Miniona sobota upłynęła w Hospicjum Dutkiewicza pod znakiem gwarnych rozmów i spotkań. Bowiem w ogrodzie przy oddziale stacjonarnym odbyła się Inauguracja jubileuszowej 10. edycji Pól Nadziei na Pomorzu. Wolontariusze oraz pracownicy siedmiu hospicjów zasadzili cebulki żonkili, które rozkwitną na wiosenny finał Pól Nadziei. 

Jak w zegarku, o godz. 10.00 w sobotnie przedpołudnie rozpoczęła się uroczystość inaugurująca Pola Nadziei. Wydarzenie to było wyjątkowe, ponieważ świętujemy 10 jubileusz akcji na Pomorzu. Przedstawiciele 7 hospicyjnych ośrodków spotkało się, aby symbolicznie zasadzić cebulki żonkili, kwiaty te stanowią jeden z najbardziej charakterystycznych atrybutów Pól Nadziei.

 

W ogrodzie Fundacji Hospicyjnej przy ulicy Mikołaja Kopernika 6 spotkali się wolontariusze i pracownicy Fundacji Hospicyjnej prowadzącej Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Była to okazja do zawiązania jeszcze głębszej relacji między przedstawicielami ośrodków. Osoby uczestniczące w sobotniej akcji zasadzili żonkile w symboliczny sposób, bowiem po zakwitnięciu utworzą one rzymską 10, nawiązując tym samym do okrągłego jubileuszu Pól Nadziei na Pomorzu.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem mediów. Obecni byli przedstawiciele redakcji Polskiej Agencji Prasowej, TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, TVN24 czy Gościa Niedzielnego.

Poprzednia edycja Pól Nadziei na Pomorzu przyniosła ponad 330 tysięcy złotych dla pomorskich hospicjów biorących udział w akcji. Obok wymiaru finansowego niezwykle istotny jest aspekt edukacyjny – pokazujący na czym polega praca zespołów hospicyjnych. Jest to liczna grupa osób, lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, wolontariusze, duchowni i pracownicy administracyjni. Pola Nadziei to także znakomita szansa, by edukować na czym polega opieka hospicyjna, a także zachęcać do idei wolontariatu. Liczymy, że w 2022 roku podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się parada oraz sztafeta hospicyjna, podczas których zostanie przeprowadzona kwesta.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska