Opieka nad obłożnie chorym – aspekt socjalny, pod takim tytułem odbędzie się videoczat, który poprowadzi Ewa Starkel z Hospicjum Dutkiewicza. To drugie z cyklu szkoleń dla Opiekunów Rodzinnych, które odbędzie się w najbliższy piątek 29 października, o godz. 13.30. Zachęcamy Państwa do udziału.

 Osoby, które nagle muszą podjąć się opieki nad swoim chorym bliskim, stają przed szeregiem wyzwań, zarówno medycznych, psychologicznych, jak i bytowych. Podczas najbliższej sesji przybliżymy zagadnienia socjalne, z którymi muszą mierzyć się opiekunowie rodzinni.

 Jednym z najczęstszych pytań jakie pojawiają się w głowach opiekunów jest to, jak rozwiązać kwestie urzędowe. Powiemy o dokumentach jakie należy złożyć opiekując się chorym krewnym, wyjaśnimy jakie świadczenia, ulgi, czy uprawnienia przysługują ludziom doświadczonym chorobą oraz ich bliskim. Opowiemy również, na jakie formy ulg podatkowych można liczyć będąc opiekunem rodzinnym. W trakcie videoczatu dotkniemy zagadnień i rozwiązań prawnych w sytuacji opieki nad bliskim.

 Oprócz spraw socjalnych przybliżymy też tematykę pomocy medycznej, która przysługuje podczas sprawowania opieki nad chorym. Omówiona zostanie również tak ważna sprawa jak warunki i możliwość wypożyczenia sprzętu medycznego, czy dofinansowania z PFRON. Zajmiemy się także rolą opieki wytchnieniowej oraz możliwością skorzystania ze wsparcia asystenta osoby niepełnosprawnej.

Projekt szkoleń dla opiekunów rodzinnych powstał we współpracy Fundacji Hospicyjnej i Fundacji Agory.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 29 października, o godz. 13.30. Link do rejestracji: kliknij

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska