Idea

Centrum Wolontariatu, działające przy Fundacji Hospicyjnej, przeczy wizji świata nastawionego jedynie na zysk. W minionym roku współpracowało łącznie z około 3000 wolontariuszy akcyjnych, głównie ludźmi młodymi, pełnymi energii i radości życia.

Obecnie Fundacja utrzymuje aktywny kontakt aż z 65 szkołami wszystkich stopni z Pomorza i okolic, które wyraziwszy gotowość działania na rzecz jej podopiecznych, założyły u siebie szkolne koła wolontariatu. Do grupy zapaleńców dołączył również Zakład Poprawczy z Gdańska Oliwy oraz Pomorska Izba Szkoły Rzemiosł. Z takim zespołem już żadne przedsięwzięcia nie są straszne, chociaż jest ich sporo, a każde w dużej mierze opiera się na udziale wolontariuszy. Pomiędzy wielkimi, czasami kilkutygodniowymi akcjami, czeka na nich mnóstwo codziennej mrówczej pracy – w biurze, ogrodzie, przy rozwożeniu ulotek, ustawianiu ekspozycji, naprawie sprzętu, remontach itd. Nieoceniona także jest ich obecność na wszystkich imprezach w Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC, z którym Fundację łączy związek szczególny.

Specjalną odmianą wolontariatu hospicyjnego jest wolontariat medyczny, realizowany przy łóżku chorego, po odbyciu specjalnego kursu.

Fundacja Hospicyjna korzysta też ze struktur wolontariatu pracowniczego, w ramach których zatrudnione na etatach osoby oraz ich bliscy kompleksowo wspierani są w swojej dobrowolnej pracy na rzecz organizacji charytatywnej.

Innowacyjnym rezultatem działań Fundacji Hospicyjnej jest tak zwany wolontariat więźniów.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Kontakt

Wszelkie pytania i e-maile prosimy kierować na adres:
wolontariat@hospicja.pl

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska