Przekaż 1% Fundacji Hospicyjnej

Przekaż 1% podatku Fundacji Hospicyjnej 

Jest wiele powodów by pomagać drugiemu człowiekowi. Jest wiele powodów by wesprzeć działalność Fundacji Hospicyjnej. W pomoc wszystkim naszym podopiecznym zaangażowani jesteśmy w 100 procentach.

#ZnajdźSwójPowód przekaż nam swój 1 procent podatku i pomóż nam pomagać. Dziękujemy!

#ZnajdźSwójPowód – obszary działalności Fundacji Hospicyjnej

Jak przekazać 1% podatku?

Pomożemy wypełnić Twój PIT

Znaleźli swój powód

 

#ZnajdźSwójPowód – obszary działalności Fundacji Hospicyjnej

Wspieramy wiele osób od wielu lat. Swoją pomoc realizujemy w kilku obszarach:

 • Prowadzimy działające od 35 lat Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Każdego roku troskliwą i profesjonalną opiekę otrzymuje blisko 1000 chorych.
 • Od ponad 10 lat, w ramach Funduszu Dzieci Osieroconych „Tumbo Pomaga”, pomagamy socjalnie i psychologicznie osieroconym dzieciom i młodzieży. W 2018 roku z pomocy Funduszu skorzystało ponad 1000 dzieci.
 • Wspieramy opiekunów rodzinnych poprzez działania informacyjne i edukacyjne, szkolenia, grupę wsparcia, a także prace zmierzające do powstania Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku.
 • Od 2006 roku prowadzimy gdański oddział Akademii Walki z Rakiem, pomagając osobom w trakcie choroby onkologicznej. W 2018 roku w zajęciach organizowanych przez Akademię uczestniczyło 180 osób.
 • Wydajemy książki, edukujemy nauczycieli, prowadzimy ogólnopolskie kampanie społeczne.

#ZnajdźSwójPowód przekaż nam swój 1 procent podatku i pomóż nam pomagać.  O swojej motywacji opowiedz znajomym, np. na facebookutwitterze lub na instagramie. Dziękujemy!

 

Jak przekazać 1 % podatku

W 2020 podatnicy mogą rozliczyć się w następujący sposób:

 • tradycyjnie w wersji papierowej
 • elektronicznie poprzez e-Deklaracje
 • w usłudze e-PIT przygotowanej przez Ministerstwo Finansów (od 15 lutego 2019)

W każdej formie rozliczenia można przekazać 1% dla Fundacji Hospicyjnej, wpisując w rubrykę: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP), numer:

KRS 0000201002

W przypadku korzystania z usługi e-PIT, we wstępnie przygotowanym rozliczeniu znajdzie się KRS organizacji, którą podatnik wybrał w roku poprzednim. W każdej chwili, do dnia 30 kwietnia można dokonać zmian w wyborze OPP lub zrezygnować z przekazania 1% podatku.

Szczegółowe informacje dotyczące rozliczenia podatku w nowej usłudze e-PIT znajdują się na stronie https://www.podatki.gov.pl/

1% podatku przekazać mogą podatnicy:

 • podatku dochodowego od osób fizycznych,
 • opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
 • objęci 19% podatkiem liniowym,
 • uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych,

a także emeryci i renciści, których rozlicza ZUS – na formularzu PIT-OP.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy rozliczeniu, przyjdź do nas i rozlicz swój PIT.

 

Pomożemy rozliczyć Twój PIT

Znalazłeś swój powód i chciałbyś/chciałabyś przekazać Fundacji Hospicyjnej swój 1% podatku, ale nie wiesz, jak to zrobić? Przyjdź do hospicjum, a wypełnimy PIT za Ciebie!

Dyżury wykwalifikowanych wolontariuszy i pracowników Fundacji Hospicyjnej odbywają się 2 razy w tygodniu (wtorek, czwartek), w lutym, marcu i kwietniu, w godz. 15.00-18.00, w siedzibie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku, przy ul. Kopernika 6.

Nie zapomnij przynieść ze sobą wszystkich PIT-ów otrzymanych w tym roku od pracodawców i/lub ZUS oraz dokumentów związanych z ulgami i odliczeniami!

Ważne! Nie wypełniamy zeznań podatkowych osobom prowadzącym działalność gospodarczą oraz otrzymujących dochody z pracy za granicą.

Jeśli wolisz PIT wypełnić samodzielnie, pobierz darmowy program.

 e-pity po prostu

 

Znaleźli swój powód

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Konto
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Rocznik

Księgarnia