Jeśli grudzień - to Boże Narodzenie. Jeśli Boże Narodzenie - to choinka. Jeśli choinka - to bombki. Te wyjątkowe, bo zdobione własnoręcznie, mogliśmy stworzyć podczas akcji Gwiazdy Malują Gwiazdy w niedzielę 12 grudnia w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.

To już kolejna odsłona akcji Gwiazdy Malują Gwiazdy. W zamian za datek do hospicyjnej puszki, można było udekorować własną bombkę. W ruch poszły pędzle, farby, mazaki i brokaty. Zadanie nie należało do prostych: trzeba mieć pomysł i odrobinę umiejętności. Najważniejszy był jednak cel - wsparcie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Podczas wydarzenia nie zabrakło oczywiście akcentów muzycznych. Na małej scenie w repertuarze świąteczno-kolędowym wystąpili: wokaliści z Akademii Star Project, Wiktoria Rogowska "Vi", Paulina Wójcicka, Michał Mrowicki, Marcin Miloch oraz Przemysław Radziszewski.

Ogromną niespodzianką dla odwiedzających tego dnia sklepy była wizyta Świętego Mikołaja, który przyjmował listy i pozował do pamiątkowych zdjęć z dziećmi (i nie tylko).

Przez cały weekend Wolontariusze Fundacji Hospicyjnej prowadzili zbiórkę na rzecz hospicjum.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję Gwiazdy Malują Gwiazdy - przede wszystkim naszym gospodarzom - Galerii Bałtyckiej i jej dyrektorowi Marcinowi Łukasiewiczowi, artystom występującym na scenie, wspaniałemu prowadzącemu Wojtkowi Kuchcie, wolontariuszom oraz darczyńcom.