Stajemy oko w oko z sytuacjami trudnymi. Mamy świadomość kresu, dlatego doceniamy każdą piękną chwilę. Codziennie mierzymy się z możliwościami, czasem, finansami. Działamy zespołowo, bo tylko wtedy mamy szansę na powodzenie. Idziemy do przodu, mimo że czasem małymi krokami. Ponieważ chcemy wspierać innych, prosimy o pomoc i ją otrzymujemy. Jesteśmy wdzięczni.

Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im ks. E. Dutkiewicza SAC, od 2016 r., prowadzone przez Fundację Hospicyjną, otacza opieką blisko 800 pacjentów rocznie, zarówno w opiece domowej, jak i w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku. Razem troszczymy się o naszych pacjentów, ich opiekunów i bliskich.

Świętując jubileusz 35 lat pracy Hospicjum, chcemy podziękować wszystkim, którzy towarzyszą osobom u kresu życia.

Lekarkom i lekarzom za każdy dzień bez bólu.

Pielęgniarkom, Siostrze Pallotynce, pielęgniarzom i opiekunkom medycznym za to, że jesteście z chorymi w dzień i w nocy.

Rehabilitantkom i rehabilitantom i za bliskość, wytrwałość i czułość.

Psycholożkom za rozmowę, umiejętność słuchania i wsparcie.

Wolontariuszkom i wolontariuszom za obecność, troskę i uważność.

Duchownym  za nadzieję.

Dziękujemy za cierpliwość, wrażliwość i opiekuńczość: koordynatorkom medycznym, pracowniczkom recepcji, sekretarce medycznej, dietetyczkom, farmaceutce, pracowniczkom socjalnym, administracyjnym, porządkowym i pracownikom technicznym. Za pasję i zaangażowanie dziękujemy wszystkim koordynatorkom: wolontariatu opiekuńczego i akcyjnego, projektów, wydawnictw. Za 15 lat wolontariackiego zaangażowania Rady Fundacji Hospicyjnej.

Dziękujemy całemu zespołowi Fundacji Hospicyjnej.

Hospicjum działa od 1983 r., kiedy do życia powołał je nasz dzisiejszy patron ks. Eugeniusz Dutkiewicz. Uroczystości związane z jubileuszem będą się odbywać w ramach  IV Konferencji Hospicjum ks. E. Dutkiewicza SAC (5-6 października), a także koncertu z cyklu „Głosy dla Hospicjów” (13 października).

Wszystkim Wam, którzy śledzicie i wspieracie nasze działania, dziękujemy za to, że jesteście z nami. To bardzo ważne, by cały czas przypominać, że „Hospicjum to też Życie!”.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Konto
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Zapraszamy!

Rocznik

Księgarnia