W niedzielę 23 kwietnia po raz kolejny zakwitną Pola Nadziei na Pomorzu. To coroczna kwesta, której celem jest wsparcie lokalnych placówek opieki hospicyjnej. Pola Nadziei to również święto wolontariuszy i wszystkich ludzi o wielkich sercach, z pomocą których hospicja mogą otaczać najlepszą troską nieuleczalnie chore dzieci i dorosłych.

Kwesta z udziałem wolontariuszy w żółtych i białych koszulkach zostanie przeprowadzona w formie bezpośredniej 23 kwietnia. Na ulicach Gdańska, Gdyni, Sopotu, Pucka oraz okolicznych miejscowości wolontariusze, w podziękowaniu za datki wrzucane do puszek, będą rozdawać ręcznie wykonane papierowe żonkile oraz nalepki z żonkilem, który jest symbolem akcji. Skarbonki hospicyjne znajdą się również w wielu firmach, instytucjach czy parafiach.

Z myślą o tych, którzy nie mogą dołączyć do kwesty 23 kwietnia, w dniach od 14 kwietnia do 8 maja prowadzona będzie zbiórka on-line:

– na stronie akcji: https://www.polanadzieinapomorzu.pl/ – znajdziesz tam okienko do wpłat,

– na portalu zrzutka.pl: https://www.zrzutka.pl/h99thx

– poprzez skarbonkę w wydarzeniu „Pola Nadziei na Pomorzu 2023” na Facebooku.

Zachęcamy do włączenia się w ideę wolontariatu podczas Pól Nadziei na Pomorzu. Zapraszamy także do przejścia razem z nami ulicami Gdańska w ramach Żonkilowej Parady. Z samego rana spod siedziby Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio wyruszy delegacja z flagą symbolizującą Pola Nadziei. Następnie „Żonkilowa Sztafeta”, odwiedzając po drodze Gdynię i Sopot, dotrze na Podwale Staromiejskie w Gdańsku, gdzie o 13.15 rozpocznie się parada. Żółty korowód przejdzie ulicami miasta i zakończy się przy Długim Targu, gdzie uczestnicy będą mogli uwiecznić swój udział na wspólnym pamiątkowym zdjęciu.

W Polach Nadziei na Pomorzu uczestniczą: Fundacja Hospicyjna, prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”, Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim. Dochód z całej zbiórki wesprze działalność hospicjów.

Harmonogram wydarzeń:

WIELKA ŻONKILOWA SZTAFETA I PARADA NA RZECZ PODOPIECZNYCH HOSPICJÓW NA POMORZU 23 KWIETNIA 2023

09.30 – Otwarcie „Żonkilowej Sztafety” przez Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Sztafeta przejdzie przez Puck, Gdynię, Sopot i dotrze do Gdańska.

13.15 – „Start Żonkilowej Parady” – Gdańsk, ul. Podwale Staromiejskie 82

Trasa parady:

• Podwale Staromiejskie,
  • Rondo wokół pomnika króla Jana III Sobieskiego przy Targu Drzewnym,
  • Targ Węglowy,
  • Ulica Długa,
  • Długi Targ.

14.00-14.30 – Finał „Żonkilowej Parady”, wspólne zdjęcie, występy artystyczne – Gdańsk, Długi Targ.

Niech dobro zakwitnie! Do zobaczenia!