W ramach kampanii „Opiekun rodzinny – Samotny Bohater?” przeprowadzimy szkolenia, których efektem będzie stworzenie Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego w Polsce. Mamy nadzieję, że w jego ramach powstanie sieć  wsparcia dla opiekunów rodzinnych w 20 wybranych miejscowościach w Polsce.

Projekt jest skierowany do organizacji bądź instytucji, które w ramach swoich struktur, chcą utworzyć i rozwijać wolontariat opiekuńczy, realizowany bezpośrednio w domach osób potrzebujących, służący nie tylko opiece nad nimi, ale również odciążeniu ich opiekunów, przytłoczonych nadmiarem obowiązków. Ze względu na charakter projektu, jednym z kluczowych warunków przystąpienia jest wskazanie osoby, która zostanie koordynatorem lokalnego wolontariatu.
Dla przyszłych koordynatorów odbędą się szkolenia przygotowujące ich do tej roli, będą miały formę praktycznych warsztatów z elementami wykładu. Ich tematyka obejmie wszystkie najważniejsze aspekty związane z tworzeniem i prowadzeniem wolontariatu w środowisku lokalnym.
Aby zgłosić się do projektu należy wypełnić formularz dostępny na: www.wolontariatopiekunczy.pl, a następnie wysłać go na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do 5 marca b.r.
Organizatorem akcji jest Fundacja Hospicyjna w Gdańsku, prowadzącą kampanię „Opiekun rodzinny - Samotny Bohater?” oraz Fundacja Agory, inicjator działań „Po starej znajomości - pomóż swoim rodzicom”.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Zapraszamy!

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska