Jak każdego roku, przy okazji Pól Nadziei na Pomorzu, wręczyliśmy tytuły honorowego wolontariusza i filantropa Fundacji Hospicyjnej. Wśród nagrodzonych są zarówno osoby indywidualne, jak i firmy, młodsi i starsi, wszyscy z zapałem pomagający nam na każdym kroku. Bardzo Wam dziękujemy, za wszystko, co robicie dla nas i naszych podopiecznych.

Tytuły Honorowych Wolontariuszy otrzymali:

osoby indywidualne

Łukasz Jeleniewski – muzyk rockowy, perkusista zespołu Lipali, za kilkunastoletnią wierność ideałom hospicyjnym i nieustanną gotowość pomocy fundacyjnym podopiecznym, za dobre pomysły i wspieranie nas podczas licznych akcji – obecnością i organizacyjnie.

Andrzej Kowalczys – radny Miasta Gdańska, za wieloletnie osobiste zaangażowanie w akcje charytatywne na rzecz podopiecznych Fundacji. Za czas ofiarowany dla hospicjum.

Adam Korol – wioślarz, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski, za blisko 10-letnią współpracę z Fundacją. Za zrozumienie dla hospicyjnych idei i za skuteczność w ich promowaniu.

Danuta Pepłońska – księgowa, za 6-letnie wsparcie w wypełnieniu zeznań podatkowych, przy okazji kampanii zachęcających do przekazywania nam 1% podatku.

Izabella Przybyłowicz – za 5-letnią pracę w charakterze wolontariuszki opiekuńczej na oddziale stacjonarnym Hospicjum Dutkiewicza.

Alicja Stryjewska – za 10-letnią pracę w charakterze wolontariuszki opiekuńczej na oddziale stacjonarnym Hospicjum Dutkiewicza.

Iwona Winkelmann – za blisko 2-letnie prowadzenie świetlicy „Przystań” dla dzieci osieroconych.

Beata Wołkanowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 60 w Gdańsku, za propagowanie wolontariatu wśród uczniów, prowadzenie szkoleń dla koordynatorów szkolnego wolontariatu.

Dorota Żołądkiewicz – dyrektor regionu, Bank Zachodni WBK SA 3 Region w Gdańsku, za zaangażowanie oraz talent do motywowania innych do pomocy, przede wszystkim współpracowników Banku Zachodniego WBK, by pomagać mogli wspólnie.

Firmy:

Stowarzyszenie Na Rzecz Ratownictwa „Adiutare” – za trwające ponad dekadę poparcie dla idei hospicyjnych i wspieranie nas w organizacji Pól Nadziei.

Galeria Bałtycka – za trwające blisko dekadę poparcie dla idei hospicyjnych. Za gościnność, dzięki której od lat organizujemy w Galerii nasze wydarzenia oraz przeprowadzamy kwesty na rzecz hospicyjnych podopiecznych.

Gdański Archipelag Kultury – za udzielaną nam pomoc na różnych polach, w tym za użyczanie Lodowiska Miejskiego na organizację Dnia Wolontariusza, za udostępnianie sprzętu na fundacyjne imprezy, a także za wsparcie artystyczne podczas naszych wydarzeń charytatywnych.

Gdański Ośrodek Sportu –  za gościnność i udostępnianie basenu dla naszych podopiecznych oraz możliwość kwestowania podczas sportowych imprez. Za kreatywność i organizację dedykowanych nam specjalnie wydarzeń.

MEDiVET – za kilkuletnie zaangażowanie w akcjach „Kolorowy Piórnik” i „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka”.

Agencja Eventowa PAM, Alicja Butrykowska – za kilkuletnie zaangażowanie na rzecz małych podopiecznych Fundacji i pomoc w organizacji dla nich balów karnawałowych, zabaw andrzejkowych oraz pikników.

Szkoły i przedszkola

X Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku Dyrektor: Anna Meller, koordynatorka: Bożena Jajeśniak

Zespół Szkół Katolickich im. św. Kazimierza w Gdańsku, Dyrektor: ks. Krzysztof Mudlaff, koordynatorki: Dorota Czerwińska i Anna Bakun

Przedszkole Niepubliczne „Słoneczna Kraina”, Dyrektor: Lesya Szymczak, koordynatorka: Magdalena Rutkiewicz

Filantropi

Halina Kędziorska-Majewska – za piękny dar, który w znaczący sposób pomoże stwarzać naszym pacjentom warunki „jak w domu” oraz zapewniać im w pełni profesjonalną opiekę.

Lotto – za finansowe wsparcie organizacji koncertu „Głosy dla Hospicjów 2017” oraz wydania bajki terapeutycznej Za siódmą górą. Ukazała się ona w ramach programu wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży Fundacji Hospicyjnej „Tumbo Pomaga”.