Uzdrawiaj się! Skorzystaj z materiałów relaksacyjnych gdańskiej Akademii Walki z Rakiem

Działający przy Fundacji Hospicyjnej oddział Akademii Walki z Rakiem zaprasza do skorzystania z materiałów relaksacyjnych Uzdrawiaj się. Sesje relaksacyjne dla osób dotkniętych chorobą nowotworową. To nowatorski projekt, odwołujący się do psychoonkologii i badań naukowych – wspiera terapię przeciwnowotworową, umożliwia redukcję stresu, mobilizuje, wzmacnia organizm w procesie zdrowienia. Sesje pomagają wykonywać pracę wewnętrzną, samodzielnie stosować metody wypracowane przez psychoonkologa.

Materiały przygotowała Danuta Stopieńska, psychoonkolog gdańskiej Akademii Walki z Rakiem, trener technik redukcji stresu.

Jak przygotować się do sesji?

Z każdą sesją pracujemy osobno. Trzeba się położyć lub wygodnie usiąść, zamknąć oczy i wewnętrznie „podążać” za sugestiami prowadzącej. Po zakończeniu sesji, jeżeli chcemy przejść do innych aktywności, można dodatkowo opukać palcami głowę (mózg wraca do fal beta) lub wykonać parę ćwiczeń fizycznych. Jeżeli słuchamy płyty przed snem – po prostu przyjemniej zasypiamy.

Sesji nie należy słuchać, prowadząc samochód, ponieważ wprowadzają w stan lekkiego transu.

 

Uzdrawiaj się. Sesje relaksacyjne dla osób dotkniętych chorobą nowotworową

Część 1                                                                                                   

1. Uzdrawiaj się. CD1 Na początek

2. Uzdrawiaj się. CD1 Tu i teraz

3. Uzdrawiaj się. CD1 Uzdrawianie: ciało–umysł

4. Uzdrawiaj się. CD1 Pięć elementów

 

Część 2                                                                                                  

1. Uzdrawiaj się. CD2 Uzdrawianie: ciało–umysł–duch

2. Uzdrawiaj się. CD2 Uzdrawianie miłością

3. Uzdrawiaj się. CD2 Twoja góra

                                                                                                                                                                          

Koncepcja, treści merytoryczne, wykonanie, prowadzenie sesji: Danuta Stopieńska

Muzyka, wykonanie: Agata Oriana Kwahs, Remigiusz Gancarz

Konsultacja merytoryczna: dr Maria Rogiewicz, superwizor psychoonkologii

 

Akademia jest bezpłatną formą pomocy i edukacji prozdrowotnej, działającą  w wielu miastach Polski, niezwykle ważnym miejscem dla wszystkich poszukujących wsparcia w wypadku choroby nowotworowej – ich samych lub osób im bliskich. Zajęcia w Akademii mają charakter interdyscyplinarny i prowadzone są z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć z zakresu psychologii, psychoimmunologii, onkologii, dietetyki i fizjoterapii. 

Kontakt do zespołu AWzR znajduje się na stronie Fundacji Hospicyjnej www.fundacjahospicyjna.pl w zakładce Akademia Walki z Rakiem, Zespół oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Danuta Stopieńska – terapeutka, trenerka technik redukcji stresu. Specjalizuje się we wsparciu psychoonkologicznym. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu psychoonkologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, ukończyła szkolenia z metody Carla Simontona. Od 10 lat współpracuje z gdańskim oddziałem Akademii Walki z Rakiem, prowadząc konsultacje indywidualne i zajęcia grupowe: grupy wsparcia, z redukcji stresu, programowania zdrowia, zajęcia na temat etapów choroby nowotworowej. Przeprowadziła wiele wykładów i spotkań o tematyce prozdrowotnej dla mieszkańców Gdańska. Wiedza na temat choroby nowotworowej wynika też z jej osobistego doświadczenia – kilkanaście lat temu chorowała na raka. Wzmacniając zdrowie, stosowała między innymi relaksację, wizualizację, programowanie zdrowia poprzez sugestię.

 

Opinie

(…) Kiedy potrzebuję relaksu, oderwania się i odstresowania, mam płytę pod ręką i słucham. Wówczas mój świat się uspokaja i jest dobrze. Piękny podkład muzyczny i spokojny głos działają kojąco.

Irena

 

Relaksacje i wizualizacje były moimi stałymi towarzyszami na drodze do zdrowia. Nagrane na telefon komórkowy były ze mną niemal wszędzie. Dały mi poczucie wpływu na moje zdrowie. (…)

Anna

Na płytach głos p. Danusi na tle pięknej, spokojnej muzyki, przeplatanej odgłosami natury, przenosi nas w inną rzeczywistość. Znikają troski, problemy, ból, opadają emocje. Jesteśmy tu i teraz, dostajemy pozytywną energię i wskazówki, jak walczyć z tą ciężką chorobą. Czujemy też wsparcie duchowe. Polecam płytę osobom dotkniętym przez raka. Dziękujemy bardzo, że jest ktoś, kto pomyślał o takiej formie pomocy dla ciężko chorych ludzi.

Elżbieta

(…) Taka terapia pomaga w odzyskaniu równowagi i optymizmu, dodaje nadziei, siły, wytrwałości w borykaniu się z trudnym leczeniem i jego skutkami. Uważam, że płyta z sesjami wspomagającymi uzdrawianie i regenerację organizmu ma w terapii nowotworowej bardzo dobroczynny wpływ.

Anna

(…) Wsparcie terapeutyczne, które otrzymałam, było dla mnie darem losu, a dzięki możliwości słuchania tych sesji będzie wsparciem dla wielu innych osób przeżywających często najtrudniejszy czas w swoim życiu.

Karolina

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska