Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci  Księdza Arcybiskupa Seniora archidiecezji gdańskiej Tadeusza Gocłowskiego.

 

Odszedł nie tylko wspaniały Pasterz, ale także Przyjaciel, zarówno Fundacji Hospicyjnej, jak i Hospicjum, którego powstanie wspierał od samego początku. W 1985 r. powołał parafię pw. Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej, której pierwszym proboszczem był ks. Eugeniusz Dutkiewicz SAC, wówczas dyrektor istniejącego już od 2 lat domowego Hospicjum Pallottinum. W 1987 roku, jako biskup diecezjalny, ks. Gocłowski został organizatorem pamiętnego spotkania hospicjan i chorych w Bazylice Mariackiej z Jego Świątobliwością Janem Pawłem II. Został też jednym z patronów fundacji The Hospice of Gdańsk, Poland”, powołanej w Londynie w 1989 r., dzięki której przekazywana była pomoc na rzecz budowy gdańskiego hospicjum. Wreszcie w 1997 r. dokonał uroczystego poświęcenia jego pierwszej siedziby przy ulicy Chodowieckiego 10.

Ksiądz Arcybiskup przez wiele lat sprawowania wysokich funkcji zarówno w Kościele gdańskim, jak i powszechnym zawsze z wielkim zrozumieniem i sympatią odnosił się do różnych inicjatyw środowiska hospicyjnego i był jego rzecznikiem.  Propagował hospicyjne akcje, swoim nazwiskiem firmował kolejne pozycje wydawnicze Fundacji, często odwiedzał Hospicjum. Jak to Przyjaciel.

Żegnamy Go z bólem i świadomością, że są ludzie, których nie można zastąpić. Życzliwości, osobistego ciepła i dobrych rad Księdza Arcybiskupa będzie nam zawsze bardzo brakowało.

Msza św. pogrzebowa z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski i złożenie ciała do krypty biskupów gdańskich w oliwskiej katedrze odbędzie się w piątek 6.05. br. o godz.11.00.

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska