23 września 2022 roku o godz. 10.30 w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta Gdańska odbędzie się otwarcie wystawy Zauważ zrozum, wesprzyj – podaruj urlop. Wystawa jest częścią kampanii Fundacji Hospicyjnej na rzecz opiekunów rodzinnych i wsparcia budowy pierwszego w Gdańsku Centrum Opieki Wytchnieniowej – miejsca, które zapewni opiekę chorym dzieciom oraz dorosłym, a ich rodzinom, często przemęczonym i wypalonym, da chwilę wytchnienia.

Wystawa przedstawia opiekunów rodzinnych w obiektywach znanych trójmiejskich fotografików, w tym Mikołaja Bujaka, Katarzyny Danaj, Adriana Kuleszy „Raven Cave”, Mirosława Pieślaka, Mateusza Słodkowskiego oraz Łukasza Wajszczyka.

Wernisażowi będzie towarzyszyć rozmowa poświęcona opiece wytchnieniowej, w której udział wezmą m.in. Andrzej Stefański, Główny Koordynator ds. społecznych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz Małgorzata Wokacz–Zaborowska, koordynatorka zespołu ds. pracy opiekuńczej, działającego przy Urzędzie Marszałkowskim. Nie zabraknie tu również głosów opiekunów, którzy stali się bohaterami naszej kampanii.

Wystawa pojawi się w różnych miejscach Trójmiasta, a od 24.09.2022 do 09.10.2022 będzie prezentowana w przestrzeni Forum Gdańsk. O kolejnych jej lokalizacjach będziemy informować na stronie internetowej Fundacji Hospicyjnej.

Stwórz z nami Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku.

Dołącz do zbiórki: siepomaga.pl/centrum-opieki

Udostępnij: podarujurlop.pl