#ZnajdźSwójPowód

Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC prowadzone jest przez Fundację Hospicyjną. Rocznie z jego pomocy korzysta około 1000 osób. Opieka hospicyjna ma charakter wszechstronny, całościowy i jest odpowiedzią na ból wszechogarniający, który dotyka osoby u kresu życia. Jej celem jest poprawa jakości życia chorego poprzez uśmierzanie bólu, a także łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych oraz pomoc socjalną.

Kluczem do objaśnienia wyjątkowości opieki hospicyjnej jest  zespół hospicyjny. Tworzą go: sam chory w roli lidera, jego bliscy oraz pielęgniarki, lekarze, fizjoterapeuci, psycholodzy, pracownicy socjalni, duchowni i wolontariusze. Każdy członek zespołu ma swoje obowiązki, zgodne z posiadanym wykształceniem i przypisaną rolą. Dzięki tej różnorodności i poczuciu wspólnoty, możliwe jest pełne zaspokojenie potrzeb chorego i towarzyszenie mu u kresu życia.

Opieka w hospicjum jest całkowicie bezpłatna, tylko częściowo finansowana z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt z NFZ nie pozwala jednak na zaspokojenie wszystkich ważnych potrzeb pacjentów. Do hospicjum wciąż zgłasza się więcej osób, niż jesteśmy w stanie przyjąć i nie zawsze w chwili bezlitosnej diagnozy mamy możliwość ich wsparcia. Aby takich przypadków było jak najmniej, Fundacja Hospicyjna nie ustaje w apelach o pomoc, zarówno finansową czy rzeczową, jak i każdego rodzaju inne wsparcie   Dzięki dodatkowym środkom możemy zapewnić swobodny dostęp do lekarza, pielęgniarki, regularnych zabiegów rehabilitacyjnych czy korzystania ze specjalistycznych sprzętów medycznych.

Hospicjum Dutkiewicza to przede wszystkim nasi podopieczni. Zarówno chorzy przebywający w Domu hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku, jak i w swoich domach – dorośli i dzieci. Opieka domowa zapewnia im poczucie bezpieczeństwa, możliwość przebywania w znanym otoczeniu, wśród najbliższych. Każdego tygodnia lekarze i pielęgniarki dojeżdżają do około setki pacjentów, a rocznie pokonują dystans odpowiadający dwóm obwodom Ziemi! Koszty związane z dojazdami są ogromne, ale jesteśmy w ciągłej gotowości, by w sytuacjach nagłych jechać z pomocą.

Na tę pomoc czekają również najbliżsi członkowie rodziny chorych, opiekunowie rodzinni, których pracę ponad siły dostrzegamy. Ponadto pacjenci zgłaszający się do działającej przy Hospicjum Poradni Opieki Paliatywnej oraz Hospicyjnej Opieki Perinatalnej. Również osoby przeżywające żałobę, ze szczególnym uwzględnieniem osieroconych dzieci, objętych programem wsparcia psychologicznego „Tumbo Pomaga”. Wreszcie członkowie gdańskiej filii Akademii Walki z Rakiem, których wspieramy w ich zmaganiach z chorobą.

W hospicjum czas biegnie inaczej, a każde słowo, gest, działanie mogą być tymi ostatnimi, dlatego tak ważną rolę odgrywają zwykła ludzka serdeczność i współodczuwanie. #ZnajdżSwójPowód i zostań naszym dobroczyńcą. Przekaż swój 1% podatku dla dzieci i dorosłych – podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza i Fundacji Hospicyjnej.

Jak przekazać 1% podatku Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC?

W 2021 roku możesz to zrobić na kilka sposobów. Informacje na ten temat znajdziesz tutaj. Bez względu na to, jaką formę wybierzesz, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z przekazaniem 1%. 

Aby przekazać swój 1% Fundacji Hospicyjnej:

  • w swoim zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce wpisz nasz KRS 0000 201 002;
  • skorzystaj z programu do rozliczania PIT on-line

     https://www.e-pity.pl/pity-2020/akcja-e-life-jeden-procent-2021-KRS-0000201002--30472

  • lub przynieś nam swój PIT – bezpłatnie pomożemy Ci go wypełnić.

Dyżury księgowych odbywają się w każdą środę i czwartek w godzinach od 15.00 do 18.00 w Centrum Wolontariatu przy Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, przy ul. Kopernika 6.

Prosimy o  przyniesienie ze sobą wszystkich PIT-ów otrzymanych w tym roku od pracodawców i/lub ZUS oraz dokumentów związanych z ulgami i odliczeniami, a także informujemy, że nie rozliczamy osób prowadzących działalność gospodarczą bądź otrzymujących wynagrodzenie z zagranicy.

Szczodrość naszych darczyńców jest dla nas wielkim zobowiązaniem. Twój 1% to dla nas bardzo duża pomoc. Dziękujemy! 

Jak inaczej możesz nam pomóc?

Działalność Hospicjum od początku opiera się na ogromnej pomocy wolontariuszy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze działania, zarówno finansowo, jak i przekazując darowizny rzeczowe. Tylko dzięki takiej współpracy możemy  naszym pacjentom oferować opiekę wysokiej jakości.

  • Przekaż nam jednorazową darowiznę. Jesteśmy wdzięczni za każdy najmniejszy gest. Jeśli pozwala Ci na to sytuacja materialna, wesprzyj Fundację sumą odpowiednią do Twoich możliwości.
  • Wspieraj nas regularnie. Potrzebujemy Twojej systematycznej pomocy. Każde regularnie przekazywane 30, 50 czy 100 zł pomoże nam zapewnić podopiecznym najlepszą opiekę z możliwych. 

         Fundacja Hospicyjna
         ul. D. Chodowieckiego 10, 80-208 Gdańsk
         BOŚ Bank: 72 1540 1098 2001 5562 4727 0001

  • Wykonaj dla nas jakąś usługę. Codzienne życie Fundacji obfituje w najrozmaitsze zadania. Twoje umiejętności z pewnością niejednokrotnie mogłyby nam się nam przydać.
  • Zgłoś swoją firmę i zostań partnerem naszych działań.
  • Przekaż dar rzeczowy. Kontakt w tej sprawie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Opowiedz o nas, o naszej pracy i potrzebach w swoim środowisku, zostań rzecznikiem naszych działań. Możesz obserwować nas m.in. na facebooku.

          www.facebook.com/FundacjaHospicyjna/

 

 

Przekaż 1% podatku Fundacji Hospicyjnej

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska