Nikomu nie trzeba przypominać, jakie święto przypada 1 czerwca. Obchodził je każdy, gdy był dzieckiem, co roku oczekuje go ten, kto wciąż nim jest. Co jednak, gdy do tej pory świętował ze swoim bratem lub siostrą, a teraz pozostał sam? Z myślą o dzieciach, które znalazły się w takiej sytuacji, premiera książki „O bracie, który nie opowiadał bajek” – siódmej pozycji z serii „Bajka Plasterek” – odbędzie się właśnie 1 czerwca. Fundacja Hospicyjna, która jest wydawcą książki, ma nadzieję, że podobnie jak wszystkie wydane do tej pory „Bajki Plasterki” pomoże ukoić ból straty i przywróci osieroconym dzieciom uśmiech, nie tylko w dniu ich święta.

Bohaterami opowiadania są dwaj bracia: Piotrek i Paweł. Pasją 16-letniego Pawła są zwierzęta, szczególnie te z dalekich krajów.

Zna przeróżne ciekawostki na ich temat, a „w przyszłości chce zostać lekarzem od małp, słoni, pewnie też malajskich niedźwiedzi i afrykańskich okapi”. Marzy o podróży na Madagaskar, w którą najchętniej wybrałby się ze swoim młodszym bratem Piotrkiem. To jemu opowiada zazwyczaj historie o egzotycznych stworzeniach żyjących gdzieś daleko na świecie, które często przypominają niewiarygodne bajki. Kiedy Paweł zaczyna chorować, Piotrek ma coraz mniej okazji do ich wysłuchania. Pewnego dnia Paweł trafia do szpitala. Wszystko się zmienia. Piotrkowi brakuje Pawła, ale też rodziców, którzy poświęcają całą uwagę coraz bardziej choremu bratu. Kiedy Paweł umiera, Piotrek nie potrafi oswoić się z jego odejściem, reagując czasem złością na to, że go zostawił, że nie opowie mu już żadnej historii. Powrót do zwykłej codzienności nie jest łatwy, ale dzięki troskliwym rodzicom, wyrozumiałej nauczycielce i przyjacielowi z klasy w końcu jest możliwy. Na horyzoncie znów pojawia się marzenie o wyprawie na Madagaskar, którego spełnienie jest bliższe niż by się wydawało.

„O bracie, który nie opowiadał bajek” to kolejna z serii „Bajka Plasterek”, przeznaczona dla dzieci w wieku 4-9 lat, które straciły brata lub siostrę. To historia, dzięki której osierocone rodzeństwo z pomocą swoich rodziców i opiekunów może znaleźć plasterek na zranione serce i przejść żałobę, nie tracąc nadziei na to, że znów będzie można śmiać się i marzyć.

Opowiadanie terapeutyczne „O bracie, który nie opowiadał bajek” napisała Magda Lic, autorka czterech innych bajek z serii, a zilustrowała Agnieszka Żelewska, dwukrotna laureatka prestiżowej nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY dla najlepszej książki dla dzieci.

Patronat nad książką objęły: Polskie Radio Dzieciom, MiastoDzieci.pl oraz Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne.

Kup książkę - kliknij

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

CHARYTATYWNE KARTKI ŚWIĄTECZNE

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska