Grudzień akcjom charytatywnym sprzyja. W przedświątecznym grafiku, mimo zabiegania, coraz powszechniej zostawiamy przestrzeń dla osób potrzebujących, również samotnych i chorych. Z propozycją zagospodarowania tej przestrzeni Fundacja Hospicyjna wychodzi już od lat.

3 grudnia 2016, od. godz. 14.00, w Galerii Bałtyckiej spotkaliśmy  się z przedstawicielami świata mediów, kultury i sportu, m.in. z florecistką, dwukrotną medalistką olimpijską Sylwią Gruchałą, posłem Adamem Korolem, Prezydentem Miasta Gdańska Pawłem Adamowiczem, ks. Krzysztofem Niedałtowskim, Bogusławem „Bobo” Kaczmarkiem, piłkarzami Lechii Gdańsk: Martinem Kobylanskim i Denisem Pergerem, złotym medalistą mistrzostw Europy w żeglarstwie Pawłem Tarnowskim,  muzykami: Joanną Kondrat i Piotrem Krępeciem, pisarką Katarzyną Krenz i architektem Jackiem Krenzem, malarzem Waldemarem Marszałkiem, dziennikarzami TVP 3 Gdańsk: Agnieszką Oszczyk, Markiem Wałuszko i Małgorzatą Rakowiec, Radia Gdańsk: Beatą Szewczyk i Włodkiem Raszkiewiczem, Radia Plus: Michałem Turkiem, Dziennika Bałtyckiego: Dorotą Abramowicz. To grono przyjaciół i ambasadorów Fundacji Hospicyjnej stworzyło autorskie bombki, które zawisną na naszej wspólnej choince w gdańskim Centrum św. Jana. Pod okiem gdańskiej artystki Barbary Wypustek goście stworzyli również wspólny świąteczny obraz. Imprezę prowadziła Magda Szpiner z Radia Gdańsk.

Akcja zorganizowana została z myślą o najmłodszych podopiecznych Fundacji i Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku, które opiekuje się 36 nieuleczalnie i przewlekle chorymi dziećmi. Potrzebują one ciągłego wsparcia, a także ogromnych nakładów finansowych, w tym na niezbędny im do funkcjonowania sprzęt i wyposażenie medyczne. Fundusz Dzieci Osieroconych, powołany 10 lat temu przez Fundację, opiekuje się dziećmi, które straciły bliskich pod opieką hospicjów. Dzięki organizowanym przez niego zbiórkom udaje się przygotowywać dla nich prezenty z okazji świąt, Dnia Dziecka czy wyprawki szkolne. Podczas akcji wszyscy goście Galerii Bałtyckiej mogli przyłączyć się do kwesty na rzecz podopiecznych Funduszu i Hospicjum dla Dzieci.

Jak zwykle przygotowano wiele atrakcji: cukiernia „Fajne Baby” prowadziła warsztaty zdobienia świątecznych wypieków, Nadleśnictwo Kolbudy zorganizowało zabawy edukacyjne: leśne koło fortuny i inne gry dla dzieci, a Pani Irena Świtalska uczyła, jak zrobić świąteczne stroiki. Zwierzaki i inne cuda z baloników przygotowywała Pani Beata Paszke. W związku z trwającym Tygodniem Wolontariatu czynne było także stoisko fundacyjnego Centrum Wolontariatu, przy którym uczestnicy wolontariackiej gry miejskiej mogli realizować jej kolejne punkty. Chętni mogli poczęstować się kawą od kawiarni Caffe Vergnano.

O godzinie 15.00 odbył się taneczny pokaz dzieci z Akademii Artystycznej - Centrum Wszechstronnego Kształcenia Artystycznego, Tanecznego i Ruchowego w Gdańsku, a o 16.00 - zespołu Don Don i uczniów gdańskiej Szkoły Baletowej.

Jeszcze raz dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy umożliwili organizację tego wydarzenia! To dzięki Wam możemy spotykać się w miłej, świątecznej atmosferze i jednocześnie robić tak wiele dobrego.

Pełna relacja zdjęciowa znajduje się na naszym profilu facebook:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153860789676370.1073741972.140085271369&type=3

Nasze spotkanie relacjonowały media:

TVP 3 Gdańsk:

https://gdansk.tvp.pl/28085813/artysci-i-dziennikarze-malowali-ozdoby-dla-fundacji-hospicyjnej

 

Dziennik Bałtycki:

http://www.dziennikbaltycki.pl/swieta24/g/gwiazdy-malowaly-bombki-dla-fundacji-hospicyjnej-zdjecia,11535432,21775260/

 

Radio Gdańsk:

https://radiogdansk.pl/index.php/wiadomosci/item/53433-gwiazdy-na-pomoc-dzieciom-mysle-ze-splacam-taki-swoj-dlug.html

 

Portal Trójmiasto.pl:

http://galeria.trojmiasto.pl/Martin-Kobylanski-i-Denis-Perger-579727.html?id_imp=431290#foto

 

Portal Nasze Miasto:

http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/akcja-fundacji-hospicyjnej-w-galerii-baltyckiej-wideo,3674560,artgal,t,id,tm.html

 

 

 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska