21 marca, w pierwszy Dzień Wiosny, zapraszamy na  spotkanie z Anną Kulką Dolecką, autorką książki „Wyjrzeć przez okno”. Ania z zawodu jest psychologiem, prywatnie jest mamą dwóch synów, w tym Pawła będącego pod opieką prowadzonego przez nas Hospicjum Domowego dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18.30, w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku.

Opiekunowie rodzinni, opiekujący się swoimi bliskimi w domach często 24 godziny na dobę, przez wiele lat, potrzebują wsparcia: emocjonalnego, psychologicznego oraz merytorycznej wiedzy o podstawowych czynnościach pielęgnacyjnych. Dzięki projektowi „Opiekun rodzinny nie musi być sam. Program wsparcia opiekunów rodzinnych osób zależnych w domach.”, finansowanemu przez Fundację PZU, 17 instytucji z całej Polski zorganizuje bezpłatne szkolenia dla 1700 osób.

Goździki albo tulipany, czekoladki lub kolacja – każdy sposób świętowania Dnia Kobiet jest dobry, ponieważ na kobiecej twarzy może wywołać bezcenny uśmiech. Radość małych chwil jest szczególnie ważna wtedy, gdy dzień powszedni nie jest usłany różami. Scenariusze, które pisze życie, bywają przecież różne.

„Opiekunowie rodzinni to tacy codzienni, cisi bohaterowie, którzy zmagają się, bardzo często w samotności, ze swoją trudną sytuacją. Ciąży na nich odpowiedzialność za drugą osobę. Muszą podejmować wiele decyzji, nie tylko dotyczących ich samych, ale przede wszystkim człowieka, którym się zajmują. Podziwiam takie osoby i w niedalekiej przyszłości chciałabym zostać wolontariuszką…”. (fragment pracy Agaty Karszni, laureatki I miejsca w kat. kl. VII-VIII i III kl. gimnazjum)

Zapraszamy do kolejnej edycji programu, w którym w ramach bezpłatnych szkoleń, przygotowujemy przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej, zespołów opieki długoterminowej i  organizacji pozarządowych, do tworzenia w swoich miejscowościach Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego, kierowanego do opiekunów rodzinnych.

Znajdź Swój Powód

Przekaż 1%