Stary wózek Amelki, naszej podopiecznej z Hospicjum ks. Dutkiewicza jest już za mały, a żeby kupić nowy, potrzebujemy 9 000 zł. Uruchomiliśmy zbiórkę na portalu Siepomaga i serdecznie zachęcamy do pomocy.

Amelka jest dzieckiem urodzonym po 32 tygodniach ciąży, choruje na  dziecięce porażenie mózgowe, cierpi na wodogłowie, napady padaczki. Lubi spacery, szczególnie z mamą. Specjalistyczny dziecięcy wózek inwalidzki jest jej niezbędny, by móc opuścić dom, pojechać na zajęcia szkolne do ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczego, do lekarza specjalisty lub na spacer. Aktualnie używany wózek przyczynia się do pogłębiania się skoliozy kręgosłupa - nieodwracalnej i niebezpiecznej dla całego organizmu.

Pojazd spełniający potrzeby dziewczynki, która toleruje podróże jedynie siedząc przodem do osoby prowadzącej wózek, to model  Bingo Evolution 2 XL. Do pełnej kwoty, po uwzględnieniu przyznanego dofinansowania ze środków NFZ oraz PFRON, nadal brakuje ponad 9 tysięcy złotych… Wszyscy, którzy chcą wesprzeć zbiórkę mogą dokonać wpłaty poprzez stronę: https://www.siepomaga.pl/amelkagrot

Amelka pod opieką gdańskiego Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza przebywa od maja 2017 roku. Ma ma młodszego, 7-letniego braciszka i kochających rodziców, którzy każdego dnia od niemal dekady walczą o lepszą kondycję dziewczynki. Niestety wiąże się to też z dużymi nakładami finansowymi (wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, leki, specjalne mleko, dodatkowa rehabilitacja). Pomóżmy im, wspierając zbiórkę pieniędzy na zakup nowego wózka specjalistycznego dla Amelki, dostosowanego do jej potrzeb i umożliwiającego w miarę normalną egzystencję.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Zamów kartkę!

Mikołaje, łączcie się!

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia