Zapraszamy do udziału w bezpłatnych zajęciach dla osób w trakcie terapii onkologicznej lub tuż po jej zakończeniu. Zajęcia odbywają się w siedzibie Fundacji Hospicyjnej przy ul. Chodowieckiego 10 w Gdańsku. Zapisy przyjmuje koordynatorka Akademii: Anna Marlęga-Woźniak tel. 606 104 748, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mennica Gdańska wydała monety inspirowane sagą Andrzeja Sapkowskiego pt. „Wiedźmin”, przeniesioną na gry komputerowe i zekranizowaną przez Netflix. Jako jedyna mennica na świecie ma licencję od samego autora! Fascynaci i kolekcjonerzy przy zakupie wybranych monet mogą podać hasło: Fundacja Hospicyjna, dzięki czemu do organizacji wpłyną pieniądze na wsparcie jej podopiecznych.

#ZnajdźSwójPowód

Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC prowadzone jest przez Fundację Hospicyjną. Rocznie z jego pomocy korzysta ponad 1200 osób. Opieka hospicyjna ma charakter wszechstronny, całościowy i jest odpowiedzią na ból wszechogarniający, który dotyka osoby u kresu życia. Jej celem jest poprawa jakości życia chorego poprzez uśmierzanie bólu, a także łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych oraz pomoc socjalną.