Jeden z naszych podopiecznych jest w ogromnej i pilnej potrzebie. Chorujący na złożoną siniczną wadę serca 12-letni chłopiec wymaga operacji i zmiany miejsca zamieszkania. Aktualnie każde wejście  na trzecie piętro do domu w kamienicy kosztuje go mnóstwo wysiłku i w jego stanie jest niebezpieczne.

W ostatnim czasie wydolność oddechowa Szymona  bardzo zmalała, ponadto coraz częściej zdarza mu się charakterystyczne przy jego chorobie sinienie oraz omdlenia. Szansą na poprawę jego zdrowia jest operacja, po której nastąpi bolesna i długotrwała rekonwalescencja. Najprawdopodobniej przez długi czas będzie zbyt słaby, by samodzielnie chodzić.

Na szczęście rodzina Szymka otrzymała mieszkanie, które spełnia potrzeby Szymona – na parterze i blisko przychodni zdrowia. Zanim jednak rodzina będzie mogła się do niego wprowadzić konieczna jest wymiana okien, renowacja ścian, sufitów, podłóg, instalacji elektrycznej i hydraulicznej, nie wspominając o pełnym wyposażeniu mieszkania. Szacowany koszt remontu i wyposażenia wynosi około 50 tys. zł.

Koszty te wykraczają poza możliwości finansowe rodziny, dlatego założona została internetowa zbiórka na portalu zrzutka.pl, gdzie każdy chętny może wpłacić datek. Zachęcamy bardzo do pomocy i solidarności w tej trudnej sytuacji, w której bardzo liczy się czas. Wpłat można dokonywać tutaj

Z wyrazami wdzięczności

Zespół Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska