Treningi i streamy z topowymi graczami zespołów Devils.One i X-KOM AGO oraz influencerami Illuminar Gaming, koszulki z podpisami gwiazd gamingu, kolekcjonerskie podręczniki RPG, gadżety sagi Star Wars oraz cyklu gier Wiedźmin, kurtka Cyberpunk 2077 – to wszystko będzie do zdobycia podczas wielkiej aukcji na Allegro Fundacji Hospicyjnej na rzecz podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. W ten sposób Fundacja zbiera na dofinansowanie opieki w domach pacjentów oraz na potrzebny sprzęt medyczny. Aukcja rozpoczęła się 16 listopada i potrwa do 15 grudnia.

#GramyPomagamy

- Pandemia to czas, który postawił nas w obliczu trudnych wyzwań, ale dał też motywację do poszukiwania nowych pomysłów i rozwiązań. Kiedy okazało się, że nie możemy kwestować w tradycyjny sposób, z puszkami podczas koncertów i wydarzeń sportowych, zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, w jaki sposób zacząć zbierać pieniądze w świecie wirtualnym. A tu świetnym narzędziem są charytatywne aukcje na Allegro – tłumaczy dr Anna Janowicz, prezeska Fundacji Hospicyjnej, prowadzącej Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Cykl aukcji charytatywnych na Allegro na rzecz podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza Fundacja Hospicyjna rozpoczęła w czerwcu – od licytacji gadżetów i treningów sportowych. Pomagając hospicjum, można było zdobyć m.in. treningi z mistrzynią świata skoku o tyczce, Anną Rogowską, trenerem Lechii Gdańsk, Piotrem Stokowcem, piłki i koszulki reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz w siatkówce. W kolejnych odsłonach aukcji pojawiły się cenne książki z autografami, a także biżuteria i sztuka z pracowni młodych i uznanych artystów – rzeźby, grafika, malarstwo.

Teraz przyszedł czas, by wspólnie z topowymi gamerami zagrać dla tych, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują – dla przewlekle chorych dzieci, ciężko chorych dorosłych i ich bliskich, którymi opiekuje się Domowe Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. W skali roku to ponad 400 osób. Do gry włączyli się gamerzy z teamów Devils.One, Illuminar Games, X-KOM AGO, fotograf wydarzeń esportowych, Michał Konkol, firmy Instreamly oraz projekty Yavin i Legion 501st Polish Garrison Pomeranian Squad, które przekazały m.in. gadżety, spotkania z graczami oraz system do charytatywnego streamingu.

Co tydzień na tej podstronie pojawi się kolejnych kilkanaście aukcji: http://bit.ly/aukcjadladutkiewicza

I tydzień: Gadżety związane z grą Wiedźmin oraz zdjęcia z turniejów e-sportowych Michała Konkola

II tydzień: Gadżety Star Wars od Yavin i Legionu 501 oraz kolekcjonerskie podręczniki RPG z autografami

III tydzień: streamy oraz gadżety z gwiazdami Devils.One i X-KOM AGO

IV tydzień: streamy, treningi oraz gadżety gwiazd Illuminar Gaming oraz gadżety Cyberpunk 2077

Gramy dla Ali, Amelki i Bartusia

Ala ma 11 lat. Urodziła się z niedotlenieniem okołoporodowym - widzi i słyszy, jednak nie mówi i samodzielnie nie chodzi. Jest intensywnie rehabilitowana. Amelka, która w tym roku skończyła 12 lat urodziła się jako skrajny wcześniak z uszkodzeniami neurologicznymi i problemami z odżywianiem, nie mówi, lecz porozumiewa się gestami i mimiką twarzy. Z kolei Bartuś (8 lat) jest wcześniakiem urodzonym z ciężką dysplazją oskrzelowo-płucną, oddycha przy pomocy rurki tracheotomijnej, jest tlenozależny. Wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji.

