Jak co roku włączamy się do przygotowań Pól Nadziei na Pomorzu. We współpracy Caritasem Archidiecezji Gdańskiej na rzecz Hospicjum im. Św. Józefa w Sopocie i Stowarzyszeniem Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Hospicjum pw. Ojca Pio w Pucku, planujemy wiele atrakcji, które mają skłonić Państwa do wsparcia zbiórki na rzecz podopiecznych tych podmiotów. Nasza współpraca zaowocuje w tym roku sztafetą, która wyruszy z Helu i ma dotrzeć aż do Gdańska. Biegacze i motocykliści pokonają trasę w żółtych koszulkach, włączając się w ten sposób w propagowanie idei hospicyjnej.

 

Tegoroczne gdańskie wydarzenia będą się koncentrować na Długim Targu. Rozpoczniemy od parady władz miasta i regionu, wolontariuszy – młodzieży i dorosłych opiekujących się chorymi, pracowników Hospicjum i Fundacji, prowadzonej przez zespoły muzyczne i orkiestry dęte. Nasi goście będą mogli skorzystać z oferty stoisk ze zdrową żywnością i przetworami regionalnymi. Dietetycy, lekarze i trenerzy personalni będą doradzać jak dbać o ciało i ducha. Nie zabraknie atrakcji dla aktywnych: bieżni, rowerków, a także niespodzianek dla dzieci. O 12.00 zagra dla nas Monika Kaźmierczak, wprost z wieży ratusza Staromiejskiego popłyną dźwięki carillonu.

W Sali Wety w Ratuszu Głównym przyznawane będą nagrody dla  Honorowego Wolontariusza oraz Filantropa roku. W tym roku przyznane zostaną również nagrody dla szkół, które najbardziej aktywnie włączyły się w wolontariat.

Wydarzenia na Długim Targu urozmaici również występ bębniarzy z Grupy Taraban pod przewodnictwem Rodrigueza. Chcemy zaprosić was również do wspólnego „Żonkil Dance”, który poprowadzi Marek Konderak z TOPdance.

Wolontariusze będą tego dnia pojawiać się we wszystkich częściach Gdańska, na ulicach, w parkach, przed kościołami. Podczas finałowej niedzieli będziemy zbierać środki, które mają wesprzeć budżety współorganizujących wydarzenie hospicjów. Mimo że opieka w Hospicjum jest bezpłatna, Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje jedynie ok. 2/3 kosztów utrzymania pacjentów. Łącznie w ciągu roku hospicja organizujące imprezę opiekują się ok. 3000 chorych: dorosłych i dzieci.

Jeżeli chcemy pomóc większej liczbie osób, musimy pozyskać pozostałą część środków od ludzi dobrej woli i instytucji. Zapraszamy Was zatem serdecznie do przyłączenia się do tegorocznej akcji, niech będzie nas widać!

Osoby, które chciałyby się przyłączyć do kwesty jako wolontariusze powinny kontaktować się z Panią Anną Włodkowską, koordynatorką wolontariatu Fundacji Hospicyjnej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Firmy, które chciałyby zorganizować zbiórkę lub w inny sposób włączyć się w pomoc w przygotowanie Pól Nadziei, mogą kontaktować się z Panią Aleksandrą Kalitą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 501 693 445

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska