Wrzawa, gwar,  śmiechy i piski. Przez korytarz przemyka wróżka, królewna i pszczółka, a za nimi rycerze, strażacy i wojownik ninja. Takimi małymi-wielkimi bohaterami wypełniły się  korytarze Hospicjum ks. Dutkiewicza w Gdańsku.

Jak zwykle w karnawale spotkaliśmy się na bajkowym balu. Wśród uczestników balu były zarówno zdrowe dzieci zaproszonych przyjaciół i pracowników Fundacji, podopieczni Funduszu Dzieci Osieroconych, jak też rodzeństwo i pacjenci Domowego Hospicjum dla Dzieci ks. Dutkiewicza. Każda ich chwila jest ważna, nie ma zatem rzeczy niemożliwych, których nie dałoby się dla nich zorganizować. Nikt się nie krępował, stroje włożyli mali i duzi, bo taka okazja do zabawy nie zdarza się często.

Za to atrakcji nie brakowało! Bal, poprowadzony przez agencję PAM Event, obfitował w gry i zabawy dla dzieci. Hospicjum odwiedził także czarodziej, który zaprezentował niesamowite magiczne sztuczki. Chociaż uczestnicy balu jeszcze niewiele wiedzieli o chemii, pokaz studentów  z Koła Naukowego Chemików przy Uniwersytecie Gdańskim - z kolorowym ogniem i dymem, który rozpełzł się po podłodze, wzbudził ogromne zainteresowanie.

Może właśnie dlatego, że codzienność naszych podopiecznych nie jest lekka, wśród postaci na balu często pojawiali się superbohaterowie znani z kreskówek. Pod tymi przebraniami kryli się niezwykli i dzielni ludzie, którym nie brakuje werwy i zapału do życia. Wydawać by się mogło, że obdarzeni jakimiś super mocami. Pamiętamy jednak, że dzieci radzą sobie same tylko w bajkach.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska