Jeśli grudzień - to Boże Narodzenie. Jeśli Boże Narodzenie - to choinka. Jeśli choinka - to bombki. Te wyjątkowe, bo zdobione własnoręcznie, mogliśmy stworzyć podczas akcji Gwiazdy Malują Gwiazdy w niedzielę 12 grudnia w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.

To już kolejna odsłona akcji Gwiazdy Malują Gwiazdy. W zamian za datek do hospicyjnej puszki, można było udekorować własną bombkę. W ruch poszły pędzle, farby, mazaki i brokaty. Zadanie nie należało do prostych: trzeba mieć pomysł i odrobinę umiejętności. Najważniejszy był jednak cel - wsparcie Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. 

Podczas wydarzenia nie zabrakło oczywiście akcentów muzycznych. Na małej scenie w repertuarze świąteczno-kolędowym wystąpili: wokaliści z Akademii Star Project, Wiktoria Rogowska "Vi", Paulina Wójcicka, Michał Mrowicki, Marcin Miloch oraz Przemysław Radziszewski.

Ogromną niespodzianką dla odwiedzających tego dnia sklepy była wizyta Świętego Mikołaja, który przyjmował listy i pozował do pamiątkowych zdjęć z dziećmi (i nie tylko).

Przez cały weekend Wolontariusze Fundacji Hospicyjnej prowadzili zbiórkę na rzecz hospicjum.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję Gwiazdy Malują Gwiazdy - przede wszystkim naszym gospodarzom - Galerii Bałtyckiej i jej dyrektorowi Marcinowi Łukasiewiczowi, artystom występującym na scenie, wspaniałemu prowadzącemu Wojtkowi Kuchcie, wolontariuszom oraz darczyńcom.

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002
WSPIERAJ NAS

Wolontariat opiekuńczy

 

Rocznik

 

WSPIERAMY UKRAINĘ

 

Numer konta bankowego
92 1540 1098 2001 5562 3339 0008 
Prosimy o wpłaty z dopiskiem - Ukraina.

Księgarnia

MIASTO GDAŃSK

 

Tumbo Pomaga i Szkoli

Tumbo Pomaga Dorosłym i Dzieciom

Akademia Walki z Rakiem

Mój osobisty plan zdrowienia

Droga do równowagi

Sfinansowano ze środków Miasta Gdańska