W dniach od 29 października do 1 listopada pracownicy Fundacji Hospicyjnej, wolontariusze, osobistości ze świata kultury, sportu i polityki, kwestowali na gdańskich cmentarzach na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. W kweście wzięło udział około 350 wolontariuszy z ponad dwudziestu gdańskich szkół podstawowych, gimnazjalnych, zawodowych i liceów, pod opieką 40 koordynatorów wolontariatu. Dzięki tegorocznej zbiórce udało się zebrać 97 768,19  zł.

„Kwesta „Światło dla Hospicjum” została zorganizowana po raz ósmy. Wolontariusze, ubrani w charakterystyczne żółte koszulki kwestowali przy największych gdańskich cmentarzach. Osobom, które przyłączyły się do akcji jako symboliczny wyraz podziękowania wręczali zapałki z logo Fundacji i Hospicjum, ufundowane przez firmę: PCC Consumer Products Czechowice S.A.

Do akcji przyłączyli się między innymi: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz, posłanka Małgorzata Chmiel, poseł, wielokrotny złoty medalista w wioślarstwie, Adam Korol, radny Miasta Gdańska, z-ca dyrektora departamentu ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Andrzej Kowalczys, członek zarządu PZU SA Andrzej Jaworski, tancerz Maciej Gleba Florek, złoty medalista Mistrzostw Europy w żeglarstwie Paweł Tarnowski, pięściarz Dariusz Michalczewski, żeglarz, reprezentant Polski w windsurfingu Piotr Myszka, bramkarz Lechii Gdańsk Mateusz Bąk, kapelan Hospicjum i Lechii Gdańsk ks. Jędrzej Orłowski, dziennikarz stacji TVN Jan Błaszkowski, dziennikarz Radia Plus Michał Turek, dziennikarze TVP Gdańsk: Agnieszka Oszczyk, Bożena Olechnowicz, Eliza Lemka, Marek Wałuszko.

Środki zebrane w ramach zbiórki wspomogą funkcjonowanie zarówno oddziału stacjonarnego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC przy ul. Kopernika 6, ale także Domowego Hospicjum dla Dorosłych i Dzieci. Hospicjum obejmuje opieką łącznie ok. 1000 pacjentów rocznie.

W kweście udział wzięli wolontariusze ze szkół:

1. Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 6 w Gdańsku,
  23. Gimnazjum nr 34 w Gdańsku,
  24. Zespołu Szkół w Straszynie,
  25. Zespołu Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim,
  26. Katolickich Szkół Niepublicznych w Pruszczu Gdańskim.

Dziękujemy Wam serdecznie !

Sponsor zapałek

Moda z sercem – gwiazdy wspierają Hospicjum Dutkiewicza!

Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka