23 czerwca przypada święto, kiedy to tata jest tym najważniejszym członkiem rodziny. Od rana obdarowywany uśmiechem, życzeniami, uściskami, laurkami, wieczorem przeczyta lub opowie jedyną w swoim rodzaju historię do snu.

Miłka, bohaterka książki Za siódmą górą, już nie usłyszy żadnej bajki opowiedzianej przez tatę, w tym swojej ulubionej – o czekoladowym koniu. Po jego śmierci, dziewczynka zamyka się w sobie, próbuje być „dzielna” i „nie przeszkadzać”. Myśli, że jest już prawie dorosła, ma przecież 8 lat. Oprócz taty i świata jego opowieści traci też mamę, którą całkowicie pochłania własna żałoba i opieka nad młodszą siostrą.

Szczęśliwie pewnego dnia mama odkrywa w sobie siłę, by wysłuchać Miłki, a nie tylko wymienić się z nią informacjami. Dzięki ich dobrej rozmowie dziewczynka dopuszcza do siebie emocje i wspólnie z mamą odnajduje drogę do dawnych bajek.

Z myślą o dzieciach, które znalazły się w podobnej sytuacji co Miłka, wznowienie druku książki Za siódmą górą – drugiej pozycji z serii „Bajka Plasterek” – odbędzie się właśnie 23 czerwca. Fundacja Hospicyjna, która jest wydawcą książki, ma nadzieję, że podobnie jak wszystkie wydane do tej pory „plasterki” pomoże ukoić ból straty i przywróci osieroconym dzieciom uśmiech, nie tylko w dniu kiedy będzie im o to najtrudniej.

Książka Za siódmą górą, przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4–9 lat, którym umarł tata. Bajkę napisała Magda Małkowska, autorka czterech innych opowiadań z serii, a jej słowa zobrazowała – Hanna Kmieć, ilustratorka książkowa i projektantka graficzna. Cykl bajek terapeutycznych stanowi część programu wsparcia dla dzieci i młodzieży w żałobie FDO Tumbo Pomaga Fundacji Hospicyjnej. Książka jest dostępna w naszej księgarni: www.ksiegarnia.hospicja.pl

Patronat nad książką objęły:

Dodruk książki możliwy dzięki:

 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska