Pomorska Szkoła Wolontariatu Opiekuńczego

Idea stworzenia i rozwoju wolontariatu w ramach instytucjonalnej i domowej opieki nad osobami chorymi, starymi i niesamodzielnymi jako przeniesienie dobrych praktyk z wolontariatu hospicyjnego zrodziła się w 2012 roku. Jej pomysłodawcą był ks. Piotr Krakowiak SAC, Krajowy Duszpasterz Hospicjów, a inicjatorem podjęcia konkretnych działań na Pomorzu - pani Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń.

Pomorska Szkoła Wolontariatu Opiekuńczego powstała w lutym 2014 roku z inicjatywy Fundacji Hospicyjnej i Fundacji Lubię Pomagać, które zostały liderami przedsięwzięcia. Patronat honorowy nad nim roztoczył Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Pomorska Szkoła Wolontariatu Opiekuńczego w swoim programie odwołuje się do doświadczeń wolontariatu hospicyjnego, zamierzając wykorzystać je w placówkach ochrony zdrowia, opieki społecznej oraz w innych obszarach opieki domowej i długoterminowej. Pierwszym zadaniem PSWO jest realizacja projektu pilotażowego pod nazwą "Wolontariat Opiekuńczy". więcej

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska