W niedzielę o godzinie 12:00 na facebooku Fundacji Hospicyjnej zapraszamy na transmisję LIVE z XI gali wręczenia Bursztynowych Dźwigów. Nagród ufundowanych przez Prezydent Miasta Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz oraz Fundację Hospicyjną dla Wolontariuszy, Filantropów, Firm i Instytucji wspierających nasze działania.
Uroczystość odbędzie w sali Mieszczańskiej Nadbałtyckiego Centrum Kultury, czyli Ratuszu Staromiejskim.
Link do transmisji - kliknij

W trakcie gali wystąpią również wybitni artyści.:
  • dr. Maciej Ganski - kontynuator złotej ery polskiej pianistyki; „należy do grona wybitnych polskich pianistów młodego pokolenia”; „objawił się jako tytan fortepianu”; „doskonały wykonawca – o niezwykle przejrzystej, wręcz krystalicznej technice” – to tylko kilka wybranych cytatów z recenzji gry artysty. Maciej Gański to pianista urodzony w Gdańsku, ukończył z wyróżnieniem gdańską Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki, gdzie uzyskał również tytuł doktora sztuk muzycznych. Jest uznanym pedagogiem, od 2009 roku prowadzi działalność dydaktyczno-naukową w Katedrze Fortepianu w swojej Alma Mater. – obecnie na stanowisku adiunkta. Od września 2020 roku jest Dziekanem Wydziału Instrumentalnego. Jest laureatem ponad dwudziestu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich. W ciągu ponad 20 lat swojej działalności wystąpił na kilkuset koncertach, m.in. w Japonii, USA, Chinach, Egipcie, licznych krajach Europy oraz w wielu miastach Polski. We wrześniu 2021 roku jako pierwszy Polak dokonał nagrania kompletu 20 Etiud Philipa Glassa. Dwupłytowy album zawierający te kompozycje ukaże się w 2022 roku nakładem firmy DUX.
  • Bogdan Sakhniuk urodził się w obwodzie Żytomierskim na Ukrainie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Szkole Muzycznej I stopnia w Żytomierzu. W 2020 roku ukończył żytomierskie Liceum Muzyczne im. Wiktora Kosenki. Od października 2021 roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie fortepianu ad. dra Macieja Gańskiego. W kręgu jego głównych zainteresowań leży muzyka doby romantyzmu i neoromantyzmu. Do jego ulubionych kompozytorów należą Fryderyk Chopin i Sergiusz Rachmaninow. W wieku 9 lat zainteresował się improwizacją, a od 2019 roku zaczął komponować własną muzykę. Do tej pory napisał m.in. Wariacje na temat Paganiniego na 2 fortepiany, Romanse do tekstów Puszkina, Preludia i Elegię.