Liczba osób chorych na nowotwory gwałtownie rośnie – alarmują od kilku dni lekarze. Pandemia koronawirusa sprawiła, że pacjenci zbyt późno trafiają do specjalistów, a choroba jest rozpoznawana w stadium zaawansowanym. Akademia Walki z Rakiem filia Gdańsk zaprasza mieszkańców Gdańska, którzy walczą z chorobą lub właśnie zostali zdiagnozowani, na bezpłatne konsultacje z psychologiem, spotkania grupy wsparcia oraz warsztaty i zajęcia rozwojowe prowadzone w ramach programu „Mój osobisty plan zdrowienia”. Projekt finansowany jest ze środków miasta Gdańska.

Konsultacje z psychologiem, dzielenie się doświadczeniami w grupie innych osób walczących z chorobą, arteterapia, muzykoterapia, zajęcia sportowe, konsultacje z fizjoterapeutą czy zajęcia mindfulness oraz warsztaty redukcji stresu metodą TRE – z tego wszystkiego można skorzystać w Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku działającej przy Fundacji Hospicyjnej. Wszystkie zajęcia, porady i warsztaty są bezpłatne. Ze wsparcia psychologicznego mogą skorzystać także rodziny osób chorych, by lepiej wspierać chorego bliskiego i towarzyszyć mu w walce z nowotworem.

– Wsparcie psychologiczne jest bardzo ważnym uzupełnieniem terapii onkologicznej i procesu zdrowienia. Wiele osób powtarza sobie „Muszę być silny”, ale czasem z tym byciem silnym bywa trudno. Rozmowy z psychologiem czy wymiana doświadczeń na spotkaniach grupy wsparcia pomagają lepiej rozpoznawać i uwalniać emocje. Na konsultacjach i zajęciach uczymy się także zdrowej i skutecznej komunikacji z lekarzem czy bliskimi, mówienia o swoich potrzebach. W ramach „Mojego osobistego planu zdrowienia” można skorzystać m.in. z muzykoterapii, arteterapii, warsztatów redukcji stresu i napięcia metodą TRE czy zajęć uważności metodą mindfulness – opowiada Anna Marlęga-Woźniak, psycholożka Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC i koordynatorka Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku.

Program konsultacji z psychologiem oraz spotkań grupy wsparcia opiera się na terapii Simontona, założeniach terapii behawioralnej oraz na wybranych technikach redukcji stresu.

Jak skorzystać z zajęć i konsultacji? Wystarczy napisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numer 668 450 753 i umówić się na konsultację.

Wszystkie zajęcia i konsultacje są bezpłatne. Mogą z nich skorzystać mieszkańcy Gdańska.

WAŻNE: konsultacje indywidualne odbywają się stacjonarnie lub online, grupa wsparcia oraz warsztaty rozwojowe ze względu na pandemię prowadzone są do odwołania w trybie online. Zajęcia sportowe (gimnastyka, nordic walking) i konsultacje fizjoterapeutyczne odbywają się stacjonarnie lub na świeżym powietrzu.

Projekt finansowany jest ze środków miasta Gdańska.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska