W sobotę 25 czerwca odbyła się konferencja naukowa pt. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w psychoonkologii z podsumowaniem prac nad innowacyjnym projektem badawczo-rozwojowym wspomagającym proces terapeutyczny, zorganizowana przez Fundację Hospicyjną oraz Nlightnin Production. Konferencja odbyła się w formule on-line.

STRESZCZENIA WYKŁADÓW - KLIKNIJ I ŚCIĄGNIJ

Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwszą część poświęcono omówieniu badań nad technologiami z zakresu Virtual Reality jako wsparcia w terapii osób chorych onkologicznie. Wykłady otworzyła prezentacja mgr inż. Natalii Pobłockiej i mgr. inż. Jacka Pobłockiego na temat genezy systemu NlightVR™ oraz wykorzystania Virtual Reality i biosygnałów dla celów wsparcia procesu terapeutycznego w psychoonkologii, a także realizacji przeprowadzonych dotychczas badań. Następnie mgr Danuta Stopieńska, psychoonkolog, zaprezentowała psychologiczne aspekty projektu Nlightnin w onkologii wraz z omówieniem wniosków z badań. Dr hab. Leszek Kułak z Politechniki Gdańskiej, ekspert w zakresie biologicznie inspirowanych algorytmów, omówił zastosowanie Systemu NlightVR™ w terapii psychologicznej, a dr inż. Paweł Syty przedstawił dane z przeprowadzonej analizy i modelowania danych z biosensorów Systemu NlightVR™. Panel zakończył się wykładem dr. Janusza Wojtackiego, który dokonał przeglądu innowacyjnych programów dla pacjentów onkologicznych oraz omówił wyniki badań pilotażowych, które zostały przeprowadzone wśród uczestników Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku.

Tematem drugiej części konferencji były odziaływania psychologiczne i fizjoterapeutyczne dla poprawy jakości życia osób z doświadczeniem choroby onkologicznej. Na początek dr Anna Janowicz wprowadziła słuchaczy w temat pozamedycznych form wsparcia osób chorych onkologicznie. Wybitna psychiatra, psychoonkolożka i specjalistka medycyny paliatywnej, prof. Krystyna de Walden-Gałuszko w swoim wykładzie wskazała na istotną rolę komunikacji wspierającej w kryzysie emocjonalnym. Dr Anna Wyszadko opowiedziała o terapii EMDR (metoda odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych) w leczeniu traumy, a konferencję zakończył wykład dr Anny Pyszory pt. Wpływ fizjoterapii na funkcjonowanie fizyczne i psychiczne osób chorych onkologicznie.

W spotkaniu wzięło udział 90 osób. Słuchacze mieli możliwość zadawania pytań do prelegentów, a na czacie wywiązała się ciekawa dyskusja, co jest ważne, bo formuła on-line nie zawsze temu sprzyja. Uczestnictwo w konferencji było bezpłatne, a słuchacze otrzymają certyfikat oraz streszczenia zaprezentowanych wykładów.

Projekt NlightninVR w Onkologii – BioCell Feedback Neuro System jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska