Po sukcesie I edycji, Fundacja Hospicyjna kolejny raz zaprasza mieszkańców województwa pomorskiego na bezpłatne szkolenia dla opiekunów rodzinnych, formalnych oraz wolontariuszy. Program szkoleń zawiera kompendium wiedzy, jaką powinna posiadać każda osoba zajmująca się opieką nad chorymi. Zapisy już ruszają – zapraszamy!

Szkolenia

Szkolenia skierowane są do trzech grup: opiekunów rodzinnych, opiekunów formalnych oraz do wolontariuszy. Dla każdej z nich przygotowano indywidualny plan szkolenia, zgłębiający najważniejszą problematykę i zagadnienia. Szkolenia ruszają już w marcu, a poprowadzą je specjaliści od lat związani z Fundacją Hospicyjną. Terminy i godziny szkoleń ustalono tak, aby mogły z nich skorzystać również osoby pracujące. Szkolenia dla opiekunów rodzinnych odbędą się w dwóch terminach. Mając na uwadze trudności, z jakimi bardzo często borykają się opiekunowie rodzinni, kurs będzie odbywał się zarówno w wersji stacjonarnej, jak i zdalnej.

Więcej informacji oraz pełny plan szkolenia:

Szkolenia dla opiekunów rodzinnych

Szkolenia dla opiekunów formalnych

Szkolenia dla wolontariuszy

 

Frekwencja, egzamin i certyfikat

Zapisy na szkolenia trwają do zapełnienia ostatniego miejsca, a pierwsze zajęcia ruszają wraz z początkiem marca. Po przebytym kursie uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a osoby, które wezmą udział w szkoleniach skierowanych do wolontariuszy i opiekunów formalnych, po przebytym kursie, z co najmniej 90% frekwencją i zdanym egzaminie, otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenia szkolenia.

 

Przydatne informacje

Szkolenia będą odbywać się w sali konferencyjnej w budynku Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku znajdującym się przy ul. Kopernika 6. Liczba miejsc na każde szkolenie jest ograniczona do 15 osób, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Projekt skierowany jest do mieszkańców woj. pomorskiego. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu z koordynatorką projektu, Barbarą Szynaką

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: 728 352 098

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska