Opiekunowie rodzinni często nie znają innej rzeczywistości niż ta związana z codziennymi zabiegami pielęgnacyjnymi, sprawami medycznymi. Wsparcie otoczenia może im pomóc zachować równowagę i wprowadzić do życia zwykłe chwile odpoczynku, które stają się luksusem. Zauważ, zrozum i wesprzyj opiekunów rodzinnych – to dla nich może bardzo wiele znaczyć. Obejrzyj filmy, w których podpowiadamy, jak to zrobić.

Ważni - niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj to XVI kampania społeczna Fundacji Hospicyjnej, współorganizowana z kilkudziesięcioma hospicjami  z całej Polski. Jeśli szukasz informacji o codziennej opiece nad bliskim w domu, skorzystaj z informacji na portalu www.opiekunrodzinny.pl

Pobierz infografiki:

Zauważ

Zauważ_b

Zauważ_c

Zrozum

Zrozum_b

Wesprzyj

Wesprzyj_b

Wesprzyj_c

dr Anna Janowicz – prezes zarządu Fundacji Hospicyjnej Fundacji, pracuje w Instytucie Nauk Społecznych i Humanistycznych Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Pierwsza w Polsce absolwentka European Palliative Care Academy, międzynarodowej szkoły liderów opieki paliatywno-hospicyjnej. Autorka i współautorka publikacji dotyczących pozamedycznych aspektów opieki u kresu życia, w tym przede wszystkim opieki nieformalnej – wolontariatu i jego koordynacji oraz opiekunów rodzinnych.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska