Kolejny raz ogród Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC zapełnił się kolorowymi balonikami, bańkami, muzyką i tańcem. 25 czerwca do wspólnej zabawy zaprosiliśmy podopiecznych  Domowego Hospicjum Dziecięcego, a także Funduszu Dzieci Osieroconych. To wszystko na powitanie lata, na które wszyscy z wytęsknieniem czekaliśmy, ale także  z okazji obchodzonych niedawno świąt Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

 

Gośćmi Honorowymi wydarzenia były Panie: Cornelia Pieper, Konsul Generalna Niemiec, oraz Elżbieta Utsch. Pani Konsul przywitała Gości, cytując znakomitego gdańszczanina A. Schopenhauera: „Zdrowie jest wszystkim, ale wszystko bez zdrowia jest niczym”. Chciałoby się sparafrazować, że: „Ludzie są wszystkim, wszystko bez ludzi jest niczym...”. W przygotowanie pikniku, jak zwykle, włączyło się wiele zaprzyjaźnionych firm, dzięki którym mogliśmy zapewnić Gościom moc atrakcji.

Tradycyjnie już uczestnicy pikniku otrzymywali mapki, na których widniały zapowiedzi czekających ich przygód, w tym m.in. ze strażakami z Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, policjantami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Gdańsku, motocyklistami Free Chapter North Poland, a także lotnikami z 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim, którzy w pełnym umundurowaniu czytali dzieciom bajki na werandzie Fundacji Hospicyjnej. Dzieci, mimo upału mające sporo sił, skakały do upadłego na zamku dmuchanym, który przyjechał do nas z firmy Lumiś-Atrakcje na Imprezy. Pracownicy PAM Event częstowali dzieci popcornem, watą cukrową, malowali dzieciom buzie, wykonywali zwierzątka z baloników. Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gdańsk oraz Fundacja Dogtor z Gdyni odwiedziła nas ze swoimi mądrymi milusińskimi. Taki pies to dopiero przyjaciel!

Dzieci odwiedzały kolejne punkty z atrakcjami, chwilę ochłody spędzały w sali konferencyjnej Hospicjum, m.in. w piłeczkowym basenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Gdańska, próbowały smakołyków przygotowanych przez Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto. Posiłki otrzymaliśmy również od Pizzeri Leone, a także od Bruno Tassi, dzięki którym mogliśmy poczęstować gości kiełbaską z grilla. W zdrowe soki bawiących się zaopatrzyła Firma Pesca Fresca z Galerii Handlowej Manhattan.

W kąciku manualnym Pani Barbary Wypustek, z Pracowni Artystycznej Baśnia, powstały niezwykłe drzewa szczęścia ozdabiane odciskami dziecięcych dłoni, które będą piękną pamiątką tego dnia. W holu Hospicjum panie mogły skorzystać z pokazu makijażu Perfumerii Douglas, filii 105 w Gdańsku. Na koniec mamom wręczyliśmy kwiatki i drobne upominki.

Tak wesoło minął czas sobotniego pikniku. Tatusiowie, dla których przygotowano konkurs „Master Facet”, odbierali nagrody tuż przed godziną 15:00. Wszak wszyscy, nie tylko panowie, spieszyli kibicować polskiej drużynie w meczu 1/8 Mistrzostw Europy! Uśmiechnięci, obdarowani gadżetami Lechii Gdańsk, zabrali swoje pociechy do domów. Do zobaczenia za rok!

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Moda z sercem – gwiazdy wspierają Hospicjum Dutkiewicza!

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia