Od 4 do 7 kwietnia w Gdańsku odbywał się Festiwal Wrażliwy. To pierwsza impreza poświęcona twórczości szczególnie wrażliwej na innych - dokumentu i reportażu prasowego oraz filmowego. Połączenie sztuki i wartości.

W Gdyńskim Centrum Filmowym odbyły się panele dyskusyjne, pokazy filmów i warsztaty psychologii pozytywnej. 6 kwietnia w Teatrze Szekspirowskim odbyła się uroczysta gala finałowa, którą poprowadziła Grażyna Torbicka. W kapitule Honorowej Festiwalu zasiadali min. Agnieszka Holland, Ewa Ewart, Krzysztof Zanussi, Sławomir Idziak, Mariusz Szczygieł i Ewa Błaszczyk.

Całkowity dochód z festiwalu zostanie przekazany dla dzieci z Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, a także na stworzenie aplikacji Hospicare, która ma ułatwić komunikację i przesyłanie dokumentacji medycznej pomiędzy rodzinami pacjentów i zespołem hospicyjnym. Fundacja Hospicyjna była partnerem Festiwalu.

W ramach festiwalu nominowano odcinek  programu „Świat nie jest taki zły” dotyczący Funduszu Dzieci Osieroconych,  w kategorii Reportaż i dokument filmowy profesjonaliści: (do obejrzenia tutaj: http://gdansk.tvp.pl/17414701/odc-27102014). Nominację w kategorii   reportaż prasowy – profesjonaliści otrzymała także nasza redaktor Magda Małkowska za tekst „Krajobraz po bitwie”. (Tekst możecie przeczytać w roczniku Fundacji Hospicyjnej http://www.fundacjahospicyjna.pl/images/stories/kwartalnik/rocznik2015.pdf). Gratulujemy serdecznie!

Podczas festiwalu przyznano również tytuły Człowieka Wrażliwego, które przypadły osobom, które są nam bardzo bliskie, a o ich wrażliwości przekonaliśmy się wielokrotnie:

Krystyna Cywińska - lekarz z wykształcenia, talentu i serca.  Po przejściu na emeryturę związana jako wolontariusz z gdańskim Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. W swojej pasji pracy na rzecz innych jest nie do zastąpienia. Wciąż aktywnie pomaga na oddziale stacjonarnym oraz wspiera lekarzy w zakresie prac administracyjnych. Rewelacyjna  rzeczniczka hospicyjnych idei.

Jarosław Bieniuk - znakomity piłkarz grający w pozycji środkowego obrońcy. Obecnie dyrektor sportowy Klubu Lechia Gdańsk, ambasador Funduszu Dzieci Osieroconych Fundacji Hospicyjnej i społecznik. Inicjator i uczestnik wielu działań charytatywnych, zarówno na Pomorzu, jak i ogólnopolskich. Skuteczny propagator idei pomagania.

Katarzyna Dobrzyniecka - z wykształcenia ekonomistka, od ponad dekady Dyrektor Loży Gdańskiej BCC. Współzałożycielka Lions Club Amber Gdańsk. Długoletnia Przyjaciółka i Dobroczyńca podopiecznych Fundacji Hospicyjnej, ambasadorka Funduszu Dzieci Osieroconych i programu wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży w żałobie „Tumbo Pomaga”. Inicjatorka wielu  projektów charytatywnych, łączących środowiska biznesowe i artystyczne.

Wojciech Majewski - profesor hydrolog i filantrop. W 2016 roku przekazał na rzecz podopiecznych gdańskiego Hospicjum Dutkiewicza sumę 250 000 zł - w odruchu serca i z przekonaniem o celowości niesienia pomocy najsłabszym. 

Elżbieta Skowrońska - przełożona pielęgniarek oddziału stacjonarnego Hospicjum Dutkiewicza  oraz Domowego Hospicjum dla Dorosłych, a także wojewódzka konsultantka  w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej. Wielki Autorytet dla zespołu i Wielkie Serce dla chorych. Od ponad 30 lat nieustająca w swoim zaangażowaniu orędowniczka hospicyjnych ideałów na Pomorzu, ale również w Polsce.

Dorota Kolak - znakomita aktorka teatralna i filmowa, reżyser i pedagog. Od kilku lat wolontariuszka Fundacji Hospicyjnej i wspaniała ambasadorka jej kilku kampanii edukacyjnych oraz 1-procentowych. Niejednokrotnie swoim talentem wspierała wolontaryjnie realizacje radiowe i telewizyjne Fundacji oraz uczestniczyła w jej wielu akcji charytatywnych. 

Beata Szewczyk - dziennikarka Radia Gdańsk, cudowny mix życzliwości i wielkiego zaangażowania w pomoc drugiemu człowiekowi. Recydywistka działań charytatywnych wielu trójmiejskich organizacji. Zawsze profesjonalna i pełna dobrych pomysłów. Zawsze gotowa do pomocy i pełna wdzięku.    

Dziękujemy pięknie za wasze dobre serca!

Fundacja Hospicyjna była partnerem Festiwalu.

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska