W ramach kampanii „Opiekun rodzinny – Samotny Bohater?” przeprowadzimy szkolenia, których efektem będzie stworzenie Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego w Polsce. Mamy nadzieję, że w jego ramach powstanie sieć  wsparcia dla opiekunów rodzinnych w 20 wybranych miejscowościach w Polsce.

Projekt jest skierowany do organizacji bądź instytucji, które w ramach swoich struktur, chcą utworzyć i rozwijać wolontariat opiekuńczy, realizowany bezpośrednio w domach osób potrzebujących, służący nie tylko opiece nad nimi, ale również odciążeniu ich opiekunów, przytłoczonych nadmiarem obowiązków. Ze względu na charakter projektu, jednym z kluczowych warunków przystąpienia jest wskazanie osoby, która zostanie koordynatorem lokalnego wolontariatu.
Dla przyszłych koordynatorów odbędą się szkolenia przygotowujące ich do tej roli, będą miały formę praktycznych warsztatów z elementami wykładu. Ich tematyka obejmie wszystkie najważniejsze aspekty związane z tworzeniem i prowadzeniem wolontariatu w środowisku lokalnym.
Aby zgłosić się do projektu należy wypełnić formularz dostępny na: www.wolontariatopiekunczy.pl, a następnie wysłać go na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do 5 marca b.r.
Organizatorem akcji jest Fundacja Hospicyjna w Gdańsku, prowadzącą kampanię „Opiekun rodzinny - Samotny Bohater?” oraz Fundacja Agory, inicjator działań „Po starej znajomości - pomóż swoim rodzicom”.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
Zapraszamy!

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska