Po raz drugi Gdański Archipelag Kultury zaprosił do współpracy Fundację Hospicyjną, przekazując jej na jeden dzień scenę podczas cyklu koncertów piosenki aktorskiej w Amfiteatrze Orana. 10 lipca specjalnie dla Fundacji Hospicyjnej w Parku Oruńskim wystąpi Marta Burdynowicz z Adamem Pietrzakiem oraz Gdyńska Orkiestra Symfoniczna z Piotrem Zemłą. Nie zabraknie innych atrakcji, które wraz z koncertami, sprawią, że ten dzień na długo zapadnie w pamięć.

Jak połączyć zabawę z pomocą?

Wystarczy 10 lipca odwiedzić Park Oruński. To właśnie tego dnia odbędzie się tu „Dzień dla Hospicjum Dutkiewicza”. Na scenie zagoszczą prawdziwe gwiazdy, a w trakcie koncertu będzie można wesprzeć Fundację Hospicyjną, wrzucając drobną cegiełkę do puszki wolontariuszy, tym bardziej że wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Gdański Archipelag Kultury oraz Fundacja Hospicyjna, która ma pod swoimi skrzydłami m.in. Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, przygotowali na ten dzień moc atrakcji. Spektakle dla najmłodszych, spotkania z psami, animacje, koncert jazzowy w altanie czy zumba dla małych i dużych, te wszystkie wydarzenia będą rozgrywać się na terenie całego Parku Oruńskiego. Punktem kulminacyjnym tego dnia będą koncerty. Punktualnie o godz. 18 na deskach amfiteatru wystąpi Gdyńska Orkiestra Symfoniczna i Piotr Zemła przy akompaniamencie fortepianowym Dmytro Poeta z programem bogatym w najbardziej lubiane utwory muzyki filmowej. Zaraz po nich wystąpi Marta Burdynowicz, zwyciężczyni 12. Edycji The Voice of Poland, która swoim głosem podbiła serca nie tylko jury tego popularnego talent show, ale również milionów widzów. Wokalistce będzie akompaniował na fortepianie Adam Pietrzak.

Dokładny program dnia, poniżej:

KONCERT GŁÓWNY:

AMFITEATR

18:00 GDYŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA I PIOTR ZEMŁA – muzyka filmowa

19:00 GWIAZDA WIECZORU: MARTA BURDYNOWICZ oraz ADAM PIETRZAK

Koncert Zwyciężczyni 12. EDYCJI The Voice of Poland

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

AMFITEATR

12:00  TEATRZYK DLA DZIECI – TEATR MOZAIKA spektakl „Księga muzyki i opowieści. Wędrówki po bliskim wschodzie”

PLAC PRZED POMNIKIEM TATARA

13:15 Stowarzyszenie Paka dla Zwierzaka – pokaz psów dla najmłodszych oraz animacje dla dzieci w tym olbrzymie maskotki.

13:40 Koncert jazzowy w altanie – ALINA KWIDZIŃSKA

14:30 Charytatywna Zumba dla dzieci i dorosłych z Małgorzatą Gil.

W trakcie wydarzenia zapraszamy na charytatywny kiermasz domowych wypieków!

10 LIPCA WSZYSCY WSPIERAMY GDAŃSKIE HOSPICJUM DUTKIEWICZA

WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

WSPIERAMY UKRAINĘ

92 1540 1098 2001 5562 3339 0008
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

MIASTO GDAŃSK

Tumbo Pomaga i Szkoli