Miniony weekend upłynął pod znakiem sportowej aktywności. W sobotę odbył się Bieg Charytatywny Północny Pomaga na rzecz Hospicjum Dziecięcego im. ks. Eugeniusza Dutkiewcza. W gościnnych progach Fundacji Hospicyjnej zameldowało się blisko 50 osób biorących udział w rywalizacji.

Uczestnicy biegu, którzy zameldowali się na starcie mieli do pokonania 7,1 km, czyli dystans jaki dzieli siedzibę Oddziału Północnego Santander Bank Polska od siedziby Fundacji Hospicyjnej. Biegaczom dopisała aura, ponieważ sobota w Gdańsku była niezwykle rześka i słoneczna. W sam raz dla sportowej aktywności, stąd nie mogła dziwić obecność licznej grupy rodzin z dziećmi na starcie zawodów.

Urokiem zmagań było to, że dystans 7,1 km można było pokonać dowolną techniką. Biegnąc, idąc z kijkami, jadąc na rowerze, płynąc, czy jadąc konno, każdy sposób był dobry, by pokonać tą odległość.

Fundacja Hospicyjna tego dnia była przystrojona czerwonymi balonami, którymi udekorowano również metę znajdującą się przy wejściu do fundacyjnej siedziby. Ubrani na czerwono wolontariusze Banku Santander i Fundacji wbiegli na ogród znajdujący się w sąsiedztwie Domu Hospicyjnego. Tam czekała na nich scena, na której wystąpił Przemysław Radziszewski, wokalista obdarzony wyjątkowym mocnym głosem.

Bieg to tradycyjnie spalanie kalorii, dlatego po przybiegnięciu na metę uczestnicy mogli uzupełnić ich zapas, gdzie czekał na nich apetyczny tort w dwóch smakach. A dla tych, którzy wolą owoce także jabłka i banany.

Łącznie do całej rywalizacji zgłosiło się ponad 2 tysiące osób.

Fot. Łukasz Wajszczyk