Gramy dla nich i pozostałych podopiecznych Hospicjum Domowego. Najmłodsze z dzieci w Hospicjum Dutkiewicza ma kilka miesięcy. Najstarsza, Agnieszka, skończyła 20 lat i choć nie jest dzieckiem, wciąż pozostaje pod opieką hospicjum dla dzieci. W sumie jest ich pod opieką 35. Hospicjum opiekuje się także ich rodzeństwem oraz rodzicami. – Dzieci trafiające pod naszą opiekę najczęściej chore już się rodzą, od początku zdane na całkowitą opiekę ze strony najbliższych, w której staramy się pomóc wszelkimi dostępnymi środkami. Przede wszystkim zapewniając wizyty lekarzy i pielęgniarek, bezpłatną opiekę stomatologiczną, pozyskując pomoc finansową na rehabilitację. Kupujemy także sprzęt medyczny, który wypożyczamy bezpłatnie rodzinom. Zazwyczaj pacjenci z Domowego Hospicjum dla Dzieci są z nami dosyć długo i wymagają kompleksowej, kosztownej opieki. Jakość ich życia w dużej mierze zależy od dobrej woli i serca zupełnie obcych ludzi, których ustawicznie szukamy – wyjaśnia Agnieszka Paczkowska, psycholożka z Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

By lekarz był zawsze przy pacjencie

Hospicjum domowe to także opieka nad dorosłymi u kresu życia, cierpiącymi na nowotwory, a często także liczne schorzenia współistniejące. W tej chwili Hospicjum Dutkiewicza ma pod opieką 120 takich osób. Wsparcie udzielane jest także ich bliskim i opiekunom rodzinnym. - W dobie pandemii znaczenie hospicjów domowych wzrasta. Rodziny chcą opiekować się chorymi w domach, ale potrzebują przy tym profesjonalnej pomocy – lekarza, który zbada, zapisze odpowiednie leki, pielęgniarki, która podłączy kroplówkę, rehabilitanta, który rozmasuje bolące ciało. Ich opieka potrzebna jest tu i teraz, chorzy hospicyjni nie mają czasu, by na nią czekać. Dlatego mimo różnych trudności robimy wszystko, by ją zapewnić. Chorych przybywa, a środków na opiekę niestety nie – wyjaśnia Anna Janowicz i dodaje - Fundacja Hospicyjna zawsze musiała pozyskiwać dodatkowe fundusze na rzecz Hospicjum Dutkiewicza. Kontrakt z NFZ pokrywa ok. 70% potrzeb, koszty opieki są niedoszacowane, więc na resztę musimy zdobywać pieniądze z innych źródeł. Często też przekraczamy określoną kontraktem liczbę wizyt lekarzy czy pielęgniarek, bo potrzebują tego pacjenci, na przykład gdy następuje pogorszenie stanu czy infekcja u dzieci. Pamiętajmy też, że opieka Hospicjum jest bezpłatna. Do chorych jeżdżą lekarze, pielęgniarki, opiekunki, rehabilitanci, psycholodzy, pracownik socjalny, duchowny. Opiekunom rodzinnym zapewniamy także wsparcie poprzez opiekę wytchnieniową.

Poza dofinansowaniem wizyt, pieniądze potrzebne są także na paliwo do samochodów, którymi członkowie zespołu hospicyjnego dojeżdżają do pacjentów, sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej.

Pomagam Hospicjum

Aukcja na Allegro.pl to nie jedyna zbiórka uruchomiona na rzecz Hospicjum. Działa także portal do szybkich wpłat: https://pomagamhospicjum.pl/ Tu z kolei Fundacja wychodzi naprzeciw tym, którzy lubią działać szybko, płacić z telefonu, kodem BLIK. Wchodząc na portal można zasilić konto Fundacji i Hospicjum drobnymi lub większymi wpłatami, a wszystko trwa nie dłużej niż minutę.

Do połowy grudnia trwa także akcja zbiórki pieniędzy na rzecz Hospicjum Dutkiewicza na FB Kartografia Niepraktyczna – efektem akcji będzie ręcznie narysowana mapa Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Szczegóły można znaleźć tu: https://bit.ly/mapadlaDutkiewicza

Fundacja zachęca także do wystawiania własnych przedmiotów i spotkań na rzecz wsparcia Hospicjum Dutkiewicza. Można to zrobić, wchodząc pod ten adres i klikając „Wystaw przedmiot”: https://bit.ly/wystawprzedmiot

Partnerzy akcji: Allegro, Johnny Bros, Devils.One, Illuminar Gaming, X-KOM AGO, inSTREAMLY/STREAMcoi, Yavin, Legion 501st - Polish Garrison Pomeranian Squad, Gdansk.pl.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska