Miłość do muzyki i otwarte serca ponownie spotkają się na jednej scenie. 28 sierpnia w Parku Oruńskim odbędzie się wyjątkowy koncert na rzecz Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku. W Amfiteatrze Orana zagrają znakomici artyści –Joanna Kondrat i Krzysztof Antkowiak. Przez całą sobotę moc atrakcji będzie czekała nie tylko na melomanów.

Na Dzień z Hospicjum Dutkiewicza w Parku Oruńskim zapraszamy całe rodziny. Dla najmłodszych od godz. 13.00 zostanie otwarta strefa zabaw dla dzieci przygotowana przez SPORTPLAY. Natomiast o 15.30 za endorfiny u sympatyków rekreacji ruchowej będzie odpowiadać Anna Cegłowska z Z-Dance, która zachęci do wspólnego tańca w rytmach ZUMBY. Na miłośników muzyki o godz. 13.30 czeka spotkanie z wrażliwymi artystami. Zaprezentują się Karolina Bartoszewska, Beata Bartelik i Adam Trzebiatowski, Dominika Radzicka i dr Ewa Sarwińska. Główny koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Na deskach Amfiteatru Orana wystąpią gwiazdy wieczoru Joanna Kondrat i Krzysztof Antkowiak. Wcześniej usłyszymy Hanyę.

Joanna Kondrat jest wrażliwą społecznie piosenkarką, posiadającą w swym dorobku dwie płyty wydane nakładem Universal Music i Polskiego Radia. Nagrodzona Grand Prix na Festiwalu w Opolu, uhonorowana również w 2014 roku nagrodą specjalną Anioła Roku pod Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Organizatorka Niebieskich Koncertów mających na celu walkę z przemocą.

Krzysztof Antkowiak to wokalista, producent muzyczny i aktor wyróżniony na Festiwalu w Opolu za wykonanie utworu Zakazany Owoc, napisanego przez Jacka Cygana do muzyki Krzesimira Dębskiego. W latach 90-tych współtworzył materiały muzyczne z Edytą Górniak i Grzegorzem Ciechowskim. Wystąpił również w krajowych eliminacjach konkursu Eurowizja, natomiast w 2017 roku uczestniczył w telewizyjnym programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, gdzie zajął 2 miejsce.

Pod pseudonimem scenicznym Hanya, skrywa się Hanna Głowienke, która pokochała scenę z odwzajemnioną miłością w wieku 6 lat. Jest laureatką licznych konkursów wokalnych, oprócz pasji do śpiewu i tworzenia tekstów jej żywiołem jest teatr.

Obok znakomitej zabawy będzie można pomóc w słusznej sprawie. Wolontariusze przeprowadzą zbiórkę charytatywną na rzecz Hospicjum im ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku, prowadzonego przez Fundację Hospicyjną. Opiekuje się ono się ciężko chorymi dziećmi oraz osobami dorosłymi u kresu życia w ramach dwóch hospicjów domowych – dla dorosłych i dla dzieci oraz w domu hospicyjnym przy ulicy Kopernika 6 w Gdańsku. W ciągu roku jest to ponad 1000 osób. , Zapewnia również pomoc rodzinom podopiecznych oraz dorosłym przeżywającym żałobę i osieroconym dzieciom.

Wsparcie, które otrzymują podopieczni Hospicjum oraz ich bliscy jest bezpłatne.

Dzień z Hospicjum Dutkiewicza odbywa się we współpracy ze Sceną Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury, w ramach wakacyjnego cyklu piosenki aktorskiej w Amfiteatrze Orana organizowanego przez Gdański Archipelag Kultury.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Partnerem Dnia z Hospicjum Dutkiewicza jest Gdański Archipelag Kultury.

Dzień z Hospicjum Dutkiewicza 28.08.2021 – Plan Dnia

PLAC ZABAW: