lat - chłopcu zmarła siostrzyczka. Zafascynowany jest światem wirtualnym, dlatego najlepszym dla niego prezentem będzie karta do sklepu Media Markt.

 

160.Kornelia, 17 lat – dwa lata temu, w wieku 20 lat, odszedł jej brat. Kornelia to miła, bardzo spokojna dziewczynka. Ucieszy ją karta podarunkowa do sklepu Bershka.

 

161.Justyna 16 lat – dwa lata temu zmarł jej tata. Jest spokojną, ale wesołą dziewczyną. Interesuje się wszystkim, co jest związane z Japonią i Koreą, lubi również jazdę konną. Justyna chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.

 

162.Bartosz, 14 lat (brat Mateusza) – jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia. Niedawno stracił też ukochaną babcię. Interesuje go ratownictwo medyczne. Od szóstego roku życia zmaga się z epilepsją. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Reserved oraz słodkości.

 

163.Mateusz, 9 lat (brat Bartosza) - jego mama przeszła chorobę onkologiczną, a tata jest w trakcie leczenia. Niedawno stracił ukochaną babcię. Interesują go gry komputerowe. Z pasją układa klocki Lego. Bardzo chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk oraz słodkości.

 

164.Jagódka, 2 latka (siostra Malinki) - we wrześniu zmarł jej ukochany tatuś, gdy mama była jeszcze w ciąży z Malinką. Wesoła, ciekawa świata dziewczynka, uwielbia rysować. Najlepszym prezentem będą klocki Lego dlatego, najlepszym prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu SMYK.

 

165.Malinka, 2 miesiące (siostra Jagódki) - słodki maluch, który potrzebuje dużo miłości i uwagi. Najlepszym prezentem będzie dla niej karta podarunkowa do sklepu SMYK

 

166.Mateusz, 11 lat (brat Arka i Ani) - w maju zeszłego roku zmarł mu tata. Chłopiec interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi. Lubi czytać książki. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Mateusz chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Media Markt.

 

167.Arek, 9 lat (brat Ani i Mateusza) - w maju zeszłego roku zmarł mu tata. Interesuje się piłką nożną, grami komputerowymi. Lubi czytać książki. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Arek chiałby dostać kartę podarunkową do sklepu Media Markt.

 

168.Ania, 8 lat (siostra Arka i Mateusza) - w maju zeszłego roku zmarł jej tata. Lubi czytać książki. Chciałaby rozpocząć naukę jazdy konnej. W ramach zajęć pozalekcyjnych uczęszcza m.in. na basen. Ania bardzo chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Media Markt.

 

169.Zosia, 13 lat (siostra Kacpra) – po długiej chorobie zmarł jej ukochany dziadek. Bardzo radosna i pomocna dziewczynka. Interesuje się sportem, jest wolontariuszką. Idealnym prezentem będzie dla niej karta podarunkowa do sklepu Empik i słodycze.

 

170.Kacper, 11 lat (brat Zosi) – po długiej chorobie zmarł jego ukochany dziadek. Kacper interesuje się piłką nożną, jest bardzo wysportowany, dlatego najbardziej ucieszy go karta podarunkowa do sklepu Decathlon oraz słodkości.

 

171.Michał, 10 lat – wychowuje go samotnie mama. Michał lubi książki o Harrym Potterze oraz piłkę nożną. Chodzi o szkoły sportowej, do klasy żeglarskiej. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Empik.

 

172.Mira, lat 9 (siostra Franka) – niedawno straciła mamę, wychowuje ją tata. Mira jest zaradną, uczynną, wesołą i samodzielną dziewczynką. Lubi gry komputerowe, takie jak Minecraft. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Media Markt, gdzie będzie mogła sobie wybrać ulubioną grę.

 

173.Franek, 14 lat (brat Miry) – niedawno stracił mamę. Lubi gry komputerowe i modnie się ubierać. Chciałby dostać kartę podarunkową do gdańskiego centrum handlowego Galeria Bałtycka.

 

174.Dorota, 6,5 roku (siostra Gabrieli) – w grudniu 2017 roku zmarła jej mama. W maju 2017 roku zdiagnozowano u niej białaczkę limfoblastyczną. 9 miesięcy spędziła w szpitalu odizolowana od swojej siostry. Musiała pożegnać się z koleżankami i kolegami z przedszkola. Dorotka jest bardzo rezolutną i samodzielną dziewczynką. Z powodu odizolowania od rówieśników nauczyła się sama organizować sobie wolny czas. Uwielbia rysować, ucieka w świat lalek i maskotek. Dużą pomocą są też zajęcia w „domowej szkole”, gdzie realizowany jest program dla zerówkowiczki. Dorotka chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Smyk.

 

175.Gabriela, 10 lat (siostra Dorotki) – dużo czasu spędza w szkole. Lubi się uczyć i lgnie do koleżanek i kolegów. Jest typem przywódcy i chętnie organizuje koleżankom i kolegom zajęcia wolne w świetlicy. W ten sposób odreagowuje swoje smutki. Po powrocie Gabrysi ze szkoły siostry chętnie oglądają bajki i filmy przyrodnicze. Gabrysię ucieszy karta podarunkowa do sklepu Smyk.

 

176.Jakub, 7 lat - w zeszłym roku stracił mamę. Bardzo rezolutny chłopiec. Lubi wspinaczkę. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Smyk.

 

177.Zuzia, 10 lat - w tym roku umarła jej młodsza siostrzyczka. Wszędzie jej pełno, lubi czytać bajki, pasjonuje się końmi. Ucieszy się z karty podarunkowej do sklepu Galeria Bałtycka. Uwielbia też słodkości, najlepsze dla niej to te zdrowsze.

 

178.Tadziu, 8 lat (brat Grzesia, Agaty i Jacka) – niedawno stracił brata. Spokojny, bardzo lubi piłkę nożną, jego faworytem jest Lechia Gdańsk. Fascynują ich pociągi i tory kolejowe. Chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

179.Grzesiu, 11 lat (brat Tadzia, Agaty i Jacka) – niedawno stracił tatę. Bardzo lubi układa klocki Lego, interesuje się dinozaurami i pociągami jak młodszy brat Tadziu. Grześ chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

180.Agata, 14 lat (siostra Tadzia, Grzesia i Jacka) – niedawno straciła tatę. Uwielbia zwierzęta, zwłaszcza psy i koty. Bardzo spokojna i cicha dziewczynka. Chciałaby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

181.Jacek, 17.5 lat (brat Tadzia, Grzesia i Agatki) – Jego pasją jest piłka nożna. Jacek chciałby dostać kartę podarunkową do sklepu Galeria Bałtycka.

 

182.Olaf,12 lat – niedawno zmarła jego mama. Spokojny, wyciszony chłopak. Bardzo lubi grać na komputerze, dlatego najlepszym dla niego prezentem będzie karta podarunkowa do sklepu Media Markt.

 

183.Lena, 9 lat (siostra Patrycji)  - kilka lat temu straciła tatę. Zawsze uśmiechnięta, grzeczna. Najlepszym prezentem dla Leny będzie karta podarunkowa do sklepu Galeria Bałtycka.

 

184.Patrycja, 17 lat (siostra Leny) – kilka lat temu straciła tatę. Umuzykalniona, spokojna i bardzo miła dziewczyna. Najlepszym prezentem dla Patrycji będzie karta podarunkowa do sklepu Galeria Bałtycka.

 

185.Mateusz, 14 lat - chłopiec, który miał guza mózgu, a teraz jest po zakończonym leczeniu chemio i radio terapeutycznym.  Chętnie wybierze sobie prezent, dzięki karcie podarunkowej do sklepu Empik.

 

Polityka prywatności

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) włączenie się Darczyńcy do udziału w akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!” oznacza zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych dla potrzeb aktualnej i przyszłych akcji charytatywnych „Mikołaje, łączcie się!”.

Zgodnie z art. 28 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Hospicyjna, z siedzibą w Gdańsku 80-208, przy ul. Chodowieckiego 10, tel. 58 345 90 60, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

2) Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres tej i przyszłych akcji charytatywnych „Mikołaje, łączcie się!” lub do momentu wycofania zgody na przetwarzanie danych.

5) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty współpracujące w akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!”.

6) Dane osobowe udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.

7) Administrator danych nie będzie przekazywać danych osobowych do państw trzecich ani organizacji międzynarodowych.

8) Posiada Pani/Pan prawo do żądania od Administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

9) Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

10) Przekazanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niepodanie danych może skutkować niemożliwością uczestnictwa w akcji charytatywnej „Mikołaje, łączcie się!”.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Moda z sercem – gwiazdy wspierają Hospicjum Dutkiewicza!

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Kontakt

Wszelkie pytania i e-maile prosimy kierować na adres:
a.wlodkowska@fundacjahospicyjna.pl

Fundusz Dzieci Osieroconych

Konto
23 1540 1098 2001 5562 4727 0010
KRS 0000 201 002

Księgarnia