Miniony weekend upłynął pod znakiem sportowej aktywności. W sobotę odbył się Bieg Charytatywny Północny Pomaga na rzecz Hospicjum Dziecięcego im. ks. Eugeniusza Dutkiewcza. W gościnnych progach Fundacji Hospicyjnej zameldowało się blisko 50 osób biorących udział w rywalizacji.

Uczestnicy biegu, którzy zameldowali się na starcie mieli do pokonania 7,1 km, czyli dystans jaki dzieli siedzibę Oddziału Północnego Santander Bank Polska od siedziby Fundacji Hospicyjnej. Biegaczom dopisała aura, ponieważ sobota w Gdańsku była niezwykle rześka i słoneczna. W sam raz dla sportowej aktywności, stąd nie mogła dziwić obecność licznej grupy rodzin z dziećmi na starcie zawodów.

Urokiem zmagań było to, że dystans 7,1 km można było pokonać dowolną techniką. Biegnąc, idąc z kijkami, jadąc na rowerze, płynąc, czy jadąc konno, każdy sposób był dobry, by pokonać tą odległość.

Fundacja Hospicyjna tego dnia była przystrojona czerwonymi balonami, którymi udekorowano również metę znajdującą się przy wejściu do fundacyjnej siedziby. Ubrani na czerwono wolontariusze Banku Santander i Fundacji wbiegli na ogród znajdujący się w sąsiedztwie Domu Hospicyjnego. Tam czekała na nich scena, na której wystąpił Przemysław Radziszewski, wokalista obdarzony wyjątkowym mocnym głosem.

Bieg to tradycyjnie spalanie kalorii, dlatego po przybiegnięciu na metę uczestnicy mogli uzupełnić ich zapas, gdzie czekał na nich apetyczny tort w dwóch smakach. A dla tych, którzy wolą owoce także jabłka i banany.

Łącznie do całej rywalizacji zgłosiło się ponad 2 tysiące osób.

Fot. Łukasz Wajszczyk

Fot. Łukasz Wajszczyk

Fot. Łukasz Wajszczyk

Fot. Łukasz Wajszczyk

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska