Hospicyjna Gościna Serca to hasło, które przyświeca wszystkim osobom zaangażowanym w życie Hospicjum Dutkiewicza. Od dwóch tygodni z ogromnym bólem śledzimy wydarzenia na Ukrainie. Dlatego podjęliśmy decyzję o działaniu, aby pomóc pacjentom tamtejszych hospicjów. W minioną sobotę w naszej siedzibie zamieszkała rodzina z Zaporoża, której syn został podopiecznym Hospicjum Dutkiewicza.

Pani Jelena, Pan Aleksandr oraz ich syn Ivan znaleźli schronienie w Gdańsku. Przed wojną otaczało ich opieką domowe hospicjum w Zaporożu. Niestety w wyniku działań zbrojnych, utraciło ono możliwość niesienia pomocy swoim pacjentom.

W sobotę prezes Fundacji Hospicyjnej Anna Janowicz wyruszyła do Lublina, aby przewieźć naszych gości do Trójmiasta. Za Panią Jeleną, Panem Aleksandrem oraz Ivanem długa i bardzo ciężka podróż, zanim znaleźli schronienie nad polskim morzem musieli pokonać ponad 1800 kilometrów.

Zbieramy obecnie informacje o tym, czego potrzebują nasi goście. Najpilniejszą potrzebą jest w tym momencie mieszkanie dla nich, dzięki czemu Ivan stanie się podopiecznym Hospicjum Domowego.

Niebawem do naszych gości dołączą kolejne osoby. Będziemy na bieżąco informowali o kolejnych osobach, które do nas dołączają, tak aby z Waszą pomocą udzielić im jak największego wsparcia, by poczuli, że w Gdańsku i Polsce mają swój nowy dom.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska