W niedzielę 23 kwietnia po raz kolejny zakwitną Pola Nadziei na Pomorzu. To coroczna kwesta, której celem jest wsparcie lokalnych placówek opieki hospicyjnej. Pola Nadziei to również święto wolontariuszy i wszystkich ludzi o wielkich sercach, z pomocą których hospicja mogą otaczać najlepszą troską nieuleczalnie chore dzieci i dorosłych.

Kwesta z udziałem wolontariuszy w żółtych i białych koszulkach zostanie przeprowadzona w formie bezpośredniej 23 kwietnia. Na ulicach Gdańska, Gdyni, Sopotu, Pucka oraz okolicznych miejscowości wolontariusze, w podziękowaniu za datki wrzucane do puszek, będą rozdawać ręcznie wykonane papierowe żonkile oraz nalepki z żonkilem, który jest symbolem akcji. Skarbonki hospicyjne znajdą się również w wielu firmach, instytucjach czy parafiach.

Z myślą o tych, którzy nie mogą dołączyć do kwesty 23 kwietnia, w dniach od 14 kwietnia do 8 maja prowadzona będzie zbiórka on-line:

– na stronie akcji: https://www.polanadzieinapomorzu.pl/ – znajdziesz tam okienko do wpłat,

– na portalu zrzutka.pl: https://www.zrzutka.pl/h99thx 

– poprzez skarbonkę w wydarzeniu „Pola Nadziei na Pomorzu 2023” na Facebooku.

Zachęcamy do włączenia się w ideę wolontariatu podczas Pól Nadziei na Pomorzu. Zapraszamy także do przejścia razem z nami ulicami Gdańska w ramach Żonkilowej Parady. Z samego rana spod siedziby Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio wyruszy delegacja z flagą symbolizującą Pola Nadziei. Następnie „Żonkilowa Sztafeta”, odwiedzając po drodze Gdynię i Sopot, dotrze na Podwale Staromiejskie w Gdańsku, gdzie o 13.15 rozpocznie się parada. Żółty korowód przejdzie ulicami miasta i zakończy się przy Długim Targu, gdzie uczestnicy będą mogli uwiecznić swój udział na wspólnym pamiątkowym zdjęciu.

W Polach Nadziei na Pomorzu uczestniczą: Fundacja Hospicyjna, prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”, Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim. Dochód z całej zbiórki wesprze działalność hospicjów.

Harmonogram wydarzeń:

WIELKA ŻONKILOWA SZTAFETA I PARADA NA RZECZ PODOPIECZNYCH HOSPICJÓW NA POMORZU 23 KWIETNIA 2023

09.30 – Otwarcie „Żonkilowej Sztafety” przez Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Sztafeta przejdzie przez Puck, Gdynię, Sopot i dotrze do Gdańska.

13.15 – „Start Żonkilowej Parady” – Gdańsk, ul. Podwale Staromiejskie 82

Trasa parady:

  • Podwale Staromiejskie,
  • Rondo wokół pomnika króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym,
  • Targ Węglowy,
  • Ulica Długa,
  • Długi Targ.

14.00-14.30 – Finał „Żonkilowej Parady”, wspólne zdjęcie, występy artystyczne – Gdańsk, Długi Targ.

Niech dobro zakwitnie! Do zobaczenia!

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
OFERTY PRACY
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska