Każdego roku w grudniu celebrujemy trzy duże wydarzenia – Boże Narodzenie, Mikołajki i Gwiazdy Malują Gwiazdy. Także w 2021 roku tradycji stanie się zadość. Podobnie jak w latach minionych znane osoby z życia publicznego wsparły Hospicjum Dutkiewicza, dekorując bombki, które trafią na licytację.

W tym roku fajerwerki odpalamy wcześniej niż w noc z 31 grudnia na 1 stycznia. Podczas tej edycji akcji własnoręcznie pomalowali dla nas bombki między innymi Rafał Olbiński, Joanna Przetakiewicz, Kasia Sowińska, Małgorzata Foremniak, Tomasz Ciachorowski, Mariusz Fyrstenberg, Sebastian Mila, Mirosław Baka, Anna Rogowska, Kabaret Neo-Nówka. Gwiazdorska obsada fundacyjnego wydarzenia, to gwarancja niezwykłych i unikatowych bombek wykonanych z otwartym sercem.

Inauguracja akcji odbędzie się 6 grudnia, natomiast od 7 do 17 grudnia będziemy prowadzili licytację na portalu Allegro Charytatywni, facebookowym Bożonarodzeniowym Bazarku dla Hospicjum Dutkiewicza, oraz w eterze na falach Radia Gdańsk. Cały dochód z naszego bombkowego wydarzenia zostanie przeznaczony na działalność Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Bieżąca edycja akcji będzie miała szczególny wymiar. Po raz pierwszy na równi z bombkami będziemy licytowali rzeźbę Świętego Mikołaja, którą specjalnie przygotował Robert Wyskiel, artysta tworzący w drewnie.

Korzenie Gwiazdy Malują Gwiazdy sięgają 2009 roku, kiedy po raz pierwszy odbyło wspólne malowanie bombek. Bieżąca edycja, to druga odsłona akcji, którą z uwagi na pandemię w całości zrealizowaliśmy korespondencyjnie.

Bombki można licytować tutaj:

Na Allegro Charytatywni: link 

Bazarek dla Hospicjum Dutkiewicza: link 

Link do wydarzenia na Facebooku: tutaj 

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska