Po roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, powracamy do zbiórek na gdańskich nekropoliach. W weekend poprzedzający Święto Wszystkich Świętych oraz 1 listopada będziemy obecni ze skarbonkami przy największych cmentarzach w Gdańsku. Zachęcamy do wsparcia Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum Dutkiewicza.

W tym roku tradycji kwest na cmentarzach ponownie stanie się zadość. Odwiedzając groby swoich bliskich gdańszczanie i gdańszczanki będą mogli spotkać wolontariuszy ubranych w żółte koszulki, którzy ze skarbonkami w dłoniach będą zbierać datki. Jak zwykle będą towarzyszyły im znane osoby z życia publicznego.

W sobotę 30 października, niedzielę 31 października, oraz poniedziałek 1 listopada do naszych wolontariuszy dołączą ludzie świata sport, kultury, mediów, a także działacze społeczni i samorządowi, którzy będą kwestować na rzecz Hospicjum Dutkiewicza. Wśród osób zaproszonych do udziału w zbiórce są Adam Korol - złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Andrzej Kowalczys – radny Rady Miasta Gdańska i działacz społeczny, Henryka Krzywonos – posłanka na Sejm RP, Marcin Gałek – spiker Lechii Gdańsk, czy dziennikarze radiowi Magda Szpiner i Włodzimierz Raszkiewicz. Będziemy obecni na największych gdańskich nekropoliach – w Łostowicach, Oliwie, Nowym Porcie, na Srebrzysku, a także na Cmentarzu Garnizonowym.

Jeśli ktoś chciałby przekazać datek, a nie będzie mógł pojawić się na cmentarzu. To nic straconego, od piątku 29 października do środy 3 listopada, potrwa specjalna zbiórka na Facebooku. Osoby chętne będą mogły wesprzeć Hospicjum Dutkiewicza wpłacając pieniądze do wirtualnej skarbonki na stronie https://www.facebook.com/FundacjaHospicyjna.

Potrzeby Hospicjum są bardzo duże. Świadczona przez Hospicjum pomoc pozwala podopiecznym w sposób godny przeżywać każdy dzień.  Dlatego tak istotną rolę dla funkcjonowania Hospicjum odgrywają zbiórki pieniędzy. Dzięki nim udaje się nam pozyskać fundusze umożliwiające jeszcze lepszą opiekę nad naszymi podopiecznymi, bowiem środki z kontraktu z NFZ nie pokrywają pełnych potrzeb Hospicjum.

Opieka w hospicjum jest bezpłatna w ramach kontraktu z NFZ, umożliwia pacjentowi i jego rodzinie skorzystanie z wszechstronnego wsparcia całego zespołu opieki paliatywnej, a także wypożyczenie niezbędnego sprzętu medycznego i pomocniczego.

Hospicjum Dutkiewicza opiekuje się zarówno chorymi dorosłymi, jak i dziećmi. Całodobowe wsparcie otrzymuje rocznie 1000 osób, w tym blisko 40 małych pacjentów. Zespół hospicyjny, otaczający opieką pacjentów Domowego Hospicjum dla Dorosłych, Domowego Hospicjum dla Dzieci, a także oddziału stacjonarnego – Domu Hospicyjnego przy ul. M. Kopernika 6 w Gdańsku, tworzą lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, fizjoterapeuci, duchowny i wolontariusze.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska