6 sierpnia Skwer Heweliusza przy Wielkim Młynie na Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku stanie się przestrzenią, która wypełni się atrakcjami przygotowanymi przez Fundację Hospicyjną i Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, by wspólnie celebrować Święto Wolontariatu.

Dzień rozpocznie się tradycyjnie – wspólnym śniadaniem wraz z wolontariuszami z 12 krajów świata, któremu towarzyszyć będzie muzyka miksowana przez DJ MariaBros – Marię Natalię Tymańską. Od godziny 13 do 17 będzie można dołączyć do pierwszej na Pomorzu charytatywnej akcji barberingu, w czasie której mistrzowie barberscy z gdańskiego salonu Rzemieślnik Barber Shop zaoferują strzyżenie zarostu w zamian za datek na rzecz Hospicjum Dutkiewicza. W tym czasie wolontariusze zagraniczni zaproszą uczestników do specjalnie przygotowanych na tę okazję zajęć międzykulturowych.

Przez cały dzień nasi wolontariusze będą prowadzić kwestę na rzecz dzieci i dorosłych, podopiecznych Hospicjum Dutkiewicza. W ramach zbiórki można skosztować domowych wypieków, chleba ze smalcem, popcornu, waty cukrowej i wielu innych. Na najmłodszych czekać będzie malowanie buziek oraz zaplatanie warkoczyków.

Od godziny 15:30 scena na Skwerze Heweliusza zostanie oddana w ręce młodych artystek. Jako pierwsza wystąpi młoda wokalistka i autorka tekstów Wiktoria Rogowska, następnie usłyszymy Paulinę Wójcicką w repertuarze światowych coverów, a na końcu na scenie pojawi się Eliza Xerxa – Elix, finalistka programu The Voice Kids. O 17:50 wystąpi Marcin Czyżewski, wokalista i gitarzysta rockowy, który współpracował z takimi formacjami, jak Oddział Zamknięty, Harlem, Azyl P., Emigranci, a także Orkiestrą Piotra Rubika, finalista programów „Must Be The Music” i „The Voice of Poland”. Sobotnie Święto Wolontariatu zwieńczy prezentacja muralu Europejskiej Stolicy Wolontariatu, tworzonego wspólnie przez wolontariuszy i wszystkich chętnych, którzy tego dnia odwiedzą Skwer Heweliusza.

Sobotnie wydarzenie będzie dla nas nie tylko okazją, aby podziękować wolontariuszom za ich dotychczasową pomoc i działanie na rzecz podopiecznych Fundacji i Hospicjum Dutkiewicza, lecz także by podkreślić, że nawet mała grupa osób empatycznych i zaangażowanych może zmieniać nasz świat na lepsze.

Bądźcie tam z nami!

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska