Częste pytanie, które rodzi się w głowach opiekunów rodzinnych to jak poradzić sobie z bólem. Zarówno tym, który dotyka ich samych, jak i bliskich otaczanych przez nich codzienną troską. Na portalu opiekunrodzinny.pl pojawiły się dwie bardzo ciekawe publikacje, które mogą udzielić odpowiedzi na powstałe wątpliwości.

Zwalczanie bólu u osób doświadczonych chorobą nowotworową to jedno z fundamentalnych wyzwań, które staje przed opiekunami. W publikacji Rola opiekuna w leczeniu bólu podopiecznego z chorobą nowotworową można uzyskać szereg praktycznych informacji dotyczących pomocy bliskim. Jedna z nich dotyczy właściwego doboru leków, bowiem jak mówi podstawowa zasada terapii zaczyna się ich wprowadzanie od tych najsłabszych. Dopiero gdy osiągnie się ich maksymalną dawkę, należy przejść do znajdujących się na wyższym stopniu drabiny analgetycznej.

Kolejnym artykułem, który w istotny sposób może pomóc w podniesieniu wiedzy na temat zdrowia chorego, jest ten dotyczący bólu duchowego. Mówi on o tym w jaki sposób rozmawiać z doświadczonymi chorobą, jak rozwiewać ich wątpliwości, a także porusza kwestie natury duchowości i religii w obliczu nieuleczalnej, lub przewlekłej choroby.

Wszystkie publikacje znajdują się w poniższych linkach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Link:

https://www.opiekunrodzinny.pl/jestem-opiekunem/opiekuje-sie-chorym-doroslym/opieka-nad-chorym-porady/skuteczne-leczenie-bolu/rola-opiekuna-w-leczeniu-bolu-podopiecznego-z-choroba-nowotworowa

https://www.opiekunrodzinny.pl/jestem-opiekunem/opiekuje-sie-chorym-doroslym/opieka-nad-chorym-porady/skuteczne-leczenie-bolu/jak-odpowiedziec-na-bol-duchowy-ciezko-chorego-podopiecznego

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska