W niedzielę 27 sierpnia Fundacja Hospicyjna wraz z Gdańskim Archipelagiem Kultury zaprosiła mieszkańców Gdańska na wypełniony atrakcjami dla dzieci i dorosłych Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza. Wieczór uświetnił występ Macieja Miecznikowskiego z grupą Tango Attack, którzy zaprezentowali brawurowy repertuar pełny przedwojennych arcydzieł polskiego tanga wymieszanych z bardziej współczesnymi utworami z repertuaru Astora Piazzolli, a także Macieja Miecznikowskiego oraz Macieja Maleńczuka i Pudelsów, w nowych, tangowych aranżacjach. Cały dochód z wydarzenia wspomoże podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Dzień rozpoczęliśmy "Teatrem w samo południe" - dla najmłodszej publiczności na scenie wystąpił Teatr Mozaika, który zaangażował dzieci w teatralno-muzyczną zabawę w programie "Muzyczne wygibasy". Spragnionych ruchu porwała do tańca trenerka zumby Małgorzata Gil. Dla najmłodszych animacje przygotował PAM Event - były ogromne bańki mydlane, balony oraz jenga. Odwiedziła nas także Magdalena Jażdżewska i puchaty nowofunland Su, a kolejka dzieci do warkoczyków i malowania buziek nie miała końca! Powiślańska Szkoła Wyższa biła pamiątkowe monety  i mierzyła ciśnienie, a ekipa Ninja Kids zadbała o spożytkowanie energii najmłodszych! Na głodnych czekały pyszne ciasta upieczone przez wolontariuszki, zupa, chleb ze smalcem, wata cukrowa i popcorn!

Wieczorem wspaniała publiczność jak zwykle dopisała i pomimo deszczu, wyposażona w parasole, z zachwytem wysłuchała brawurowego Macieja Miecznikowskiego z zespołem Tango Attack. Usłyszeliśmy tanga przedwojenne, klasyczne argentyńskie i współczesne utwory w tangowych aranżacjach. Na scenie muzykom towarzyszyli tancerze Beata i Piotr Lochowie oraz Beata i Marcin Darkowiczowie, których zmysłowe tango było wspaniałą ilustracją dla muzyki, namiętnej, ale też nostalgicznej, radosnej i smutnej... Zachwycona występem publiczność nieprędko pozwoliła artystom zejść ze sceny.

Dziękujemy wszystkim, bez których pomocy ta impreza nie mogłaby się odbyć: Gdański Archipelag Kultury, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury, MK GASTRO Krzysztof Kazanowski i Magdalena Szpura, Pierogarnia u Dzika, Piekarnia-Cukiernia “Pellowski”, Piekarnia Kidzińscy, PAM Event, Magdalena Jażdżewska i pies SU, Opakowania OPAK, drukarnia Ankara.pl, E.Leclerc, Hotel Mercure Gdansk Stare Miasto, Gospodarstwo Ekologiczne Alicja i Marek Szutenberg, Pysznawata.pl Piotr Sęk, Dorota Palimeris, Kwiaciarnia Aljavi, Teatr Mozaika, Łukasz Wajszczyk Fotografia, Małgorzata Gil, Powiślańska Szkoła Wyższa, Ninja Kids.
Dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom kwestującym i pomagającym przy stoiskach.
Zdjęcia: Łukasz Wajszczyk