Liczba osób chorych na nowotwory wzrasta. Pandemia koronawirusa sprawiła, że pacjenci zbyt późno trafiają do specjalistów, a choroba jest rozpoznawana w stadium zaawansowanym. Akademia Walki z Rakiem filia Gdańsk zaprasza mieszkańców Gdańska, którzy walczą z chorobą lub właśnie zostali zdiagnozowani, na bezpłatne spotkania grupy wsparcia. Projekt finansowany jest ze środków miasta Gdańska.

Konsultacje z psychologiem, dzielenie się doświadczeniami w grupie innych osób walczących z chorobą – z tego można skorzystać w Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku działającej przy Fundacji Hospicyjnej. Wszystkie zajęcia, warsztaty są bezpłatne.

Wsparcie psychologiczne jest bardzo ważnym uzupełnieniem terapii onkologicznej i procesu zdrowienia. Wiele osób powtarza sobie „Muszę być silny”, ale czasem z tym byciem silnym bywa trudno.–  mówi Anna Marlęga-Woźniak, psycholożka Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC i koordynatorka Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku.

 Uczestnicy grupy wsparcia podczas kameralnych spotkań wymienią się doświadczeniami, z pomocą wykwalifikowanych prowadzących, oraz będą uczyli się jak rozpoznawać emocje, a także w jaki sposób sobie z nimi radzić. Program spotkań grupy wsparcia opiera się na terapii Simontona, założeniach terapii behawioralnej oraz na wybranych technikach redukcji stresu.

Akademia Walki z Rakiem filia Gdańsk działająca przy Fundacji Hospicyjnej od 2006 roku obejmuje swoim wsparciem rocznie od 150-200 osób. Badania pokazują, że niezwykle wyczerpująca terapia onkologiczna, uzupełniona o wsparcie psychologiczne, zwiększa szanse na pomyślne zakończenie leczenia oraz w znaczącym stopniu poprawia jakość życia pacjentów.

Jak skorzystać z zajęć i konsultacji? Wystarczy napisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić pod numer 668 450 753 i umówić się na konsultację.

Wszystkie zajęcia i konsultacje są bezpłatne. Mogą z nich skorzystać mieszkańcy Gdańska.

WAŻNE: Spotkania grupy wsparcia odbywają się w formie online.

Projekt finansowany jest ze środków miasta Gdańska.

 

 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska