31 maja br., w sali konferencyjnej gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC odbyło się oficjalne zakończenie akcji Pola Nadziei 2012, organizowanej przez Fundację Hospicyjną. Na uroczystość zaproszono koordynatorów ze szkół współpracujących z fundacją, samych wolontariuszy oraz pacjentów hospicjum.

Wiosenna mobilizacja nie poszła na marne, łącznie zebrano aż 194 613,75 zł, wyraźnie więcej niż przed rokiem, a w przedsięwzięciu z ramienia fundacji wzięło udział 1927 uczniów ze szkół Gdańska i okolic. Nadszedł moment, by za szczególną aktywność w realizacji Pól złożyć podziękowania ich opiekunom - koordynatorom szkolnych

kół wolontariatu. Najlepsi z Najlepszych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

Oto laureaci:

Kategoria „Mówisz i Masz”

p. Marta Węsierska z II Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych STO w Gdańsku

Kategoria „Waleczność”

pp. Bogumiła Pawłowska, Krystyna Górczak, Emilia Piasecka oraz Elżbieta Woźnicka ze Szkoły Podstawowej nr 86 w Gdańsku

Kategoria „Debiut Roku”

p. Katarzyna Knyżewska z Gimnazjum nr 26 w Gdańsku

I wreszcie kategoria „Człowiek Orkiestra”

p. Krzysztof Walkiewicz – koordynator strefowy, odpowiedzialny za wystawę fundacyjną, księgarnię i spraw innych bez liku

Wręczono również nagrody za konkurs: „Zorganizuj POLA NADZIEI z wolontariuszami ze swojej szkoły”. W kategorii szkół podstawowych klas IV-VI wyróżniono Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Przyjaźni wraz z koordynatorem p. Elżbietą Lellek. W kategorii gimnazjów nagrodę przyznano Gimnazjum nr 7 w Gdańsku i koordynatorowi p. Elżbiecie Smolińskiej. Uczniowie tej szkoły nakręcili ponadto film promujący postawę wolontariacką, który można było obejrzeć podczas spotkania.

W czwartkowe popołudnie nadarzyła się też okazja, by podziękować studentom Politechniki Gdańskiej oraz młodym pracownikom naukowym Uniwersytetu, którzy w tym roku zainicjowali Pola Nadziei koncertem w klubie Kwadratowa. Goście obejrzeli filmowy reportaż z wydarzenia, a organizatorzy (Paweł Śpica, Karol Giczewski, Sławomir Kowiel) uhonorowani zostali przez Fundację Hospicyjną dyplomami.

Wreszcie last but not least. Państwo Barbara I Marek Sobocińscy, którzy od wielu lat dostarczają żonkile na Pola Nadziei, otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne podarunki.

Artystyczną oprawę spotkania zapewnili studenci gdańskiej Akademii Muzycznej, Piotr Komorowski i Aleksander Krutikov, którzy na akordeonie zaprezentowali utwory innych twórców oraz własne kompozycje. Niemilknące brawa świadczyły, że ich koncert bardzo się podobał.

I przyszedł czas na tort, ogromny i bardzo dobry, już naprawdę ostatni punkt miłego spotkania. Pora na odpoczynek, relaks, pora na wakacje. Za parę miesięcy znowu przyjdzie czas sadzenia żonkili, by za rok, na wiosnę…