Śpiewać można także  w szczytnym celu, tak jak zrobili to pracownicy 3 Regionu Banku Zachodniego WBK, w grudniu 2017 r. W niespełna trzy tygodnie, przy pomocy Przemka Radziszewskiego, finalisty programu The Voice of Poland nagrali i sprzedali płytę z kolędami. A to wszystko dla Wiktorii, która do końca 2017 r. była podopieczną Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza.

Wiktoria urodziła się 10 maja 2016 roku choruje na zespół wad wrodzonych  Pierre Robin. U dziewczynki został zdiagnozowany zespół wad wrodzonych, charakteryzujący się zmianami w obrębie twarzoczaszki, cofnięciem brody, rozszczepem podniebienia. Stan dziewczynki wymagał założenia rurki tracheostomijnej umożliwiającej oddychanie oraz sondy, przez którą podawano pożywienie. Kluczowe było też zapewnienie specjalistycznego sprzętu medycznego, takiego jak ssak medyczny, pulsoksymetr, koncentrator tlenu, bez których niemożliwa byłaby opieka nad Wiktorią poza szpitalem. Stan dziewczynki po zabiegu korygującym rozszczep podniebienia umożliwił usunięcie rurki tracheostomijnej. Wiktoria pożywienie przyjmuje już doustnie. Dzięki troskliwej i profesjonalnej opiece dziewczynka została wypisana z hospicjum. Aktualnie wymaga intensywnej rehabilitacji logopedycznej, która zostanie sfinansowana dzięki środkom zebranym ze sprzedaży płyty.

W piątek, 2 marca 2018, o godz. 14.00 w Hospicjum Dutkiewicza spotkaliśmy się z przedstawicielami Banku Zachodniego WBK SA, którzy przekazali nam czek na kwotę 19266,04 zł. Ta kwota pomoże sfinansować nie tylko rehabilitację Wiktorii, ale także zakup sprzętu stomatologicznego dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza.

Ta akcja to wspaniały przykład na to, jak kreatywność i dobre chęci pozwalają realizować nawet najbardziej szalone pomysły. Bardzo dziękujemy za ten zastrzyk nie tylko finansowy, ale i dobrej energii, dzięki której udało się zrealizować ten projekt.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Moda z sercem – gwiazdy wspierają Hospicjum Dutkiewicza!

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia