Wraz z początkiem grudnia wystartowaliśmy z świątecznymi akcjami charytatywnymi. 2 grudnia odbył się zarówno Bieg Mikołajów w Gdyni, a także coroczna akcja Gwiazdy Malują Gwiazdy w Galerii Bałtyckiej. A to dopiero początek! Wiadomo, do zrobienia jest bardzo dużo dobra.

Tradycyjne malowanie bombek uświetnił występ zespołu dziecięcego „Czarodzieje z Kaszub”, a także wspólne kolędowanie z Przemkiem Radziszewskim, Finalistą programu The Voice of Poland. Imprezę poprowadzili dziennikarze Radia Gdańsk Magda Szpiner i Włodzimierz Raszkiewicz. Kolorowe bombki, pod okiem wolontariuszki Hospicjum ks. Dutkiewicza, pisarki ikon, Pani Reginy Grendy,  a także Pani Beaty Nilsen z kwiaciarni Dzika Róża, tworzyli m.in. dziennikarze, sportowcy, artyści i samorządowcy.

Bombki można było nabyć za datek do skarbonki. Ozdoby przygotowane przez

  • dziennikarzy Radia Gdańsk: Beatę Szewczyk, Magdę Szpiner, Włodka Raszkiewicza, Daniela Wojciechowskiego, Grzegorza Armatowskiego,
  • piłkarzy Lechii Gdańsk: Stevena Vitorię i Martina Kobylańskiego,
  • członków zespołu Lipali,
  • a także artystów: Macieja „Gleba” Florka, Macieja Kosycarza, Magdę Benedę, Annę Kociarz, Macieja Konopińskiego,
  • i sportowców: Iwonę Guzowską, Sylwię Gruchałę, Bogusława Kaczmarka, Adama Korola, Piotra Myszkę, Pawła Tarnowskiego,

otrzymają najhojniejsi darczyńcy, którzy wezmą udział w akcji na antenie Radia Gdańsk, od 11 do 15 grudnia (codziennie w godzinach popołudniowych).

Celem zbiórki jest sfinansowanie  turnusów rehabilitacyjnych dla naszych podopiecznych z Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza. To 39 dzieci, które potrzebują nieustannej opieki lekarzy i bliskich. Taki wyjazd, w trakcie którego podopieczni hospicjum biorą udział  w terapii zajęciowej, to także duże wsparcie dla ich opiekunów. Mamy nadzieję, że również im pozwolą chociaż trochę odpocząć, z poczuciem zorganizowania dzieciom najlepszej możliwej pomocy.

Jak we wstępie, w związku z wieloma potrzebami naszych podopiecznych, jest nas co raz więcej w różnych zakątkach, kiermaszach i kwestach, m.in. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Targu Węglowym w Gdańsku. Gdziekolwiek nas Państwo spotkacie - dziękujemy za ciepłe przyjęcie i zawsze wyciągniętą pomocną dłoń!

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Numer konta bankowego
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Zamów kartkę!

Mikołaje, łączcie się!

Rocznik

 

Pomorskie S.O.S

Księgarnia